4J^m 1878. Vrijdag, 16 Augustus. KK 55. V A IV A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Negentiende Jaargang. Prijs van het A.bonnement: in het Jaarf 6,— Prijs der A.dvertentien van 1—6 regels 75 Cent, elke regel meer 12/a Cent. Haarlemmermeer-Polder. VERGADERING van HOOFD-INGELANDEN Haarlemmermeer. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven: II A A K L E M M E It M E E R. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALEE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETEEFEENDE, te adresseren aan VAN BONGA C0., te Amsterdam. tJiterl{Jk Woenadag Groote Letters worden naar hare plaatsrnimte berekend. van den Haarlemmermeerpolder, op Woensdag den lOden April 1878, des morgens ten 10 ure, in het Lokaal van Staats, te Haarlem. Voorzitter: Jhr. J. JF. M. van de Poll. Tegenwoordig 17 leden, als: de Heeren Mr. J. P. Amers- foordt, Jhr. J. W. M. van de Poll, Jhr. W. A. L. Mock, P. Knaap Gz.H. van Wickevoort Crommelin, J. Blok- land Jz.A. Wijnands, Mr. J. P. A. Teding van Berkhout, Jhr. J. B. van Merlen, Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Mr. J. D. Viruly, Mr. T. L. L. Prins, A. J. G. Timmermans, Dr. C. E. Heynsius, P. Langerhuizen Lz. J. J. Korthals en H. A. Hanedoes, terwijl de Heeren C. W. Graaf van Limburg Stirum, Jhr. P. M. G. von Eisenne, J. G. Schone en J. A. E. Baron van Ittersum verhinderd waren deze Vergadering bij te wonen. I. De Voorzitter opent de Vergadering en doet mededee- ling van het overlijden van den Hoofd-Ingeland Jhr. Mr. J. A. Repelaer, herdenkt de diensten door den overledene aan den polder bewezen en betreurt het verlies van een ver- dienstelijk lid dezer Vergadering. De Voorzitter deelt tevens mededat een brief van rouwbeklag aan den zoon is verzonden. II. De volgende mededeelingen worden gedaana. Dat de kas van den Penningmeester op den 9den April jl. eene waardeaanwees van /36.939.1J, van welk bedrag/25,000. in prolongate is belegd bij de Haarlemsche Bankvereenigiug. De Voorzitter brengt hierbij in behandeling een voorstel tot het tijdelijk opnemen van gelden naarmate de behoeften, echter een bedrag van vijftig duizend gulden niet te boven gaande, hetgeen door de Vergadering wordt goedgekeurd. b. Dat de in dit jaar benoodigde grind voor den Polder is besteld bij den Heer A. B. A. Quack, tegen f 1.07 per stere, de kosten van vracht voor rekening van den Polder. c. Dat de voorraad steenkolen aan de diverse stoomtuigen bedraagt 34,400 hectoliters. Het Dagelijksch Bestuur wordt gemagtigd om de steenkolen en grind onderhands aan te koopen, zoo als vroeger is geschied. d. Dat van Heeren Gedeputeerde Staten is ingekomen een ontwerp-besluit tot wyziging van het bijzonder reglement voor den Haarlemmermeerpolder, met betrekking tot de tractemen- ten van den Secretaris en Penningmeester, alsmede tot ver- hooging der huishoudelijke kosten. e. Dat van evengenoemd Collegie de goedkeuring is ont- vangen op den verkoop van een gedeelte grond en polderkade aan W. van der Toorn en J. Oostwouder. Dat op den 22sten Maart jl. eene kasopneming bij den Penningmeester heeft plaats gehad en die administratie in goede orde is bevonden. g. Dat op den 1 oden Maart jl. te Amsterdam de ver- kiezing van Hoofd-Ingelanden is gehouden en daarby de af- tredende Heeren Jhr. W. A. L. Mock en A. J. G. Timmer mans zijn herkozen. Tot onderzoek der van die Heeren inge komen geloofsbrieven worden benoemd de Heeren Mr. J. D. Viruly, Jhr. J. B. van Merlen en J. J. Korthals. h. Dat de verpachting van het grasgewas van de ringdijken en polderkaden heeft opgebragtaan ringdijken f 17,171. aan polderkaden 2,170.— totaal 19,341.— i. Het Dagelijksch Bestuur bekomt magtiging om gelden niet benoodigd voor de dienstin prolongate uit te gevenen k. erlangt tevens de magtiging tot verkoop van eenige roerende goederenbestaande in oud ijzer enz.af komstig van de verschillende stoomtuigen. I. fen slotte deelt de Voorzitter mede een ingekomen mis sive van den Secretaris en Penningmeester des Polders, houdende dankbetuiging voor de gunstige bcschikking ten aan- zien hunner tractementen genomen. III. Wordt aan de orde gesteld 1°. eene derde Suppletoire Begrooting met de daarbij be- hoorende Memorie van Toelichtingin ontvang en uitgaaf op 9300.— 2°. een staat van afschrijving van enkele posten der Be grooting, waarop minder is uitgegeven, om daarmede de Onvoorziene Uitgaven te verhoogenbedragende 2850. 3°. een staat van afschrijving uit den post Onvoorziene Uitgaven, om daarmede eenige posten, die overschreden zijn, te verhoogen, bedragende 2852.01'/2; 4°. een staat, aanwijzende de betalingendie gedaan zijn uit den post Onvoorziene Uitgaven, bedragende 1717.52; voor welke Dijkgraaf en Heemraden verzoeken goedkeuring te verleenen. De Finantieele Comraissie uit Hoofd-Ingelanden rapporteert, by monde van den Heer A. Wijnands, dat zij alle stukken heeft onderzocht en bij haar geene bezwaren bestaan om de goedkeuring daarvan aan deze Vergadering voor te dragen. Naar aauleiding hiervan wordt tot goedkeuring besloten. In verband met deze zaak volgt een beschouwing over het tijdstip waarop de Penningmeester, ingevolge zijne instructie, de rekening van het afgeloopen jaar moet indienen. Eenige leden zouden wenschen dat dit Later dan 1 Mei plaats vond, omdat men alsdan een juister overzigt van den financielen toestand ontving en geen Supplement-begrootingen behoefde vast te stellen. De Vergadering besluit voor alsnog dit jaar het financieel beheer te laten zoo als het isdoch wenscht een beteren regel ten opzigte van het indienen der rekeningen van de leveranciers tot stand te zien gebragt. IV. Wordt gelezen een voorstel van het Dagelijksch Bestuur naar aanleiding eener missive van Burgemeester en Wethouders van Haarlemvan dezen inhoud Naar aanleiding en ter uitvoering van een besluit van den Raad der Gemeente Haarlem, dd. 20 dezer, N°. 4, hebben wij de eer U een exemplaar van dat besluit te doen toekomenmet beleefd verzoek ons te willen mededeelen of Uvv bestuur geuegen is bedoelde brug over te nemen. In dat geval zullen wij gaarne in overleg treden omtrent de voor- waarden. Burgemeester eu Wethouders van Haarlem (get,) E. A. J'tRDENS, Burgemeester. TIELEN1IJS KRUYTHOFF, Secretaris. Aan Heeren Dijkgraaf en Heemtt&en van den Haarlemmermeerpolder. Het besluit is van den volgenden inhoud: De Raad der Gemeente Haarlem Gezien het voorstel van Burgemeester en Wethoudersbe- Ireffende overdragt aan het Bestuur van den Haarlemmermeer polder van de aan deze Gemeente toebehoorende brug over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, BesluitDe aan de Gemeente Haarlem toebehoorende brug over de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder, zonder teruggaaf van de kosten van aanleg te vragenaan Dijkgraaf en Heemraden van dien polder op nader te bepalen voor- waarden over te dragen, en, ingeval Dijkgraaf en Heemraden tegen de overname bezwaren mogten hebben, aldaar een ma- tigen tol te heffen. Gedaan in de vergadering van 20 Februarij 1878. (get.) E. A. JORDENS, Burgemeester. TIELENIUS KRUYTHOFF, Secretaris. Bij besluit van den Augustus 1860, gewijzigd bij be sluit van 26 September daaraanvolgendeis aan de gemeente Haarlem concessie gegeven tot het voor hare rekening leggen van eene draaibrug over de ringvaart van den Haarlemmer meerpolder onder voorwaardena. dat de werken tot deze zaak betrekkelijkworden uitgevoerd in overleg met den Hoofdopzigter van den Haarlemmermeerpolder; b. dat de gemeente Haarlem zich verbindt de brug ten genoege van het Bestuur van den Haarlemmermeerpolder voortdurend te onder- houden, zoolang de gemeente Haarlem de brug wil behouden. Bij het besluit van 1 Augustus te voren was besloten aan de gemeente Haarlem, ter tegeraoetkoming in het ouderhoud van een weg, welke zal worden gemaakt ter verbetering der gemeenschap met den Haarlemmermeerpolder, loopende langs de Zomervaart en verder over het land van N. van Loon, met een draaibrug over de ringvaartvoor het gebruik van welken weg vooreerst geen tol zal worden gehevengedurende tien jaren uit de polderkas een subsidie te verleenen van 75.'sjaars. Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebbenbij mis sive van 13 Augustus 1870, N°. 63/736, ter uitvoering van een raadsbesluit zich gewend tot deze Vergadering om verlen- ging van de subsidie, en wel tot een grooter bedrag dan f 75.'sjaars, vooral met het oog op de belangrijke kosten, die gevorderd worden voor het onderhoud van den weg en de brug. Dijkgraaf en Heemraden hebben, naar aanleiding van die missive, voorgesteld om de verleende bijdrage ad 75. 's jaars op nieuw voor den tijd van tien jaren toe te staan. Dit voorstel werd echter in de Vergadering van 16 November 1870, met 9 tegen 6 stemmen verworpen. Na 1870 hebben er over de brug en den weg geene verdere onderhandelingen of briefwisselingen plaats gehad met de ge meente Haarlem. In de Vergadering van het Dagelijksch Bestuur van 8 Maart jl. hebben Dijkgraaf en Heemraden de zaak in ernstige overwe- ging genomen en besloten voor te stellen te besluitenle Niet te treden in het aanbod van de gemeente Haarlemom de brug over te nemen; 2e Dat, indien het Gemeentebestuur van Haarlem genegen is om aan den weg een betere rigting te geven, een nader voorstel daaromtrent tegemoet gezien en in overweging genomen zal worden. Over deze zaak voeren de Heeren: Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, Jhr. W. A. L. Mock, Dr. C. E. Heynsius Mr. J. P. Amersfoordt en A. Wijnands het woord. Uit de discussie blijkt, dat de Vergadering ongenegen is eene subsidie aan de gemeente te verstrekken in de kosten van onderhoud van den weg; waardoor het heffen van een tol, volgens mededeeling van den Voorzitter, misschien zoude worden voorkomen. Op voorstel van Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg wordt beslotenom in geen verdere onderhandeling met de gemeente Haarlem te treden en alleen het eerste gedeelte van het voorstel, luidende: „niet te treden in het aanbod van de gemeente Haarlem, om de brug over te nemen", in stemming te brengen. Het le gedeelte van het voorstel, alzoo in stemming gebragt wordt met 16 stemmen aangenomen. De Voorzitter onthield zich, als Lid van den Raad der gemeente Haarlem, van medestemmen. V. De Commissie tot onderzoek der Geloofsbrieven van de nieuwbenoemde Hoofd-Ingelanden brengt mondeling rapport uit fer zake de verkiezing van de Heeren Jhr. W. A. L. Mock en A. J. G. Timmermans, beide Heeren tot Hoofd-Ingeland herbenoemd. Daar de Commissie al de tot het onderzoek overgelegde stukken in orde heeft bevonden, stelt zij voor om evenge- noemde Heeren als Hoofd-Ingelanden toe te latenwaartoe dan ook wordt besloten. De resumptie van dit punt der Notulen heeft, naar aan leiding van het Reglement van Orde, onmiddellijk plaats en wordt de redactie daarvan door de Vergadering goedgekeurd terwijl zich hierbij de Heeren Jhr. W. A. L. Mock en A. J. G. Timmermans van medestemmen onthielden. VI. Als laatste punt op de Agenda wordt overgegaan tot de benoeming van een Heemraadin plaats van den dit jaar aftredenden Heer Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg. Het bureau van stemopneming is zamengesteld uit den Voor zitter en de Heeren Mr. J. D. Viruly en Mr. T. L. L. Prins. Nadat de Heer Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozen burg de Vergadering tijdelijk heeft verlaten, wordt tot de stemming overgegaan, waaruit blijkt, dat genoemde Heer met algemeene stemmen is herbenoemd, hetgeen onmiddellijk aan den in de Vergadering teruggekeerden Heer, bij monde van den Voorzitter, wordt medegedeeld, met den wensch, dat het den Heer Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg gegeven worde nog vele jaren als Lid van het Dagelijksch Bestuur, tot heil des Polders, werkzaam te zijn; welke toe- spraak, onder het op nieuw aanvaarden dezer betrekking, door den Heer Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg op gepaste wijze wordt beantwoord. VII. De Voorzitter zegt, dat op den 19den Junij e. fc, feest in den Polder zal zijn, wegens herdenking aan de 25- jarige droogmaking, en vraagt het gevoelen der Vergadering, om daarvoor eene bijdrage uit de Polderkas te verstrekken. De Vergadering is hiertoe niet genegen, maar wel dat voorwerpenden Polder betreffendebij die gelegenheid zullen ten toon gesteld worden, voor welke bestrijding der kosten een crediet van 100.wordt voorgesteld. Dit in stemming gebragt, wordt met 15 tegen 2 stemmen aangenomen. VIII. Op de vraag des Voorzittersof een der Leden nog iets heeft voor deze Vergaderingbespreekt Mr. J. P. Amers foordt de opname der waterberging en geeft in overweging om belanghebbenden bij publicatie te herinnerendat bij aaugifte hunnerzijds gelegenheid zal zijn hun waterberging op te nemen. De Voorzitter zegt, dat tot zoodanige kennisgeving ook plan bestaat. IX. Niemand meer het woord verlangende, slilit de Voor zitter deze Zitting. Ds. Reedete Nieuw-Vennepheeft het beroep naar de Herv. Gemeente te Gulpen (Limburg) aangenomen. van 7 Augustus tot 13 Augustus 1878. GEBORENAdriauus, zoon van L. Krijnen en W. van Diemen. Leendert, zoon van T. Braak en J. Visser. Hendrika Geertruidadocliter van J. H. Kok en G. Meester. Jan, zoon van J. Meijer en T. West- broek. Barbera, dochter van H. Huizinga en C. de Jonge. Adrians, dochter van C. Steevena en A. C. Bus. Berdina, dochter van Maria Kikkert, ongehuwd. LEVENLOOS GEBOREN: 1 kind van D. Walraven en P. Kloosterman OVERLEDENWilhelmina, oud 3 maandendochter van B. Terlouw en T, Vreken, Pieter, ond 4 dagen, zoon van J. Vis en E, Verzijde.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 1