1 111 1 1878. Vrijdag, 4 October. VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Negentiende Jaargang. No. 40. Haarlemmermeer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. \y\ARZ> Prijs van het Abonnement in het Jaar Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 25 September tot 1 October 1878. Zitting van Donderdag 25 Julij 1878, Prijs der Advertentien 'P - f II AARLEMMERIUEER ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. Tot hoofd-onderwijzer aan de school N°. 11 te Haarlem mermeer, is benoemd de lieer L. Kieviet, thans hoofd-onder wijzer te Katwoude. Ten huize van den landbouvver G. J. van Vunren, te Hoofddorp, komt nu een tweede gevnl van roodvonk voor. Mejufvr. Ditmarsch te Ommenheeft hare benoeming tot Vroedvrouw te Abbenes aangenomen. Mejufvr. S. Gokkes Goldsteen, te Vollenhoven heeft voor hare benoeming tot Vroedvrouw te Hoofddorp bedankt. Mejufvr. J. A. H. te Boekhorst, heeft hare benoeming tot hulp-onderwijzeres aan de school N°. 2 aangenomen. Tot Leden der Commissie voor de gemeente-werken zijn benoemd de heerenH. C. Bultmanals Voorzitler in de plants van den heer A. van Riessen, die bedankt heeft en N. T. Dorbeek en P. Verkuijl als Leden. GEBOREN Catharinadochter van J. den Boef en J. Langbroek. Wilhelmina dochter van F. J. van Dorp en A. Mesman. Marinns zoon van S. Glas en W. Visser. Johannes zoou van D. Nelemans en T. Schouten. Jannetje, dochter van M. Boer en B. Braam. Pieter, zoou van P. Clement en H. van Tilbnrg. Jannetje Engetjedochter van J. Geijlvoet en W. A. Breemau. Jan zoon van C. Bakker en N. Jongcjau. Ar'e zoon van J. Dam en M. M. Steenbcrgen. Wil- lem zoou van A. van Zanten en C. Tanis. Hendrik zoon van P. Persoon en L. van Bavel. Frans, zoon van J. Wijfjes en J. C. d'Haene. OVERLEDENMaria Margarethaoud 23 dagendochter van W. Schoute en M. Maarssen. Dingeman oud 7 maauden zoon van D. Groeneveld en M. M. M. den Hartigh. Klaasoud 7 maanden zoon van J. Galis en C. Tromp. ONDERTROUWDJ. C. Versloot met A. Pauw. GEHUWD W. J. Ket (wednr.) met J. Klaverstijn (wed.) Den 30 September 1878 herdacht de heer J. Bolkestein te Hoofddorp, den dag waarop hij zich voor 25 jarente Haarlemmermeer, als genees-, heel- en verloskundige vestigde. Velen zoo uit Haarlemmermeer als van elders, hebben den heer Bolkestein op dien dag hunne belangstelling betoond lerwijl eerie commissie hem, namens vele vrienden en vereerders, geschenkeu aanbood, die getuigden hoezeer de jubilaris alter acbling geniet. Moge den op gemelden dag zoo menigmaal geuiten wenschdat de heer Bolkestein nog langen tjjd in ons midden zijvervuld worden 1 des voormiddags ten tien ure. Voorzitter de Heer J. W. Lantzendnrffer Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heeren: Klapwijk, van Riessen, Bieslieuvel, Dorbeek, van Vuuren, Pruissen 't Hooft Bultman, Ran, Knaap, Kuiper en Verkuijl; alsmede de Secretaris. Afwezig de heeren: de Breuk en Timmermans, beiden met kennisgevingen de heer Tensen. De Secretaris leest de notulen van den 20 Junij 1878 welke worden goedgekenrd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de Provinciate bladen van 1878, N°s. 4348; b. brief van Gedeputeerde Statendd. 26 Junij 1878 N°. 23 geleidende het goedgekeurde Raadsbesluit van 20 Junij jl. tot het doen van af- en overschrijving in de begrooting voor 1877; c. brief van idem, dd. 10 Julij 1878, N°. 3, geleidende het goedgekeurde Raadsbesluit, dd. 20 Junij jl., tot vaststel- ling der jaarwedde van den Hoofdonderwijzerte benoemen aan de op te rigten school N°. 11; d. het proces-verbaal der op 2 Julij 1878 gedane opneming vnn de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger e. den uitslag der onlangs gehouden aanbesteding van onderhoudswerken aan de scholen en onderwijzerswoningen en het leveren van biggelzand. A1 lietwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Wordt aangeboden de rekening van inkomsten en uit- gaven van het dienstjaar 1877. Deze stukken worden gesteld in handen van de Financieele Commissie, tot onderzoek. III. Insgelijks wordt aangeboden de rekening van het Burgerlijk Armbestnnr over 1877. WoentAag,} Ook deze stukken worden gesteld in handen van de Finan cieele Commissie tot onderzoek. IV. Aan de orde is de benoeming van eene hulp-onder wijzeres aan school N°. 8. Door Burgemeester en Wethouders zijn voorgedragen1°. mejufvr. J. C. Corporaal; 2°. C. H. M. de Grooten 3°. C. F. le Clercq. Van de te dezer zake ingewonnen adviezen van den hoofd onderwijzer Rijnenberg en den Schoolopziener in het 5e district in Noord-Holland wordt voorlezing gedaan. Bij de gehouden stemming wordt mejufvr. Corporaal met 10 van de 12 stemtnen daartoe benoemd, en de in-functie- treding bepaald op 16 Augustus 1878. V. Komt in behandeling eerie voordragt tot het doen van de volgende af- en overschrijvingen in de begrooting, dienat 1878. Afsch'rijving .- Volgnr, 116, Onvoorziene uitgaven466.38 Overschrijving Volgnr. 69 Erfpacht van den grond tot vergrooting van het terrein der school N°. 109.40 Volgnr. 114, Kosten van het sluiten van geldleeningen143.58 Volgnr. 94, Geneesmiddelen voor behoeftigen 299. Volgnr. 82, Kosten van den doodschouw10. Volgnr. 103, Kosten vallende op het hnuden der loting voor de militie en op de inspectie 4.40 406.38 De Financieele Commissie verklaart, bij monde van den heer 't Hooft, dat bij iianr tegen dez'1 voordragt geene bedenking bestnat. Ze wordt daarop zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. VI. Wordt gelezen een adres van P. Boekelhoofd-onder wijzer aan school N3. 6waarbij hij verzoekt dat hem eene gratificatie moge worden toegekend voor het doen van meer diensten in zijne school tijdens de betrckking van hulp- onderwijzer aldaar vacant geweest is. Voorts wordt gelezen een desbetreffend ingekomen schrijven van den heer P. de Breuklid Van den Rand en der Plaat- selijke Schoolcommissie. De Voorzitter stelt voor deze stukken te stellen in handen der Plaatselijke Schoolcommissie, om advies. Daartoe wordt besloten. VII. Aan de orde is de benoeming van zes personen die aan den Commissaris des Konings zullen worden voorgedragen om te worden benoemd tot zetters der directe belaslingen, in plants van de heeren van Riessen van Vuuren en Knaap die als zoodanig op 31 December a. s. moeten aftreden. Daartoe worden bij verschillende hierover gehouden stem- mingen en herstemmingen benoemd de heeren: A. van Riessen, J. van VuurenP. Knaap, A. Kuiper, P. Verkuijl en J. IJ. Ran. VIII. Is aan de orde het bestek voor de te verrigten ver- anderingen en onderhoudswerken aan de school en woning N°. 6 (Abbenes). Niemand hieromtrent het woord verlangendewordt be- doeld bestek zonder hoofdelijke stemming vastgesteld. IX. Gelezen een adres van M. van Daalente Nieuw- Ventiepaannemer van het bouwen der school en onderwq- zerswoning in de Lisserbroekwaarbij hij verzoekt, dat hem voor de oplevering van bedoeld werk uitstel moge worden verleend tot 1 October 1878; terwijl het werk volgens art. 13 van het bestek en de voorwaarden van aanbesteding op den 1 Augustus 1878 moest gereed zijn. Wordt besloten de termijn van oplevering van de gemelde school en onderwijzerswoning te verlengen en te bepalen op 1 October 1878 onder voorwaarden, dat door den aannemer worden gedragen de kosten van dagelijksch opzigt van af 1 Augustus 1878, en alle andere kosten, die het gevolg mog- ten zijn van het verleende uitstel tot oplevering van het werk, en, dat door den aannemer en zijne borgen eene ver- klaring worde afgegevendat zij met deze voorwaarden ge- noegen nemen. X. Alsnu komt ter sprake de begraafplaats te Hoofddorp, waaromtrent de Voorzitter mededeelt, dat spoedige voorzie- ninar in weldra benoodigde graven wenschelijk is; hij legt over eene door den geraeente-opzigter gemaakte schets van het digten der bestaande komen de verdeelirig der daardoor te verkrijgen oppervlakte in graven. Nadat omtrent deze zaak tusschen de leden eene gedachte- wisseling had plants gehadwordt besloten, dat van den heer Buijn zal worden gevraagd een nieuw plan, omtrent het dempen der kom, het maken van graven van kleinere afme- van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12 V3 Cent. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. tingen dan was voorgesteld, met aansluiting aan de bestaande graven, en met opgaaf van kosten; voorts eene opgaaf van kosten van aankoop van grond tot vergrooting der begraaf plaats met de kosten van ophooging. XI. Wordt gelezen een adres van K. Los, derde Klerk ter Secretariewaarbij hij verzoekt dat zijne jaarwedde moge worden verhoogd. De Voorzitter stelt voor om de jaarwedde van adressant te verhoogen met 50 per jaar, in te gaan 1 Augustus 1878. Dienovereenkomstig wordtbeslotenzonderhoofdelijkestemming. XII. Wordt gelezen een adres van J. Eggink, Ambtenaar ter Secretarie, waarbij hij verzoekt dat hem voor het jaar 1878 eene gratificatie moge worden verleend. De heer van Riessen is er voor om eene gratificatie te geven. De Voorzitter geeft in overweging of het dan niet beter zou zijn om het tractement met 50 te verhoogen. De heer Bultman is voor het geven eener gratificatie. De Voorzitter stelt dan voor om adressant over 1878 eene gratificatie te verleenen van 50. Dienovereenkomstig wordt zonder hoofdelijke stemming be sloten. XIII. Gelezen een verzoek van mejufvr. A. Schindler, ge- meente-vroedvrouw te Abbenes, om ontslag uit gemelde be- trekking met 1 September 1878. Wordt besloten het gevraagde ontslag ccrvol te verleenen in te gaan 1 September 1878. XIV. De heer van Riessen zegt, dat onlangs door iemand die een stoomwerktuig van den polder vervoerde, een hekje bij de school in het Hoofddorp is beschadigdhet Polder- bestuur heeft dat laten maken, en de kosten zijn f 12. Spreker vraagt of de gemeente daarin een derde gedeelte wil betalendan betaalt de polder ook 4 en de vervoerder van het stoomwerktuig 4. De heer Bultman zou dan liever de schade door de ge meente en den polder zaraen willen doen dragenen ieder 6 betalen en stelt dat voor. Overeenkomstig het voorstel van den heer Bultman wordt besloten. XV. De heer Dorbeek stelt voor om de sloot voor de school in het Hoofddorp te doen dempen. De Voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wethouders be sloten hebben die sloot te doen uitdiepen. De heer Dorbeek acht het beter de sloot te dempenook andere leden verklaren zich daarvoor. Overeenkomstig het gevoelen van den heer Dorbeek wordt zonder hoofdelijke stemming besloten de sloot te doen dempen. XVI. De heer Bultman zegt, vernomen te hebben dat het voornemen bestaat om de Griffie van het Kantongeregt over te brengen naar Lisse; spreker acht dat zeer tegen het be- lang der ingezetenen, en stelt voor dat eene Commissie uit den Raad in persoon bij den heer Minister van Justitie daartegen bezwaar zal inbrengen. De heer van Riessen ondersteunt zulks, zoo ook de heer 't Hooft en andere leden. Overeenkomstig het voorstel van den heer Bultman wordt beslotenen wordt aan den Voorzitter en aan den heer Bultman opgedragen om met den heer Minister te gaan sprcken. De Vergadering is daarna gesloten. De StaaisrCourant bevat een koninklijk besluit, waarbij bepaald wordt dat er slechts 66n huis van bewaring zal zijn voor de kantons Haarlem en Haarlemmermeer. De Gemeenteraad van Uithoorn heeft een adres gerigt aan den Minister van Waterstaat, naar aanleiding der aangc- vraagde concessie (door den heer Mr. F. A. van Hallte Utrecht)voor den spoorweg AmsterdamRotterdam over Aalsmeer, Alkemade, Alfen en Zevenhuizen. De raad doet uitkomendat deze lijn het volkrijkate gedeelte tusschen de Hollandsche en Rhijnspoorwegen en de lijn LeidenWoerden van het spoorwegverkeer verstoken laat, en beveelt, in plaats van het Noordelijk deel der ontworpen rigting, twee andere lijnen aan, de eene nagenoeg regt van Amsterdam op Alfen loopende, over Uithoorn, Nieuwveen en Ter Aar, en de tweede van Haarlem of Heemstede door de Haarlemmermeer over Aalsmeer, de drooggemaakte LegmeerplassenUithoorn, Mijdrecht en Wilnis, naar Breukelenwaardoor de meeste plaatsen behoorlijke gemeenschap met AmsterdamHaarlem Utrecht en Leiden zullen verkrijgen. De Baad toont aan dat die kruisl(jnen ook in het belang zijn der justiciabelen en van het brievenvervoeren verzoekt daarvoor de tusschen- komst des Ministers, en wel door staatsaanlegindien de lijnen niet eerlang door particulieren worden aangelegd.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 1