ft 1879. Vrijdag, 15 Augustus. No. 53. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twintigste Jaargang. Haarlem mer meer. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. fS&P Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 10 regels 75 Cent, elke regel meer 12/3 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven van 6 tot 12 Augustas 1879. 1 Zitting van Donderdag 26 Junij 1879, WW w- HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN TOTGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN lid.VGA C°.te Amsterdam. Uiterl{fk Woentdag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. De GemeeDteraad heeft zich op het daartoe ingediend adres van belanghehbende ingezetenen, bereid verklaard omingeval de pont over de Ringvaart bij Hillegom door het Polder- bestuur door eene brug mogt worden vervangen, gedurende tien jarente beginnen met het jaar 1880, ter tegemoetkoming de kosteu van onderhoudsan den Polder eene subsidie te verleenen ten bedrage van een honderd gulden 'sjaars. Tot gemeente-vroedvrouwen zijn benoemd roejufvrouw M. G. Haffnervan Amsterdam standplaats Hoofddorp en mejofvrouw A. M. Schoondermarkvan Dodewaard, standplaats Abbenes. Aan A. T. J. Vinkesteyn is, op zijn verzoekeervol ont- slag verleend uit zijne betrekking van hulp-onderwijzer aan de school n°. 9, met ingang van 1 October 1879. GEBORENMaria, dochter van J. P. Berdou en J. Kousemaker. Jan, zoon van P. Kortenoever en F. C. Kok. Catharina, dochter van G. van Keulen en A. M. Huiberts. Sophia Cornelia, dochter van C.# Verbeek en K. Qnist. Tennis Aart, zoon van J. van Zijverden en H. van Vuuren. Jacobuszoon van J. Wilderom en S. Goudswaard. Adriana, dochter van P. A van der Beek en J. C. deLngt. Christina, dochter van H. Verzijde en S. Kumlade. Wilhelmina Maria, dochter van C. Beers en A. Tol. Alida Klasina, dochter van K. Hooghnis en W. Vach. Maartje, dochter van A. Berlijn en M. Bleijker. OVERIEDEN Petronella van Bourgondien, oud 55 jaren, gehnwd met C. van Haaster. Jacomina Jannaoud 6 maandendochter van C van Schaik en P. van Leeuwen. Cornelia Johannes, oud 12 dagen, zoon van J. Hulsbos en L. van den Heuvel. Ignatius Hermanus oud 16 dagen zoon van JH. Bertels en M. T. van der Land. Geertjeoud 20 maanden, dochter van L. van Oudenaarden en J. TonHendrik oud 12 maanden, zoon van A. Wijtkamp en G. Spel. Maria, oud 6 weken dochter van G. Hontman en M. Portegijs. ONDERTROUWBgeene. GEHUWD geene. MAATSTAF VOOR DE SCHATTING DER ONGEBOUWDE EIGENDOMMEN TE HAARLEMMERMEER. Vermindering wegens polderlasten 8.per hectare. BoutolandJf eiland Wordt door verminde- en Bosch. ring van polderlasten. ting per hectare. le klasse f 40.— 32 5.73 le en 2e 1) 38 II 30— 11 5.38 2e II 36 II 28— II 5.02 2e en 3e »t 34.— II 26— II 4.66 3e II 32.— II 24— II 4.30 3e en 4e II 80— II 22— II 3.94 4e II 28— II 20— II 3.58 4e en 5e II 26 II 18. 11 3.23 5e II 24— 11 1 6. II 2.87 5e eu 6e II 21 11 13. II 2.33 6e II IS II 10— II 1.79 le klasse 60. II 52— II 9.32 2e II 45 II 37 n 6.63 Boomgaard. le klasse 48. 11 40— ii 7.17 2e II 44 •1 36— 6.45 Erven van uizen. Eenige klasse II 32— ii 5.73 Den 7 Augustus 1879 des morgens ten 10 urezijn afge- brand het huis en de schuur, gebouwd van houtgedekt met pannen, toebehoorende en bewoond door P. Pennings, te Haarlemmermeer Ringdijk bij de Nieuivemeer (zie ons vorig nummer). De oorzaak van den brand is nog niet met zekerheid bekend. Eemg huisraad een bed en een gouderi horloge is gered, terwij 1 het vee in de weide liep. Overigens is al het huisraad, 7000 kilogram hooi, enz. verbrand. Een en ander was verzekerd in de Oudkarspelsche Maat- schappij voor 9120. Een spuit was bij den brand tegenwoordig. Het personeel, gestationeerd op het fort Nieuwemeer heeft bij den brand goede diensten bewezen. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. Foorzitter: de Heer J. W. Lantzendoeffkh. Tegenwoordig 14 ledenzijnde de heeren: Klapwijk, Bies- heuvel, Ran, PruissenKnaapTimmermans, Kuiper, Dor- beck, van Vuuren, de Breuk, Verkuijl, Bultman 't Hooft en Tensenalsmede de Secretaris. De Secretaris leest de notulen van 1 Mei 1879, welke worden goedgekeurd: I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. De Provinciale bladen van 1879 n°. 26 tot 83. b. Brief van Gedeputeerde Statendd. 7 Mei 1879 n°. 10. geleidende een goedgekeurd raadsbesluit tot af- en overschrij- ving dienst 1878. Een dito, dd. 7 Mei 1879, n°. 9, geleidende een goed gekeurd raadsbesluit tot het doen van betaling uit de onvoor- ziene uitgaven, dienst 1879. Een dito, dd. 14 Mei 1879, n°. 6, ten geleide van de goedgekeurde eerste Suppletoire Begrooting, dienst 1879. Een dito, dd. 11 Junij 1879, n°. 67, ten geleide van het Koninklijk besluit dd. 3 Junij 11., n°. 16, waarbij nader voor een tijdvak van vijf jaren vrystelling wordt verleend van de verpligting tot bet oprigten eener burgerschool. c. Kennisgeving van A. M. Roos, geb. van Echten, dat de benoeming tot gemeente-vroedvrouw te Abbenes door haar niet wordt aangenomen. j d. Kennisgeving van den heer K. Schuurmandat de benoe ming tot lid der Schoolcommissie door hem aangenomen wordt. e. Kennisgeving van J. Boomdat liij de betrekking van doodgraver op de algemeene begraafplaats te Hoofddorp aan- neemt. Al hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. De heer de Breuk vraagtof J. Boom de betrekking van doodgraver wel te gelijk met die van poslbode kan waarnemen. De Voorzitter zegtdat J. Boom in zijn sollicitatie-adres heeft gezegd als postbode te zullen bedanken, en dat tot heden van Boom geen verzoek is ingekomen om beide betrekkingen te gelijk te mogen waarnemen. De heer Bultman zegt, dat hij aan Boom beloofd had een adres voor hem te zullen schrijven, maar, aangezieu de tijd wat kort was, had hij zich voorgenomen er over te spreken. De heer Bultman zegt, dat het aanblijven als postbode tijdelijk is, want als Boom die betrekking nog eenigen tijd kan waar nemen, kan hij voordeeliger pensioen krijgen, en, als er geen klagten komen en Boom de betrekking van doodgraver goed waarneemtdan ziet hij daarin geen bezwaar. De Voorzitter zegt, dat de meeniug, alsofBoom over eenigen tijd pensioen kan krijgen, abusief is; want Boom heeft geen aanspraak op pensioen. De heeren Verkuijl en Tensen zien er bezwaar in dat Boom postbode zal blijven: de heer Verkuijl omdat de doodgraver te huis behoort te zijn voor het geval er menscheu komen om een graf te bestellen, en de heer Tensen omdat Boom toch geen pensioen krijgt. De heeren Bultman, Kuiper en Knaap zien er geen bezwaar iu dat Boom postbode blijft, als hij zijn pligt maar doetook de heer 't Hooft vindt er geen bezwaar in, zoolang er geen klagten komende heer Dorbeck spreekt ook in gelijken zin. De heer de Breuk zegt, dat hij dan niet op verandering aandringt, zoolang er geen klagten komen. De Voorzitter wil dan in omvraag brengen het voorstel van den heer Bultmanom Boom voorloopig postbode te laten blijven, mits hij zijne betrekking zoo waarneemt, dat er geen klagten komen. De heer Biesheuvei wil de waarneming van beide betrek kingen toestaan tot zoolang er klagten komen. Zonder hoofdelijke stemming wordt dienovereenkomstig be- sloten. II. Aan de orde is het bestek voor het in orde maken en begrinden van dorpswegen. Dit bestek, gesteld geweest zijnde in lianden van de Com- missie voor de gemeentewerkenwordt gelezen het daaromtrent uitgebragt rapport, luidende als volgt: De Commissie voor de gemeentewerken heeft de eer te rap- porteren dat zij de door Burgemeester en Wethouders aan de Commissie gezonden stukken heeft onderzocht en deswege voorstelt 1°. In het bestek begrinding wegen bij art. 11 te bepalen dat de betaling in 3 of 4 termijnen zal geschiedenen U verder voorstelt 2°. In het bestek onderhoudswerken te bepalen, dat a He kleine reparation, welke zich onverhoeds zullen voordoenen niet in het bestek zijn bepaald, voor rekening van den aan- nemer komen; terwijl een der leden adviseert om de schoeiplanken bij de dammen van binnen en niet buitenwerks te teeren, en een ander van oordeel is, dat het verkieselijker zou zijn om slootdemping aan te vragendan dat men dam- men in de sloten legtdie steeds aan onderhoud onderhevig zijn. De Commissie adviseert tevens om de werken niet te gunnen indien de inscbry vingssomtnen verre boven de begrooting zijn. Namens de Commissie, (get.) Bultman. De Voorzitter stelt voor om overeenkomstig het advies der Commissie te bepalen, dat de betaling zal geschieden in 3 of 4 termijnen, en het bestek, behoudens die verandering, goed te keuren. Dienovereenkomstig wordt besloten. III. Komt in behandeling het bestek voor le verrigten onderhoudswerken aan de scholen en ouderwijzerswoningen. Het door de Commissie voor de Gemeentewerken hieromtrent uitgebragt rapport is reeds vermeld onder punt 2 hiervoren. De Voorzitter zegt, dat de hoofdonderwijzer Roosdorp heeft verzocht dat het schilderen van drie vloeren en het behangen van een kamer dit jaar moge worden uitgestelddewijl de heer Roosdorp dit jaar een week langer vaeantie vraagt dan ge- woonlijk en het werk alligt juist in dien tijd zou moeteu plaats hebben. De heer Bultman zegt, dat daaruit blijkt dat dit werk nog niet zeer noodig is en verwondert er zich over dat het dan in het bestek is opgenomen. De Wethouder Tensen geeft daaromtrent de noodige inlich- tingen, waarmede de heer Bultman genoegen neemt. Het bestek wordt daarop goedgekeurd behoudens dat daaruit het bedoelde werk aan de onderwyzerswoning n°. 4 zal worden weggelaten. De heer Bultman vraagt of hiermede nu ook toegestaan is, dat de heer Roosdorp lauger vaeantie zal hebben en of daarop de schoolcommissie niet moet worden gehoord. De heer 't Hooft stelt voor, het verzoek van den heer Roosdorp te stellen in handen der schoolcommissie. Overeenkomstig het voorstel van den heer 't Hooft wordt besloten. IV. Komen in behandeling eenige door den Gemeente- Ontvanger ingezonden staten van restanten en oninbare posten, wegens hoofdelijken omslag en hondenbelasting. Deze stukken, gesteld geweest zijnde in handen van de Financiele Commiesie, wordt daaromtrent uitgebragt het vol- gende rapport Aan het Gemeentebestunr van Haarlemmermeer. Mijne heeren De Commissie van Financien, in wier handen de navolgende stukken ten onderzoek zijn aangeboden, heeft de eer UEd. te rapporteren De staten eu restanten van oninbare posten goed te keuren. voor zooverre het uit de bygaande bescheiden blijkt dat het geheel onverhaalbaar is. Wat evenwel betreft de onverhaalbare of geheel willekeurige weigertng, om de hondenbelasting te voldoenstelt uwe Commissie voor, om bij die menschen, op last van den Burgemeesterdie honden te doen opruimen en onschadelijk te maken, op grond dat het telken jare blijkt, dat de vervolgingskostendie ten laste van de Gemeente komen, geheel doelloos zijn. De verleende afschrijvingen voor hoofdelijken omslag blijken uit de bijgaande stukken in orde te zijn. De verschillende posten voor af- en overschry vingdienst 1878, goed te keuren. Evenwel trok het de aandacht der Commissiedat de post Kleeding enz. voor de veldwachters nog al belangrijk overschredeD is, en zou zij dienaangaande gaarne eenige inlichtingen ontvangen. De post van de hypothecaire overschrijvinggroot f 7. ten behoeve van den Ontvanger, levert geeu bedenkingen op. Aangaande de te sluiten geldleening, groot/ 2000.voor de loopende dienst, verleent uwe Commissie hare goedkeuring. (get.) P. de Breuk, Voorzitter. A. Kuiper. A. J. G. Timmermans. De heer Verkuyl zegt van meening tezyn, dat verscheidene personen de hondenbelasting wel kunnen betalen; terwijl de heer Kuiper vraagt of de honden, waarvoor de belasting niet betaald is, niet kunnen worden opgeruimd; in dat geval meent spreker zou de belasting wel worden betaald. Men besluit te onderzoeken hoe hieromtrent in andere ge- meenten wordt gehandelden worden de staten goedgekeurd. V. Wordt aan de goedkeuring der Vergadering onderworpen het navolgende besluit: De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft beslotenop de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1871, te doen de navolgende af- en overschrijvingen Afschrijving Volgnr. 89, vuur en licht in de scholen83 496 Overschrijving Volgnr. 44, kosten van toezigt en invordering der plaatselijke belastingen5.386 Volgnr. 58, onderhoud van de markt45.81 Volgnr. 75, kleeding en uitrusting van veldwachters 30.30 Volgnr. 77, onderhoud der brandspuiten2.— 83.496

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 1