A d v e r t e ntien. HoogheeinraaflscliaB Rijnlani AALSMEER. Verkooping van Boomen MAMMlBBMWn. 7 - Haarlemmermeer-Polder. Haarlemmermeer-Polder. Een BOEREXKXECHT Verhuring van Teelgronden en van Vischregt. Een BURGERHUIS, met groote Werf en Timmersclmur, zware POPELEX BOOMEX, Oemengde Berigten. MAANDAG 20 JANUARIJ en WOENSDAG 22 JANUARIJ 1879 zal het KantOOr van den Haarlemmermeerpolder ffCSlotcn zijn. a. Eenige TEEL- of MOESLANDENalsmede KADEN en DIJKEN onder Velsen en Spaarndam, in 29 Perceelen; b. de VISSCHERIJ binnen en buiten de Slui- zen te Spaarndamte Halfweg en elders, in 4 Perceelen. Notaris LEDEBOER, te Aalsmeer zal op Woensdag 22 Januarij 1879des avonds ten 7 ure bij P. KAPTEINte Aalsmeer, in het openbaar VERROOPEN: waarin 3 Woningen, te Haarlemmermeer Belangrijk voor iedereen. De sedert eenige jaren op de meeste plaatsen ingevoerde nieuwe wijze van boterverkoopnl. iD het openbaardoet langzamerhand ook hare goede werking gevoelen. De boer weet nu, dat de beste waar ook den hoogsten pnjs zal op- brengen en heeft daarin natuurlijk een prikkel te meer, om de bewerking der boter met de meeste zorg te doen plaats hebben. De vereenigingen voor den publieken verkoop van boter hebben hier een krachtigen stoot gegeven. Ook door het uitloven van premien lokken zij de handelaren zoovee mogelijk. Zoo heeft de Vereeniging te Drachten thans eene premie van 50 uitgeloofd aau hem, die over 1879 de meeste boter bij haar koopt. De heer C. J. M. Jongkindt Coninck Directeur der Rijks- Landbouwschool te Wageningen beantwoordt in eene brochure het gesprokene door het lid der Tweede Kamer den heer K. de Jong te Hoorn in zake landbouwonderwijs. De schrijver weerlegt alle beweringen van het genoemde Kamerlid en na den heer de Jong onder het oog te hebben gebragthoe zijne beschouwingen over en aanvallen tegen de Rijks-Landbouw- school en haar Directeur ongegrond zijn geweestsommeert hij hem tot terugname van zijne woorden en tot een bezoek aan de door hem zoo veroordeelde instelling. De heer Jong kindt Coninck is overtuigd dat de heer de Jong er zal vinden: „de ernstige zucht van alle leeraren der Rijks-Landbouw- sch'ool om hunne leerlingen tot bruikbare mannen te vormen in het door hen gekozen vak „het bewijsdat van 's lands geldmiddelen een doelmatig u-ebruik gemaakt wordt om dat doel te bereiken; „den moed om na naauwgezet overleg met den Inspecteur, voo'rstellen te doen aan de Regering tot verbetering of uit- breiding dan en wanneer die in het belang der zaak voor- geschreven zijn „de zekerheiddat men hier weet wat men wil en waar men heen wil gaan ,,de oveftuiging eindelijk dat men niet door eene achter- deur wenscht in te smokkelen wat open en rond door de voordeur niet kan worden binnengebragt." In het tijdperk van 1 tot 28 December 1878 zijn, blijkens ingekomen ambtsberigten, door longziekte aangetast in Zuid- Holland 15 rundereu. De overige provincien bleven van die ziekte bevrijd. In het vorige tijdperk van vier weken, waren 19 runderen door die ziekte aangetast. Gedurende het afgeloopen jaar (30 Dec. 1877 tot 28 Dec. 1878) werd longziekte waargenomen bij 701, in 1877 bij 956, in 1876 bij 1723, in 1 875 bij 2227in 1874 bij 2414, in 1873 bij 2479, in 1872 bij 4009 en in 1871 bij 6078 rnnderen. sehotel binnen. Dante ging zitten, Cetto nam tegenover hem plaats, en zag werkelijk, hoe de kat het licht met de pootenvast- hield. Plotseleng ligtte Cetto het deksel van de medegebragte sehotel op en een paar muizen sprongen er uit, de kat liet ter- stond het licht vallen en rende de muizen na. De natuur heeft gezegevierd! sprak Dante glimlagchend. De trekking van de groote loterij der Parijsche wereld-tentoon- stelling begint 15 Januarij en zal twintig dagen duren. Den 12 wordt geopend de tentoonstelling van de voorwerpendie voor deze loterij zijn aangekocht; tot den 24 zijn die prijzen te bezigtigen. Br zijn 1577 groote prijzendie eene waarde hebben van drie millioen. De trekking van deze prijzen zal vijf dagen duren15 tot en met 19 Januarij. Op de volgende dagen worden 72,000 kleinere prijzen getrokken en den laatsten dag zal geloot worden om het gouden servies van 20,000 fr. en een diamanten u riviere van 50,000 fr. De prijzen worden uitgereikt tien dagen na de trekking. Drie studenten wilden een jood, die hen ontmoette, voor de gek houden. Goe morgen vader Abraham!" deander: //Goemor- gen vader Jacob!" de derde: Goe morgen vader Izaak. Ik ben noch Abrahamnoch Izaaknocb Jacobantwoordde de joodmaar Saul, de zoon van Ris, die uitging om de ezels van zijn vader te zoeken en kijk wat ben ik blijhier heb ik ze gevonden. Aan het bestuur van het Protestantsche Ziekenhuis te Nijmegen is door wijlen mejufvrouw M. J. Schelkes een legaat vermaakt groot 2000 vrij van regt van successie. Het huwelijk van Z. M. den Koning der Nederlanden met Prinses Emma van Waldeck-Pyrmont is den 7 dezer te Aroldsen voltrokken. Z. M. de koning droeg de admiraals-uniform. De bruid was gekleed in wit satijn met goud geborduurd. Volgens een inzender in het Handelsblad die heeft aange- teekend welke dagen- nat en welke droog waren in het afgeloopen jaar, zouden wij 102 drooge en 263 natte dagen gehad hebben. Te Leens in Groningen was door den Raad eene belasting op de honden ingevoerd van /2.50, maar voor windhonden van /7.50. De Minister vau Binnenlandsehe Zaken heett zich tegen dat besluit verzet, op grond dat een zoodanig privilegie in zake van belastingen niet geoorloofd is. Op een der bodems van het Engelsehe eskader in de Zee van Marmora had een trenrig ongcluk plaats. Op het ramtorenschip »the Thunderer" sprong namelijk een 38tons kanon, waarbij 2 officieren en 8 matrozen gedood en 32 man zwaar gekwetst werden. De toren van het sckip is niet vernielddoch zwaar beschadigd. Uit Peize meldt men: Na eene preventieve gevangenschap van omstreeks zes weken keerde alhier in den laten avond in zijn gezin terug Hendrik Bakker, die beschuldigd was in den afgeloopen zomer zijne woning te hebben in brand gestoken, ten gevolge waar- van die totaal afbrandde, en later, nadat de woning weer was opgetimmerdnogmaals brand te hebben gesticht. Hoewel de man volledig zijne schuld bekend heeft en die bekentenis later ook niet heeft Tierroepen, schijnt zijne bekentenis geheel op zichzelve te hebben gestaan, en door geen der getuigen iets te zijn verklaard, waardoor zijne schuld nader kon worden aangetoond. Althans het Openbaar Ministerie schijnt geene feiten te hebben kunnen consta- terenwaardoor het wettig bewijs te leveren waswaarom hij dan ook moest worden ontslagen. Te Villeneuve is een kind van eenige maanden door een rat o-edood. Het kind, een meisje, was door een schuitenvoerderdie tot de familie behoorde, tot zich genomen. Voor een paar da°;en verwijderden de schuitenvoerder en zijne vrouw zich en lieten het kind alleen in eene wieg achter. Bij hunne terugkomst hoorden zij het erbarmelijk schreeuwen. Daar zij gehuil van het kind ge woon warensloegen zij er in den beginne geen acht op. Dooh het kind kwam niet tot bedaren. De man of de vrouw ging toen kijken en zag dat het gezigt van den kleine met bloed bedekt was. Het kind werd hierop uit de wieg genomen en op hetzelfde oogen- blik kwam er ook een groote rat uitdie reeds een gedeelte van een der handjes en een stuk van de wang verslonden had. Na verloop van eenige uren was het kind dood. Yoor eenigen tijd ontving iemand in Saksen van overheids- wege de boodschapdat een bloedverwantte Erankfort aan de Main overledenhem een legaat van 3500 Mark had nagelaten. Men moest echter, werd er bijgevoegd, voor zegelregt niet minder dan 530 Mark betalen. De man wist niet wat van zulk een^bui- tensporigen eisch te denken. Hij wendde zich tot de Saksische overheiden kreeg op Kerstavond het lakonieke antwoord Acbter het cijfer 5 moet een komma staan." Onder kostschoolvriendinnenWei," vroeg de eene vriendin aan eene andere, die pas getrouwd was »zijt gi] gelukkig in het huwelijk?" //Gelukkig? Zeker. Maar wij twisten ook wel ereis.' «Nu reeds? En dat waarover?" „Paul beweert altijd dat hij het is, die mij het meeste liefheeft, terwijl ik de zekerheid heb dat ik het ben." Door de Amsterdamscbe Omnibus- Maatschappij zijn gedurende het jaar 1878 vervoerd 6,404,806 passagierstegen 4,908,961 in 1877 De beroemde diehter Dante beweerde eens tegen zijn vriend Cetto dat de kunst toch nog magtiger was dan de natuurdrift en hij voerde tot bewijs voor deze Bewering zijne kat aan, die hij zoo afgerigt had, dat zij met verloochening van hare natuurlijke vreesaehtigheid's avonds met hare pooten een brandend licht vast- hield, wanneer hij las. Dat moet ik eerst zelf zien, eer ik het ge- loof, meende Cetto. Er werd nu een avond voor het bewijs vast- gesteld. Cetto kwam op den bepaalden tijd met een overdekte Het kweeken van vruchtboomen aan de gevels en muren van onze geboutcen ten platten lande, door Fred. Burvenich, leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Gent, vertaald door V. Rome in te Bussum. Uit- gegeveD te Gent en te Amsterdam. (Schalekamp, van de Grampel Bakker). Wanneer men bedenkt zoo wordt teregt in de inleiding van het hier aangekondigde werkje opgemerkt dat men dik wij Is met voordacht muren bouwt, uitsluitend ten dienste van het kweeken van leiboom-vruchten en dat zulk een muur, die minstens drie gulden de vierkante meter kost, toch nog groote voordeelen kan opleverendan moet men zich ver- wonderen over het betrekkelijk zeldzame gebruik dat er voor het genoemde doel gemaakt wordt van de voorgevels en zij- muren van huizen en huisjes op het platte land, vooral wan neer zij naar het zuiden of oosten (soms ook naar het westen) gerigt zijn. Een leiboomzegt de abt Raoul, schrijver van een zeer gewaardeerd werk over vruchtboomteeltis voldoende om de grondbelasting te betalen van het huis waartegen hij geplaatst is." De reeds uit andere werken zeer gunstig bekende schrijver heeft zich bepaald verdienstelijk gemaakt door het in het licht geven van deze beknopte en duidelijke handleiding, al vaU het niet te ontkennendat het boekje er veel bij gewonnen zou hebben, wanneer het in denzelfden trant een aanduiding gegeven hadhoe men bij het snoeijen moet te werk gaan, Het is toch vooral door toepassiug van de zoogenoemde beredeneerde snoeiwijze, door den kundigen en volijverigen volksredenaar De Beucker ook bij ons meer algeraeeu bekend gemaakt, dat men, zooals wij in het boekje lezeneen groot aantal bezwaren, door deuren en vensters teweeg gebragt, kan overwinnen. Natuurlijk moet men hierbij tevens een goede keus van boomen doen en het is juist door de beschrijving der meest aanbevelenswaardige soorten van perenabrikozen, perzikendruiven, enz. en van de wijze van behandeling bij het aanbindenenz. te volgendat de schrijver zich doet kennen als iemand die aan geestdrift voor het bepleite, tevens grondige kennis paart. Ook het lijstje van eenige der beste soorten, met aanduiding tegenover welke hemelstreekelk barer het bestaan een muurvlakte voort willenkan aan velen een goeden dienst bewijzen. Wij bevelen met gerustheid het boekje, dat slechts 50 cent kost en met duidelijke, flinke letter gedrukt is, alien aandie zich verheiigen mogen in het gebruik van een grooten of kleinen tuin en over een muurvlakte, tegenover het zuiden, oosten of westen gelegenbeschikken kunnen. Het maakt de hulp van een kundigen tuinman of kweeker niet overbo- digmaar het geeft aanleiding dat beiden, gebruiker van den grond en tuinman, elkander beter zullen verstaan en waar- deren en het geeft zoowel aan den een als aan den ander een geschikte handleiding. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den Haarlemmermeer- polder Brengen ter kennis van Belanghebbenden dat op daartoe bekomen magtiging van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, en met afwijking der Yoorwaarden waarop de Verpacliting van de Ringdijken heeft plaats gehad, het aan de tegemvoordige Pachters verguud wordt nn reeds het Riet te mogen afsnijden, staande op den Blinden Berm van den Ringdijk van den Haarlemmermeerpolder Haarlem, 9 Januarij 1879. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. H. VERMOOTEN, Yweg bij Halfweg, te Haarlemmermeer vraagtom 15 Maart of vroeger in dienst te treden, bekwaam voor PLOEGEN, ZAAIJEN, RIJDEN en MELKEN. Brieven francodoch liefst in Per soon. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Rijnland zijn voornemens op Vrijdag 17 Januarij 1879, voor den tijd van drie Jaren, te VERHIJRE1V: De Verhuring der Gronden en van de Visscherij zal plaats hebben des voormiddags ten half twaalf ure, in het Gemeen- landshuis te Spaarndam. De VOORWAARDEN der Verhuring zullen a 10 Cents, acht dagen te voren verkrijgbaar zijn aan de Secretarie van Rijnland te Leidenbij den Opzigter te Spaarndam en bij den Onderopzigter te Halfwegalwaar ook nadere Inlichtingen te bekomen zijn. Leiden, 28 December 1878. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, DE CLERCQ, Dijkgraaf. W. G. DE BRU1JN KOPS, Secretaris. staande en gelegen aan de Dorpsstraat te Aal&meerbenevens 7 PERCEELEN op Woensdag 15 Januarij 1879, des voormiddags te.i ll ure, aan den Aalsmeerderweg bij den Kruisweg, op Sectie II, Kavels 7 tot en met 15, van eene Partij zoo als die ter Plaatse voormeld genummerd zullen zijn. De Betaling moet geschieden op den Dag der Verkooping. VOOR Gedurende meer dan dertig jaren hebben deze geneesmiddelen boven alle anderen den voorrang genotenom de alles voldoende reden, dat zij nimmer verkeerd gebruikt kunnen worden, lietzij bij in- of uitwendige ziekten. Holloway's Zalf moet goed inge- smeerd worden op de keel en borst in gevallen van zeere keel, zwelling der klieren en langdurige hoest en gedrukte ademhaling. In gewone gevallen van catarrh en griepbewerkt deze Zalf, goed op de zijden der borst ingewreven en geholpen door eenige doses der Pillen eene spoedige en volkomene genezing. Dezelfde be handeling, naauwkenrig opgevolgd, verdrijft keelziekten, aarabor- stigheidbronchitis en pleurisen voorkomt de vurige ontsteking die meestal tot verzwering overgaat en gewoonlijk het gevolg is wanneer keel- of borstziekten verwaarloosd worden. 8 Doosjes Pillen en Potjes Zalf J 20.50 ziin op franco aanvraag a contant te bekomen oij ALLE APO- THEKERS in Holland; alsmede in HOLLOW7AY'S ETABLIS- SEMENT te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Amsterdam, 6 Januarij. Vee. Ter markt waren heden aangevoerd: 501 Runderenvette le kwal. 88 ct.dito 2e kwal 82 ct.3e kwal. 78 ct. per kgr.Melk- en Kalfkoeijen /160 a 340; 57 nuchtere Kalveren 9 a 15; 358 vette Varkens 44 a 53 ct. per kgr. 2 Biggen. 8 Januarij. Gbanen. Tarwc per 2400 kgr. in loco zonder handel. Op levering Maart /264. Rogge per 2100 kgr. onveranderdjange Taganrog /145; jarige Petersb. /148, 154. Op levering hooger betaald Maart 147; Mei 148. Zaden. Koolzaad vast; per 2000 kgr. in April/368; Oct. /376. Lijnzaad zonder handel. Olie. Raap-Olie per 100 kgr. vast; 361. Lijn-Olie per 100 kgr. vastf 271. Koeken. Raap- (1000 kgr.) f 90 a 96. - Lijn- (100 kgr.)/91 a 14.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 3