Advertentien. T - 178 12Vs-jarigc Echtvereeniging Publiek Verfeoopen: N°. 1. Een Woon- en Winkelhuis N°. 2. Een Stuk Tuingrond, N°. 3. Een Teelakker A. Een Teelakker Voor Melk-Chocolade EIKEN en lEPEN DUIKERS, Cwemengde Berigten. REGTSZAKGN. W. K. LOEFFNotaris te Haarlem, met SCHUUR, geteekend Wijk 2, N° 217, ERF en TUINGROND, staande en liggende te Aalsmeer, aan den Korten Zijdweg, Kad. Sectie G, N°. 1498, groot 2 Aren 42 Centiaren. met de Helft van de ten Noordwesten daarlangs loopende SLOOT, liggende te Aalsmeer, achter het voorgaande Perceel, doch daaraan niet gren- zende, Kad. Sectie G, N°. 1497, groot 2 Aren 64 Centiaren. met BOSCH en WATERliggende te Aalsmeer aan den Rijweg, vooraan in het Oosteinde, Kad. Sectie G, N°s. 318, 319 en 320, te zamen groot 25 Aren 88 Centiaren; en met WATER, liggende te Aalsmeer, in Metten- hoek, in het Oosteinde, Kad. Sectie G, N°s. 436 en 437, te zamen groot 34 Aren 20 Centiaren. zijn keurige Koekjes CACAO, met en zonder VANIELJE, voorhanden bij P. W. TER PLEGT, Banketbakker. Oude Groenmarkt, N°. 26-28, te Haarlem. T E K O O P: van verscliillende Lengte. Hnlde aan den man, die zoo eenvoudig en toch zoo krachtig optreedt ter bevordering van welvaart en vooruitgang. Van hnrte werd hem dan ookbij monde van den voorzitter, de dank der vergadering toegebragt voor zijne belangrijke voor- dragt, en mij dunkt, in den geest voegde iedere hoorder daar dezen morgen bijDat hij leve Purmerende24 Oct. v. B. De Maatscbappij van Weldadigheid ontving dezer dagen door bemiddeling van baren voorzitter-kommissaris, jhr. rnr. J. K. W. Quarles van Ufford, het verblijdend berigt, dat door den edelen onbekenden weldoener weder f 8000 aan die instelling is gescbouken. Met inbegrip dezer som is nu reeds van dien onbekenden weldoener een bedrag van f 85,000 ontvangen. Onder het tal van echt Engelsche wetten, welke nog van kracbt zijn blijft steeds een der nieest nierkwaardigstedat straffen gesteld zijn op het rooven van een kus. Daarbij valt tevens op te merkeu, zooals dezer dagen nog gebleken is, dat het rooven van bijv. 3 kusseu in evenredigheid minder zwaar gestrnft wordt, dan dat van ecu kus. Terwijl tocb voor- een kus een boete van 2 pd. st. gesteld is, is dit voor 3 kussen niet 6 pd. st. maarsleehts 3 pd. st. Een telegrafist verkeerde dezer dagen in uet laatste geval. Hij bad een 15jarig meisje, de dochter zijner liospita, 3 niaal gekust. zonder dat hij wist dat dit door een buurmeisje gezien werd en die hem verraadde, tengevolge waarvan iiij voor den regter werd ge- bragt en tot 3 pd. st. boete veroordeeld. Een ander liefhebber van kussen nog wel een geregtsdienaar had in een winkel een boodschap te verrigten en kon den lust niet weerstaan de winkeljufvrouw een kus te geven. Deze kostte beui 2 pd. st. Toen Mac Mahon gouverneur van Algerie wasgaf bij eens een bal; hij zag een jongen onderluitenantdie beschroomd tegen een deur leunde. Danst ge niet?" vroeg Mae-Mahon. lielaas neen," was bet antwoord; ik heb eene dame gevraagd, maar zij beeft bedaukt.Wie is die dame?" vroeg Mac-Mahon. Dejonge onderluitenant wees liaar aan. Hoor eens, jongmensch," zeide de maarschalkugij moet goed uit de oogen zienals ge uw neus niet wilt stooten. Men vraagt, wanueer men niet bekend is, niet zoo een twee drie de vrouw van een maarschalk. Die dame is mevr. Mac-Mahondie nooit danstmaar ik zal haar vragen dezen keer met u te dansen." En mevrouw Mac-Mahon danste met den on derluitenant. -Een dagblad te Parijsvermeldt het zeldzaam feitdat aldaar in de vorige week eene teef 19 jongen geworpen heeft, waarvan 16 levend en 3 dood. 2 Maart dezes jaars bad hij 17 jongen gehad. In de nabijheid van den Omval bij Amsterdam is een spoor- wegongeluk voorgevallen dat ernstige gevolgen had kunnen hebben. Een kar, geladen met een verhuisboel, bestemd voor Utrechtpas- seerde de rails van den spoorweg ongeveer 's avonds 9 uur. Een der wielen kwam in het ongereede. Er kwam een trein aande paarden werden losgesneden en de wagen met al wat er op was verbrijzeld. Persoonlijke ongelukken zijn niet te betreuren. Zaturdagavond heeft zich in de kathedrale kerk van St. Jan te 'sllertogenbosch een vreemdeling doen opsluiten, blijkbaar met het doel om zich van den inhoud der offermokken of van andere kostbaarheden meester te maken. Door den koster nog tijdig ont- dekt, is hij door de inmiddels ontboden politie in arrest genomen. Hij had zich verscholen onder den mantel van het mirakuleuze L.-V.- becld. Door het bestuur der Maatscbappij ter verkrijging van eigen woningen" te Amsterdam is publiek aanbesteed: het bouwen van GO perceelen, voor 180 gezinuen, op een terreiu aan het Funen. Laagste inschrijver was de heer A. Paans, wien dit werk is gegund, voor de som van f 240,000. In de Nieuwe Schoolstraat te 's Gravenhage, is een jeugdige dienstbode met een brandendc petroleumlamp in de hand van de trappen gevallen, waardoor hare kleederen in vlam geraakten en haar ligchaam met brandwonden werd overdekt, ten gevolge waar van zij na een hevig lijden is bezweken. Te Braeska in Hongarije was een jong advokaat met een der aanzienlijkste burgerdocbters verloofd en den 22 September zouden zij trouwen. De jonkroan werd echter voor dien tijd opgeroepen om onder de wapeneu te komen en trok als reserve-luitenant Bos- nie in. Den strijd voor Serajewo en bij Doboj maakte hij mede en kwam er heelhuids af, dock op den 22 September den dag waarop hij, ware de oorlog niet tusschenbeide gekomen, zou zijn getronwd trof hem een kogel en nog denzelfden dag stierf hij. Des avonds nog telegrafeerde een zijner vriendcn het ougeluk aan de ouders der bruidtoen deze laatste den dood van haren bruide- gom vernamgreep zij een revolver van haren vader en schoot zich cen kogel door het hart. Een aardige anecdote wordt verhaald van mevrouw Gallmeyer die te Brunn gastrollen vervulde. Toen »Ihr Korporal" werd in- gestudeerd en het tooneel kwamwaarin de acteur Drucker als Istvan aan mevr. Gallmeyer in het tweede bedrijf een kus moet geven, waagde hij het sleehts schuchter en zacht de lippen der kun- stenares aan te roeren. »Aeh, dat deugt niet", riep hem mevr. l'epi toe; «gij moet beter kussen." Hij deed het met pleizier, maar zonder effect. Nog niet goed", riep mevr. Gallmeyer, a frisscberstoutervuriger." Algemeeue vrolijkheid maakte zich van het personeel meester, toen de heer Drucker zeker vijf maal deu kus inoest herhalen, maar die vrolijkheid ging over in uitbun- dig gelachtoen mevr. Gallmeyer lachend uitriep«Nu, moest ik naar Brunn komen, om u te leeren kussen!" In Thuringen zijn een geneesheer, een apotheker en een apotbekcrsleerling tot gevangenisstraffenrespectievelijk van een, drie en twee maanden veroordeeldomdat de eerste opium voorge- schreven bad en achter het cijfer 15 het woord druppels had ver- geten en de laatste begrepen haddat er gram had moeten staan. De patient bezweek tengevolge van deze vergissing. In de Societeit. Yerscheideue personen zitten in een druk gesprek om de ronde tafel. Zeker persoon, een parvenu van de ergste soortkomt met de noodige beweging binnenen neemt vrij lomp bij de anderen plaatshetgeen een minachtend schouderophalen van de naast hem zittenden tengevolge had. Onze vriend was daar- over geformaliseerd en zeide op vrij hoogen toonmoet ge wat van me hebben? weet ge wel wie ik ben?" »Ik ken u niet," was het antwoord, i doch ik zou gaarnc uw portret schilderen. »Zoo," zeide de ander, wat ben je dan!" Beestenschildcr mijn- heer," was het antwoord. Tableau. Te Chicago worden dagclijks 20,000 eijeren met beliulp van werktuigen gedroogd en gekorreld. Om het als versche eijeren zonder schalenweder te gebruikenlost men dit poeder in water of melk op. Met het oog op de vorderingen van het electrisch lichtheeft de Haagsche gemeentcraad voorloopig afgezien van het plan om voor de uitbreiding der gasfabriek f 95000 te negotieeren. In de groote Wittenburgerstraat te Amsterdam is een man van de trappen gevallen en heeft zijn nek gebroken. Hij was on- middellijk een lijk. Te Zwolle heeft zich het zeldzaam, maar alles behalve prettig geval voorgedaan, dat twee paren, op het raadhuis komende om te trouwen, onverrigter zake konden terugkeeren, omdat de papieren niet in orde waren. Een paar is des middags nog getrouwd. Het andere paar waeht nog met smart. Te Hoorn is de Groote Kerk met toren totaal afgebrand. Naar men zegt, was kerk en inhoud voor ruiin een kwart millioen verzekerd. In 1838 is de kerk aldaar insgelijks door brand ver- nield, destijds door de onvoorzigt.igheid van den loodgieter. Nu is de toren door den bliksem getroffen. De belendende huizen zijn gespaard. De proeven, door den heer Maju in de Vergadering van de Afdeeling Wis- en Natuurkunde der Koninklijke Aeademie van Wetenschappen, te vorige week te Amsterdam gehouden, met den phonograaf genomen, voldeden alien zeer goed. Nadat hij in den spreeklioorn geroepen had: Koninklijke Aeademie van Weten len, gevestigd in het Trippenhuis", werden deze woorden luidelijk door den phonograaf teruggeven, dat ze achter op de tribune werden vernomen. Een Fransch liedje was minder dui- delijk hoorbaar, alleen omdat de heer Maju het onduidelijk had gezongen. Aller verwachting werd overtroffentoen door een persoon op de cornet a piston de avond-taptoe der artillerie werd geblazen, waarop alle leden hunne verbazing over het gehoorde te kennen gaven. Vervolgens gaf Prof. Donders, na eerst op het bord eene verklaring te hebben gegeven van de scherpe en zacbte klinkers, a, e, i, o, u, en hare aauverwaute klanken, door middel van den phonograaf nadere ophelderiugenalsmede van het verzwakken van het geluid van den phonograaf na her- lialingen. Toch kon men, na 8 a 9 keeren dezelfde klanken lier- haald te hebben, nog duidclijk deu oorspronkclijken toon vernemen. Bij den storm, welke verleden Woensdag te Philadelphia heeft gewoed, zijn 31 kerken, 35 fabrieken, 27 scholen5 hotels, 50 andere openbare gebouwen384 woonhuiveu en versclieiden e pakhuizen beschadigd. Acht scliepen zijn gezonken. De schade wordt op twee millioen dollars geschat. -In Petersburg is een kleermaker overledeu die 5,803,150 roebels heeft nagelaten. In zijn testament verklaarde hij in 1842 zijne zaken te hebben begonnen met 8 roebels. Hij kocht daarvoor stof voor een rok dien hij voor 13 roebel 50 kopeken verkocht, Zijne gezamenlijke schulden beliepen 82 roebel 10 kopeken. Dat men met de naald betere zaken kan doen soms dan met de penis een bekend feit. Een alleraardigste »zet" van een der meest bekei de advocaten bij den Hoogen RaadEen jongeling had er zicli op gezet als koloniaal dieust te nemen en verkreeg met veel moeite de topstem- ming zijner behoeftige moeder, onder voorwaarde dat zij/150 van het hem toekomende bandgeld ontvangen zou. Na het innen van zijn geld uit Harderwijk teruggekeerd, was de koloniaal aan het zwieren gegaan en zijn geld verminderde reeds zeer merkbaar intusschen de f 150 van moeder had bij goed bewaarden om die ongedeerd te laten vroeg hij, half beschonkeu, aan een kaste- lein, ze »tot morgen" voor hem te bewaren. Deze nam het geld aanmaar toen de jongeling des anderen daags de f 150 kwam opeischen, hield de kastelein zich alsof hij niets ontvangen had alle vertoogen mogten niet baten en ten einde raad liep de bestolene naar onzeu advocaat. Diens advies luidde echter niet gunstig: er was niets aan te doen. Uit het veld geslagen, weenend zelfs, giDg de arme jongeling heen. Doch de advocaat riep hem aanstonds terug. alk heb er misschien nog iets op gevondeu", zei hij; «ik wil althans, omdat ik medelijden met je heb, proberen of er iets aan te doen is. Heb je nog /150." »Nee, meheer. „Zie ze dan te krijgen en kom er mee terug. 't Is maar voor een dag dat je die som noodig liebt." Na een paar uren bad de koloniaal iemand gevonden die hem 150 voor een dag wilde leenen. Deze kwam met hem bij den advocaat en vroeg of hij borg voor het geld bleef. »Gij kunt ze morgen bij mij terug krijgen," was zijn antwoord. Daarop gaf hij zijn client zijne instruction. Gij gaat met twee uwer kameraads naar den kastelein die u bestal en ge zegt hem, terwijl ge u half beschouken houdt en een borrel neemt, dat ge de f 150 in uw zak hebt gevonden. Dan vraagt ge hem of hij 't geld niet »tot morgen" wil bewaren. Doet hij dit, dan komt ge weer bij mij. 's Avonds kwam de koloniaal den advocaat berigten, dat hij het geld in bewaring had gegeven aan den kaste lein, die hem triompbauielijk hod toegevoegd»Zie je door je dronkenschap had je mij naast voor een dief uitgemaakt." De advocaat liet nu den bestolene des anderen daags alleen naar den kastelein gaan om de 150 te halen en toen bij er mee terug- kwarn was het proces gewonnen. »Ga nu met je beide kameraads, die je gisteren avond vergezeldenen haal nog eens je f 150. Thans is 't jou beurt om te beweren, dat ge nog niets terug hebt gekregen." Geen uur later was de koloniaal in het bezitder f 150 voor zijne moeder. Hij had deer om leer" met succes toegepast. De man heeft bezworeu dat hij de handigheid van den advocaat bekend zou maken en hij meende dat »zoo iets eigenlijk in de krant" moest komen. Een Hindoesch blad'meldt, dat bij gelegenheid van de jongste maansverduisteringde aebtenswaardige Rao Sahib ambtenaar te Pouna bij Bombayzich heeft doen wegen en voor die operatie ropijen liet gebruiken als gewigt. Toen het bleekdat de waardige man 9500 ropijen woogliet bij die som onmiddellijk aan arme Brahminen uitdeelen. De bedeelden hopendat er nog veel maaneclipsen mogen vol- gen, dat Rao Sahib nog lang zal leven en dat hij hoe langer zoo dikker zal worden. Gaarne voldoen wy aan het verzoek om het volgende stuk ook in ons blad op te nemen Landgenooten1 Het voorgenomen huwelijk van onzen Koning is niet alleen voor Zijne Majesteit en het Koninklijk Huis, maar voor geheel het volk van Nederland van het grootste belang. Dit huwelijk met eene Prinses, die, gelijk van alle zijden verzekerd wordt, een sieraad van ons Vorstenhuis zal wezen, mag verwacht worden, met den zegen des Allerhoogstenvoor onzen Koning tot echt huiselijk genoegen te zullen zijn. Ieder Nederlander, het kan niet anders, wenscht, dat Zijne Majesteit nog dit genoegeu vele jaren zal mogen hebbenen dat, gelijk uit de onderscheidene huwelijken van Prins Willem I den grondlegger van Neerlands vrijheid en Vader des Vader- lands, de uitnemendste Vorsteu zijn voortgekomenhet Huis van Oranje steeds tot zegen voor ons volk zal strekken. Onlangs bij het huwelijk van des Konings broeder, onzen beminden Prins Hendrik, bleek alom in ons land de groote belangstelling des volks. Reeds verwachtten wijby de gewigtvoile echtvereeniging, die thans aanstaande is, dat anderen bet initiatief zouden ge nomen hebben om een ieder in de gelegenheid te stellen van zijn belangstelling te doen blijken. Daar wij tot dusverre niet vernaraen, dat eenige uitnoodi- ging in bedoelden zin wordt gedaan en de tijd der voltrekking van het huwelijk des Konings spoedig aanbreekt, achten wij het van onzen pligt onze landgenooten uit te noodigen hunne belangstelling te doen blijken door eene bijdrage tot een Nationaal Huldeblijk bij bet huwelijk van Zijne Majesteit onzen Koning en Ilare Doorluchtige Hoogheid Mevrouw de Prinses Emma van Waldeck-Pyrmont. De ondergeteekenden hebben zich tot een comite geconsti- tueerd. Zij noodigen een ieder uit door eene bijdrage van 25 cents mede te werken tot verkrijging van het bedoelde Nationale Huldeblijk; terwijl hoogere bijdragen volgaarne wor den aangenomen. Er worden lijsten in gereedheid gebragtwaarop een ieder die aan dit Huldeblijk deelneemt, verzocht zal worden zijn naam te plaatsen. Daar alien, die het woord beilmen Eert den Koningin de gelegeuheid moeten gesteld worden tot dit Huldeblijk bij te dragenworden in alle plaatsen van ons land eenige personen bij deze verzocht zich tot e£n of meer hulpcomites te vormen, ten einde in hunne respectieve woon- plaatsen voor het invullen der lijsten te zorgen en alles te verrigten wat tot bereiking van het voorgestelde doel strekken kan. Op verlangen kunnen de hulpcomites de lijsten van hier ontvangen. De hulpcomites worden uitgenoodigd zich met ons in ver- binding te stellen. Zoodra de bedoelde lijsten zullen ingevuld zijn, zal een album worden gemaakt met vermelding van de namen der deelhebbers, om na de voltrekking van het huwelijk aan Zijne Majesteit en Hoogstdeszelfs Gemalin te worden aangeboden. In eene vergadering, waartoe afgevaardigden van alle comit^s zullen genoodigd worden, zal door meerderheid van slemmen beslist worden waarin het Huldeblijk zal beslaan. Bij den afloop der zaak heeft rekening en verantwoording plaats. De laatstondergeteekende belast zich met de correspondentie. Zoo spoedig mogelijk wordt thans de kennisgeving verwacht van het constituereu der hulpcomitesdie vereischt worden om een gunstigen uitslag te kunnen verwachten. Laat weldra door algemeeue deelneming in het voorgestelde Huldeblijk geheel het volk met de bede insteinmen FTeiI aan den Koning en de Gemalin zijner kenze Kampen21 October 1878. S. van Velzen. M. Noordtzij. A. Brummelkamp. C. Mulder. II. de Cock. J. Bavinck. A. Steketee, J. G. VV. Zahn. De liooge raad heeft Mr. W. R. EmmenNotaris te Win- schotenbij arrest in cassatie, veroordeeld tot eene grldboele van f 1 wegens het bezigen van andere dan de wettelijke benamingen voor maten in eene verkoopaankondiging. Slni VAN c;T, CLAM J. BAIiKE It. Ilaarlemmermeer26 Oct. 1878. ttX—i 33jii zal, op Vrijdag' 8 November 1878, des voormiddags ten 11 ure, in bet Logement van P. KAPTEIN, te Aalsmeer, Breeder bij Biljetten omschreven. De Perceelen N°s. 1 en 2 worden eerst elk afzonderlijk en daarna gecombineerd geveild. Nadere Informatien ten Kanlore van voornoemden Notaris LOEFF, aan de Gedempte Oude Gracht, N°. 40 te Ilaarlem, en van den Notaris P. LEDEBOER, te Aalsmeer. Te bevragen by J. C. VAN DER LAAN Jr., te Bennebroek,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1878 | | pagina 2