Ad vertentien. TABffE, EEWTEHHHER tl mm en FAABDEBBOOBEE - 114 Gemengde Berfgten. 29?ste Staats-IiOterU. HAARLEMMERMEER. Dingsdag Julij 1818, Het UITVOEHEN van eenige ONDEIUIOUDS- en SCIIILDEKYVEHKEN aan de Scholen en Onderwyzerswoningen in deze Gemeente en het LEVEREN van B1GGELZAND. VELDVRCCHTEN. ruini 64 Hectaren uitmuntend in GEYVAS staande R EGTSZAKEN. Amsterdamsche K anaal-Maatschappij - op den Polderkavel 20, Afdeeling B, en op de Polderkavels 6 18, Afdeeling C, in den Zuid-Spaarndammerpolder ker dan gewoonlijk, zoodat vijf zwermen uit eene korf niet tot de uitzonderingen bekooren. De oude korven vliegen thans bijna ledig. Zwolle, 11 Julij. De Provincial Staten van Overijssel heb- ben besloten gedurende den aanstaanden winter wederom/1000 beschikbaar te stellen voor het doen houden van 33 land- bouwlezingenveideeld als volgt: Vollenhoven 2, Zwolle 2, Dedemsvaart 2 Diepenveen 1Deventer 1Wijhe 1Vrooms- hoop 1, Hasselt 1 en Twenthe 7. Nader zal worden aange- wezen wnar de overige 15 lezingen zullen moeten geschieden. Wanneer moet het hooiland gemaaid worden? Men maaie het gras even voor of bij het begin van den bloeitijd. Voor- eerst groeit het na dien tijd niet veel raeer, ten tweede zit- ten de voedende beatanddeelen nog geheel in den halm, ten derde is het dan gemakkelijk verteerbaar, ten vierde loopt het gras dan spoedig weer uit, en eindelijk krijgt men door deze behandeling een digte graszode. Op het adres van de Tuinbouw-Maatschappij ..Linnaeus" te Watergraafsmeerom een subsidie voor 1879 van/1 5500, ten behoeve van hare Tuinbouwschool, is door Prov. Staten afwijzend beschikt, onder bereidverklaring evenwel omwan neer mogt blijkendat de Eegering niet genegen is, het ge- vraagde subsidie geheel te verleenennader in overweging te nemen, tot welk bedrag de Provincie daarin zou kunnen bij- dragen, echter niet voordat een plan van reorganisatie aan het oordeel der Staten is onderworpen. Dit besluit is geno- men met 28 tegen 24 stemmen. De vriendschappelijke bijeenkomst van de leden der Neder- landsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal dit jaar gehouden worden in het Gooi. De bijeenkomst is vast- gesteld op Woensdag 19 dezer, des voormiddage ten 11 ure. De tentoonstelling van rozenaardbezien, planten, en bloembouquetten van de Hollandsche Maatschappij van Land- bouw, afdeeling 's Gravenhagedie in het gebouw van Kun- sten en Wetenschappen te 's Hage wordt gehoudenlokt een groot aantal toeschouwers tot zich. Zij is dan ook een bezoek overwaardig. De groote zaal van het gebouw is in een heer- lijk aangelegden tuin herschapen terwijl de rozengeur den aanschoower toestroomt. Hoewel Flora niet talrijk is verte- genwoordigd munt het ingezondene in pracht uit. Vooral de roosde koningin der bloemenwas niet bij honderden maar bij duizenden aanwezig, en kan daarom met trots op hare onderdanen nederzien. Ook de aardbezien nemen een groot gedeelte dezer expositie in, en zijn eveneens in vele soorten byeengebragt. De heeren uit Aalsmeer en Boskoop hebben ook nu getoond in het kweeken dezer heerlijke vrucht steeds vooruit te gaan. In Friesland begint zich in sommige streken weder de var- kensziekte te vertoonen. In de zuidelijke staten van Noord-Amerika wordt dit jaar een rijker graanoogst verwacht dan sedert het jaar 1865 het geval is geweest. Vele planters in Virginia en andere staten hebben, in de meening dat er een groote oorlog in Europa losbarsten en dus aanzienlijke vraag naar voedingsmiddelen ontstaan zou, hun velden met graan in plaats van met ka- toen of tabak bezaaid. Ondanks eenige scbade, welke in Vir ginia door hagelbuijen en in de zuidelijker staten door vorst teweeg gebragt is, laten de bezaaide akkers zich echter zeer goed aanzien en hoopt men dus op een ruimen oogst. Vee-invoer in Engeland. Gedurende het jaar 1877 zijn in Engeland ingevoerdvan het vasteland 179,236 runderen 848 315 schapen en 18,745 varkensvan de Vereemgde Staten en Kanada 19,187 stuks vee23,395 schapen en 810 varkens; van de Kanaaleilanden 2638 stuks vee en 2 varkens en uit andere landen 5 stuks vee, 449 schapen en 17 varkens. Uit Ierland werden nog ingevoerd 649,441 stuks vee, 630,774 schapen en 585,427 varkens; in het geheel 2,959,441 dieren, tegen 3,226,948 in 1876. De heer J. F. Smits van Oijen, burgemeester van Eindhoven, heeft, bij gelegenheid van zijn 25-jang ambtsfeest, aan de a ge- meene armen dier gemeente geschonken een bedrag van J zijnde zijne gekapitaliseerde jaarwedde gedurende die jaren. Aan het R.. C. parochiaal Kerkbestuur te Wijnbergen (gem. Bero-k)is door wijlen den heer J. A. Westhof een legaat bcspro- ken groot f 10,000. Het huwelijk van Prins Hendrik met Prinses Maria van Pruissen zal den 24sten Augustus e. k. te Potsdam, in tegenwoor- digheid van de geheele Keizerlijke famihe den Koning derNeder- landen cnz. worden voltrokken. Na dne dagen in het buitenland te hebben vertoefdzal de Prins zijne gemalin in de hoofdstad aan de Koninklijke familie enz. voorstellen om na een verbhjt van drie dagen in 's Gravenhage voor geruimen tijd naar Soestdijk te vertrekken. Het hooge echtpaar zal daar feestelijk worden ontvangen. Zaturdag jl. heeft zich een sub-commissie uit de coinniissie van het lluldeblijk naar Soestdijk begevenom Z. A. H. Prms Hendrik uit te noodigen eene keus te doen uit drie ontwerpen 1. een monumentale fontein op Soestdijk 2. een zilveren thee- servies 3. eene verzameling schildenjen door L. is.. 41. zeir te kiezen. De Prins heeft verzocht zijne keuze later te mogen be- kend maken, als hij er eerst met zijne bruid over gesproken heeft Naar men zegt, zal de aanbieding van het Nationaal Huldeblijk waarschijnlijk te Amsterdam geschieden, in het Paleis op den Dam. In de omstreken van Eansdorp en vooral te Schellingwoude is zulk een gebrek aan drinkwater, dat sommigen voor een emmer vol 10 eenten moeten betalen, en het dan nog wel een kwart uur gaans moet worden gehaald. De geestige karikaturist Cham, te Parijs, parodieert volgen- derwijs de ontzettende opdrijving der kosten in de h^e s aldaar; ,,Wat?l moet ik 16 francs voor een kaars betalen. loept een vreemdeling uit. »Wel neen mijnheer antwoordt de kellner hoe kan mijnheer zoo lets van ons denkenMijnheer betaalt slechts den gewonen prijs van een franc voor de kaars j^de vijftien overige francs zijn voor het gebrnik van den kandelaar. Een boerenarbeider te Drempt, die zich in het hooiland duch- tig van zijn pligt gekweten had heeft na verngt werk zoo over- matig veel karnemelk gedronkendat hij aan de gevolgen van verkoeling is gestorven. Tusschen Hengelo en Delden is een oude vrouw door den spoortrein overreden. De ongelukkige stak den weg op een parti- culieren overweg over, en hoorde, wegens hare doofheid, het sein nietdat de machinist gaf toen hij het gevaar bemerkte. Zij was onmiddellijk dood. De eerste veiling van de diamanten van de ex-koningin Isa bella van Spanje heeft te Eome in 17 gunningen, 265,625 francs opgebragt. De tweede veiling bragt over de 237,700 francs op; totaal dus 502,000 fraucs. De fameuse Riviere werd voor 191,000 francs verkocht aan een Duitscher. Thans zijn de oorbellen aan de beurtwaarvan de opbrengst op 300,000 francs geraamd wordt. Zaturdag avond heeft een man, wonende in de Marnixstraat bij de Zaagpoort te Amsterdamzijne vrouw uit de tweede verdieping door het raam op straat geworpen zij werd daarbij ernstig gewond en naar het gasthuis vervoerd. De man is in ar rest gebragt. Om koffij smakelijker te doen zijn, bestaat er een zeer een- voudig middel. Men lost namelijk een mespunt, (niet meer) dub- bel koolzure soda (zuiveringszout) op in een ketel water, waarmede men de koffij overgiet en kooktdit doet de werkzame bestand- deelen veel beter uittrekken en geeft een veel geuriger en krach- tiger koffij. Op dezen grond is dau ook de koffij, die men drinkt in stcden wier bronwater dubbel-koolzure soda bevat, zoo als Vi chy Karlsbadenz. beroemd. Eene boerin wilde haar man den lust benemen des avonds naar de herberg te gaan. Zij haalde daarom haar broeder over om Hanues (haar man)als hij naar huis kwam, bang te maken, door voor duivel te spelen. De broer wachtte dan ookzooveel moge- lijk in traditioneel duivelskostuum gestokenzijn zwager op toen deze laat en niet heel nuehteren uit de kroeg huiswaarts keerde. Toen Hannes voorbij de plek kwam waar zijn zwager verscholen lao-rees deze van achter een boschje op. VVie ben je vroeg Hannes, die volstrekt niet ontstelde. »Ik ben de duivel!" zei de ander. Geef me dan de hand, Joostzei Hannes want ik ben met je eigen zuster getrouwd." Uit Parijs wordt gemeld «Vier wagens zijn van het Minis- terie van Financien naar de tentoonstellingsgebouwen gezonden om er de vracht bronzen munt af te halen, die er Zondag jl. ont vangen is van de bezoekers, wier aantal op 130,000 geschat wordt. Op gewone dagen koopt men zijn toegangkaartje niet aan de deu- ren van de tentoonstellingsgebouwen maar moet men ze koopen in de tabakswinkelsde postkantoren enz. Zondag echter was de prijs verlaagd tot 25 centimes vandaar dat men toen in die inrmtingen geen kaartjes kon krijgen en men zich die aanschaffen moest op het Champ de Mars of het Trocadero en daar nu be- paald was dat ieder gepast geld moest medebrengen, zoo betaalde het publiek in drie of vijf bronzen muntstukken." Yoor den acclimatatietuin in het Bois de Boulogne te Parijs is tot aanvulling en uitbreiding der verr.ameling van dieren een belangrijke aankoop gedaan. Deze bezending, te Marseille aange- komen, bestaat uit twee jonge nijlpaarden, met 56 geiten om lien onderweg met melk te voeden, 14 giraffe*, 7 ohfanten, yerschil- lende soorten van antilopen10 leeuwen4 panters6 struisvogels 5 sekretarisvogels, 70 apen, een en ander aaugekocht voor 125,000 francs. De twee jonge nijlpaarden zijn voor den heer Eeicheuit Hanover, gevangen aan de oevers van den Nijl, en vertegenwoor- digen een derde deel der genoemde koopsora. De //Correo Catalan" deelt de volgende bijzonderheden mede over de plundering van een trein, welke, dezer dagen nabij Barcelona in Spanj'e, is voorgevallen. De aangevallen trein, de exprestrein van Barcelona naar Perpignanvertrok Woensdag jl. 10 u. 25 m. des avonds, en bestond uit 2 waggons, een le klasse waggon met 11 en een 3e klasse waggon met 16 reizigers. Op een °afstand van 8 kilometer van Santa-Colonna, tusschen de Acequia Condal en de Eesos, een rood licht ziende, dat gevaar op de lijn aanduidde, deed de machinist den trein stilstaan. Plotseling sprong een vijf-en-twintig, zeer goed gekleede personen Bovendien het dubbele emmervaartuig n°. 5 van de Tyne in Engeland, met de daarbij behoorende 3 groote stoomklepschouwen. Noordzeehoofden. Het Noorderhoofd werd in Augustus 1877 tot op 1528 meter lengte voltooid, uitgezonderd het werk, hooger dan 2.50 meter boven A. P. Dit laatste werk (de verhooging van de kruin) in Januarij ter hand genomen, werd over 856 meter lengte voltooid (205 meter lengte in Mei). Het Zuiderhoofd, sedert het eind van 1875 op de lengte van 1528 meter gebragt, is geheel voltooid, daarvan alleen uitgezonderd 27 meter lengte borstwering en 18 meter lengte verhooging vande kruin, beiden aan het landeinde. Noordzeehaven. -— In het geheel werd van af 1 Julij 1875 ge- baggerd, in de vaartuigen gemeten, 2,574,700 kub. meter, waarvan 178,500 kub. meter in Mei 1878. Het getal werkdagen in dezelfde maand bedroeg 16, vorige maanden 551/4; totaal JanuarijMei 711/4. Hoofdkanaal. Aan de verdieping van het kanaalvak tusschen de Noordzeesluizen en den straatweg te Velsen tot 8.20 meter onder Amsterdamsch peil, werd de hand gelegd. Dit werkmoet in 1879 worden opgeleverd. In Mei werden gebaggerd en weggevoerd 18,700 kub. meter. Plotseling" sprong een vijf-en-twintig, zeer goed gekleede personen ongemaskerdmaar tot de tanden gewapendte voorschiin en viel de wagons aan. De waggon lc Klasse bevatte drie afdeclmgen de micfSelste had een moeijelijk te vinden toegangen aan deze omstandigheid hadden de 6 personen, welke er zich in bevonden, het te dankendat zij aan de algemeene plundering ontsnapten. Zij die hun horloges, ringen, beurzen enz. niet zeer gewillig over°-aven, werden een weinig tot spoed aangemaand door de drei»ende nabijheid van een revolver. Het toeval wildedat de bandieten den trein verlieten, alvorens zich van de bagage te hebben meester gemaakt; want terwijl zij het middelste comparti- ment van den waggon le klasse trachtten te openenklom er een op de locomotiefen onder den twist, die nu met den machinist volgdeging zijn revolver af. Zoodra zij het schot hoorden, gin- gen de roovers, niet weteude waar het vandaan kwam, aan den haal gevolgd door hun makkerdie op de locomotief was ge- klauterd. De machinist liet daarop den trein achteruitloopen en was ten 11 u. 30 m. te Barcelona teruggekeerd. Yerscheidene personen zijn door de politie gearresteerd. Twee hunner zijn door den //lazarillo" van een blinde, (het kino dat hem geleidt)die mede tot de bestolenen behoort, herkend als leden der bende. Een exemplaar van den Mainzer Bijbel, door Guttenberg in 1445 gedrukt het oudste gedrukte boek werd te Parijs op eene veiling den 1 Junij verkocht voor 24,000. Een blad ont- breekt en sommige zijn defektdeze zijn door Pilinski in fac-simile hersteld. Op de beroemde veiling van Perkins in 1873 bragt een exemplaar van hetzelfde boek de verbazende som van 40,800 op. Een bruidspaar te Pontivy, dat 's morgens op het raadhuis was "etrouwdkreeg op weg naar de restauratiewaar het middag- maal° zou wo-den gebruiktop straat twist. Mevrouw sloeg miinheer een fiksche buil op het voorhoofd, waarop deze zijn wederhelft ondanks haar bruidstoilet een koud waterbad deed on- dergaau in een sloot. Dit scheen de gewenschte mtwerking te hebben en de vrede werd met een fikschen kus bezegeld. De ge noodigden waren van schrik weggeloopen. Een oude boer verzekerde, op aanraden van den burgemees ter zijn graan in de hagel-assurantie. Drie dagen daarna komt er een hevig onweder opzetten en vernielt zijn geheelen oogst. De eerlijke ziel ging dadelijk naar den burgervaderbleef in de deur staan, en riep .Burgemeester! burgemeester! daar heb le 't nou al, wat helpt 't of ik den boel verassereerd heb daar leit al me graan nou plat tegen den grond gesla-en. Eerst nadat de burgemeester met heel veel moeite den oude aan het verstand gebragt had dat de Assurantie-Maatschappij hem nu contant na- genoeg f 2000.— uitbetalen zou ging hem een licht op, en riep hij uit.Welburgemeester je bent waarlijk toch zoo dom met als je er wel uitziet Het geregtshof te Amsterdam heeft de vier jongelieden die, om voor den Burgemeester van Aalsmeer, bij zijn 2 5-jarig ambtsfeest, een ergernis uit den weg te ruimen een klein huisje ten deele hadden vernield, schuldig verklaard aan de hun te laste gelegde moedwillige vernieling van een gebouw, hetwelk zij wisten dat aan een ander toebehoorde. Zij werden, onder aanneming van verzachtende omstandig- heden, veroordeeld ieder tot een cellulaire gevangenisstraf van 45 dagen en betaling eener geldboete van 50. Aangaande de werkzaamheden der Amsterdamsche Kanaal-maat- schappij wordt ons het volgende medegedeeld Het werk werd in Mei voortgezet met 690 tot 805 arbeiders, 12 of 13 paarden, 2 locomotieven, 48 wagens, 20 of 21 stoombagger- vaartuigen, 85 tot 115 grondschouwen en 16 tot 20 sleepstoombooten. VIERDE KLASSE. Prijzen van 100,en danrboven. Eerste Lijst. Nr. 490. 590. 2007. 2574. 4657. 7527. Nr. 651. 1668. 8085. Nr. 1752. 3440. 4713. Prijs 1000. 100. 100. 1000. 400. 200. Nr. Prijs 7799.... 100. 8381 8403.... 1084011 12235.... e 100. 100. 100. 100. 12847.... v 25000. Nr. 14646. 15418.. 15449.. 16269., 17893.. 20981.. Tweede Lijst. Nr. Prijs: Nr. 10685.... 100. 17551.. 10885400. 18666.. 11703.... 1000. 20232.. Derde Lijst. Nr. PrijsNr. 6196.... 400. 18580., 6849.... u 1000. 19696., 8268100. Vierde Lijst Geene prijzen van /100 en daarboven. Prijs 400. 400. u 1000. Prijs: 1500. s 200. 100. Prijs 100. 100. 200. 100. 1500. 200. Prijs 2000. 200. 100. Prijs f 100. 5000. Itevallen van eene DOC11TER D. DE JONG—SCHAGEN. Haarlemmermeer4 Julij 1878. Bevalleil van eene welgeschapene DOCHTER, W. MEIJERIXK MEIJEItYETMAN. Haarlemmermeer, 1 Julij 1878. Eenige en algemeene Kennisgeving. Te Amsterdam OVCrleed op 6 Julij, na eene korte onge- steldheidonze geliefde Vader de Heer D. C. MEIJER G in den ouderdom van ruira 80 jaren. Haarlemmermeer, XV. D. MEIJER. 10 Julij 1 8 7 8. A. MEIJER— VAN BEIJNUM. des voormiddags ten 10 ure, ten RAADIlLIZEt VAN Met BESTEK is ter Secretarie verkrijgbaar tegen betaling van 25 Cents. Haarlemmermeer, 9 Julij 1878. Burgemeester en Wethouders voornoemd J. W. LANTZENDORFFERBurgemeester. D. EGGINK, Secretaris. Men is voornemens om op Woensdaf? 17 Julij 1S~,S, des voormiddags 10 ure, in het Koffijhuis van den Heer llOOGLANI), te Houlr{jk en Polanen Halfwegten overstaan van den Notaris J. L. VAN DER MOERin publieke Veiling' te VERKOOPEN: Gemeente Spaarndamzulks in 19 Perceelenieder 3 a i Hectaren groot, waarvan, op verzoekaanwijzing zal ge schieden door den Opzigler A. DEN BROEDER, wonende in de nabijheid er van op de Hofstede: „DE VEBWACHUbG Om Inlichtingen vervoege men zich aan het Kantoor van bovengeuoemden Notaris te Haarlemmermeer, in het Hoofddorp.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 2