Advertenti e n. 50 - (TprQEPIIVG^ Societeit: ,,DE KROON", De Vereeoigde Tooneellisten van Amsterdam Landbouw. Gemeng-fle Berfg'ten. 2®9ste Staats-IiOterij. f f EDUARD BAMBERG, VIVOXTWgeUuwd en Yrijgezel. lOUT. De Heer Lsustig, Deurwaarder en Liedjesdichter. Kosten van het hardmaken der wegen in de dorpen/2300. Volgnr. 114, Hoofdst. 12, Art. 1, Onvoorziene Uitgaven wordt verminderd met/150.18, en dus gebragt op/919.60. Het totaal bedrag der BegrootiDg, in ontvangst en in uit- wordt daardoor 100.928-573. De Voorzitter stelt voor, de wijziging der Begrooting als boven is oraschreven goed te keuren en die vast te stellen op een bedrag van 100,928.57s in ontvang en in uitgaaf. Daartoe wordt besloten met algemeene stemraen. VI. Komt weder in behandeling het adres van D. D. van Dijk, zich noemende gemagtigde van de Weduwe W. Pruit dd. 2 December 1878, waarbij hij van de gemeente vraagt eene som van/ 153.53, wegens schade, die hij beweert.dat de huurster zou gehad hebbeuwegens het onwettig aanvaar- den van den door haar gehuurden gronden het verbreken van het huurcontractalsmede ontslag als hunrster, Dit adres, gesteld geweest zijnde in handen van de Pinan- cieele Commissie wordt gelezen het door die Commissie uit- gebragt rapportIuidende Wel-Ed. Heeren In handen van uwe Commissie tot onderzoek zijn de navol- gende stukken gesteld 1°. een adres van D. D. van Dijk q.q.tot vermindering van huurpenningen, en ontslag van huur van gehunrde gron- dendoor wijlen W. Pruit, en wel op grond van verschillende artikelen van de pacht-conditienals zoude van de gemeente overtredingen hebben plaats gehad; 2°. een, enz. Uwe Commissie vergaderde daartoe op Dingsdag 10 Decem ber jl. en vondnaar aanleiding van een ingesteld onderzoek geeDe termen om op punt 1 van dit rapport gunstig te ad- viserenwijl haar was gebleken dat, zoowel door wijlen W. Pruit, als later door zijne echtgenoote, schriftelijke overeen- komsten gesloten waren met de koopers of gebruikers van de bedoelde gronden, en er dus noch door de huurster, noch door de borgen eenige aanspraak op vergoeding van huur penningen kan zijn, dan alleen voor die perceelen, waarvan bereids een besluit door het Gemeentebestuur genomen is; om bovenaangehaalde redenen stelt uwe Commisse derhalve voor om op het adres afwijzend te beschikken. Punt 2enz. (get.) P. de Breuk Voorzitter. A. Kuiper. A. J. G. Timmermans. De Voorzitter zegt hieromtrent nog, dat adressant in zijn adres spreekt van schade, maar dat voor de leden ter inzage zijn kwitantiengeteekend door W. Pruit en D. D. van Dijk waaruit blijkt, dat zij geld hebben ontvangen voor dorpsgrond, die weder aan een ander was verhuurd. Niet alleen dat met dat verhnren tegen de pachtconditien is gehaudeldmaar de persoonaan wien de kwitantien zyn afgegeven, heeft dus gebouwd op grond die feitelijk bij hem in bezit was. In elk geval was die grond niet bij den huurder Pruit of bij de borgen in gebruik, en het is dus onmogelijk dat zij schade kunnen geleden hebben daardoor, dat de persoon, die de grond in gebruik hadeenige dagen te vroeg is gaan bouwen. Ook nog een ander, die men beweert dat te vroeg is gaan bouwen, had den grond in huur, en had de huursom nog niet aan van Dyk betaaldomdat er verschil over het bedrag bestond. Uit alles blijkt alzoo, dat de opgegeven schade slechts voor- gewend is. De heer de Breuk voegt hierbij, dat H. Engel (ten wiens behoeve hij spreker een huis bouwt) van van Dijk raondelinge vergunning had om met het bouwen van een schuurtje te beginnen. De Voorzitter doet voorlezen een nader adres van D. D. van Dijk, door hem ingediend als borg voor de Weduwe van Willem Pruit, waarbij aanmerking wordt gemaakt op de wijze van behandeling in den Raad van het adres der borgen, dd. 7 November 1878. Dit adres, gedagteekend 18 December 1878, wordt, op voorstel van den Voorzitter, voor kennisgeving aangenomen. De Voorzitter deelt verder nog mede eene verklaring, afge geven door P. van Vugt, W. Groenveld, A. Groenveld en H. Engel, waaruit blijkt, dat de door de Weduwe W. Pruit geteekende verklaringenboudende dat met hen als koopers van perceelen gemeentegrond eene schikking is getroffen om- trent de schadeloosstelling wegens gemis van den grond, niet door den heer J. Eggink, maar door hen-zelve aan de Weduwe Prnit ter onderteekening zyn aangeboden. De Voor zitter zegt, dat het hieromtrent uitgestrooide gerucht dus ook onwaar is. Nadat omtrent de zaak nog kortelijk gedachten waren ge- wisseldstelt de Voorzitter voor omovereenkomstig de con- clusie van het rapport der Einancieele Commissie, op het adres, dd. 2 December 1878 afwijzend te beschikken. Dienovereenkomstig wordt besloten. Alsnu volgt er eene korte discussie omtrent het verder ge- volg, dat aan deze zaak zal worden gegeven en zulks naar aanleiding eener daartoe strekkende vraag van den heer Bultman. Sommige leden zijn er voor, om tot vervolging over te gaan, doch, op voorstel van den heer 'tHooft, besluit men dat de borgen nog eenmaal door den Gemeente-Ontvanger zullen worden aangemaand. De heer Bultman, de handelwijze in deze zaak van de heeren van Dijk en de Zeeuw afkeurende, vereenigt er zich mede om nogmaals aan te manen, maar vertrouwt dat Bur- gemeester en Wethouders overtuigd zullen zijn dat alles in orde en niets verzuimd is. VII. Komt ter tafel een adres van M. van Daalen, te Nieuw-Vennepdie, om daarbij aangevoerde redenenremissie vraagt van/ 260, door hem betaald voor dagelyksch opzigt wegens te late oplevering van de school en onderwijzersvvoning in de Lisserbroek. Op voorstel van den Voorzitter, besluit men dit adres te stellen in handen van de Commissie voor de gemeente-werken. VIII. De Voorzitter deelt mede, dat zich voor gemeente vroedvrouw twee sollicitanten hebben aangemeld en dat een van haar reiskosten vraagt om de standplaats te komen zien. Wordt besloten de gevraagde vergoeding van reiskosten toe te staantot een bedrag van hoogstens tien gulden. IX. Wordt gelezen een adres van Jan Megchelsen dd. 18 December 1878 waarbij hy bezwaren inbrengt tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag, dienst 1878. Overwegende dat dit bezwaarschrift te laat is ingediend zijnde het kohier reeds door heeren Gedeputeerde Staten goedgekeurd wordt besloten op gemeld bezwaarschrift afwijzend te be schikken. X. Wordt gelezen een schrijven van den heer J. Buijn, Gemeente-Opzigter, dd. 10 December 1878, waarby in antwoord op de dezerzijdsche missive van 2 December 1878, n°. 25 26 A (zie punt 12 der vorige notulen), wordt ge meld datmogt de Raad in de gevolgen besluiten het salaris van de betrekking van Gemeente-Opzigter zoodanig te ver- hoogen, dat die betrekking daarvoor behoorlijk is waar te nemenhij zich in de gunst van den Gemeenteraad houdt aaubevolenzoo wel als voor het maken van teekeningen en bestekken, of adviezen, als particulier architect: dat hij zich evenwel by den tegenwoordigen stand van het salaris en de tegenwoordige regeling der werkzaamheden genoodzaakt ziet beleefdelijk te verzoeken, hem met 1 Januarij 1879 een eervol ontslag te verleenen. Wordt besloten het gevraagde eervol ontslag te verleenen, met ingang van 1 Januarij 1879, en, odder dankbetuigiDg voor de door hem als Gemeente-Opzigter bewezen diensten. XI. De heer Tensen vraagt of de kom op de Begraafplaats door den heer Buijn is opgemeten. De Voorzitter antwoordt toestemmend. De heer Tensen zou een paar deskundige Raadsleden willen vragen om de kom nog eens op te metenbijv. de heeren van Riessen en 't Hooft. De heer Bultman zou die opneming dan willen Iaten doen door iemand anders, omdat zulks minder behoort tot de werkzaamheden der Raadsleden. De heer Tensen stelt voor de opneming te laten doen door een ander, doch trekt daarna zijn voorstel weder in, waar- mede deze zaak afloopt. De Vergadering is daarna gesloten. VERBETEEIIf G. In het verslag van de vergadering van den Raad, opgenomen in ons vorig nummer, staat op pag. 1, kolom 2, regel 11 van onderen dat de heer Verkuijl gelooftdat het geld wel voor 4 of 4j/2 pet. zou te vinden zijn; dit is eene ver- gissing en moet zijn: voor 4 of pet. Het volgende is ons, met verzoek om plaatsing, toegezonden: Mijnheer de Redacteur De publieke zaak mag publiek besproken worden, en hier- aan gedachtig, veroorloof ik mij UEd. beleefdelijk een plaatsje in uw veel gelezen blad te komen vragen voor het onder- staande stukje over een tramweg door Heemstede en Bennebroek. Het is bekend, mijnheer de Red.! dat door den heer Janssente Hillegomconcessie is aangevrangd voor het leggen en exploiteeren. van een stoomtram van LeideD naar Haarlem, en zonder bekend te zijn met de rigting, welke in het plan ligt van den concessie-aanvrager, acht ik het toch voor de bewoners van Heemstede, Bennebroek en Haar- lemmermeer, althans voor dat gedeelte zijner bewoners, dat aan de genoemde gemeenten grenst, van het meeste belang, daarop hunne aandacht te vestigen. Het zou kunnen zijn dat men die lijn wilde leggen langs den straatweg; daardoor zou Heemstede en Bennebroek voor een groot deel en Haarlemmermeer geheel er van zijn afge- sloten; dit zou voor de genoemde plaatsen, die toch reeds, vooral de eerstgenoemdein vergelijking met de vele elders bestaande gemakkelijke en goedkoope gemeenschapsmiddelen zeer ge'isoleerd zijn, stellig te betreuren zijn. Thans immers ondervindt het vroeger zoo gezochte Heem stede daarvan reeds de nadeelige gevolgen. Waren er vroeger des zomers geene plaatsen in burgerwoonhuizen of optrekjes of in de logementen te vinden, thans zijn er maar al te veel over. Welk nadeel dit veroorzaakt aan Heemstede's nering- doende bevolking, ligt genoegzaam voor de hand. Maar ook de vaste panden aldaar, de veilingen, die er nu en dan ge- houden wordengetuigen er van vermindereu in waarde. Het komt mij daarom voor van het meeste belang te zijn dat de bevolking der genoemde gemeenten zich aansluit, ten einda krachtig hare belangstelling uit te spreken voor de ontworpen lijn en van de rigting, die zij nemen zal, hare meerdere of mindere medewerking afhankelijk te maken. En wat zal wel de beste rigting zijn voor den ondernemer zelven? Voor dezen zal toch wel de allereerste vraag zijn: op welke wijze zal deze lijn het best renderen? en dan, dunkt mij, kan het antwoord ook voor hem niet twijfelachtig zijn. Immers, over Bennebroek, de Glip en Heemstede loopende snijdt deze lijn juist de brandpunten der bevolking, daar zal zij voortdurend door nieuwe passagiers gevoed worden, ter- wijl zij nog bovendien het voordeel heeft om bij Bennebroek en Heemstede de gemeente Haarlemmermeer op 10 minuten afstands te naderen en daardoor ook in de gelegeoheid is op te nemen al wat zich uit dat gedeelte der Haarlemmer meer verplaatst; terwijl zij voor de toekomst een gedeelte reeds zou uitmaken eener lijn Haarlem, Heemstede, Hoofd- dorpAalsmeer. Reeds bij voorbaat mijo dank, mijnheer de Redacteur! voor de welwillendheid der plaatsing. B. t. I - _l Zelhem19 Febr. De vrij algemeene verwachting dat de te veld staande rogge door de strenge kale nachtvorstenon- middellijk gevolgd op nat weder, veel zoude geleden hebben heeft zich gelukkig niet bewaarheid, Integendeel kunnen wij mededeelen dat dit gewas zeer goedzelfs beter dan in sommige zachte winters het geval was, te veld staat. Op de stallen van den heer D. J. Viruly, huize Belvedere te Voorburg, doet zich het zeldzame geval voor, dat een koe door de natuurlijke pokkeu is aangetast. Het bestuur van het „Parc vaccinogene" te Rotterdam heeft terstond de noodige stappen gedaanom van dit dier pokstof te nemen. Het is ongeveer tien jaren geleden dat de inrigting het laatst ge- legenheid had, haar voorraad van het voorbehoedmiddel op zulk een wijze te ververschen. Men sehrijft aan de Leidsche Courant: Het bouwland en de tuinen zijn zeer nat, want met den dooi is terstond de regen weer overvloedig gevallen. Anders zou men met den veldarbeid beginnen waarvoor toebereidselen gemaakt worden. Ook op het weiland is wegens het water nog niet veel uit te rigten en de boezem is hoog. In de kassen van de kwee- kerijen komen de planten niet in bloei of de bloeyende niet vooruit, want het voornaamste, de zonneschijn, blijft ont- breken. Buiten komt het vastenavondzotje te voorschijn. De zon heeft zich dit jaar nog maar weinig of niet laten zien. Voor Kersmis waren de dagen schier ligter dan daarna hoezeer zij den naam van de donkere hebben. Langdurig graauw weer, vooral in Januarij, heeft met weinig afwisse- ling tot heden stand gehouden. Daar de maand Maart niet ver meer af is, wordt, bij den wensch naar zonneschijn, ook die naar weersverandering uitgesproken. In Sehotland viel in de laatste dagen der vorige week weder een ontzettende hoeveelheid sneeuw. Eenige spoortreinen kondeu den togt niet voortzetten. De eerste vrouwelijke ambtenaar bij de posterijen en telegrafie in ons land is benoemd, en wel aan het post- en telegraafkantoor te Eraneker. De benoemde dame is een schoonzuster van den directeur van dat kantoor. Dezer dagen trok een Parijsch kindermeisje op een lot der tentoonstellingsloterij een geweer, Toen zij de goede tijding vernam, vroeg ze: Is er geen soldaat bij?" DEKDE KLASSE. 'rijzen van 100. en daarboven. Eerste Lijst. Nr. Prijs Nr. Prijs Nr. Prijs 874.... f 100. 4381 400. 8990.... f 1000. 3606.... 2000. 6744 400. 17980.... 1500. 3930. 100. 8618 1000. Tweede Lijst. Nr. Prijs Nr. Prijs: Nr. Prijs 165.... f 100. 5149 400. 15192.... 100. 870.... 100. 5740 y 200. 17731.... 1000. 3596.... 200. 9775 y 400. 18421.... 100. 4503.... 100. 11934 Y 100. 20853.... 100. Derde Lijst. Nr. Prijs: Nr. Prijs Nr. Prijs 1216 f 200. 10880 200. 13652.... 1000. 3589.... 100. 11751 Y 100. 14973.... 1500. 4323.... 200. 12424 Y 25000. 19388.... 1000. 7247.... 5000. 13331 y 400. 19519.... 100. 10095.... 100. Nr. 7234. Vierde Ljjst. 100. Nr. 16785100. Op ilen lSden dezer OVerleetlna een langdurig lijden te Texelonze geliefde Moeder en BehuwdmoederADRIAiVA KIEV1T, in den ouderdom van ruim 68 jaren. P. DE BREUK. Haarlemmermeer, R. DE BREUKGARRIT3EN. 20 February 1879. II. GARRITSEN. M. GARRITSENROEST. Al degenen, die iets VERSCHULDIGD zijn aan of TE VORDEREN hebben van Mejufvrouw BLOOTSHOOFD Weduwe H. D. MEIJNTS, overleden te Aalsmeerworden verzocht daarvan BETALISfG of OPGAVE te doen ten Kantore van Notaris LEDEBOER, te Aalsmeer, voor den 15 Maart 1879. 1*route Marktte HA A It i, tC.TI. zullen, onder leiding en medewerking van den Heer de eer hebben op te voeren: 0]» MAANDAG 24 FEBRUARIJ 1879, Daags voor Vastenavond Vaudeville in een Bedrijf, naar het Fransch. HIERNA Vaudeville in een Bedrijf, naar het Hoogduitsch. TOT SLOT: Vrolijke Vaudeville in 2 Bedrijven. PRIJZEN DER PLAATSEN: le Rang 0.75; 2e Rang 0.60; 3e Rang /0.40. LEDEN der Societeit: „De Kroon", ieder met deoe Dame, 50 Cents de Persoon op den Eersten Rang, waarvan de Kaarten verkrijgbaar zijn bij den Kastelein. PLAATSEN zijn te bespreken van des voormiddags 11 tot des namiddags 3 ure, a 10 Cents extra per Plaats. TOEGANGSKAARTEN zijn, van af 's morgens 11 ure, aan het Lokaal verkrijgbaar. Aanvang7'/2 UUr.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 2