Vrijdag, 19 December. No. 51 VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twintigste Jaargang. Geineenteraad van Haarlemmermeer. vvvwi//? Prijs van het Abonnemeat: in het Jaar6. Prijs der -A-dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Haarieminermeer-Poliler. H aarl£ san mer sneer. De gehouden Collecte door de geheele Ge- meenteten behoeve van de Algemeene Armen heeft opgebragt de som van 1358.77. De Uitdeeling zal geschieden als volgt: Ten Noorden den Beimebroekerwegte Hoofd- dorpden 23 December e. k.'s morgens ten 10 ure. Ten Zuiden den Bennebroekerwegte Nieuw- Vennepden 24 December e. k.'s morgens ten 10 ure. Bij dert Burgerlijken Stand zijn aangegeveri van 10 tot 16 December 1879. Zitting van Donderdag 30 October 1879, N AARLEHMEBHEEK. It/Si Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAX BOXGA C°.te Amsterdam. (Uiterllfk Woentdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Agenda voor de Vergadering van Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmermeerpolderop Woensdag den 24 December 1879, des morgens ten 10 ore, in het Lokaal van Staats te Haarlem. 1. MededeeliDgen. 2. Voorstel van het Dagelijksch Bestuur tot teruggave van ingehouden geldenwegens te late ople- vering der stoomketels aan den Lijndenaan de Directie der Nederlandsche Sloomboot-Maatschappij te Rotterdam. 3. Voorstel van idem, op het verzoek van de wed. A. 'tHooft, om verlenging van huur van dijksgrond. 4. Voorstel van idem, op het verzoek van den heer J. Z. 'tHooft, om een drinkwaterpijp uit de ringvaart in zijn stallen. 5. Voorstel van idemop het verzoek van den heer A. van der Straaten om teruggave van ingehouden boetewegeDs te late opleve- ring van het verdiepingswerk. 6. Verzoek van bewoners en ingelanden van Haarlemmermeerom eene brug te Hillegom ter vervangiug van het aldaar bestaande pontveer. 7. Rap port der Finantiele Commissie omtrent de Begrootiog voor 1880. De inteekening voor eene te geven voorstelling door etnige leden van de Vereeniging Concordia, ten behoeve der armen heeft ongeveer 200 opgebragt. Aanstaanden Zondag morgen zal de godsdienstoefening in de Hervormde kerk te Hoofddorp worden waargenomen door Ds. Brutel de la Riviere, van Haarlem. Ds. A. Guldenarmte Nieuwpoort, heeft voor het beroep naar de Hervormde Gemeente Haarlemmermeer hedankt. Tot hulp-onderwijzer aan school n°. 8 alhier is benoemd de heer A. E. Scbiphorst, hulp-onderwijzer te Utrecht. Tot leden der Piaatselijke Schoolcommissie zijn /<erbenoemd de heeren J. van Vuureu Hzn.D. Eggink en P. S. Zijlmans. De Gemeente-opzigter, de heer Rinckis weder als zoo- danig voor een jaar aangesteld met 100.verhooging van jaarwedde. Op het daartoe door haar gedaan verzoekwordt aan me- jufvrouw A. M. Schoondermarkmet ingang van 1 Januarij 1880 ontslag verleend als gemeente-vroedvrouw te Abbenes. Naar men zegt heeft de postbode L. Klaassen tegen 1 Januarij a. s. ontslag gevraagd, met behoud van pensioen. Tot brievengaarder aan het hulpkantoor te Nieuw-Vennep is benoemd de kastelein Jb. Slijkerman, aldaar. Naar men zegt zou dergelijke betrekking aan eene weduwe te Sloten ontnomen zijn, omdat zij eene herberg hield. De geagreeerde klerk ten kantore van den rijks-ontvanger, H. Zweerusis benoemd tot deurwaarder bij 's Rijks directe belastingenstandplaats Medemblik. Er wordt geklaagd over de brievenbussen in Haarlemmer meer, die van hout gemaakt, soms defekt en niet aan de huizen verbonden maar soms eenig aan den weg zijn. Brieven met geldswaarden of andere belangrijke brievendurft men daarin niet te werpen, uit vrees dat ze zullen worden ont- vreemd, wat vooral in den tegenwoordigen tijd geen nieuwtje zou zijn. Zou het postwezen in Haarlemmermeer zoo weinig opbren- gendat er geene soliede brievenbussen op kunnen over- schieten GEBORENGijsbert Wiilemzoon van C. J. Gerritsen en P. van Andel. Gerardus Petrus, zoon van A. Goossens en F. Kraaijenhagen. Daatjedochter van T. de Jong en N. van Leeuwen. Janneka, dochter van S. J. van Wijck en A. Ribbens. Jacobus, zoon van W. Meulblok en II. M. van Schaik.Cornelis, zoon van C. Broertjes en G. Splinter. Adrianadochter van €r. Resoort en M. van der Vis. Sebastiana An- tonia, dochter van N. van Tiggelen en S. A. Schrijvenaars. Cordula, dochter van R. d'Haene en M. van Woerkom. Hermanus, zoon van C. Wolfstang en B. Wolventong. Jacoba, dochter van J. Blonk en E. Alderliefste. Maria Elisabeth, dochter van J. C. vaq Opstall en E. Frisch. Jacoba Maria, dochter van A. van der Velde en G. Jongkind. LEVENLOOS GEBOREN1 Kind van J. van der Boon en N. Kwakernaak. OVERLEDENTeunis Hijmen, oud 1 jaar, zoon van P. Rietkerk en J. van iter Heeden. Libbe, oud 8 maanden, zoon van H. van der Woude en C. Geeven. Hendrik, oud 9 maanden, zoon van J. van der Linden en A. M. Mulder. Jannetje, oud 3 maanden, dochter van J. de Berg en B. van den Nieuwendijk. Klaas, oud 4 maanden, zoon van F. Dekker en M. Tensen. ONDERTROUWD: H. Bloemink (wednr.) met T. Goede (weduwe). GE1IUWDgeene. des voormiddags teu 11 ure, ten Raadhuize. Voorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 13 leden, zijnde de heeren: Klapwijkvan Vuuren, van Reeuwijk, Tensen, KnaapTimmermans, Pruis- senRan, DorbeckVerkuijl, Biesheuvel, 't Hooft en de Breuk; alsmede de Secretaris. Afwezig de heeren: Bullman en van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 2 September 1879, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de Provinciale bladen van 1879, n°. 47 tot 55; b. het Koninklijk besluit dd. 30 Augustus 1879 n°. 12, houdende goedkeuring van het raadsbesluit tot wijziging der verordening op de hefiing van begrafenisregtendd. 7 Augus tus 1879; c. brief van Gedeputeerde Statendd. 10 September 11., waarbij goedgekeurd wordt teruggezonden het raadsbesluit dd. 2 September 11.tot verkoop van gemeentegrond aan J. Beemsterboer d. het Procesverbaal van opneming der boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, dd. 7 October 1879; e. den uitslag der plaats gehad hebbende aanbesteding van steenkolen voor de Scholen en het Raadhuis, en waarvan aannemer is M. van Daalenvoor /0.88 de grove en/0.69' de fijne steenkolen. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Komt ter tafel een adres van M. van Daalen, te Nieuw-Vennep waarbij hij in koop vraagt een perceel dorps- grond, gelegen te Nieuw-Vennep. De Burgemeester zegtdat Burgemeester en Wethouders hebben besloten aan den Raad voor te stellen om den prijs der dorpsgronden te verhoogen tot op 50 ct. per vierkanten meter. De heer 't Hooft acht die som nog te laagen zou den prijs op 60 cents willen bepalen; hetwelk door den heer Tensen wordt ondersteund. De heer de Breuk zou den prijs op 50 cents willen bepalen wijl hij 60 cents te boog acht, althans voor het oogenhlik. De heer Verkuijl acht de verhooging ook wel wat belang- rijken vreest dat zulks het bouwen zal tegenhouden. De heer 't Hooft zegt, dat het gewoonlyk kleine stukjes zijn die verkocht worden zoodat het verschil dus zoo groht niet is, terwijl de heer 't Hooft aan den heer de Breuk ant- woordt, dat, zoo men den prijs toch later op 60 cents brengt, het zeer weinig verschilt of de prijs uu of over een korten tijd op 60 cents wordt gebragt. De heer Biesheuvel ondersteunt wel het voorstel van den heer 't Hooft, maar zou de tegenwoordige aanvrage Dog tegen 40 cents den vierkanten meter willen afdoen. De Voorzitter zou de aanvragers eerst willen vragen of zij voor 60 cents willen koopenen de adressen daartoe aaDhouden. De heer Ran ondersteunt nog het voorstel van den heer 't Hooft, welk voorstel daarop in stemming komt en aange nomen wordt met 8 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren: 'tHooft, van Reeuwijk, Ten- sen, Knaap, Timmermans, Pruissen Ran en Biesheuvel. Tegen de heeren de Breuk, Klapwijk, van Vuuren, Dorbeck en Verkuijl). Tengevolge van dit besluit zal den adressant worden ge vraagd of hij bereid is den verlangden grond te koopen voor 60 cents den vierkanten meter. III. Is aan de orde een adres van S. Blok, die daarbij in koop vraagt een perceeltje dorpsgrond te Hoofddorp. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, aan adressant mededeeling te doeridat de prijs van dorpsgrond thans be- paald is op 60 cents de centiare, in de volgende Vergadering daaromtrent te besluiten. IV. Wordt gelezen een adres van G. den Breejente Hoofd dorpaannemer van het begrinden van wegen in de dorpen die daarbij verzoekt, dat de bij het bestek bepaalde tijd van oplevering met zes weken moge worden verlengden zulks om redenen in het adres aangegeven. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten het ge- vraagde uitstel te verleenen. V. Wordt gelezen een adres van P. Boekelhoofd-onder- wijzer te Abbenes, houdende verzoek dat de secreten van de school te Abbenes mogen worden verplaatst, en op het secreet der onderwijzerswoning het tonstelsel moge worden toegepast, en zulks ter wegneming van de hoogst ongezonde uitwase- mingendie aldaar worden waargenomen en waardoor het schoolhuis te Abbenes voor bewoning grootendeels ongeschikt zou zijn. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dit adres te stellen iu handen van de Commissie voor de gcmcentewerkeu om advies. VI. Wordt gelezen een adres van den Kerkeraad der Christelijk Gereformeerde gemeente te Hoofddorp, waarbij wordt verzocht dat de scheiding-grep tusschen het terrein van het in aanbouw zijnde kerkgebouw en het erf der school in het Hoofddorp moge worden gedempten eene afscheiding ge maakt met eene haag of heining. De Voorzitter zou dit adres willen aanhonden, met het oog op een in te stellen onderzoek of er een duiker ligten zoo ja, of die kan worden verlegd. De heer Biesheuvel zegt dat er potten liggenmaar dat die geheel digt zijn. De Voorzitter meent dat er dan geeu bezwaar tegen het verzoek bestaat en stelt voor, om vergunning te geven tot het dempen der bedoelde scheiding-grep, onder voorwaarde, dat het dempen geschiede voor rekening van den adressant; en dat mede voor rekening van den Kerkeraad worde ge maakt eene afscheiding door eene heg, en onder verpligting dat, als later mogt blijken dat een duiker noodigis, die dan ook voor rekening van adressant worde gelegd. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt, zonder hoofdelyke stemming, besloten. VII. Wordt gelezen een verzoek van mejnfvr. M. G. Haffner, vroedvrouw te Hoofddorp, en van mejnfvr. A. M. Schoondermark, vroedvrouw te Abbenes, om eenige tegemoet- koming voor de reiskosten bij hare komst alhier. De Voorzitter meent, dat adressanten geen aanspraak heb ben op de gevraagde tegemoetkomingzijnde het tractement der gemeente-vroedvrouwen in den laatsten tijd ook nog aau- merkelijk verhoogden stelt daarom voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter, wordt afwijzend beschikt. VIII. Komt in behandeling een verzoek van Mej. A. M. Schoondermark, vroedvrouw te Abbenes, waarbij zij vraagt van standplaats te mogen veranderenen wel van Abbenes naar Nieuw-Vennep. De beer Klapwijk merkt aan, dat, werd het verzoek toe- gestaande toestand te Abbenes weder dezelfde zou zijn als vroeger, toen Abbenes van alle hulp ontbloot was. Zonder hoofdelijke stemming wordt besloten op het verzoek afwijzend te beschikken. IX. Aan de Vergadering wordt medegedeeld een scbrijven van W. Westendorp, waarby hij hedankt voor de betrekking van hulp-onderwijzer aan school n°. 9, tot welke betrekking hij in de vorige Vergadering werd benoemd. Voorts dat de heer P. W. van Oppenzijnde n°. 2 van de vroeger opgemaakte voordragt, op verzoek van Burgemeester en Wethouders sedert den 1 October 11. gemelde betrekking waarneemt. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming van een hulp- onderwijzer voor school n°. 9uit het vroeger opgemaakte drietal, en met algemeene stemmen daartoe benoemd Frits Willetn van Oppen; terwijl voorts bepaald wordt dat deze benoeming zal worden gerekend te zijn ingegaan den 1 Oc tober 1879. X. Een verzoek van den Hoofd-onderwijzer van Rijzinge, om toelage van 50 of/25 voor een kweekeling aan school n°. 9, wordt op voorstel van den Voorzitter, gesteld in handen van de Piaatselijke Schoolcommissie, om advies. XI. Naar aanleiding van hetgeen daaromtrent in de vorige Vergadering door de Fioanciele Commissie is in het midden gebragt, komt thans ter sprake de vraag: of de leveraucie der schoolbehoeftenvoor 1880 beuoodigd, al of niet zal

Weekblad van Haarlemmermeer | 1879 | | pagina 1