ii 1877. Vrijdag, 19 October. No. 4± AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Achtiende Jaargang. Haarlemmermeer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer 12 /2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 10 tot 16 October 1877. Zitting van Donderdag 14 Junij 1877, x. AARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BO VGA C°.te Amsterdam. WJiterltfU Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Bij Koninklijk bealuit van 1 September 1877 (Staatsblad N°. 175), is bepaald 1°. Dat met den dag van het in werking treden van ge- noemd besluit (zijnde geweest 28 September jl.) geene nieuwe tonnematen en geene nieuwe cilindrische maten uit duigen zamengesteldwaarvan iugevolge de bestaan bebbende be- palirigen hoogte en middellijn ongeveer gelijk waren mo- gen worden geijkt. 2°. Ilat de cilindrische rnaten voortdurend en de in ge- bruik zijnde tonnematen tot 1 Januarij 1879 mogen worden her-ijktop welk tijdsiip deze laatsten buiten gebruik wor den gestelden 3°. Dat op 28 September jl. is ingevoerd eene andere soort van cilindrische maten uit duigen zamengesteldop eeneu inhoud van 2, 1 en J/a hectoliter, waarvan bodem- en duigen-dikte merkelijk geringer zijn dan van de nu vervalleneen waarvaD de middellynen en hoogten zich verhouden als 4 tot 5 zoodat ook de inwendige middellijnen merkelijk van de vroe- gere afwijken. GEBOREN Hendrikadochter van H. van Haften en G. Barteling. Maartje dochter van I). Olij en H. Roubos. Trijntje dochter van G. Sin it en T. Tauber. Trijntjedochter van W. Kammeraat en C. Blij- leven. Cornelia zoon van Trijntje Slagt (ongehuwd). OVERLEDEN Jannetje Blees, oud 42 jaren, gehuwd met H. Boot. Catharina Groeutjesoud 65 jarengehuwd met P. Smit. Henrietta Adolphina Lampeoud 30 jaren, gehuwd met J. D. van Saudwijk. Gerritoud 6 inaanden zoon van P. Boele en P. Vaalburg. Cornelia oud 5 jarenzoon van W. Berkhont en C. Meulekes. Grietje Broerse oud 53 jaren gehuwd met K. Elainga. Abraham Keizer oud 54 ja ren gehuwd met W. de Quasteuiet. Johanniaond 13 maanden, zoon van W. Hordijk en T. Saarloos. ONDERTROUWD J. Verkuik met E. Aafjes. Ph. de Haan met M. Kool. B. Meenderinck met N. van Merabergen. J. Wijfjes met J. C. H'haene. J. van Zijverden (wednr.) met H. van Vuuren. C. Verbeek met L. Quist. A. de Voa met G. Roos. GEHUWD: geene. Op de vee- en paardenmarkt, te Hoofddorp gehoudenzijn den 17 October 1877 aangevoerd133 paarden57 runde- ren, 17 schapen en 34 varkens. des voormiddags ten half-tien ure. Voorzitter de Heer J. WLantzendorffer. (Vervolg.) X. Wordt gelezen een adres van G. Stout, hoofd-onder- wijzer aan school n°. 3, waarbij hij verzoekt dat, met het oog op het aantal van 202 tot zyne school behoorende leerlingen, voor gemelde school een tweeden hulp-onderwijzer moge wor den aangesteld. De Voorzitter acht de vermeerdering van hulp aan gemelde school noodig, en stelt voor om te besluiteu tot de aanstel- ling van een tweeden hulp-onderwijzer, op eene jaarwedde van 650. Daartoe wordt beslotenen zal bet ontwerp-besluit in de volgende vergadering worden aangeboden. XI. Komt weder in behandeling het adres van het Kerk bestuur der R.-C. Gemeente van O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, te Nieuw-Vennep, houdende verzoek om vergun- ning tot het leggen van eene brug over den Vennepertogt, op gemeentegronden dat de kosten van onderhoud dier brug door de Gemeente zullen worden gedragen. Door Burgemeester en Wethouders is tengevolge het be sluit, genomen in de vorige zitting, aan gemeld Kerkbestuur de vraag gedaanof het bereid is de kosten van onderhoud der brug op zich te nemenen de passage over de brug ook voor het publiek open te stellen. Door het Kerkbestuur is daarop bij brief van 23' Mei 1877 geantwoord, dat het zich onmogelijk kan belasten met het onderhouden van een op gemeentegrond te leggen brug, waarover de passage geheel moet worden vrijgelatenen op nieuw verzoekende het bij het aangehaalde adres gedaan ver zoek in gunstige overweging te nemen. Bij de hierop gevolgde gedachtenwisseling verklaart de heer Bultman zich er voor, om aan deze zaak eenig goed gevolg te geven. Verscbillende andere leden echter meenen dat in het ver zoek niet kan worden getredenvdoral ook omdat dan spoe- dig meer drrgelijke aanvrageD zullen inkomen. De Voorzitter stelt voor, aan de adressanten te berigten dat naardien de Raad geene andere bepalingen kan makendan die welke aan het Kerkbestuur zijn medegedeeld in het dezerzijds schrijven van 4 Mei 1877, op het adres af- wijzend wordt beschikt. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten zonder hoofde- lijke stemming. XII. Wordt gelezen een adres van A. Duister, kastelein te Haarlemmermeer, waarbij hij in overweging geeft, om door de Gemeente te doen aauschaffen en op verschillende punten beschikbaar te stellen redmiddelen voor drenkelingen. Nadat hieromtrent kortelijk gedachten waren gewisseld, wordt, op voorstel van den Voorzitter, besloten de behande ling van dit adres uit te stellen tot eene nadere vergadering. XIII. Aan de orde is de behandeling van het kohier vau den Hoofdelijken Omslag voor 1877. Tegen dat kohier zijn ingekomen twee bezwaarschriftenen wel van W. Meirmans en J. D. Bakker. En wordt allereerst in behandeling genomen het bezwaar- scbrift van W. Meirmans, N°. 507 van het kohier, aange- slagen op 4,50. Na gedachtenwisseling wordt besloten, aangezien uit de gedane opgaven van adressant blykt dat de aanslag kan geacht worden te hoog te zijn, zijnen aanslag te bepalen op een bedrag van 2,25. Voorts om het bezwaarschrift van J. D. Bakker, als zijnde te laat ingediend en bovendien niet onderteekendaf te wijzen. Tot de verdere behandeling van het kohier overgaande, wordt door den heer de Breuk voorgesteld om den aanslag van J. D. Bakker, N°. 82 van het kohier, groot 63,25 te verminderen met 9en dus te bepalen op 54,25. Dit voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer de Breuk stelt verder voor om den aanslag van M. VerkuijlN°. 809 van het kohier, bedragende 47,50 te verhoogen met 6,75, en dus te brengen op 54,25. Dit voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Bultman stelt voor om den aanslag van A. M. van ZeijstN°. 893 van het kohier, bedragende 3,50, te verminderen met 1,25 en dus te brengen op 2,25. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Kan stelt voor om den aanslag van P. Melman N°. 501 van het kohier, bedragende 22,50, te verminde ren met 4,50, dus te brengen op 18. Eveneens aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer 't Hooft stelt voor, om den aanslag van B. Bies- heuvel, N°. 27 van het kohier, ad 27, te verminderen met 4,50, dus te brengen op 22,50. Dit voorstel wordt verworpen met 10 tegen 3 stemmen. Voor stemden de heeren Ran, 't Hooft en Verkuijl. De heer Tensen stelt voor om den aanslag van A. J. G. TimmermansN°. 762 van het kohier, ad 79, te ver minderen met 9, en dus te brengen op 70. Dit voorstel wordt aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer van Riessen stelt voor om den aanslag van J. J. van den Broek, volgnr. 133, bedragende 6,75, te verla- gen met 3,50, en dus te brengen op 2,25. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer van Riessen stelt voor om den aanslag van A. Slingerland, volgnr. 671, bedragende 2,25, te verhoogen met 4,50, en dus te brengen op 6,75. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Verkuijl stelt voor om den aanslag van M. Ver beek, N°. 817, groot 2,25, te verhoogen met 8en dus te brengen op 10,25. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De Voorzitter stelt voor om den aanslag van A. van Splunter, N°, 688, groot/13,50, te brengen op nihil. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Verkuijl stelt voor om' den aanslag van de wed. Stoltenkamp, N°. 406, groot 2,25, te brengen op nihil. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Dorbeck stelt voor om den aanslag van W. Stoop, N°. 686, bedragende 18, te verminderen met 4,50, en dus te brengen op 13,50. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De heer Ran stelt voor om den aanslag van A. Stokman, N°. 643, groot 22,50, te verhoogen met 11,50, en dus te bepalen op 34. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. De Voorzitter stelt voor om den aanslag van C. Broertjes, N°. 115, ad 1,00, te doen vervallen. Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. Niemand omtrent deze zaak verder het woord verlangende stelt de Voorzitter voor om het kohier van den Hoofdelijken Omslag, na de gemaakte wijzigingeu bedragende 11,938. vast te stellen en de termijnen van invordering te bepalen op 11 Augustus en 13 October. Overeenkomstig dit voorstel wordt besloten zonder hoofde lijke stemming. XIV. Is aan de orde een adres van den heer J. W. Lant zendorffer, Burgemeester dezer Gemeente, om daarbij aange- voerde redenen verzoekende, dat zijne jaarwedde moge worden gebragt op 2000, waartegen alsdan zouden vervallen de 300, door de Gemeente jaarlyks betaald wordende wegens reiskosten. De Einanciele Commissie, in wier handen dit adres werd gesteld, rapporteert, dat de Commissie van gevoelen is, dat aan het verzoek gedeeltelijk zou behooren te worden voldaan in dezer voege namelijk, dat de jaarwedde werde verhoogd met 200 en dat de vergoeding van reiskosten op den tegen- woordigen voet blijve. De Commissie stelt dus voor te besluiten aan Gedeputeerde Staten in overweging te geven, om de jaarwedde van den Burgemeester vast te stellen op 1700. De heer van Riessen zou wel liever de jaarwedde op/2000 gebragt zienmaar wil zich ook wel vereenigen met het voor stel der Commissie; terwijl het voorstel der Commissie door den heer van Vuuren wordt ondersteund. De heer BultmanVoorzitter der Financiele Commissie verdedigt het voorstel der Commissie, en zegt dat zij daarbij volhardt. De Voorzitter brengt het voorstel der Commissie in stem ming, hetwelk wordt aangenomen met 12 stemmen tegen e^n. XV. De heer de Breuk zegt, dat, nu de jaarwedde van den Burgemeester zal worden verhoogdhet hemmet het oog op de vele werkzaamheden en met op-prijs-stelling van de wijze waarop de Secretaris zijne betrekking waarneemt, billijk voor- komtdat ook diens jaarwedde worde verhoogd, en stelt voor, aan Gedeputeerde Staten in overweging te geven, om de jaar wedde van den Secretaris insgelyks te verhoogen met 200, en dus vast te stellen op 1400. De heeren van Riessen en't HooftVerkuijl en andere leden ondersteunen dit voorstel. De heer Bultman zegt, niet tegen de verhooging te zijn; maar zou het voorstel willen aanhouden tot de volgende ver gadering ook omdat door den Secretaris geen adres is ingediend. De heer Tensen zegt, dat hij tegen de verhooging der jaar wedde van den Burgemeester heeft gestemd en ook tegen die van den Secretaris zal stemmen; niet, omdat hij tegen die verhooging op zich zelve zou zijn, maar alleen omdat hij er mede zou hebben willen wachten tot het jaar 1879. Naardien eenige leden het verlangen te kennen geven ook omtrent deze zaak eene beslissing te nemendewyl zij het indieDen van een adres door den Secretaris niet meer nood- zakelijk achten, brengt de Voorzitter in stemming het voor stel van den heer de Breuk, tot het in overweging geven aan Gedeputeerde Staten om de jaarwedde van den Secretaris vast te stellen op 1400. Dit voorstel wordt aangenomen met 12 stemmen tegen 66d. Tegen stemde de heer Tensen. Wyders wordt besloten Gedeputeerde Staten te adviseren om de verhooging der jaarwedde te doen ingaan den 1 Julij 1877. XVI. De heer Klapwijk vraagt of zich voor Abbenes nog geen geneeshger heeft aangemeld. De Voorzitter antwoordt ontkennend, maar zegt dat de op- roeping nog eens zal herhaald worden. De heer Klapwijk geeft in overweging dat Burgemeester en Wethouders, alvorens Consenten tot geneeskundige behande ling voor armen af te geven zullen doen onderzoeken of de armen werkelijk in de termen vallen om kosteloos geneeskun dige hulp te erlangen. XVII. Eindelijk wordt, op voorstel van den heer Bultman, beslotendat de Gemeenteraad zich zal vvenden tot Z. M. den Koning, met een adres van rouwbeklag, ter zake het over- lijden van Hare Majesteit de Koningin. De Vergadering wordt daarna gesloten. Agenda voor de Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeerte houden op Donderdag den 25 October e. k., des voormiddags ten 10 ure, in het Raadhuis. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Aanvraag om ontslag van den hulp-onderwijzer D. J. van Aken. 3. Idem van den hulp-onderwijzer L. Kieviet. 4. Benoeming van een hulp-onderwijzer voor school n°. 10. Voordragt: 1°. H. Puttote Oudega by Koudum2°. J. van Boordte Apeldoorn, en 3°. S. A. Meerburg, te Pynacker. 5. Idem

Weekblad van Haarlemmermeer | 1877 | | pagina 1