Advertentien. T E H f AllTl IE K1. Heesters, Boomen en Gmssen, AALSMEER. LANDBOUWZADEN, - 54 Haarlem mermeer-Polder. 4 Perceelen Teel- en Rietland. J. NAG EL Jr., Arnhem. 23ste Jaarlijksche Prijs-Courant C*e(iieng-<le Kerigtcn. REGTSZAKEN. Amsterdamsche Kanaal-Maatschappij 3Uovrc0|Joubcntie. A. ROOD, 1°. op Dingsdag den 11 Maart 1879, des morgens ten 10 /2 ure, ten Huize van J. SLlJKERMAiY 9 aan het Venneperdorpin dien Polder, van de Perceelen DIJHSGROWD POLD£RHADE$ 2°. op Donderdag den 13 Maart 1879 des morgens ten 10 ure, ten Huize van G. RAMI*, aan het Hoofddorp in dien Polder, van de Perceelen DIJIiiGROAU POLRERHADRH 3°. op Vrijdag den 14 Maart 1879, des morgens ten 10 ure, ten Huize van J. DE VRIES, aan het Hoofddorp, in dien Polder, van de Perceelen DIJKIGROAD Notaris LEDEBOER, te Aalsmeer zal op Woensdag 5 Maart 1879, des voormiddags 10 ure, in het Logement bij P. KAPTEIN PUBLIEK VERKOOPEA: VAN waarvan een gedeelte onder Controle van het Proefstation der Rijkslandbouwschool, De uitslag van de op 27 February te Amsterdam gehouden veiling van gronden der Amst. Kanaalmaatschappijis als volgt Amsterdammerpolder. Verkocht142.94.60 hectaren, voor f 363,248; niet gegund 29.86.90 bectaren. Nauernasche polder. Verkocht: 11.00.70 hectaren, voor f 13,243. Totale opbrengst 376,491. Eene dame te Amsterdam lid der Remonstrantsche gemeente heeft eene som van 30,000 gulden toegezegdom een begin van uitvoering te geven aan het plan tot stichting van een asyl voor Protestantsche weduwen en kinderenonverschillig tot welk kerk- genootsehap of welke geloofsrigting zij behooren. Door wijlen mej. M. Swigters, is een legaat van 10,000 besprokeu aan het Oude-Vrouwen-Swigters-familie-hofje, te Amsterdam. Het geschenkvan wege de natie H. M. de Koningin aan te bieden, bestaat uit een i/rrviere" (halssnoer) en broche" van diamanten, style neo-grec". De //riviere" bestaat uit 34 brillanten, waarvan enkele van buitengewone afineting. Voorzoover wij naar de photographische af beeldinj*kunnen oordeelen ziju de diamanten van het midden naar de beide uiteinden symmetrisch in afineting kleiuer; terwijl een groote steen de sluitiug vormt. De heeren Gebr. van Praag, bijoutiers te Amsterdam, hebben deedel- steenen gerangscliikt en gezet, evenals zij de broche keurig van vorm hebben geteekend en bewerkt. Dit kunstwerk is streng van stijlhoofdzakelijk door den omvang der steenenwaarvan de mid- denste buitengewoon groot en van zuiveren vorm is. Boven dezen middensteen is een ornamentwaarin die steen gedecltelijk is gevat en waaraan de speld van de broche is bevestigdi Om den midden steen bevinden zieh 12 brillanten, die met dat middenpunt een geheel vormen. Dric hangers met pendeloques (langwerpige steenen) sieren dit kostbare klemoodeener vorstin waardig. In het geheel bevinden zich in de broche naar schatting 180 kleine en groote brillanten. Door den Burgemeester van Den Helderden heer Stakman Bosseis onlangs als ambtenaar van den Burgerlijken Stand in die gemeente, Ft 4000ste huwelijk voltrokken. Aan dat echtpaar werd door hem een geschenk aangeboden. Men moet maar tot de gelukkigen behooren. Zekere jufvrouw Marretje Courage eene verpleegde nit bet oude-mannen- en vrouwenhuis kreeg vodr ruim 60 a 70 jaren eene erfenis van ongeveer 12,000 gulden, van welker rente zij dus buiten het gestieht ruim kon leven. Vdor haar overlijden testa- menteerde zij hare nalatenschap tot een fonds ter ondersteuning van Elburgsehe ingezetenen die hoegenaamd geenc ondersteuning uit publieke kasscn genieten of genoten hadden, dus voor fatsoen- lijte behoeftigen, evenwel onder de uitdrukkelijke voorwaarde, dat den-derde der renten of ontvangsten telken jare bij het vaste fonds moest worden gevoegd. Vier curatoren beheeren en administreeren dat fonds en houden zich stipt aan den uitersten wil. De gevol- gen zijndat het fonds tot eene zeer aanzienlijke hoogte is ge- klommen en jaarlijks klimten dat er ieder jaar meer voor de behoeftigen kan aangewend worden. Curatoren zijn al spoedig tot den inkoop van grondbezit overgegaan en dat grondbezit is in waarde verdubbeld, ja van enkele perceelen verdrievoudigd. Wan- neer het zoo voortgaat kan het wel gebeuren dat successivelijk het grondbezit van de gebeele gemeente Elburg tot den eigendom van dat fonds zal behooren. Over honderd jaren, bij ordelijke administratiezoo als tot dusver is het te verwachten dat al de ingezetenen van Elburg uit dat fonds verpleegd kunnen worden over twee honderd jaren zeker. Op een boveukamer in de Tuinstraat te Amsterdam is het lijk gevonden van eene vrouw dat reeds in staat van ontbinding verkeerde. De vrouw was acht dagen geleden voor het laatst in een water- en vuur-nering gezien. Toen haar woning langer dan gewoonlijk zij was wel eens een paar dagen afwezig gesloten bleefkreeg men vermoeden dat haar welligt een ongeluk zou zijn overkomen. Bij het opeuen der deur bleek dit, helaas dan ook maar al te waar te zijn. -De voornaamste fabriekanten te Hilversum hebben zich ver- bonden om na Mei e. k. geen werklieden in hunne dienst te He- mendie niet kunnen lezen en schrijven. Een voortreffelijke maatregel De Weichsel is zes mijlen boven Warschau buiten zijn oevers getreden en heeft meer dan veertig dorpen overstroomd. Drie bruggen over de rivier zijn bij den ijsgang weggeslagen en vernield en op vele plaatsen heeft het water schromelijke onheilen aangerigt. Een treffend staaltjo van buitengewone geestkracht is zeker wel het volgende Een Belgisch werkman had het ongeluk van door een spoortrein te worden aangereden waardoor zijn regter- arm werd afgesneden. Wat doet hij hij draagt in zijn linkeriiand den afgesneden arm mede naar de stad (Brussel)eerst daar vraagt hij in het gasthuis hulp, en gedurende de vier weken die hij daar in behandeling is, leert hij met de linkerhand schrijven om zijn tijd nuttig te besteden. Arithmetic a. Een boekhouder van een apotheker telt op (vandaar de bekende lange rekeningen). Een zotdie ransel gekregen heefttbjskt af (zonder wat te zeggen). Eene vrouw vermenigyuldigt (in den regel) en e'en mes deelt (wanneer er wat te deelen valt). San Fraucisco zal de eerste stad zijn, waarvan eerstdaags alle straten in electrisch licht zullen schitteren. De stad zal in distrikten van 1 tot 3 mijlen lengte worden verdeeld en in elk van die distrikten zal een Gramme-machine van voldoende sterkte wor den opgesteld. De machines zijn reeds te New-York aangekomen. Te Padua hebben de dieven de kasten van de kanselarij van het geregtshof opengebroken, en zich met aljes wat zij daarin vonden uit de voeten gemaakt, Onder anderen had men daar de 14,000 lire gedeponeerd, die uit het station te Venetie ontvreemd waren, en welke zaak juist voor het geregt aanhangig was. Brutaler kan het al niet Een jong soldaatvan het 25e regement van liniehad de kazerne van het fort te Noisy-le-Sec (Frankrij I met verlof verlaten, maar keerde 1 uur 45 minuten te laat terug. Niet op het rapport aanwezig, was hij als deserteur aangegeven, en moest dientengevolge voor de krijgsraad te regt staan; hoe kort zijne overtreding ook ware, het feit bleef hetzelfde, hij was deserteur, en werd volgens de krijgswet tot twee jaar gevangenis veroordeeld. Of hij ooit van onzen van Alphen eehoord heeft, valt zeer te betwijfelen; maar zeker is het, dat hij proefondervindelijk en letterlijk de waarheid gevoelde van bet versje »Peii uur van onbedachtzaamheidkan maken dat men weken schreit." M. T. Beeloo, de vader der dienstbode van mevrouw van der Kouweniswegens bedelarij, gepaard met bedreigingen, door de politie te Kralingen aangehouden. Hij had de woorden gebezigd »Als ge van mij niets koopt, dan zal ik je vermoordenzoo als Jut mijne dochter vermoord heeft." Te Zuilen doet zich dit jaar het zeer zeldzaam geval voor, dat die gemeente niet een loteling in het haar toegewezen contin gent zal kunnen leverenalle lotelingenop den nahebben een vaste vrijstelling (broederdiensten die eene heeft een gebrek dat hem voor den dienst onschikbaar maakt. Te Utrecht is in de gevangenis eene vrouw gebragt uit Amers- foort, die onder verdenking staat haren man met muizentarwe te hebben vergiftigd. Uit Luik wordt gemelddat een bende Zingariszich van Huy naar Awans begevende, onderweg volgens gewoonte een kamp op- sloeg; dat een der mannen ziek werd, en met den besneeuwden grond tot legerstede, stierf. Het stoffelijk overschot werd op kos- ten der gemeente, op een afgezonderd deei van haar kerkhof be- graven met toestemming van den raad tot eene ter aardebestelling overeenkomst.ig de begrippen en regelen van den stam. De oudste der Zingares leidde de plegtigheidmaakte eigenhandig een kruis en het lijk werd niet liggendemaar regt overeind bijgezetmet een stuk geld, een kam en een zeepbal in elke hand. Het gezelschap Eaplandersdat onlangs te Parijs zooveel be- langstelling opwekte eu dat dezer dagen in den Zoologischen tuiu te Brussel verwacht werd, zal aldaar iets later aankomen dan men eerst dacht. De reden dezer vertraging isdat de Laplandsche vrouw die bij het gezelschap behoort, in de diergaarde te Hijssel het leven schonk aan een klein Laplandertje. Te Monmouth in Engeland moest een //alderman" gekozen worden. De beide candidaten verkregen ieder precies evenveel stemmen. Wat deed de mayor? Hij ontbood de beide candidaten bij zich en liet ze een geldstuk opwerpen. Kruis of munt! Een markt die niet in den almanak staat en toch een der merkwaardigsten is, is de huwelijksmarkt te Suwalaki in Posen. Deze markt wordt tweemaal 'sjaars gehouden. De trouwlustige meisjes stellen zich in drie rijen op het marktplein op, en dejon- ge mannen zoeken dikwijls Jang, tot eindelijk ieder zijn keuze vindt en zijne bruid in tnumf buiswaarts voert. Met het invallen der duisternis is de markt afgeloopende meisjes, die geen man gevonden hebbenkeeren droefgeestig naar huisvoor de overigen is het tot laat in den nacht feest. Bij een iuspectie ill een kazerne. De kolonel-inspecteur tot een soldaat. Zijt gij tevreden over de voeding? De soldaat. Jawel, kolonel. De kolonel. Hoe verdeelt men het vleesch onder ulieden Gebeurt het niet wel eens, dat de eene een groote en de ander een kleine portie ontvangt? De soldaat. Necn, kolonel al de porties zijn even klein. Heeds zijn vele middelen beproefd tot genezing van droukaards slechts enkelen vonden er nu en dan baat bij Thans wordt uit Amerika melding gemaakt van een nieuw middel, dat alle andere in de sckaduw sTelt. Waren wij niet door vroegere humbug van daar wantrouwend geworden, dan zouden wij er"met veel ingeno- menheid mededeeling van doen, ihaDs geschiedt zulks onder reserve. Mogelijk dat er ditmaal minder overdrijving in het spel is; in elk geval is het te probeeren. De Londensche „Pall Mall Gazette," schrijft dienaangaande De geneesheereu en afsehaffers in Chicago verkeeren in groote op- gewondenheid over een door dr. Unger ontdekt nieuw geneesmiddt l voor dronkaards. Niet alleen dat het onmatigheid geneest, maar het wekt zelfs afkeer tegen alle spiritualien. "Het middel bestaat in de roode Peruviaansche boomschors (chinchona rubra). Een pond van dezen bast wordt tot poeder gewreven en op een halve kan verdunde alcohol getrokken. Het wordt dan tot op de helft ver- dampt. De patient gebruikt er gedurende de eerste twee dagen elke drie uren een theelepel van, terwijl van tijd tot tijd de tong met het vocht wordt bestreken. Den derdeu dag wordt de dosis tot op de helft verminderd, vervolgens op een vierde en trapsgewijs tot vijftien, tien en vijf druppeis. De kuur wordt van 5 tot 15 dagen voortgezet, in sommige gevallen tot 30 dagengemiddeld is 7 dagen voldoende. Dr. Unger zegt, dat hij met dit middel 2800 patienten, waaronder van de'ergste soort, genezen heeft. De Chicago Tribune", die zeer met het middel is ingenomen, deelt de bijzonderheden mede van ien and uit den beschaafden staud, die een volslagen dronkaard was geworden zoodat zijne vrouw genoodzaakt was zich van hem te doen scheiden. Geheel verdierlijkt liep hij rond, tot goede vrienden hem dit middel aan de hand gaven. Hij is daarop geheel hersteld, zoodat hij thans met ziju gezin hereenigd leeft. Als keerzijde der medaille," wat betreft het genot en het voordeel van het schaatsenrijdenwordt uit Dokkum voor waarheid medegedeeld, dat een herbergier tusschen Dokkum en Leeuwarden meer dan 80 zilveren tabaksdoozen en andere voorwerpen voor schuld, in de laatste dagen v*a het ijsvermaak aangegaan, in be waring heeft. Het cijfer van ben, die 10, 20 en 30 van die voor werpen in pand hebben, meest alle van boeren afkomstig, is talrijk. Te Zijderveld bij Gorkum werd onlangs een 64-jarige jonge- dochter voor de derde maal ter ondertrouw ingeschreven"; evenals de beide vorige keeren heeft zij echter op het laatste oogenblik van het huwelijksplan afgezien. Een ververskneeht te Schiedam heeft bij den Burgerlijken Stand aangifte gedaan van de geboorte van zijn 34ste kind. De man, die met ziju derde vrouw gehuwd is, had bij zijn eerste twee huwelijken 8 kinderen; zijn derde vronw beviel thans, in haar 24e huwelijksjaar, van het 26e kind. Te Sneek is een jongeu van 13 jaren het slagtoffer van eene verregaande onvoorzigtigheid vau zijnen patroon geworden. Deze toch schijnt een kroes met buskruia dat missckicn eenigzins vochtig geworden was boven het vuur te hebben geplaatst, en een leerjongen met het aanblazen daarvan te hebben belast. Het buskruid vatte vuur, en de daarop volgende ontploffing doodde den knaap hijna onmiddellijk. Er heeft iemand expresselijk de reis van Brussel naar Parijs gemaakt om ziju prijs uit de tentoonstellingsloterij in ontvangst te nemen. Toen bleek het echterdat de opgave van het nummer in de courant onjuist was geweest. - Vrijmoedig, maar naif. »En gaat alles wel thuis, Wellie?" O opperbest papa. Wij zijn alien regt gezond geweest, Jeanne, Egbert en ik, en mama, oh! die was nooit zoo vrolijk en opge- ruimd als terwijl gij op reis waart liet geregtshof te Leeuwarden heeft Donderdag jl.inge- volge een verwyzing naar dat hof door den hoogen raad uitspraak gedaan in twee zaken, waarbij het in hoofdzaak o. a. de vraag betrof of een ingeland verpligt is een bevel van een waterschapsbestuur op te volgenwanneer die ver- pligting in het door de Prov. Staten vastgesteld waterschaps- reglement is opgenomenen of, bij nalatigheid of onwil van den ingeland, de straf, welke de Staten tegen het niet op- volgen van zoodanig bevel bedreigd en in het waterschaps- reglement omschreven hebben, toegepast moet worden, in. a. w. of de Staten bevoegd zijn om op grond der wet van 1818 strafbepalingen te maken in waterschapsreglementen. Door twee landbouwers, E. J. ten O. en H. J. ten O. te Ruiner- wold die weigerden te voldoen aan het hun door het water schapsbestuur van Ruinerwold gegeven bevel om op hun be- hoorende perceelen lands, gelegen in het waterschapeen stuwdijk aan te leggen ieder tot 10 en de kosten der procedure (4 iustautien) te veroordeelenbeantvvoordde het hof die vragen in bevestigenden zin. Aangaande de werkzaamheden far Amsterdamsche Kanaalmaatschappij wordt ons het volgende medegedeeld: Het werk werd in January voortgezet met 350 tot 530 arbeiders, 3 tot 9 paarden, 1 locomotief, 20 wagens, 13 of 14 stoombagger- vaartuigen, 35 tot 105 grondschouwen en 12 tot 15 sleepstoombooten. Bovendien het dubbele emmerbaggervaartuig n°. 5 van de Tyne in Engeland, met de daarbij behoorende 3 groote stoomklepschouwen. Noordzeehoofden. Als voorraad voor het onderhoud der hoof- den zijn in aanmaak 1500 kub. meter betonblokken. Hiervan waren op het eind van Januarij 312 stuks, bevattende 1497 kub. meter, voltooid, en 202 stuks, inhoudende 1020 kub. meter, naar de landeinden van de hoofden vervoerd. Noordzeehaven. - In het geheel werd van afJulij 1875 gebaggerd, in de vaartuigen gemeten, 3,792,250 kub. meter, waarvan 112 250 kub. meter in Januarij 1879. Het getal werkdagen in dezelfde maand bedroeg 15 8/4. Hoofdlcanaal. De verdieping van het kanaalvak tusschen de Noordzeesluizen en den straatweg te Yelsen, tot 8.20 meter onder A. 1., werd voortgezet tot den 8. Yan af dien dag moest het werk, wegens ijsbezetting tot nader gestaakt worden. In Januarij werden gebaggerd en weggevoerd 2200 kub. meter. Voor dat wij tot de plaatsing der Bedenkingen tegen eenige Mededeelingen in het Verslag van den Gemeenteraadover- gaan wenscben wij den verslaggever dienaangaande te hooren. W ij uneenen in deze de oude spreuk hooren en weder- hooren te moeten toepassen. (Red.) Oiulerlrouwtl P. PER WERD A, van Haarlemmermeer EN van Kolhorn. KoLHOKN 1 Maart 1879. Eenige en algemeene Kennisgeving Bevallen van een' ZOON G. EGGIAK KOOLHAAS. Haarlemmermeer26 February 1879. Voorspoedig bevallen van eene DOCHTER, G. SPAANS geliefde Echtgenoote van A. G. VOOR DEAD AG. Nieuw-Vennep20 February 1 879. Ten overslaan van den te Haarlemmermeer residerenden Notaris P. J. BROEKHOFF, zullen DIJKGRAAF en IIEERRADEjV van den Haarlemmermeerpolder overgaan tot de openbare Verpachting van het tl Ml jfjg €1 J5 IF A H Over 1879van de RingdijkenBermenPolderkaden en andere werken of landen en grouden behoorende tot den tMaarlemmermeei-poMer en wel N°. 1 tot en met N°. 31 en van de N°. 1 lot en met N°. 12. N°. 33 tot en met N°. 74, en van de N°. 13 tot en met N°. 19. N°. 76 tot en met N°. 119. De Voorwaarden van Verpachting zijnop franco aan- vrageaan de Secretarie van genoemden Polder, gratis verkrijgbaar en liggen op de gebruikelyke Plaatsen ter lezing nS, den 10 Maart 1879. Haarlem, 27 February 1879. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLLDijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretaris. en 's avonds 7 ure, in bovengenoemd Lokaal Alles breeder bij Biljetten omschreven. Informatien bij genoemden Notaris LEDEBOER.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 2