Advertentieii. MAIL KAATSCHAPP1J Beste Kleigronden, IIACHIIE voor f 260 S C II o u w GRONDBELASTIIVG. KENNISGEVItVG. ruim 228 Hectaren &emeng-<le EBerigten. Haarlemmermeer-Polder. Walter Woods GRASMAAIMACH1NE, Ransome's HOOIHARK, Bobey's HOOISCHUDDER te Haarlem. TIEIVDE VEILING in het Y. geheel verkaveld en voorzien van Greppen, uitmakende het Oostelijkste en Weste- lijkste Deel van Droogmakerij VIII. LANDBOUW- WERKTUIGEN f 260. Prijsverlaglng-. f 260. De Wereldberoeinde* SAMUELSON's TWEEPAARDS Slijm- en Maagpillen. STAAT, aanwijzeude de Uitkoinstenbedoeld in de Artikelen 15, 23 en 43 der Wet op de Grondbelasting voorhanden bij J. O. v, d. AREUD Handelaar in Werktuigen Levering op proef. Deze drie soorten van Werktuigen munten boven alle anderen uit door soliditeileenvowdige Con- structle en billjjken De MAAIMACIIINE snjjdt hot ter dan alle andere soorten, AMSTERDAM§CHE in het openbaar ten verkoop worden aangeboden: in alle Afdeelingen verkrijgbaar bij den Ondergeteekende. G. WAAIJER, Nieuw-Vennep, te Haarlemmermeer, die zich tevens belast met het repareren en steiien van it 1.1 r*si:jt-A it.mim chs. Door wijlerj den heer Josua van Eik, die op 7 Januarij 11. op zijn buitenverblijf Kersbergente Zeist, is overleden, zijn o. a. geniaakt de navolgende legaten, alle vrij van successieregtenaan dc Vereeniging voor Godsdienstig Bezoek te Amsterdam f 2000 aan bet Asyl Steenbeek f 1000aan de Christelijke armenscholen, onder belieer van mr. P. J. Teding van Berkbout e. s./3000; aan de Vereeniging voor de Verbreiding der Waarbeid /1000; aan de School voor Havelooze Kinderen te Amsterdam f 1000 aan de Yereeniging vcor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs 10(J0aan de Diaconiescbolen der Hervormde Gemeente te Am sterdam f 5000aan de Inrigting voor Behoeftige Blinden te Amsterdamonder beheer van den heer Hovyf 1000aan de Diaconie der Hervormde Gemeente te Zeist 2000aan de Broeder- Gemeente te Zeist, voor de zending te Suriname, /1000; aan de Utrechtsche Zendingvereeniging /1000; aan de Noord- en Zuid- Hollandsche Maatscbappij tot Redding van Schipbreukelingen f 2000; aan de Inrigting i/Bethanie" te Zeist 1000; aan de Soeiete des Missions te Parijs 2500aan de Christelijke School te Zeist f 2000aan de Diakonessen-Inrigting te Utrecht f 1000aan de Bewaarschool in de Keizerstraat te Amsterdam 1000. De historische feiten worden in Zwolle door de bevolking trouw hcrdacht. Ilet oude Paaschweifeest en de Potjeskermispret met liunne eigenaardigheden en de historische waarde en beteekenis moeten door jong en oud, op welke wijze ook, gevierd worden. De Hemelvaartsdag heeftdaar ookzijne eigenaardigheid. Mennoemt dit het daauwtrappersfeest. Ook dit heeft historische waarde. In de oude dagen gmgen op Hemelvaartsdag de grondeigenaarsdie zelven bun land lieten bebouwen en bezaaijen, met de pachters voor dag en voor daauw naar het veldom te zien hoe gras en gewas or uitzagen en naar gelang van den al of niet goeden stand der veldgewassen werd de pachtprijs bepaald. Dit is natuurlijk thans niet meer zoo, maar toch gaan op dien dag honderde Zwollenaars zeer vroeg de polders indaauwtrappen noemt men datniet om land te pachten, maar ditmaal om pret te maken. Een 16-jarige knaap is te Amsterdam voor de volgende zaak in hecbtenis genomen. Hem werden namens zijn patroon eenige kwitantien ter inning gegeven. In plaats van zich van de opdragt te kwijtengaf hij de kwitantien terugmet de mededeeling dat deze onbetaald waren gebleven. Hij maakte daarop de rekeningen voor dezelfde personen op, ontving daarop de gestelde bedragen en kwiteerde de rekeningen met een valschcn naam. De ontvangen gelden besteedde hij voor zich zelven. Van Utrecht is naar Amsterdam overgebragt v. R.beschul- digd van manslag; hij zal voor dit feit voor het geregtshof teregt- staan. (Y. R. is de oud-burgemeester van Nieuwkoopdie op zijnen opvolger twee schoten loste.) - In Koblentz is een stedelijke verordening vastgesteld waarbij iederc jongen beneden de zestien jaren, die rookende op straat wordt aangetroffen, strafbaar wordt gesteld. Men heeft, en te regt, meermalen gewaarsohuwd tegen groen geklcurd behangselpapierdat met arsenicum vervaardigd is. Thans waarschuwen de Engelsche geneesheeren tegen sommige soorten van wit behangselpapier, sedert bun gebleken is, dat ook bij de bereiding daarvan dikwijls arsenicum een hoofdingredient is. Zij spreken in liunne waarschuwing zelfs van proevendie, naar gelang van de meer of mindere witheid, een a twee centigr. arsenicum op den vierkanten vcet aantooudcn. Volgens een Engelsch tijdschrift wordt in Cochinchiua met goed gevolg een afkooksel van stramonium als geueesmiddel tegen watervrees aangewend. Te Oosterhout doet de politic onderzoek naar de daders van een zeer vreemden diefstal. In 1873 werd op het protestantsche kerkhof de heer M.p'.Y. begraven, op wiens uitdrukkelijken last op de lijkkist een rol perkament onder de graftombe werd gelegd. Aan de tombe is mi geweld gepleegd, blijkbaar alleen met het doel om die rol magtig te woraen. Voor zoo ver men door de gemaakte opening kon waarnemen, is zij verdwenen. De heer Monchot, professor aan het lyceum te Tours, levert op de tentoonstelling te Parijs dagelijks, als namelijk de zon wil inedewerkenin den tuingrenzende aan de afdeeling voor openbaar onderwijs, proeven van toepassing der warmte van de zonnestralen. Met behulp van een zilveren reflekteur braadt hij een half pond rundvleesch aan een spitonder een eenvoudigeii glazen stolp draai- jende. Zaturdag kookte hij in een oogenblik water en presenteer- de koflijop die wijze gereed gemaaktenz. Gaat meuigeen glim- lagchend ot schouderophalend voorbij, de overgroote meerderheid daarentegen vermaakt zieh bijzonder met deze proeven. Algemeen gelooft men te Leeuwarden, dat de levenslange tuchthuisstraf van Jut, de bekende moordenaar van mevrouw v. d. Kouwen, niet van langen duur zal zijn. De beruchte moordenaar toch is zeer ernstig ongesteld, zoodat ieder oogenblik zijn einde wordt verwacht. Welk een enorme schade de vossen te weeg brengen blijkt uit de volgende vondst van twee jagers, dezer dagen nabij Zuid- laren gedaan. Zij ontdekten nl. een nest jonge vossen en maakten vier reintjes buitdie naar gissing10 weken oud warenbij het nest vonden zij aan voorraad voedsel: 6 hazen, lOkonijnen, 9pa- trijzen, 1 eend, 1 kip, 10 eijeren en eenig klein gevogelte. Het verbruik van likeuren te Londen wordt op 80 raillioen liters jaarlijks gesehat hetgeen zoo ongeveer op vier milliard glaas- jes neerkomt. Yoorts heeft men berekend, dat die hoeveelheid vloeistof eene rivier zou uitmaken van negen kilometer langveer- tig meter breed en drie-en-halve meter diep. Stelt men de bevol king van Londen op drie millioen inwonersdan is de gemiddelde consumptie van likeuren ongeveer zes-en-twintig liters per hoofd 'sjaars. Er zijn uit Caraccas (Venezuela) eenige nadere bijzonderheden bekeml geworden omtrent de aardbeving op 12 April in Centraal Atnerika. In eenige seconden was de staa Cux totaal verwoest. Geen gebouw is overeind blijven staan, en eene menigte personen zijn onder de puinhoopen bedolven geworden. Den volgenden dag vond men 70 lijken. Het aantal dooden wordt op meer dan 200 gesehat. Ook te Caraccas hebben de gebonwen min of meer gele- denmaar verwoestingen zijn er niet aangerigt. De inwoners vlugt- tenzoodra zij den schok voeldennaar de pleinen en de tuinen in welke laatste zij een geruimen tijd onder tenten gebleven zijn. LI. Vrijdag werd ter raadsvergadering te Zevenbergen behan- deld een adres van den volgenden inhoudIk geef u kennisdat ik mijn bond heb verkochtik verzoek dus afschrijving van mijn bond, die zich noemt Tomas Pieters." Te Zwolle is in de werktuigenfabriek van den heer ter Meu- len eene proef genomen van verlichting op dynarno-electrische wijze. Om het algemeen belang voor groote fabrieken geven wij gaarne deze verklaring. De stoommaohine, hier in gebruik voor eene werk- zaal van 31 bij 12 meter, kost - f 1000. De lamp, die zoo hoog mogelijk hangt, kost 150. De koolspitsen 12 cent per uur. Alles te zamen genomen, komt het licht op 31 cent per uur. Als men nu in aanmerking neemt, dat het licht z66 sterk is, dat op een afstand van 15 meter de sehaduw van de haartjes op eene hand duidelijk te zien waren, dan behoeft naauwelijks te worden vermeld dat de werkplaats van 108 vierkante meter zonder ander licht voor al het werkvolk ruimschoots is verlicht. Dit licht is zdo sterk, dat het gelijk staat met 500 gaspitten, die tegen 1 cent per uur f 5 kosten. Een afgrijselijk tooneel heeft den 23 Mei in het hospitaal te Beaufort plaats gehad. Een der verpleegden, zekere Arnaudeau viel onverhoeds eene geestelijke zuster, die hem ziju voedsel bragt, met eon mes aan. Zekere Harnard wierp zich tusschen beiden, maar krceg een messteek in hot oog, terwijl de zuster aan de hand gewond werd. De razende drong nu in de vrouwenzaalwierp zieh op de eerste bedden de beste en bragt drie lijderessen om het leven; de anderen vlugtten. Eene vanhaar, sedert maanden aan verlamming lijdendc, kon, door angst gedrevenhet bed en de zaal uitkomen. Eindelijk maakten de gendarmen zich van den moor denaar meester. Bij het verhoor bleekdat deze door plotselinge verbijstering was aangetast. Door een verschrikkelijken wervelwiuddie Donderdag jl. over een gedeelte van Wisconsin woedde, gaande van het zuid- westen naar het noord-oostenis een lange strook land verwoest, met inbegrip van de steden Mineral PointMount Vernon Prim rose Oregon en PaoliOp den regtstreekschen weg van den storm werd alles vernieldhonderde gebouwen liggen in puiner zijn steenblokken mijlen ver medegesleurd. Het getal menschenlevens, dat bij de ramp verloren ging, bedraagt ongeveer 30, terwijl 50 personen gewond werden. Verseheidene lijken werden tot op verren afstand voortgezweept. Een school is met onderwijzer en leerlingen een eind weegs medegevoerddrie der scholieren schoten er het leven bij in en schier alle overigen werden gekneusd. Op Hemelvaartsdag is de Parijsche tentoonstelling bezocht geworden door 132,000 personen. In de vorige week zijn te Waspik ondertrouwd Louis van Kuyk van Loon-op-Zandoud vijf-en-zeventig jaren van beroep zwavelstokken-verkooper, en Trijn van Dubbe (bijgenaamd nzotte Trien"), oud drie-en-zeventig jaar, van beroep vodderaapster en opkoopster. Volgens opgave in een Eransch blad is de schilderij van Raphael, bekend onder den naam van «la Vierge au Candelabres," deel uitmakende van het kabinet Novarhetwelk dezer dagen te Londen geveild is, opgehouden voor 500,100 francs. Alle overige stukken zijn verkocht, en de geheele verzameling heeft opgebragt 11,050,000 francs. Bevalleil van eene DOCHTER J. TIM HERMANS STREEFKERK. llaarlemmermeer6 Junij 1878. IN DEN DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- polder Gelet op Artikel 67 van het Algemeen Reglement van Bestuur voor de Waterscbappen in Noord-Holland (Provinciaalblad N°. 80 van 1854), en op Art. 1 der Verordening op het kroozen en zuiveren van alle Vuilnis en Waterplanten der Vaarten Dwars- en Lengtetogten en Slooten in den Ilaarlemmermeerpolder afgekondigd door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlem- mermeerpolderden 22 September 1877 Brengen bij deze ter algemeene kennis, llat door hen over de Wegslooten SCHOUW zal worden gedreven, te beginnen nit den 16 Junij aanstaande, De Ingelanden worden, voor zooveel noodigherinnerd aan de verpligting, hun bij Art. 9 der genoemde Verordening op- gelegd, en in hun eigen belang aangemaand haar beboorlijk na te leven, ten einde zich te vrywaren tegen de toepassing der daarbij bepaalde Boete. Haarlem, 1 Junij 1878. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. De BURGEMEESTER van llaarlemmermeer, Brengt ter openbare kennisdat gedurende dertien dagen ler Secretarie der Gemeente, ter inzage is nedergelegd een van 26 Mei 1870 Slaatsblad N°. 82). En is hiervan afkondiging geschied den 4 Junij 1878. De Burgemeester voornoemd, J. W. LANTZENDORFFER. De BURGEMEESTER van llaarlemmermeeroverwegende dat hem klagten zijn aangebragt dat des Zon dags bij het aangaan der Merv. tierkaan het Hoofdd orp alhier, door de aankomende rijtuigen de publieke weg SOlUS ZOOtlailig versperd wordt, dot de voetgangers en door- gaande rijtuigen moeijelijk den publieken weg kunnen passeren. Noodigt beleefd, doch dringendeen ieder uitdie met zijn rijtuig Kerkwaarts komt, hetzelve zoodanig aan den kant van den weg te zettendat de rijbaan vrij blijve. Haarlemmermeer, 5 Junij 1878. De Burgemeester voornoemd J. W. LANTZENDORFFER. VAN Op Woensdag 26 Junij 1878 zullen door de Amsterdam- sche Kanaal-Maatschappijten overstaan van den Notaris J. J. CLAASEN Hz., te Amsterdam, in het LokaalMAISON STROUCKEN", Schans bij het LeidschepleinN°. 80, te Amsterdam, te beginnen des voormiddags ten 10 ure precies AANVYIJZING dier Gronden zal gedaan worden door den Opzigter H. IJSKES, des Dingsdags 11 Junij en verder iederen Vrijdag en Dingsdag voor de Veiling, telkens ten 10 ure des voormiddags, uitgaande van het Westerhoofd te Amsterdam, alwaar ten gerieve van Gegadigden een Sloombootje zal ge reed liggen. De volledige VEILINGSVOORWAARDEN, zoomede een Extract uit de Veilconditienmet aanwijzing tier Perceelen Combination enz., zullen van 10 Junij a. s. af, elk tegen be- taling van/ 0.25, verkrijgbaar zijn aan het Kantoor van de Amsterdamsche Kanaal-Maatscliappij, op de Keizersgracht bij de Reguliersgrachten bij bovengenoeroden Notaris, op de Keizersgracht bij de Spiegelstraat622. De tusschenkomst van Makelaars wordt voor het koopen niet vereisclit. Aan Heeren NotarissenMakelaarsComraissionnairs en Lasthebbers wordt door de Verkoopster /2 ten honderd van den Prijs der door hen gekochte Perceelen uitgekeerd. Het RAPPORT, uit te brengen door den Hoogleeraar VAN BEMMELEN, betreffende het Scheikundig Onderzoek van de Grondenmet daarbij beboorende Profielen van de boringen zal tegen betaling van 1.verkrijgbaar zijn ten Kantore der Maatschappij op 15 Junij e. k. De Directie, Amsterdam, JITTA, President, 3 Junij 1878. M. F. DE MONCHY, Secret. onder C uarantie en op Proef, kunnen, door eenige toevoegsels, tot GRAANMAAlJERS worden ingerigt. Spoedige Levering door Deze Pillen, die sints vele jaren met het beste gevolg tegen de Slijm en als Maagversterkcnd gebruikt worden, door hare zachte werking de spijsvertering zeer hevordereii bijzonder geschikt tegen de Gal zijnen zeer zacllt laxe- rend zijn, zijn weder tegen 32J/2 Cent bet Doosje, met be- rigt van het gebruik, verkrijgbaar gesteld door den Hoofd- Depothouder, bij de Heeren Delft, E. Wildsclmt. Dordrecht, H. J. Giltay. Gouda, L. Schenk. 's Iiage, Visser, Spuistraat. Haarlem, Gebr. Keur, Zijlstraat. Haarlemmermeer, S.J. Poth, aan het Hoofddorp. Leiden, J. T. Terburgh, Haarl. Ouderk. a.d.Amstel, J. D.Capel. Oudshoorn, H. van den Boom. Purmerende, J. Sckuitemaker. RotterdamF. E. van Santen Kolff, Korte Hoofdsteeg. Schiedam,Wed. A.H. Rombouts. Soetermeer, J. van Dorp. Watergang, J. Tromp. Weesp, J. W. Vos. Wormerveer, Schreuder van MarieApotbekers. Om elk Doosje der ecliteen sints onheugelijke ja ren gebruikte Slijm- en Maagpillen is een Billet, voorzien met de Handteekening van den Vervaardiger J. J. SCHREU DER, Apotheker, welke Handteekening zich ook bevindt op het Zegellakwaarmede elk Doosje verzegeld is. Jtlen gelie- ve daar trel attent op te zijnen ivachte zieh voor het gehruik van namaahselswelke men traeht in omloop te brengen. Amsterdam, M. C16ban C°. Droog., Heiligenw. bij het Singel,D 321. P. J. Aerts Zoon, Voorburgwal bij de Stilsteeg, F 181. a S. J. Mertens, Drg. BeerenstrKK 395 o B van Santbrink DroogistUtrecht sche straat. J. M. Hulswit Overtoom bij de Const. Huijgenstr., XX 67a. HHUlothZeedijk. Alkmaar, H. Schreuder C°. Blijswijk, S. van der Kraats. Delfshaven, J. B. Westerhoff.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 2