1878. Vrijdag, 46 April. No. 17. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Negentiende Jaargang. Haarlemmermeer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. WXAiiZ/. Prijs van het. Abonnement: ill het Jaarf 6. Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer IS'/a Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 17 April tot 23 April 1878. Zitting van Donderdag 17 Januarij 1878, IIA A R L E MIIE R If E E R AT.T.F. TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Prys van een enkel Nommer 15 Cent. L'iterl{fk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. J GEBORENElisabeth, dochter van A. van der Maarl en G. H. Nieuwen- huijB. Margje, dochter van A. Maarse en C. de Vos. Maria, doch- ter van G. de Koter en T. van Brakel. Cornelis, zoon van G. Struiken B. Loosbroek. Wilhelmina, dochter van P. de Regt en M. J. E. Kar- man. Margaretha, dochter van C. M. Korbee en C. Hospes, Petro- nella Maria, dochter van A. Jansen en A. Kuffers. LEVENLOOS GEBOREN 1 kind van E. Beers en J. Kerkvliet. OVERLEDENMonrits Blijker, oud 67 jarengeh. met M. de Graaf. Hendrika, oud 5 jaren, dochter van D. van der Vis en M. Groeneveld. Johanna Kerkvliet, oud 31 jaren, geh. met E. Beers. Wilhelmus Jo- zefus Benedictus, oud 14 dagen, zoon van H. van Rooden en D. Blommaert. ONDERTROUWDJ. van Zeijl met C. Sprangers. J. Olie (weduwnaar) met H. C. van Lent. D. Versteeg met H. Olinan. F. A. Slikker met M. Dekker. A. Jansen met E. Roodenburg. J. Man (weduwnaar) met M. F. Cuvelier. J. Granneman met E. van Berkel (weduwe). P. Ouwerkerk met H. Bokhorst. A. Stolwijk met N- Hulscher. T. Wie- ring met M. de Groot, S. de Regt met T. Schaap. G. van Loon met A. Dnivenvoorde. GEHUWDJ. Slot met F. van Lakerveld. des voormiddags ten tien ure. Voorzitter de Heer J. IV. Lantzendorffer. Tegenvvoordig nl de ledep -r alsmede de Secretaris. De Secretaris leest de notulen van 25 October 1877, welke worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaau van het navolgende a. De Provinciale bladen van 1877 n°. 75 tot 97, en die van 1878, n°. 1 tot 3. I. Brieven van Heeren Gedeputeerde Statendd. 19 Sep tember 1877 n°. 10, 1 November 1877, n°. 6en 7 No vember 1877 n°. 35, waarbij goedgekeurd worden terugge- zonden de raadsbesluiten van 4 September 11. tot het aangaan eener geldleening ad 8500 en van 25 October 1877, tot verkoop van perceeltjes gemeentegrond alsmede het Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken omslag, dienst 1877. c. Het besluit van Gedeputeerde Staten, dd. 12 December 1877, n°. 32, tot goedkeuring der gemeenterekening over 1876. d. Het besluit van idem dd. 27 December 1877, n°. 27, tot verdagiug van de goedkeuring der Begrooting voor 1878, en magtiging tot beschikking over de helft der aangevraagde sommen. e. Brief van de Plaatselijke Scboolcommissiehoudende toe- zending van de door haar vastgestelde lyst van boekendie in de openbare scholen alhier zullen tnogen worden gebruikt; alsmede exemplaren dier lyst voor heeren Baadsleden. Brieven van den heer J. Waage, benoemd hulp-onderwijzer aan school n°. 8waarbij hij berigt die betrekking aan te ne- men, doch niet voor primo Januarij in fnnctie te kuunen komeD. g. Brief van den heer J. F. Grundlehner, benoemd hulp- onderwijzer aan school n°. 3 inhoudende gelijk berigt als boven. h. Het Proces-verbaal der op den 28 December 1877 door Burgemeester en Wethouders gedane opneming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. i. Brief van den Burgemeester, houdende mededeeling van het tegen 1 Januarij 1878 op verzoek verleend eervol ontslag aan den Gemeente-veldwachter A. Franke. k. Dat tot Gemeente-veldwachter door den Comtnissaris des Konings is benoemd Nicolaas van Leeuwen. I. Eene resolutie van den Minister van financien, dd. 6 December 1877 n°. 34, waarbij het verzoek dezer vergade ring om den Rijks-ontvanger de verpligting op te leggen om in deze gemeente te wonenop soortgelijke gronden als waarop het vroeger gedaan verzoek van de hand werd gewezen ook thans niet is ingewilligd kunnen worden. m. Eene kennisgeving van den Procureur-Generaal bij het Geregtshof te Amsterdam, dd. 4 December 1877 dat op het verzoek van den Gemeenteraad aangaande de vestiging van de Heeren kantonregter en Griffier van het Kantongeregt te Haar lemmermeer, in de plaatsen door de wet aangewezen, zoo veel mogelijk zal worden gelet. n. Eenige stukkenin zake den hulp-onderwijzer H. Putto benoemd voor school 10. Deze mededeelingen gedaan zijnde in besloten vergadering, wordt, na heropening, beslotenal het vorenstaande aan te nemen voor kennisgeving. II. Gelezen het adres van R. Koopman te Haarlemmermeer verzoekende dat aan hem moge worden afgestaan een perceeltje dorpsgrondom daarop een huis te bouwen. Naardien daartegen bij geen den leden bedenking bestaat, wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten 1°. Aan Reinier Koopman te verkoopen een gedeelte grond ter grootte van ongeveer 598 vierkante meter, uitmakende een gedeelte van het kadastrale perceel sectie C. n°. 1443 voor het geheel groot 0,15,48 hectaren, en gelegen in sectie I. kavel 30.. De verkoop geschiedt tegen betaling van een koopprijs van 40 cents de vierkante meter. 3°. De kosten van overdragt enz. komen ten laste van den kooper. 4°. Het ontwerp der koopacte bij dit besluit gevoegd wordt by deze goedgekeurd. 5°. Dit besluit zal worden onderworpen aan de goedkeu ring van Heeren Gedepnteerde Staten. Gedaan te Haarlemmermeer, enz. III. Gelezen een adres van R. Top te Haarlemmermeer, houdende verzoek dat hem in koop moge worden afgestaan een perceeltje dorpsgrondom daarop een huis te bouwen. Dewijl adressant, bij een nader schrijven van 16 January 1878 heeft verzocht dat deze koop niet in 1878, maar in 1879 moge worden aangegaan, zoo besluit men om op het adres afwijzend te beschikkenden adressant vrijlatende om in 1879 eene nieuwe aanvraag te doenwanneer bedoeld perceel alsdan nog onverkocht mogt zijn. IV. Wordt gelezen een adres van M. de Vries, te Haar lemmermeer, waarby hij verzoekt dat aan hem in koop moge worden afgestaan een perceeltje ^gemeentegrond om daarop een huis te bonwen. Bij geen der leden daartegen bedenking bestaande, wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten, aan adressaut te verkoopen een gedeelte grond, ter grootte van ongeveer 300 vierkante meteruitmakende een ge deelte van het kadastrale perceel sectie C, n°. 12271246 en n°. 1443, voor het geheel groot te zamen 0,66,63 hec- tareuen gelegen in sectie I, kavel 30, onder dezelfde voorwaarden als aan R. Koopman is toegestaaD. V. Gelezen een adres van R. Koopman, W. Groenveld, B. Klaassen, A. Langereis, W. Ploeger en P. Bosmanwaarbij zij vergunning vragen om de dorpswegsloot of grepgrenzende aan hunnen van de gemeente gekochten grond, te mogen deropen. De Voorzitter stelt voor dit adres te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, tot afdoening. Daartoe wordt besloten. VI. Gelezen het adres van H. van Zetten houdende ver zoek om afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag dezer gemeente, dienst 1877, bedragende f 15.75. Overwegende, dat adressant de gemeente heeft verlaten den 1 November 1877. Wordt beslotende gevraagde afschrijving te verleenenen wel voor twee-twaalfde gedeelten voor de som van/2.62 J/^. VII. Gelezen eene missive van heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Holland, dd. 7 November 1877, N°. 30, waarby goedgekeurd wordt terug gezonden de Suppletoire Begrooting dezer gemeente, dienst 1877; terwijl wordt terug gezonden het besluit tot af- en overacbryving in gemelde Begrooting, groot 312.50, met verzoek dat besluit te wijzigen wat be- treft de jaarwedde van den Gemeente-veeartswelke jaarwedde over 1877 uit de onvoorziene uitgaven zal behooren te wor den betaald. Dientengevolge wordt aan de vergadering voorgesteld, om, met intrekking van het Raadsbesluit dd. 25 October 1877 N°. 18, vast te stellen de navolgende besluiten: a. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer, Heeft beslotenop de Begrooting van Uitgaven voor de dienst van 1877, te doen de navolgende af-en overschrijvingen Afschrijving: Volgnr. 116 Onvoorziene Uitgaven 200. Overschrijving: Volgnr. 24, Jaarw. Burgemeester 100. Idem Volgnr. 26, Jaarw. Secretaris. 100. 200.— En zal dit besluit aan de goedkeuring van heeren Gedepu teerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. Gedaan te Haarlemmermeer, enz. b. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer Heeft besloten uit de post voor Onvoorziene Uitgaven der Begrooting voor 1877 te voldoen de uitgaven hierna vermeld. Jaarwedde van den Gemeente-veearts 112.50 En zal dit besluit aan Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden toegezonden met verzoek om tot het voldoen der daarin vermelde uitgaven, uit den post voor Onvoorziene Uitgavende vereischte magtiging te verleenen. Gedaan te Haarlemmermeer, enz". I Beide besluiten worden zonder discussie of hoofdelijke stem ming vastgesteld. VIII. Komt in behandeliDg eene nota van aanmerkingen van heeren Gedeputeerde Staten op de Begrooting voor de dienst van 1878, en waarby wordt te kennen gegeven, dat het wenschelijk wordt geacht om de buitengewone ontvangst wegens verkochten grond, ad 234.80, en begrepen in het batig saldo der dienst van 1876, tot kapitaal aan te leggen of tot buitengewone aflossing van schuld te bestedenen dien tengevolge de Begrooting te wijzigen en nader vast te stellen. Burgemeester en Wethouders stellen ten gevolge daarvau voor, om aan het verlangen van heeren Gedeputeerde Staten te voldoen en daartoe den post voor Onvoorziene Uitgaven te verminderen met 234.80, en dus te brengen op 1350.33; •^vervolgens de Begrooting op nieuw vast te stellen, sluitende met een batig saldo van 234.80. Over dat bedrag vervolgens te beschikken bij de eerlang op te maken Suppletoire Begrooting voor de dienst van 1878, tot regeling van de Ontvangsten en Uitgaven voor den bouw der sebool- en onderwijzers-woning in de Lisserbroek. Niemand omtrent dat voorstel het woord verlangende, wordt dienovereenkomstig zonder hoofdelijke stemming besloten. IX. Wordt gelezen een schrijven van den Gemeente-ontvan ger dd. 7 November 1877 waarbij wordt verzocht dat, uit- hoofde de weinige betalingen die op den door hem aan den Lijnden gehouden wordenden zitdag worden gedaandie zitdag moge worden opgeheven. Na korte gedachtenwisseling besluit men om den zitdag aan den Lijnden alleen te doen houden op den derdeu Vrijdag van de maanden Maart, Augustus, September en October, van 10 tot 2 uur; zullende in de volgende zitting eene wij- ziging der instructie van den Gemeente-ontvanger in dien zin worden voorgedragen. X. Aan de Vergadering wordt medegedeeld een schrijven van den Gemeenteraad van Nieuw-Leusen, waarbij wordt medegedeeld een door die vergadering aan Z. M. den Koning ingediend adres, om wijziging van art. 242 der Gemeentewet, betreffende de heffing van opcenten op de Grondbelastingen inhoudende verzoek dat bedoeld adres dezerzijds moge wor den ondersteund. De Voorzitter stelt voor om geen dergelyk adres in te •dienen en het adres van Nieuw-Leusen voor kennisgeving aan te nemen. Daartoe wordt besloten. XI. Wordt gelezen eene missive van Burgemeester en Wet houders van Leimuiden, dd. 2 November 1877 n°. 265 waarby wordt verzocht dat door deze Gemeente eene te be- palen vergoeding aan Leimuiden moge worden uitgekeerd voor bet schoolgaan aldaar van kinderen uit deze Gemeente, waarvan het getal thans reeds 27 bedraagt. Burgemeester en Wethouders geven te kennen dat zijin overeenstemming met vroeger door den Gemeenteraad op der- gelijke verzoeken genomen besluitenook thans voorstelleu om op het schrijven van Leimuiden afwijzend te beschikken. Nadat sommige leden als hunne meening hadden te kennen gegevendat zij bet betwyfelen of dergelijke afwijzende be schikking wel zou zijn in het financieel belang dezer gemeente, en zij het gewenscht zouden achten dat hieromtrent een na der onderzoek werd ingesteld, als ook omtrent de woonplaats der kinderen uit deze gemeente, die tbans de school te Leimuiden bezoekenwordt besloten deze zaak te stellen in handen van Burgemeester en Wethouders, tot nader onderzoek. XII. Komt in behandeling een schrijven van den hoofd- onderwijzer aan school n°. 9verzoekende dat de bij art. 3 van bet schoolreglement bepaalde vergoeding voor bet schoon- houden der school thans, nu er een lokaal meer is, moge worden verhoogd. Wordt besloten de bedoelde vergoeding te bepalen op 35 per jaar, te rekenen van I January 1878. Gelijk besluit wordt genomen ten aanzien van school n°. 10. XIII. Wordt gelezen een sohrijven van W. C. Spruitenburg, hoofd-onderwyzer aan school n°. 5waarby hij er op wijst dat in zijne school zeer groote behoefte bestaat aan hulp, dewijl de betrekking van hulp-onderwijzer aan die school reeds sedert lang vacant is, en verzoekt dat de Raad moge besluiten om de jaarwedde van den hulp-onderwijzer te verhoogen. De Voorzitter is er tegen om toe te geven aan nog meer- dere verhooging der jaarwedden van de hnlp-onderwijzersen acht die boog genoeg; hij stelt daarom voor om aan het ver zoek van den hoofd-onderwijzer W. C. Spruitenburg niet te voldoen. Dienovereenkomstig wordt besloten. XIV. Is aan de orde een schrijven van den hoofd-onder-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 1