1878. Vrijdag, 25 October. N°. 45. VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Negentiende Jaargang. V\XA0Z/, Prijs van het Abonnement: ill het Jaar6.- Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Haarlemmcrmeer. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 16 October tot 22 October 1878. De Aftleelino' Haarlemmermeer Landbouw. Wijhe, 23 Oct. De varkensziekte heeft zich ook in deze gemeente op nieuw vertoond o.'a. bij een boer, die nadat ze in zijn hokken sedert verscheiden dagen geheel geweken was, varkens had aangekocht in een streekwaar de ziekte dit jaar niet heeft geheerscht. Vooraf had hij de hokken laten schoonmaken en witten. In weerwil van deze vermeende voor- zorgsmaatregelen werden ook de aangekochte varkens zeer spoedig door de ziekte aangetast en binnen een paar dagen had de man er weer drie verloren. Wei een waarschuwing om hoogst voorzigtig te zyn en vooral van deugdelijke ontsinet- tingsmiddelen gebruik te maken. i i A A It L E M M E It 11E E It Prjjs van een enkel Nommer 15 Cent. AT.T.E TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN DONGA C°.te Amsterdam. (Utterly H J¥'oen«tlag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Van geachte zijde wordt ons in overweging gegevenof het niet nuttig zou zijn, de Wet Vail den 56en Junij 1878, tot vernieuwing der bestaande hypothecaire inschrij vingen in ons blad op te nemendewijl zij van algemeen belang mag geacht worden, en het Staatsblad zeker niet in aller handen is. Gaarne voldoen wij aan dien wenk, en laten daarom hier de bovengenoemde wet in liaar geheel volgen Wij WILLEM III, bij de oratie Gods, Koning dee Nederi.anden, Prins van Oranje-NassauGroot-Hirtod van Luxemburg, enz., enz., enz. Allendie deze zullen zien of hooren lezensalut I doen te weten Alzoo Wij in overweging genomen hebbendat het nood- zakelijk is om, met afwijking van de bepaling van art. 1236 van het Burgerlijk Wetboekde bestaande hypothecaire inschrij- vingen te onderwerpen aan vernieuwing en bepalingen te maken omtrent de vernieuwing der overschrijving van processen-verbaal van inbeslagneming; Zoo is het, dat Wij, den Raad van State gehoord en met gemeen overleg der Staten-Generaal, hebben goedgevonden en verstaangelijk Wij goedvinden en verstaan bij deze: Artikel 1. Met afwijking van de bepaling van art. 1236 Burgerlijk Wetb9ek zijn alle bij het in werking treden dezer wet bestaande hypothecaire inschrijvingen binnen twee jaren na dat in werking treden onderworpeu aan vernieuwing. Artikel 2. De aanvraag tot vernieuwing geschiedt door den schuldeischer of door een derde namens hem. Te dien einde worden ten kantore van bewaring overgelegd twee door hem, die de aanvraag doet, onderteekende borde- rellenbevattende 1°. den woordelijken inhoud van het ingeschreven borderel met vermelding van de dagteekening waarop en het deel en nommer waarin de inschrijving daarvan heeft plaats gehad zoomede van de nevens die inschrijving gestelde kantteekeningen 2°. het verlangen des schuldeischers tot geheele of gedeel- telijke vernieuwing der inschrijving, met aanduiding van den aard en de ligging der goederen waarop de hypotheek is ge- vestigdnaar aanleiding van de kadastrale indeeling dier goe deren op het tijdstip der vernieuwing, onverminderd het be- paalde 4bij het tweede lid van art. 1219 Burgerlijk Wetboek, ten aanzien van tiend- en grondrenten 3°. opgaven van de wijze waarop of van de titels uit wel- ke de opvolgende schuldeischer regt op inschrijving heeft verkregen. Bij de borderellen wordt overgelegd een uittreksel van den kadastralen legger, waarin bij veranderde kadastrale aanwijzing nevens de nieuwe indeeling, de vervallen sectie en nommers, in de inschrijving vermeld, worden aangewezen. Indien de borderellen andere kadastrale perceelen bevatten dan volgens het uittreksel van den legger uit de vervallen ka dastrale perceelen zijn voortgekomenwordt dit door den be- waarder nevens de inschrijving en tevens op de borderellen aangeteekend. Voorts wordt gehandeld gelijk in art. 1232 Burgerlijk Wet boek is bepaalden het uittreksel uit den kadastralen legger met een der borderellen aan hemdie de vernieuwing verzocht teruggegeven. Op de vernieuwde inschrijvingen zijn alle bepalingen van het Burgerlijk Wetboek omtrent de inschrijvingen van toepassing voor zooveel daarvan bij deze wet niet nitdrukkelijk wordt af- geweken. Artikel 8. Wegens de vernieuwing der inschrijving worden geene andere kosten in rekening gebragt dan het salaris van den hypotheekbewaarder, dat, tenzij het tegendeel bedongen is, voor rekening van den schuldeischer is en bepaald wordt op de helft van het gewoue salaris voor de vernieuwingen aan- gevraagd in het jaar 1879, op drie vierden van dat salaris voor de vernieuwingen aangevraagd in de zes eerste maanden van het jaar 1880, en op het voile salaris voor die aange vraagd in de laatste zes maanden van dat jaar. De tot de vernieuwing vereischte borderellen worden gesteld op ongezegeld papier. Artikel 4. De vernieuwingbinnen den bij art. 1 gestel- dcn termijn aangevraagdverzekert aan de belanghebbenden denzelfden rang en dezelfde regtendie zij door de inschrij ving verkregen hadden. Is de vroegere inschrijving binnen dien termijn niet ver- nieuwd, zoo houdt zij op van kracht te zijn kan zij niet meer worden vernieuwd en wordt zij door den bewaarder der hy- potheken op het door hem af te geven afschrift of getuigschrift bedoeld in art. 1266 Burgerlijk Wetboek, niet vermeld. De schuldeischer kan de binnen genoemdeu termijn niet ver nieuwde inschrijving op nieuw doen bewerkstelligen overeen- komstig de bepalingen van het Burgerlijk Wetboek, doch in dat geval worden de kracht en de rang bepaald naar de dag teekening der nieuwe inschrijving en is art. 3 niet van toe- passing. Artikel 5. De toeziende voogd en de toeziende curator zijn op straffe van vergoeding van kostenschaden en interessen verpligt toe te zien, dat de hypothecaire inschrijvingen, tot zekerheid van het beheer van den voogd of den curator ge nomen, binnen den bij art. 1 gestelden termijn worden ver nieuwd. De getrouwde vrouw, die bij huwelijksche voorwaarden hy potheek heeft bedongen, kan, zonder bijstand van haren man of magtiging van den regter, de hypothecaire inschrijving doen vernieuwen. Artikel 6. De overschrijvingen van processen-verbaal van beslag op onroerende goederen, die krachtens art. 605 van het Wetboek van Burgerlijke Regtsvordering voor het in wer king treden dezer wet hebben plaats gehad, kunnen binnen den bij art. 1 gestelden termijn worden vernieuwd op het oorspronkelijk proces-verbaal van inbeslagneming, dat te dien einde door den executant of zijnen procureur aan den hypo theekbewaarder zal worden aangeboden. Alle overschrijvingen, waarvan op het tydstip van het ver- strijken van dien termijn de vernieuwing niet is geschied of aangevraagd, vervallen van regt^wege en worden ambtshalve kosteloos doorgehaald. Artikel 7. Deze wet treedt in werking den eersten Januarij 1879. Lasten en bevelenciai deze /n het StaatMvd zal wordeu geplaatsten dat alle ministeriele departeraenten autoriteiten collegien en ambtenaren wiens zulks aangaataan de naauw- keurige uitvoering de hand zullen houden. Gegeven op het Loo, den 5 Junij 1878. WILLEM. De Minister van Justitie, H. J. SMIDT. De Minister van Financien G LEICHMAN. Uitgegeven den veertienden Junij 1878. De Minister van Justitie, H. J. SMIDT. Z. M. heeft benoemdtot dijkgraaf van den Assendelver Zeedijkprovincie Noord-HollandK. Jongejans Gz. j tot dijkgraaf van het waterschap de Purmer, provincie Noord- Holland, D. F. Pont; tot dijkgraaf van de Baarsdorper- meer, gemeeute Berkhout, provincie Noord-Holland, J. Clay. Aangezien de griffie van het Kantongeregt te Hoofddorp sedert eenigen tijd was gesloten geweest, niettegenstaande in dato 16 Augustus 1878 door Z. E. den Minister van Justitie was bepaald, dat de griffie gevestigd blijft te Hoofddorp, waar de teregtzittingen geliouden worden", hebben sommige ingezetenen van Haarlemmermeer zich op nieuw tot Z. E. den Minister gewendmet verzoek dat de griffie te Hoofddorp zal geopend zijn. Het daarop namens Z. E. ontvangen antwoord hotidt in, dat aan de bezwaren van adressanten zal worden te gemoet gekomen", Naar men zegt heeft de heer van Beek van af Dingsdag 22 October 1.1. de griffie weder waargenouien. GEBORENPieter, zoon van P. Mulder en J. de Haan. Pieternella, dochter van J. Schalk en T. de Graaf. Cornelis, zoon van J. van Oudenaaren en M. Vermeer. Ariaantje Koomans, dochter van A. Pruissen en C. Breure. Adriaan, zoon van idem en idem. Cornelia, dochter van N. Honcoop en J. Millenaar. Johannes Petrus, zoon van E. Boere en J. Bisschop. Bernardus Ilermanus, zoon van P. Keyzers en M. van Schooten. Johanna Maria, dochter van J. Man en M. F. Cuvelier; Filippus, zoon van W. Zeedijk en J. M. P. Muys. Geertje, dochter van C. E. Benjamin en A. Olij. Anua Geertruida, dochter van C. Dijt en M. Straathof. Adrianus, zoon van A. de Bruyne en J. Kolle. Jannetje, dochter van J. van Zweden en A. Paauwe. OVERLEDENCornelis Schipperond 8 wekenzoon van Pietertje Schipper, ongehnwd. Cornelis Johannes, oud 2 jaar, zoon van P. Aal- bersberg en J. Kool. Hendrikus van Bedijkoud 39 jaar, gehuwd met M. Scheelings. Antonius, oud 4 jaar, zoon van II. Kroon en W. Wittenburg. .1 an-jeoud 7 weken, dochter van G. Dooijeweerd en M. Berghoef. Anna Elisabeth Pover, oud 61 jaar, gehuwd met J. Knol. Gerritoud 6 maanden, zoon van B. Terlouw en T. Vreken. Maria oud 4 maanden dochter van H. van Donselaar en A. F. Beumer. Nesia, oud 3 maanden, dochter van A. van Rijswijk en M. Koolhaas. ONDERTROUWD: A. van Dijk met L. van Oosten. P. C. Romijn met A. van Egraond. J. van den Berg met P. Vermeer. P. Hoog- land met A. Alewijn. GEHUWD: W. Benning met A. Dricbergen. J. Maaskant met J. Speijers. 1 De heer F. van Dixhoorn, hulponderwijzer aan School N°. 4 te Haarlemmermeer, is benoemd tot hoofdonderwijzer te Katwijk a/d Rijn. der Hollandsc/te Maatschappij van Landbouw zal op Donderdag den 3l«t™ October 1878, des morgens ten acht ure, een Ploegwedstrjjd houden op de landerijen van den heer L. van der ZonKruisweg bij het Hoofddorp. I8*® kamp. Ploegers. le prijseen groot zilveren savonet-horologie; 2e prijs: een zilveren savonet-horologieen 3e prijs: een zilveren horologie. 2de kamp. Ploegers, die hunneu 23en geboortedag nog niet hebben bereikt. le prijs: een zilveren savonet-horo logie, en 2e prijseen zilveren horologie. 3<le kamp. Ploegengeschikt voor zaaivoor. le prijs: een zilveren medailje, en 2e prijs: een getuigschrift. De ploegers moetenten dage en ure voormeld, op het terrein met paarden en ploeg present zijn. Inzenders van ploegen zorgen dat hunne ploegen op meer- genoemde plaats aanwezig zijnuiterlijk ten 7 ure op den ochtend van den wedstrijd. Aangiften kunnen dagelijks worden gedaan bij het Bestuur der Afdeeling of op den morgen van den wedstrijd op het terrein. Men meldt uit de Marne, van 24 October. Treft men in den regel bij den kastelein R. Bulthuis te den Iloorn iets buiten- gewoons aandezer dagen zagen we er een halm van zooge- naamde Probsteier haver, gewassen te Adorp, wel der vermel ding waardig. De lengte hiervan bedroeg tocli van den stam tot het boveneind der aar 1,64 meterterwijl de dikte roudom het eenigszins rietachtig stroo kort bij den stam 3,5 centimeter bedroeg. De areu of pluimenof wil men tailswaren uit- muntend van haver voorzienzoodat men meentdat een ge- was van dien aardal staat het dan ook wat hoinltijd een uitmuntende opbrengst moet geven. Echler zal dan krachtig land wel een hoofdvereischte zijn. Moesten de vetweiders in't voorjaar buitengewoon hooge prijzen besteden voor vaalmelkte koeijen en was ook 't jonge veevooral de ossenzeer hoog in prijs, zoodat men meende dat er bezwaarlijk weidegeld kon worden gemaakt, waardoor dan ook velen niet het voile beslag hebben aangekochtdit valt thans nog weer mee. Ofschoon't buitengewone jaar hiertoe ook heeft medegewerkt, is het vet vee zeer hoog in prijs en worden de zoogenaamde driejarige ossendie dit in 't voor jaar worden en tot dien tijd toe worden gemestverkocht tot f 250 per stuk, Yele weiders maken dan ook nog goede zaken. Onder de buitengewone uitkomsten kunnen we echter m6edee- len dat door den heer R. E. Torringa, landbouwer te Zuur- dijk twee vaalmelken zijn aangekocht, de eene voor 135 en de andere voor 160 zijnde zamen 295. Beide koeijen zijn thans in een koop verkocht aan den slager M. van Geuns te Ulrum voor 550. Meldden de nieuwsbladen onlangs, dat te Twijzel een appel- boom voor de tweede maal in vollen bloei stonddit jaar in onze oorden ziet men op dit oogenblik de tweede vrucht reeds vrij groot gezet van den vroegrijp znren appelboomdie in 't begin van Augustus vol hangende is geschud. In Semper Virens vestigt iemand er de aandacht op, dat de bladeren van onzen gewonen vijgenboom Ficus Carica), de eigenschap bezitten van taai vleesch malsch en voor het gebruik smakelijk te maken. Men behoeft het slechts met vij- genbladeren te omwikkelen en binnen weinige uren verliest het al zijn taaiheid. Men schrijft aan de Leidsche CouranlDe druiventeelt is ge- slaagd; mooije trossen van de blaauwe druif, die altijd later dan de witte rijp wordt, getuigen van een gunstigen zoraer

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 1