Advertentien. VERPACHTINGEN. BEKENDMAKING. - 40 - J Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer-Polder. Een nieuwe Glazen Jagtwagen, sr. Gemeng-de KSerfglen. 293ste itaats-Lotery. Prijzen 1°. Op Dingsdag den 13 Maart 1877, des morgens ten 10'/2 ure, ten Huize van J. SLIJ- KERMANaan het Venneperdorp, in dien Polder, van de Perceelen 151 JH$€*S£0t¥I5 N°. 1 tot en met N°. 24 en van de I*OIjMKSK» KAOKUT N°. 1 tot en met N°. 10. 2°. Op Donderdag den 15 Maart 1877, des morgens ten 10 ure, ten Huize van W. PRO IT, aan het Hoofddorp, in dien Polder, van de Per ceelen ]>IJI4$GROIIfi5 N". 33 tot en met N®. 74 en van de POLGEItKAORN N°. 11 tot en met N°. 20. 3°. Op Vrijdag den 16 Maart 1877, des mor gens ten 10 ure, ten Huize van J. DE VRIES, aan het Hoofddorp, in dien Polder, van de Perceelen DIJliSGfiiOlTD N°. 82 tot en met N°. 119. aan Art. 2 der Verordeiiiiig op- het Inwendlg Belieer van den Haarlemmermeerpolder, afgekondigd den 30 Oct. 1856. ,.Een ieder, die na de invoering dezer Ver- ordening, Eigenaar van Land, gelegen in dezen Polder, geworden is, moet binnen den tijd van drie maanden daarvan ten zijnen koste aangifte doen bij den Penningmeesterten einde dat Land in den Legger des Polders ten zijnen name worde overgeboekt, op eene boete van 3- Na verloop van dien tijd wordt bovendien door den Kooper voor iedere Overboeking betaald 2—" TE KOOP VOORHANDEN Voorts zijn er reeds verschillende aanmeldingen gedaan voor kio9ken, tenten, rotswerkenenz., waarmede het Fre- deriksplein zal worden gestoffeerd, en die, naar wij vertrou- wen, een aangenaara geheel zullen leveren. Men meldt uit's Hertogenbosch van 5 MaartHeden vieren de drielingen van Groot-Deuterende heeren Antonius en Joaephus en mejnfvrouw Maria van den Heuvelcchtgenoot van den heer Thomas Genrtsin het oude atamhnis aldaar, waar zij op 5 Maart 1821 geboren werden, hnnnen 56en verjaardag, Te Gestel is het achttiende kind geboren van een echtpaardat nog geen 18 jaren getrouwd is. Op een togtigen hoek van den Singel te Amsterdam stond verleden week in een vinnige sneeuwbni eene vigelante te wachten. Het oude paard liet zijn bejaard hoofd laag neerhangenterwijl de vrolijk dwarrelende aneeuwvlokken spoedig een dik dekkleed over zijn stramme leden trokken. De koetsier was even om den hoek in het drankhuis gewipt, waarschijnlijk om door inwendige bevochtiging de uitwendige te keer te gaan. Zoo luiddc ten minste des koetsiera theorie I Langzaam kwamna een kwartiertje toevensde koetsier uit de kroeg geloopen hij klom op den boken het luidde //vort, bles" De bles bleef echter pal staanen toen de voer- man aan den teugel rukte, viel zijn beest omver. Dc oude bles had zijn laatste vracht getrokken en de laatste kou geleden op een hoek bij een kroeg. Te Utrecht heeft tijdens de voorstelling van de Duitsche opera, uit Rotterdam, een geheel ongewone bijzonderheid zich voorgedaan. Een der slagtoffers van Son Juan, Sonna Elvire, die tot het laatste oogenblik hare rol zeer goed speelde, kon in de laatste scene, wanneer zij nog eens moet trachten Son Juan over te halen op den goeden weg terug te keeren, niet meer optredenomdat zijzoo als de regisseur berigtte, plotseling onge- steld was geworden. Bijgestaan door prof, Goudoever en dr. van Lier, toevallig ondcr het talrijk gehoor aanwezig, is zij voorspoedig bevallen van een welgeschapen zoon. Er was bij het vertrek uit Rotterdam natuurlijk niet op zoo iets gerekend, en men heeft zich achter de coulisses moeten behelpen zoo goed men konin zulke omstandigheden is er gelukkig altijd hulp. Het wekt verbazingdat de kunstenares zoo tot op het laatste oogenblik op hare post was en in hare positie op zoo voldoende wijze kon optreden. Eenige minuten te voren was zij nog een ladder opgegaanom van eene bovenverdieping het duo te zingen met Son Juan, die voor het balkon staat. Door een horologiemaker te Renan zou, naar men uit Bern berigt, een belangrijke vereenvoudiging van het zamenstel van het horologie be- dacht zijn. Dit nieuwe zamenstel kan op alle horologien worden toegepast en den prijs een derde minder maken dan van de horologien van de tegenwoordige constructie. In de dierentent van Pezon, op een der boulevards van Parijs, heeft dezer dagen eene leeuwiu vijf welpen geworpenwaarvan vier mannelijke, welke door drie teven worden gevoed. Te Milaan zal een degelijke proef op groote schaal genomen worden, of de verlichting der stad met electrisch licht de gasverlichting kan ver- vangen. Drie ondernemers hebben bij den raad der stad te dien einde voorstellen gedaan. De raad heeft ze tot onderzoek en advies in handen gesteld van een zijner deskundige leden, graaf Lanseverius Vimercati. Hij heeft de ontwerpen grondig bestudeerd en de slotsom van zijn rapport is niet alleen dat de zaak stellig uitvoerbaar ismaar hij betoogt ook met warme ingenomenheid, dat dit nieuwe stelsel van verlichting der stad zeer doeltreffend zal blijken. De raad heeft zich met dit rapport vereenigd cn nu 6000 lire voor de proefneming toegestaan. Zij zal genomen worden op het uitgestrekte Domplein. Dingsdag-avond is in de Grand Opera te Parijs cen zeer luisterrijk weldadigheids-bal voor de Lyonsche zijdewevers gegeven. Een ontzettend groote menigte waaronder Mac Mahon en een aantal autoriteitenwoonde de feestviering bij, die aan ventree's" nagenoeg 200,000 fir. heeft opgebragt. Het was in de groote zaal zoo voldat men zich te naauwernood kon be- wegen; aan dansen kon in het geheel niet gedacht worden. Eene dame, die Metz wilde verlaten om zich te Parijs te vestigen, heeft op reis een groot verlies ondergaan. De invoerregten op bijouterien zijn in Frankrijk zeer hoog j daarom besloot de dame een kistje, waarin een waarde van meer dan 100,000 fr. aan sieraden geborgen wasniet aan te geven. Ongelukkig was de visiteerende beambte wat al te naauwkeurigj hij ontdekte den schat en de dame zal nu, behalve het verlies harer juweelen, nog een aanzienlijke boete te drageu hebben. Voor den beambte is dit een buitenkansje van belang. Volgens de Fransche bepalingen nl. komt hem een derde toe van de aangehaalde waarde, Te Brussel zou de vorige week miss I.eona Dare, die te Parijs on- langs alle mannelijke trapeze-artisten in ijzingwekkende toeren overtroffen heeft, optreden. Bij hare eerste repetitie te Brussel heeft zij een misgreep gedaan bij het zwaaijen van de eene trapeze naar de andere, en is uit de hoogte van het tooneel in het orkest nedergeslingerdIn jammerlijken toe- stand, hoogst ernstig gekwest, is zij opgenomen. Te Rome bevindt zich thans een Japansch gezantschap en bij dit ge- zantschap heeft zich eene jeugdige Japansche dame van aanzienlyke geboorte aangesloteudie het vorige jaar te Rome is gekomenzonder eene andere taal dan die haars lands te kennen en thans Italiaansch en Fransch spreekt de europesche gebruiken kent en volgt en, gelijk andere dames uit de di- plomatieke kringenmet elegantie en met inachtneming van de vereischte vormen receptien houdt en feesten geeft. Te Rozendaal heeft iemand een goudviukdie op vereerend verzoek de geheele Brabanqonne fluit. Tengevolge van de te Bern uitgewisselde verklaring, waar- bij de Nederland9che kolonien in de algemeene po9tvereeniging zijn opgenomen wordt het port der brieven enz.die tusschen het rijk en zijne kolonien in Oost- en West- Indieanders dan langs den regtstreekschen zeeweg worden uitgewis9eld vastge9teld als volgt: a. voor gefrankeerde brieven 25 cent, en voor ongefrankeerde brieven 40 cent, voor elke 15 gram of elk gedeelte van 15 gram; 6. voor briefkaarten 12 J/2 cent c. voor papieren en bescheidenmonsters, dagbladendruk- werken en andere met drukwerken gelijk gestelde stukken 7 '/2 cent voor elke 50 gram of elk gedeelte van 50 gram. Monsters mogen het gewigt van 250 gram en de overige sub c hier- voren vermelde stukken dat van 1000 gram niet te boven gaan. Brieven en alle andere stukken kunnen aangeteekend ver- zonden wordentegen vooruitbetaling van bet gewone fran- keergeld en een vast regt van 10 cent. Voor berigten van ontvang wegens aangeteekende brieven of andere stukken wordt, indien de afzenders zoodanig berigt verlangenbij vooruitbe taling een port van 5 cent ingevorderd. Deze laatste bepa lingen zijn mede van toepassing op het postverkeer tusschen het rijk en zijne kolonien langs den regtstreekschen zeeweg. Het besluit treedt in vverking met 1 Mei 1877. Een Meppeler, Barend Hartsuiker, matroos op het onlangs nabij Egmond gestrande stoomschip Ulysses, behoort onder de geredden eu gaf mondeling aan de N. Drentsche Courant een kort verhaal van den ijselijken toestandwaarin de bemanning verkeerd heeft. „Na de geheele reis goed weder gebad te hebben tot in de Noordzee", zegt hij, „daehten wij 9poedig aan het einde daarvan te zijn doch welk een lot 9tond ons nog te wachten! Na in het Engelsche kanaal een loods aan boord gekregen te hebben, zetten wij onze reis Daar Nederland voort, met een dikke koelte. Des Maandags, den 29 Janu ary, in de Noordzee op de hoogte van IJmuiden zijndedurf- den wij, wegens de hooge zee, het Nieuwe kanaal niet aan- doen en namen wij des Dingsdags koers naar Texel. Des namiddags om drie ure geen ton bemerkende, namen wij weder koers naar zee. De storm nam, in plaats van te bedaren hand over hand toe, en sloeg des avonds omstreeks tien uur den kapitein met twee booten over boord. De arme man werd dadelijk door een torenhooge golf opgenomen zoodat aan redden niet te denken viel. Het roer was gebroken en het schip dreef naar het Egmonder strand. Des nachts ten 12 uur kreeg het schip den eersten stoot en strandde op de derde bank, zoodat het spoedig lek werdweldra geheel door midden brak en in de golven wegzonk. Treurig. treurig was het schouw- spel. De eerste machinist was het tweede offer, hij verdronk in de machinekamer. De tweede macbineroeester sjorde zich met touwen aan den grooten mast vast, doch door den hevi- gen wind Irokken de touwen toezoodat hem de ledematen van het ligchaam werden gescheurd en hij in stukken naar be- neden viel. De derde machinemeester was ook in het want, doch liet zich door koude en ongemak in de diepte nedervallen. Ik zelf heb een 16jarigen jongen met mij het want opgesleept en hield hem gedurende twee uren vast, doch hij stierf in myne armen, zoodat ik hem liet vallen. De tweede stuurman verdronk in zijn kooi. Eindelijk, eindelijk 1 na ruim twaalf uren in het want, met den dood voor oogen, te hebben door- gebragt, daagde er hulp, en het mogt den dapperen mannen van Egmond gelukken ons te redden. Twintig menschen danker: hun het leven. Zes personen lieten er het leven, na bijna voleindigde reis." DERDE KLASSE. Nr. 1194. 5117. 5828. 6547. 7826. Nr. 377. 2113. 3223. 3591. Nr. 853. 1878. 2790. 4392. van 100 en daarboven. Eerste Lijst. Prijs Nr. Prijs: Nr. Prijs 100. 8210.... 1000. 16385. 100. If 1000. 14057.... n 400 18080... V 400. If 200. 15888. v 200. 19939... It 200. If 100. 16210.... 100. 20374. It 100. If 1500. Tweede Lijst. Prijs Nr. Prijs: Nr. Prijs 100. 8892.... 200. 14689... 100. 5000. 13905.... v 100. 16063. It 1000. If 100. 13920 r 1500. 16457... If 1000. If 100. 14258 1000 18723. If 400. Prijs 100. v 100. 2000. 100. Geen Derde Lijst. Nr. Prijs 7822..../ 400. 9799.... v 200. 15827.... v 100. Nr. 16325. 16583, 20001 Prijs 400. 25000. 100. Vierde Lijst. Prijzen van 100 en daarboven. REGTSZAKEN. Voor de regtbank te Deventer 9tbnd Donderdag teregt een meisje van 12 jaren, beklaagd van eenvoudigen diefstal. Als getuige tegen haar trad op een meisje van 7 jaren. Haar was ten laste gelegd, dat zij-de jeugdige getuige, toen deze op straat een praatje met haar maakte, eenig geld had afge- nomen, dat hare moeder haar had medegegeven om er bood- schappen voor te doen. Beklaagde bekende het haar ten laste gelegde feit bedreven te hebben. en zeide jammerlijk weenende dat zij het nooit weer wilde doen." Voorts verklaarde zij een dubbeltje van het geld versnoept te hebben en het ove rige te hebben weggeworpen omdat zij het niet in de ouder- lijke woning durfde brengen. Het openbaar ministerie eischte schuldigverklaring aan eenvoudigen diefstal, door iemand be- neden den leeftijd van 16 jaren, met oordeel des onderscheids gepleegden veroordeeling tot 1 maand celstraf. De regtbank heeft haar tot 3 dagen celstraf verwezen. Een zonderling proces houdt de regtbank te San Francisco bezig. Tegen den eigenaar van eene Turksche badinrigting aldaar is namelijk een eisch ingediend om schadeloosstelling. De eischer, een gewezen officier, had het ongeluk in den slag van Getysberg een sabelhouw over't gezigt te krijgen, die hem op het verlies van zijn neus te staan kwam. Het verlies scheen aanvankelijk onberstelbaar te zijnmaar een bekwaam Parijsch kunstenaar lapte den neus van den gewonden held zoo volkomen, dat een oppervlakkig beschouwer bijna geen spoor van de roemrijke verminking kon ontdekken. De kunstmatige neus was uit gutta-percha vervaardigd, en de fabrikant had vergeten of 't niet noodig geacht den patient tegen een heet bad te waarschuwen. Nu nam hij eens een Turksch bad in San-Francisco; maar wie beschrijft zijn ontzetting, toen hij, na een langdurig zweetproces in het heete bad te hebben door- gestaanin een spiegel ziende, zijn neus zoo opgeblazen en misvormd vond, dat hij zijn gelaat nog meer ontsierde dan 't gemis van het orgaan. Het was onmogelijk den kuustneus te verwijderen en de arme man zal genoodzaakt zijn naar Pa- reis te reizen, om daar zijn gevel te laten repareren. Maar dat kost geld waarvan hij niet veel te missen heeften hij hoopt daarom dat de ondernemer der Turksche badinrigting geregtelijk zal gedwongen worden het hem te verschaffen. Voorspoedig bevallen van een' welgeschapen ZOON, G. EGGINKKOOLHAAS. Heden overleed ons geliefd Dochtertje WILHELMIAA CHRISTINA, in den jeugdigen leeftijd van 4'/2 jaar. Hofstede Hardenberg, W. I). MEIJER. te Haarlemmermeer, A. MEIJER— 1 Maart 1877. VAN BEIJNUM. Voor de Bewijzen van Belangstelling bij het Overlijden van onzen Vader en Behuwdvader, zeggen de Ondergeteekenden hunnen hartelyken IIA\K, J ROLKESTEEV en ECHTGENOOTE. De Ondergeteekenden brengen hunnen hai'te- lijkeu Dank toe aan Vrienden en Bekenden, voor de belangstelling en deelneming bij hun Huwelijk ondervonden. 1 Maart 1877. S. VERBRUGGE en D. VAX DER HOOFD. Ten overstaau van den te Haarlemmermeer residerenden Notaris P. J. BROEKHOFF, zullen DIJKGRAAF en HEEM- RADEN van den Haarlemmermeerpolder overgaan tot de Openbare Verpachting van het CRASGEWAS over 1877, van de Ringdijkeu, Bermen Polderkaden en andere werken of Landen of Gronden behoorende tot den MMaarlemmep- meerpoltler en wel De Voorwaarden van Verpachting zijn, op franco aanvrage nan den Secretarie van genoemden Polder gratis verkrijgbaar en liggen op de gebruikeiijke plaatsen ter lezing na. den 10 Maart 18 77. Haarlem, 27 February 1877. Dijkgraaf en Heemradeu voornoemd J. W, M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer polder herinneren bij deze den Ingelanden en Belanghebbenden Haarlem, 1 Maart 1877. Dijkgraaf en Heemradeu voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Haar lemmermeer brengen bij deze ter kennisdat de LIJSTEN van Personen, die bevoegd zijn tot het kiezen van Leden van de Tweede Kamer der Staten Genera alvan de Pro- vinciale Staten en van den Gemeenteraad, zijn vastgesteld en van af beden, gedurende veei'tien dagen, op de Secretarie dezer Gemeente, van des morgens 9 tot des namiddags 4 ure (Zondagen uitgezonderd)voor een ieder ter inzage zijn gelegd. BEZWAREN moeten binnen veertien dagen, na dato dezer, aan den Gemeenteraad worden ingediend. Haarlemmermeer, 7 Maart 1 877. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. LANTZENDORFFERBurgemeester. D. EGGINK, Secretaris. 1 dito HITTEWAGEN, 1 ligt Open KARRET.JE op Raam- veeren1 gebruikte KAPWAGEN, teveos geschikt om Kaas te rijden 1 TILBURY, PLOEGEN, EGGENMOLBORDEN 2 ROLBLOKKEN, enz. Niet voorhanden zijndeworden zoowel BLOKWIELDERWAGENS als bovengenoemde RIJ- TUIGEN, op Bestelling zeer spoedig geleverd, en voor nieuw geguarandeerd. Adres met franco Brieven aan L, VAN DEN BERG, te Amstelveen. it tag

Weekblad van Haarlemmermeer | 1877 | | pagina 2