Advertentien. Bouw- en Weiland. (to- en Bonwland, BOUWLAND, liEKENDMAKING. BOUWMANSWONIING Openbare Verkooping, 104 - JOEKES MURRAIJ BOERENPLAATS, GROOTEN YPOLDER met circa 42 Hectaren verhuren de Kapitale B0UWMANSW0NING, genaamd: PAARDEN- en K0ESTAL, ERF, WERF Publiek verhuren: elk groot 8 Hectaren 22 Aren, Landbouw. Texel, 27 Junij. Ruim honderd hectaren land in den nieuw ingedijkten polder het Noorden, zijn dezer dagen publiek ver kocht. De prijzen varieerden naar gelang van de kwaliteit per hectare werd besteed van 300 tot 1000. Gemengde Berigten. De Ondergeteekende maakt bekenddat hij niet meer geassocieerd is met A. H. G. MURRAIJ en dat de vroegere Firma, uit sluitend door den Ondergeteekende mag worden gebezigd tot vereffening der loo- pende zaken. A. J. JOEKES. VGRHUBOG met circa 42 Hectaren uitmuntend BOUW- en WEILAND, alles onder de Gemeente Zevenhui- zen, en zeer gunstig bij het Spoor en aan de Vaart gelegen. HUISMANSWONING met DORSCHVLOER, een en ander staande op- en uitmakende den Polderkavel Sectie J, N°. 13 (in het geheel groot 19 Hectaren 63 Aren 9© Centiaren) gelegen te HaarlemmermeerAfdee- ling Beinsdorpaan den Spieringweg. De Makelaar CORNELIS BULK VIER RAVELS uitmuntend Afdeeling E, aan den Hornweg, in de nabijheid van Sloterdijkzijnde Kavels 24, 25, 26 en 27, staande op Kavel 25 een groote Schuur, en zulks in vier Perceelen, elk afzonderlijk en ver- volgens gecombineerd, voor den tijd van drie achtereenvolgende jaren, in te gaan na het ont- blooten van de thans daarop staande Schoof en eindigende 1 September 1880. Wieringen, 26 Junij. Als eeQ zeldzaamheid kan worden medegedeeld dat een tweejarige koevan den landbouwer Al bert Veerdig alhierdrie levende kalveren heeft ter wereld gebragt. Vlijmeil, 26 Junij. Men verlangt hier zeer naar regen wijl de jonge groenten die van hier dagelijks in groote hoe- veelheden in den Bosch ter markt gebragt worden, te snel rijpen. In geen ander jaar heeft men hier zooveel last gehad van slakken. Elken avond ging men ze in de tuinen vangen en verbazende massaas zijn zoo gedood. Toen de felle warmte invielverdwenen zij van zelf. Men vreest echterdat zij zich, na een frissche regenbui, weer vertoonen znllen. Capelle (Langstraat)26 Junij. Begunstigd door aanhou- denden zonneschijn, gaat de hooibouw met rassche schreden vooruit, en is het gemaaide gras van den eenen op den anderen dag uitmuntend gewonnen hooi van de schoonste kleur en kwaliteit. De opbrengst beantwoordt aan de goede verwacb- ting, welke men koesterde, zoodat het uitgemaakt is, dat het hooigewas van de eerste snedemeerendeels voor den han- del bestemd, in de Langstraat overvloedig is. De handel in oud hooi is uiterst gering: wel bestaat er eenige vraagdoch de prijs is te veel gedaalddan dat alle houders genegenheid zouden hebbenom daarvoor af te leve- ren. Het laatst verkochte bragt f 34 a 36 per 1000 kilo op. Heeds is er marktprijs van nieuw gewonnen hooi ge- maakt. Aan het Oude Maasje werd, om dadelijk af te leveren eene partij gekocht tot f 15 per 100g/2 kil. Almen, 26 Junij. Over het algemeen staan de veldgewas- sen in onze streken goed. Aardappelen en boekweit beloven veel; dooh onze landlieden beginnen naar regen te verlangen. Zntplien, 27 Junij. Wat sedert 16 jaren hier niet gebeurde, is heden voorgevallen. Er werden Damelijk op de markt eijeren tot 2 cent per stuk verkocht. 'S Hertogenboscll27 Junij. „St.-Jan (24 Junij) in 't land, staak en rank, even lank", zeggen de hoptelers in de Langstraat. In zoo verre dit goede verwachting geeft op een goeden oogst, kunnen zij dit jaar zeer tevreden zijn. Een ander gunstig verschijnsel is, dat de worm, die aan de ran- ktn zooveel schade doet, zich nog niet vertoont. Velen vreezen ecbter dat hij zich later weer zal vertoonen. De geveilde 1147 hectaren koolzaad in den Ypolder, heb ben te zamen 196,488 opgebragt. De Kolniache Zeitung meldt, dat op een aardappelenland bij Miilheim aan den Rhijn, Coloradokevers in alle ontwikke- lingstijdperken gevonden zijn. Het veld behoort aan een slag- ter, die amerikaansch spek ontvangt. Aan het ministerie van landbouw te Berlijn is berigt hiervan gezonden. Z. M. heeft benoemd den heer C. Waijboer tot heemraad in den polder Wieringerwaardprov. Noord-Hollanden den heer J. van der Breggen Az. tot hoogheemraad in het hoog- heemraadschap Rijnland, prov. Zuid-Holland en Noord-Holland. In het tijdperk van vier weken, 20 Mei tot 16 Junij 1877 zijn, blijkens ingekomen ambtsberiglendoor longziekte aange- tast; in Noord-Brabant 1 ruud; in Zuid-Holland 86 runde- ren; in Utrecht 3 runderen; in Friesland 1 rur.dtotaal 91 runderen. In het vorige tijdvak van vier weken waren 100 runderen door die ziekte aangetast. De London Gazette bevat eene verordening, volgens welke het geoorloofd is van 23 Junij tot 7 December 1877 te Londen hoornvee, dat van de haven van Tonningen komtte landenwanneer bewezen is, dat het slechts uit Deneraarken en Sleeswijk-Holstein afkomstig is, slechts daar in de weide is geweest en nimmer met ander vee in aanraking kwamzoo mede dat het schip drie maanden voor de lading geen vee uit andere landen aan boord heeft gehad en sedert de inscheping geen andere haven heeft aangedaan. De landing geschiedt eerst dan, wanneer de scheepseigenaar een borgtogt van 1000 p. st. als maximum heeft gesteld. Wat Hollandsch vee aangaatdaarin wil de Privy Council tot heden geen verandering maken. Baardwijk27 Junij. In eene weide, waarin 12 koeijen van den burgemeestdr zijnis het miltvuur uitgebroken. Twee koeijen zijn reeds gestorvenddn is lijdende. De weide is besmet verklaard en afgezet. Aan een door den Nederlandschen consul te Memel inge- zonden berigt, van den 11 den Junij j. 1., betreffende den stand der veldgewassen in die omstreksn, wordt het volgende ont- leend. Niettegenstaande de winter langdurig en streng was, hebben de wintergranen dien goed doorgestaanalleen het raapzaad is grootendeels vernield. De zomervruchten en aard appelen zijn vrij laat in den grond gekomen en hebben bij het opkomen veel van den kouden wind geledendoch heb ben zich bij het daaropvolgende warme weder goed hersteld. Na langdurige droogte hehben de jongstgevallen regens op de veldvruchten en weilanden een zeer heilzaam invloed uit- geoefend. De aardappelenhandel met Engeland is in het Westland weder begonnen. De vraag is echter nog niet groot. Over het beschot kan ook nog niet geroepen wordenofschoon men verzekert dat het Westland van het jaar wel een vierde roeer dan andere jaren kan uitvoeren. Dit betreft alleen de aardappelen, want met de boomvruchten ziet het er slecht uit. Appelen en peren zullen er zeer weinig zijn en de steen- vruchten zullen grootendeels op zich laten wachten. De warmte der laatste dagen heeft voor de druiven veel goed gemaaktzoodat deze kostelijke vrucht niet achterlijk zal zijn, noch wat tijd noch wat kwantiteit aangaat. Z. M. heeft, met ingang van 1 September 1877 aan de ijjkslandbouwschool benoemdtot leeraar A. van der Entte Wageningen, en tot tijdelijk leeraar D. H. te Wechel, te Deventer. De beroemde paardenmarkt van Beusichem heeft Maandag een aanvang genomen en wel met de hengstenmarktwaarop 33 zeer flinke en uitmuntende hengsten waren aangevoerd. Het aantal kooplieden was bijzonder groot; vooral veel fran- sche, engelsche en duitsche kooplieden waren aanwezig, om op deze markt, die tien dagen duurt, belangrijke inkoopen te doen. Het wemelde ook van bezoekers van naburige plaatsen. Groningeil26 Junij. Men hoort en leest wel eens van wonderlijke weddenschappen omtrent het gewigt van eene koe enz. enz. Een eenig geval in zijn soort viel heden alhier voor. Eenige slagters gingen met een boer, die een levend varken ter markt bragt, de weddenschap aan, dat, zoo bet beest het gewigt had van 140 kilo, zij het dubbel betalen en anders het varken voor niets zouden hebben. De boer, die naar zyne meening zeker was van zijn zaak nam dit aanbod aan, maar op de groote schaal gewogen bleek het juiste gewigt 139 /2 kilo te zijn. De slagers na- men het hun toekomende varken mede en bragten het huis- waarts. De boer kon zich er echter niet zoo bij neerleggen en begaf zich naar het politiebureau, maar aangezien bet eene partikuliere onderneming was, kon de politie zich er niet mede bemoeijen. De aangekochte gronden worden onmiddellijk in kultuur gebragt; 20 span paarden zijn dagelijks bezig met het gelijk maken der gronden. Zwolle, 27 Junij. De verpachting van de eerste snede van het grasgewas van 35 perceelen op He Geeren en van 2 per- ceelen aldaar, om tweemaal te hooijenheeft 2898 opge bragt. En 1876 bedroeg de pachtsom 3649. Het geregtshof te 'a Hertogenbosch heeft twee per9onenbeschuldigd van het boosaardiglijk mishandelen van een paard, in hooger beroep tot 15 dagen celstraf veroordeeld. Bij het vertrek van den sneltrein te Arnhem wilde de conducteur van Leeuwen op de loopplank atappen. Hij trad echter mis, en geraakte met een zijner beenen tnsschen het perron en de loopplank, ten gevolge waarvan het been verbrijzeld werd. Onmiddellijk werd hij naar zijne woning in de Spoorstraat aldaar gevoerd. De geachenken in geld, welke de paus ter gelegenheid van zijn vijf- tigjarig bisschopsjubile ontving, beloopen, naar men verneemt, veertien millioen fra. Een der laatste pekuniele huldeblijken aan Pius IX was dat van Alfonso XII, koning vau Spanje, die 40,000 fra. zond met een eigen- handigen brief van gelukwensching. In Arnhem heeft een vrouw haar spraakvermogen verloren, doordien haar dochtertje haar mededeeldedat een zusje was overredenhetgeen later bleek een onwaarheid te zijn. Al9 een bewijsdat sommige officieren wel doen wat zij kunnen om de laaten van de dienat der soldaten te verligten, verdient vermelding, dat voor de troepen, die bij gejegenheid der begrafenis van H. M. onze Koningin den zwaren trjl het Huis ten Bosch naar Delft moesten medemakendoor kolonel Queysen bijzonder goed was gezorgdaan ieder der onderofflcieren en minderen wasvoor den afmarscheen broodje met worst veratrektterwijl later te Delft op den Singel een wagen gereed atond, waar ieder een half fleschje bier kon bekomen. Welk een aange- namen indrnk die zorgen op den troep maakten, kan men gemakkelijk begrijpen. Te Berlijn heeft verleden week een hevig onweder gewoed, gepaard met hagelslag. Volgens de Post zijn er hagelateenen gevallen ter grootte van een vuist en ter zwaarte van 30 gram. In de zoogenaamde Passage ia de overdekking er door vernield. In vele straten is geen enkele lantaarn onbeschadigd gebleven. In den tuin van het etablissement Kroll zijn 5000 lichtballons verbrijzeld. Op verscheidene plaatsen in de atad is de bliksem in de huizen gestagen. Het glazen dak van het beursgebouw is zwaar beschadigd. In het oostelijk gedeelte der atad zijn de kelders, ten gevolge van slagregens zoodanig ondergeloopen dat de brandweer ia te hulp geroepen om ze leeg te pompen. Denzelfden dag zijn op een feestterrein te Seesenin Brunawijkalwaar een schietwedstrijd werd gehouden, tien personeu door den bliksem ge- troffen. Vier waren dadelijk dood, twee waren doodelijk gekwetst, de overigen bedwelmd. In de nabijheid is op vier plaatsen brand uitgebroken. Te Seholdshansenbij Gandershein, zijn door het inslaan van den blik sem twaalf gebouwen in de asch gelegd, waarbij eene vrouw in de vlam- men is omgekomen. Even buiten Roermond zijn de kleederen gevonden van een mandie in zijn boevenpakje de gevangenis aldaar i9 ontvlugt, terwijl zijn »echt- genoote" nog tijd gevonden heeft zich in welvoeglijker kleeren in het pu bliek te vertoonen. In de broekzakken vond men eenige versch geplukte uijen en wortelen, waarschijnlijk om de politie op het denkbeeld te bren- gen, dat de vlugtelingen zich hier of daar in een korenveld ophouden. Meii wordt echter door dit feit meer en meer in de meening versterkt, dat hier aan medepligtigheid moet gedacht worden. Op het Rembrandtsplein te Amsterdam geraakte de voerman van een bierkar in het leidsel van zijn eigen paard met de voeten verward. Hij struikeldeviel en werd door zijn eigen kar overreden. Met gebroken been werd hij naar het gasthuis vervoerd. Paard en kar werden, onder geleide der politie, naar de brouwerij gebragt. Bij het uitgraven van veen uit een moerassige streek onder Waspik, zijn door een arbeider eenige gouden munten van romeinschen oorsprong gevonden. De man heeft ze te Gorinchem als oud goud voor een kleinig- heid verkocht. Vrijdagzoo wordt aan de Londensche Times gemeldis te Rome een zware zandregen nedergevallen nit de woestijnen van Afrika. Het zand ver- duiaterde de lucht als eene dikke wolk zoodat de zon omstreeks 4 uur in den uamiddag het voorkomen had van eene bleeke, groenachtig getinte maan. Hetzelfde verschijnsel is te Napels waargenomen. Aan elk der onderofflcieren, die bij het begraven van wijlen H. M. de koningin dienst hebben gedaan, zal eene geldelijke belooning van 25 worden uitgereikt. Het jonge nijlpaard uit Artis, te Amsterdam, dat, voor 9600 aangekocht werd voor den Zoologischen Tuin te Londen, is in den besten welstand daar aangekomen. Sedert eenigen tijd zijn er in den kleinhandel gebragt eene nieuw soort van koekjes, met fluitjes er in. Er wordt gewezen op het schadelijke van dit artikel in de handen van kinderen. Het koperen fluitje toch, met suiker in de koek vastgezet, kan zeer gemakkelijk oxyderenen dan ont- staat er een zeer hevig vergift. De N. Arnh. Ct. klaagt over een barbaarschheidwelke de misda- diger Theodoru9 Schut moest ondervinden. Men heeft den man op 9 Januarij een dwangbuis aangedaan waarvan hij eerst op 8 Junij bevnjd is. De man kon toen zijne armen, die vijf maanden onafgebroken op de borst waren gebondenniet meer bewegenzelfs thans moet hij ze nog niet boven het hoofd kunnen brengen. Twee Engelschen zijn te 'sHage aangekomen om, den Haag als uitgangspunt nemende, ons land zooveel mogelijk per velocipede door te trekken en te bezigtigen. Hun kleeding is geheel iu^erigt om eenige. uren daags op hun vkunstpaard" door te brengen, terwijl hun bagage bestaat nit een randsel, waarschijnlijk slechts van de hoogst noodzakelijke voor- werpen voorzien. De velocipede is van geheel bijzopdere, nette en blijk- baar hoogst soliede bewerking, bestaat uit e'e'n zeer groot en e'e'n zeerklein wiel en is voorzien van een remtoestel, lantaarn enz. EENEB De Notaris F. VAN DEN BERG, gevestigd te Hillegers- bergzal, bij enkele Inschrijviugvoor den tijd van acht jaren, De Voorwar.Jen liggen ter inzage ten Kantore van den voornoemden Notaris, bij wien ook voor 1 Augustus 1877 de Inschrijvingsbiljetten, door den Inschrijver en twee soliede Borgen geteekendworden ingewacht. op Donderdag 5 Julij 1877, 'a voormiddags elf ure, in het Koffijhuis»e Aeder landen aan bet Hoofd- dorpte Haarlemmermeer, van eene bestaande in eene kortelings nieuw gebouwde EN EENIGE PERCEELEN Bij uitsezette Biljetten meer bijzonder omschreven. De bedoelde Bouwmanswoning heeft vervangen de nu afgebroken gebouwen die op de uitgegeven Kadaster- kaart der plaats nog staan geteekend, en zijn aange- duid met de Kadaster N°s. 11211230 en 1333. Meerdere Inlichtingen zijn te bekomen zoo aan het Kantoor van den Notaris W. F. G. L. GOUWE, aan de Nieuwe Gedempte Slootte Alkmaarals aan dat van den Notaris J. L. VAN DER MOER, te Haarlemmermeerin het Hoofddorp. zalop Maandag 9 J u 1 ij 1 8 7 7 des middags ten twaalf ure", in het lokaal de Brakke Grond, te Amsterdam, ten overstaan van den Notaris Mr. J. F. WERTHEIM, GELEGEN IN DEN De Condition zullen vier dagen voor de Verhuring ter lezing liggen ten Kantore van bovengenoemden Notaris Mr. J. F. WERTHEIM, Keizersgracht bij den Amstelte Amster dam, en Copie derzelve bij den Makelaar CORNs. BULK, Overtoomschen Weg, gemeente Niewcer-Amstel.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1877 | | pagina 2