1879. Vrijdag, 7 November. No. 45. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twintigste Jaargang. Haarlem mermeer. Geineenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.- Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. Bij den Burgerlijken Stand zijn aangegeven Zitting van Dingsdag 2 September 1879 HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAX BOXGA C°.te Amsterdam. tJtterHJk Woensdag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. De godsdienstoefening in de Herv. kerk te Hoofddorp, zal a. s. Zondag aanvangeu ten 10 ure, alsdan zal optreden Ds. K. E. van Griethuijsenvan Wageningen. (Tevens Doopsbediening). Indien de hieronder vermelde personen zich in deze gemeente mogten ophoudenworden zij, in hun belang, aangemaand zich ter Secretarie aan te melden voor de inschrijving in het Bevolkingregister. Jan Bijman, gekomen van Sloten. Ki.aas de Jong, Amsterdam. Pieter Monster,. Strijen. Frans Stengewis, Wijk aan Zee en Duin. Maarten Boogaardts, Giessen. Arie van Pel, Oud-Beijerland. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zaturdag-avond van 67 uur, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week r5 ct. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Verkrijgbaar nieuwe catalogussen. van 2 9 October tot 4 November 1879. GEBORENJan Anton, zoon van J. W. Lantzendorffer eu Z. de Vrede. Christina Jacoba, dochter van J. de Groot en A. Verseveld. Abraham, zoon van C. van Wieringen en M. Bakker. Agnes, dochter van H. Edelaar en A. van Graas. Adrianus, zoon van P. Boele en P. Vaalburg. Margaretha Maria, dochter van C. P. van der Geest en M. van Zwetsloot. Jan Willem, zoon van J. Bras en H. C. van Krimpen. Cornelis en Margaretha (tweel.)zoon en dochter van G. van Dien en J. de Jong. Maria Bertha Theuntje, dochter van K. Schuurmans en A. B. Knaap. Jan, zoon van C. Clemens en P. Schakenbos. Johannes, zoon vau W. Jansen en J. van Warmerdam. Pieter, zoon van A. Op de Kelder en E. Huibers. Johanna Maria, dochter van M. van Etten en H. Reijnart. Trijntje, dochter van J. Boon en C. Dikkeboom. OVERLEDENJohannesoud 7 maandenzoon van P. Spits en E. Slaager. Johanna Maria, oud 1£ jaar, dochter van A. Visser en L. Lugtigheid. Antonie, oud 6 wekenzoon van L. van der Zon en J. van Diemen. LEVENLOOS GEBOREN 1 Kind van W. Schouten en M. Maarssen. 1 Kind vau J. Dekker en A. Riede. ONDERTROUWD: P. van Egmond met J. Otte. GETROUWDC. Slinger met H. Buijs. H. Siegers met J. van den Berg. M. H. van Dorp met A. Zandvliet. Den 6 November zijn te Hoofddorp op de Vee- en Paar- denmarkt aangevoerd79 paarden en veulens, 8 hitten, 144 runderen en 20 biggen. De handel was stug. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig, bij den aanvang der zitting, 10 leden zijnrie de heeren de Breuk, Verkuijl, Biesheuvel, Tensen Knaap, Timmermaus, Pruissen't Hooft, Ran en Bultman; alsmede de Secretaris. De Secretaris leest de notulen van 7 Augustus 1879, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeelddat geene be- zwaren zijn ingekomen tegen de toelating vau de heeren J. van Vuuren, J. Klapwijk, A. van RiessenN. T. Dorbeck en N. van Reenwijk, als leden van den Gemeenteraaden dat alzoo kan worden overgegaan tot de beeediging van ge- melde heeren. Door hen wordt daarna afgelegd de eed voorgeschreven bij art. 83 der Grondwet en bij art. 39 der Gemeentewet waarna zij zitting nemen en met hunne herbenoeming of be- noeming worden geluk gewenseht. De Vergadering bestaat alsnu uit 15 leden: II. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. De Provinciate bladen van 1879, n°. 40 tot 46. b. Brief van Gedeputeerde Statendd. 13 Augustus 1879, n°. 11, waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het Raads- besluit dd. 7 Augustus 11.tot het doen van af- en over- schrijving in de bpgrooting, dienst 1879. c. Brief van idem, dd. 20 Augustus 11., n°. 32, waarbij ter uitreiking worden gezonden de afwijzeode beschikkingen op de bezwaarschriften van N. van Reeuwijk en C. Bos, tegen hunnen aanslag in den Hoofdelyken omslag, dienst 1879 alsmede goedgekeurd wordt teruggezonden het Kohier van den Hoofdelijken omslag voor 1879. d. Brieven van mejufvr. M. G. Haffner en A. M. Schooo- dermark, waarbij zij verklaren aan te nemen de betrekking van gemeente-vroedvrouwrespectievelijk te Hoofddorp en te Abbenes. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. III. Aan de orde is de betioeroing van een Wethouder, in plaats van den heer J. van Vuuren, die als zoodanig is afgetreden tengevolge zijner aftreding als Raadslid. Tot de benoeming overgaande, wordt de heer J. van Vuuren met 14 stemmen als zoodanig /rerhenoemd en ver- klaart hij die benoeming op nieuw aan te nemen. IV. Is aan de orde de benoeming van den Voorzitter en de leden der Financieele Comtnissie. Bij verschillende hierover gehouden stemmingen worden benoemdtot Voorzitter: de heer G. B. 't Hooft, met 12 stemmen, en tot eerste lid, de heer Knaap, met 9 stemmen. Bij de stemraiug over het tweede lid heeft zich het zeld- zame geval voorgedaandat in de bus werden bevonden 17 stembriefjes, alhoewel slechts 15 leden in de vergadering tegen woordig warenreden waarom dan ook tot eene nieuwe stemming werd overgegaan, waarbij de heer H. F. Bultman met 8 stemmen daartoe weril henoemd. Den afgetreden leden der Financiele Commissie worden vervolgens dank gezegd voor hunne bemoeijingen. V. Gaat men over tot de benoeming van den voorzitter en de leden der Commissie voor de Cemeentewerken. Daartoe worden gekozende heer H. F. Bultman tot voorzitter, met 14 stemmen; en tot leden, de heeren P. Verkuyl met 10 en N. T. Dorbeck met 14 stemmen. VI. Komt in behandeling de rekening van inkomsten en uitgaven over 1878. Daaromtrent is door de Financiele Commissie uitgebragt het navolgende rapport: Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Mijne Heeren. De Commissie van Financien uit uw midden vergaderde ten Raadhuize, ten einde een onderzoek in te stellen naar de Gemeenterekeningen die van het Burgerlijk Armbestuur beide dienst 1878. Het is der Commissie bij het nazien der administratie gebleken, dat het gehouden heheer zeer juist en netjes in orde was, alle rekeningen waren door de mandaten gedekt, en daar, waar het bleek dat sommige posten volgens de bpgrooting overschreden waren, hadden overschrijving bij Raadsbesluiten plaats gehad. De Commissie geeft u eehter bij deze in overweging, of het niet meer in het belang der Gemeentefondsen zoude zijn, de schoolbehoeften bij aanbesteding te doen leveren, want de rekeningen daarvan zijn zeer boog. Overigens heeft uwe Commissie geene bijzonderhedendie der aandaeht behoevenreden waarom zij u voorstelt de Gemeenterekening voor dat jaar goed te keuren. De rekening vau het Burgerlijk Armbestuur levert ook geene bedenkingen op en heeft ook aanspraak op uwe goedkeuring. Onder dankzegging aan den heer Secretarisvoor de netheid waarmede hij de noodige bescheiden in orde heeft gehouden, heeft uwe Commissie de eer te zijn. Met hoogachting, (Get.) P. de Breuk, Voorzitter. A. J. G. Timmermans. Haarlemmermeer, September 1879. De Voorzitter stelt voor, om gemelde rekening, overeen- komstig het voorstel der Financiele Commissie, vast te etellen, an wel in ontvang op 80,070.56 uitgaaf op71,558.27 Batig saldo 8,512.29 Dienovereenkomssig wordt besloten. De heer de Breuk herinnert ookdat uit de rekening blijkt dat de lantaarns nog al kostbaar zijn. De Voorzitter zegt, dat daaraan in 1878 nog al buiten- gewone kosten zijn geweest. De heer de Breuk dringt aan op de aanbesteding der school behoeften. De Voorzitter zegt, dat deze zaak nader zou kunnen worden besprokeD waarmede de heer de Break genoegen neemt. De heer de Brenk zegt voortshet wen9chelijk en biilijk te achten dat aan de Commissie voor de Gemeentewerken worden vergoed de kosten door die Commissie te maken bij hare reizen ter bezigtiging van het gemeentewerk. Andere leden ondersteunen zulks. De Voorzitter zegt, dat daarop zal kunnen worden gelet bij de behandeling der begrooting voor 1880. VII. Komt in behandeliDg de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1878 (zie het rapport der Financieele Commissie hiervoren). De Voorzitter stelt voor, deze rekeding goed te keuren: in ontvangst op 3771.14 uitgaaf op3366.15 Batig saldo. 405.99- Ook dienovereenkomstig wordt besloten, en, op voorstel van den heer Bultmanonder bijvoeging van den dank der Vergadering, aan Burgemeester en Wethouder voor hunne bemoeijingen in zake het Armbestuur. VIII. Is aan de orde het Kohier der Hondenbelasting dienst 1879. Tegen dat Kohier is een bezwaarschrift inge komen van P. C. van Vrijberghe de Coningh, namens de Erven van J. van der Lely. Omtrent dat bezwaarschrift wordt genomen bet volgende besluit Gezien het bezwaarschrift van P. C. van Vrijberghe de Coningh, ingediend namens de Erven van J. van der Lely, waarbij wordt verzocht dat de aanslag ten name van J. van der Lely, op het Kohier der Hondenbelasting, dienst 1879 moge worden geroijeerd. Overwegende dat de aanslag is geschied voor een bond, gedurende de eerste zes maanden van 1879, in de 3e klasse, waarvoor de belasting bedraagt /0.50; dat bij onderzoek gebleken is, dat J. van der Lely be- doelden hond in de eerste zes maanden van dit jaar werkelijk heeft gehad, en dat de aanslag alzoo teregt is geschied. Gezien art. 265 der gemeentewet, wordt besloten op bedoeld bezwaarschrift afwijzend te be- sebikken en den aanslag te behouden. De Voorzitter stelt daarop voor het kohier der honden belasting vast te stellen op een bedrag vau f 617.37 en de invordering te bepalen op 11 October 1879. Dienovereenkomstig wordt besloten. IX. Gelezen bet adres van K. E. van Griethuizen te Wa geningen houdende verzoek om afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag dezer gemeente, dienst 1879, bedragende f 37. Overwegende dat adressant de gemeente heeft verlnten den 7 Augustus 1879. Wordt besloten de gevraagde afschrijving te verleenen, en wel voor vier-twaalfde gedeelten, ter somme van 12.33 J/^. X. De Voorzitter deelt mede, dat de tweede klerk ter Secretarie, K. Los, den 1 October a. s. vertrekt, en dat Burgemeester en Wethouders het noodig achten ten einde een 1 geschikt ambtenaar te bekomen om het tractement te ver- hoogen tot op f 450, eu stelt voor om daartoe te besluiten. De heer de Breuk oudersteunt dit voorstel, doch de heer Dorbeck zegt er tegeu te zijn. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aan genomen met algemeene stemmen, uitgezonderd die van den heer Dorbeck. XI. Aan de orde is de benoeming van een liulp-onderwijzer aan school n°. 9. Door Burgemeester en Wethouders worden als zoodanig voorgedragen 1W. Westendorp hulp-onderwijzer te Deventer 2. F. W. van Oppen, idem te Harlingen, en 3. J. Heykoop, hnlp-onderwijzer te Rotterdam. De heer Biesheuvel zou gaarne zien dat de voordragt op de oproepingsbriefjes werd vermeld. De Voorzitter zegt, dat zulks ook in den regel geschiedt, maar dat de tijd daartoe in dit geval te kort was, wijl de voordragt nog niet was opgemaakt, toen de oproepingsbriefjes werden verzonden. Tot de benoeming overgaande wordt de heer W. Westendorp met algemeene (15) stemmen daartoe benoemd en de infunctie- treding bepaald op 1 October 1879. XII. Komt in behandeling een adres van J. Beemsterboer die daarbij in koop vraagt een perceeltje gemeentegrond. Tegen den gevraagden afstand geene bedenkingen gemaakt vvordende, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten: Aan Jacob Beemsterboer, wonende te Haarlemmermeer, te verkoopen een gedeelte grondter grootte van ongeveer 559 vierkante meters, uitmakende een gedeelte van het kadastrale perceel sectie L, n°. 1509 voor het geheel groot 0.17.95 hectarenen gelegen in sectie JJ, kavel 1; onder voorwaarde dat de verkoop geschiedt tegen betaling van een koopprijs van 40 cents den vierkanten meter; dat de kosten van overdragt enz. komen ten laste van den kooper, en dat dit besluit zal

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 1