ir 1880. Vrijdag, 30 Januarij. N°. 5. VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Eeo-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. mii»l r^xAM Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 21 tot 27 Januarij 1880. Zitting van Donderdag 11 December 1879, A A II LEMMERMEESl Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. AXLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN II0NG4 C°.te Amsterdam. tliterlijk Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. De zevende buitengewone bedeeling aan hen die geene ver- diemten hebbenzal plaats hebben Te Hoofddorp: Dingsdag 3 February 1880, aan Gezinnen wonende ten noorden en oosten den Benuebroekerweg, en wel: van negen tot elf ure. Te Nieuw-Vennep: mede op Dingsdag 3 February 1880, aan gezinnen wonende ten zuiden en westen den Ben- nebroekerwegen wel: van een en een half tot drie ure. Geene bedeeling zal worden medegegeven aan Jcinderenzoodat zich zullen tcunnen aanmelden de hoof den van huisgezinnen en weduicen. Van de zesde buitengewone bedeeling hebben te Hoofddorp 94 en te Nieuw-Vennep 64 gezinnen bedeeling genoten. Tot predikant bij de hervormde gemeente te Haarlemmermeer is beroepen ds. E. W. Heinecken, te Renswoude. De godsdienstoefening in de Herv. kerk te Hoofddorp zal aanst. Zondag morgen worden waargenomen door Ds. van Lindonk, van Heemstede. Mejufvrouw A. M. Schoondermarkgemeente-vroedvrouw te Abbenes, aan wie op haar verzoek tegen 1 Jaunarij jl. ont- slag was verleendheeft aan den Gemeenteraad verzocht weder voor die betrekking te mogen worden benoemdwaarop een gunstige beschikking is genomen. GEBORENAnnadockter van M. Boer en B. Braam. Johannes, zoon van T. Braak en J. Visser. Martijntjedock ter van J. Witte en E. Eland. Rokus Antoniezoon van T. K. Eland en M. Ears. Leendert Johannes, zoon van A. Schouten en M. van Wijngaarden. Alida Teuntje, dochter van C. Wiegel en M. C. Baron. Neeltjedochter van J. Rave- slijn en J. van Houwelinge. Janus, zoon van T. Hoogenhout en G. de Graan. Maria Cornelia dochter van A. J. Cuvelier en M. M. Hamringa. Neeltje en Jansje (tweel.) dochters van A. Lanser en M. Maarsen. Willemzoon van R. Roodenburg en G. Bouwmeester. Johanneszoon van H. van Dijk en A. Jongeneelen. 0\ ERLEDENHendrik Jacobus, oud 4 maanden zoon van J. J. Verhagen en K. den Blanken. Gerarda Antonia oud 1 jaar, dochter van G. Klerks en A. M. Verheugd. Wouter oud 5 jarenzoon van W. Blok en P. Hartensveld. Jacoba Wilkelminaoud 1 jaardochter van A. van Diemen en E. van der Laan. Maartje Portegijs, oud 39 jaren, gehuwd met Gerrit Houtman. Elisabeth Zweersoud 76 jarengehuwd met Paulus van Get. ONDERTROUWD J. J. van Rijn met A. Onnes. T. Tille (weduwnr.) met W. Neijs. GEHUWD J. Verhulst met M. Sterk. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. I oorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden, zijnde de heeren: Bultman, Klap- wijk, Biesbeuvel, van Reeuwijk, Dorbeck, van Vuuren, Ran, Pruissen, Knaap Tensen de Breuk, 't HooftTimmermans en Verkuijl; alsmede de Secretaris. Afwezig: de heer van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 30 October 1879, welke worden goedgekeurd. I: Aan de vergadering wordt het volgende medegedeeld a. De Provinciale bladen van 1879, n°. 66, 67, 58 en 53. b. Brief van Gedeputeerde Staten, dd. 19 November 1879, n°. 21 geleidende het goedgekeurde Suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag voor 1879. c. Besluit van idem, dd. 26 November 11., n°. 47, hou- dende goedkeuring der gemeenterekening over 1878. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Gelezen het adres van C. Kroonwagenmaker te Haar lem, houdende verzoek om afschrijving op zijnen aanslag in den hoofdelijken omslag dezer gemeente, dienst 1879, be- dragende 2. Overwegende dat adressant de gemeente heeft verlaten in April 1879; wordt besloten de gevraagde afschrijving te 1 verleenen en wel voor acht twaalfde gedeeltenter somme van f 1.33. III. Komt in behandeling een ontwerp-besluit om op de begrooting van uitgaveu voor de dienst van 1879 te doen de navolgende af- en overschrijvingeD Afschrijving: Volgnr. 1135. Kosten van het hardmaken der wegen in de dorpenf 700. Overschrijving Volgnr. 114. Onvoorziene uitga'ven700. Beweegredenende verhooging van den post voor onvoor ziene uitgaven geschiedt, ten einde uit dien post te kunnen betalen de kosten van ophooging enz. der burgerlijke begraaf- plaats te Nieuw-Vennep, waarvoor geen post op de begrooting voorkomt, als zijnde een buitengewoon werk. Het daaromtrent door de financieele commissie uitgebragt rapport luidt, dat in hare handen verschiliende stukken tot af- en overschrijving zijn gesteld, en zij adviseert die goed te keuren. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. IV. Wordt mede zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1879, te voldoen de som van 700.voor de kosten van het ophoogen der burgerlijke begraafplaats te Nieuw-Ven nep, het maken van paden en de'n aankoop en plaatsing van nommerpalen. Dit besluit zal aan Gedeputeerde Staten der provincie Noord- Holland worden toegezonden, met verzoek om tot het voldoen der daarin vermelde uitgaven uit den post voor onvoorziene uitgaven, de vereischte magtiging te verleenen. V. Vervolgens wordt aan de goedkeuring der vergadering onderworpen een ontwerp-besluit om op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1879 te doen de navolgende af- en overschrijvingen Afschrijving Volgnr. 114. Onvoorziene uitgaven f 177.20' Overschrijving Volgnr. 48. Uitkeering aan het Rijk van het aandeel in de kwade posten wegens de directe belastiugen. 177.20' Ook dit besluit wordt goedgekeurd zonder discussie of hoofdelijke stemming. VI. Alsnu komt in behandeling het adres van S. Blok waarbij door hem wordt in koop gevraagd een perceel dorps- grond (zie notulen 30 October 1879 n°. 3), terwijl hij zich nader bereid heeft verklaard daarvoor de verhoogde koopprijs van 60 cents per centiare te betalen. Tegen dien verkoop bij geen der leden berdenkingen be- staande wordt zonder discussie of hoofdelyke stemming be sloten aan Simon Blok, wonende te Haarlemmermeer, te ver- koopen een gedeelte grond ter grootte van ongeveer 292 cen- tiaren, uitmakende het kadastraal perceel sectie K, n°. 1604, voor het geheel groot 0,02,92 hectaren en gelegen in sectie GG, kavel 16, en wel tegen betaling van een koopprijs van 60 centen de centiare. De kosten van overdragt enz. komen ten Iaste van den kooper. VII. Alsnu komt nader in behandeling het adres van M. van Daalendie daarbij in koop vraagt een perceel gemeente grond (zie notulen van 30 October 1879, n°. 2); terwijl door adressant is te kennen gegeven dat ook hij met de ver hoogde koopprijs van 60 cents de centiare genoegen neemt. Bij geen der leden ook tegen dien afstand bedenkingen, bestaande, wordt zonder hoofdelyke stemming besloten. Aan Maarten van Daalen te verkoopen een gedeelte grond ter grootte van ongeveer 630 centiaren, uitmakende een ge deelte van het kadastraal perceel sectie N, u°. 776, voor het geheel groot 0,25,57 hectaren en gelegen in sectie PP, kavel 1en wel tegen denzelfden prijs en op dezelfde voor- waarden waarop de verkoop aan S. Blok is toegestaan. VIII. Aan de orde is de benoeming van een hulp-onden» wijzer voor school n°. 8. Daartoe zijn door Burgemeester en Wethouders voorgedra- gen: Antoon Engbert Schiphorst, en Cornelis Klap, hulp- onderwijzers te Utrecht en te Capelle bij Goes. Tot de stemming overgegaan zijnde, wordt met algemeene (14) stemmenAntoon Engbert Schiphorst daartoe be noemd en de infunctietreding bepaald op 1 February 1880 of, zoo mogelijk, vroeger. De heer de Breuk doet daarop mededeeling eener hande- ling van den tegenwoordigen hulp-onderwijzer aan school n°. 8, de heer J, Waage, Deze hulp-onderwijzer namenlijk is in de vorige raadsver- gadering op zijn verzoek eervol ontslagen en wel tegen 1 January 1880. Bedoelde hulp-onderwijzer is korten tijd daarna bij hem spreker gekomenom drie dagen verlof en wel van af den daaropvolgenden Maandag; althans spreker heeft uit het verzoek geene andere gevolgtrekking kunnen maken, en nu is het gebleken, dat bedoelde hulp-onderwijzer van het hem verleende verlof eerst zal gebruik maken den 15 December aanstaande; en wel ten einde alsdan te aanvaarden zijne nieuwc betrekking te Haarlem. Nadat hij die betrekking dan een paar dagen zou hebben waargenomen, zou hij ook te Haarlem verlof krygen, om weder hier werkzaam te kunnen zijn. Hij zou op die wijze twee betrekkingen te gelijk waarnemen. Spreker vindt die handelwijze zeer afkeuringswaardigen zou zeker het verlof niet hebben gegeven, als hij had geweten dat het voor daf doel was gevraagd. Hij stelt alsnu voor om het ontslag van den hulp-onder wijzer Waage, met wijziging van het besluit genomen in de vorige vergaderingen in gevolge zijn vroeger gedaan ver zoek, alsnog te doen ingaan den 15 December aanstaande. Bij de daarop gevolgde discussie geven vele leden hun afkeurend oordeel te kennen over de handeling van bedoelden hulp-onderwijzer, maar achten het moeijelijk om in het een- maal verleend ontslag verandering te brengen en zouden er de voorkeur aan geven dat de heer de Breuk het door hem verleende verlof alsnog introk. Da heer de Breuk wenscht echter dat zijn voorstel om het ontslag te doen ingaan den 15 December in omvraag worde gebragt. De Voorzitter daaraan voldoende, wordt het verworpen met 9 tegen 5 stemmen. IX. Wordt overgegaan tot de benoeming van leden der Plaatselyke Schoolcommissie in plaats van de heeren J. van uuren1). Eggink en P. S. Zijlmans, die den 31 December as. aftreden. Door de Plaatselijke Schoolcommissie zijn als zoodanig aan- bevolen de heeren 1. J. van Vuuren Hzn. en D. L. 't Hooft. 2. D. Eggink en II. C. R. Folmer. 3. P. S. Zijlmans en J, Enthoven. Bij de hierover gehouden stemming woiden achlereenvolgens de heeren: J. van Vuuren Hzn. met 13, D.. Eggink met 13 en P. S. Zijlmans met 10 stemmen /terbenoemd. X. Aan de Vergadering wordt voorgelezeu het ontworpen besfek voor de te houden aanbesteding van schoolbehoeften voor 1880. Dit bestek wordt goedgekeurd. XI. De Burgemeester herinnert dat de Gemeente-Opzigter is aangesteld voor een jaar, en dat die tijd expireert den 1 February 1880; hij zegt dat Burgemeester en Wethouders voorstellen om den heer H. Rinck weder voor een jaar aan te stellen en dus tot 1 February 1881, op de zelfde conditten. Hieromtrent wordt van gedachten gewisseld waarbij de heer Biesheuvel er op wijst dat dan ook geen teeken-onderwijs wordt gegevenhetgeen spreker zou betreuren vooral ook met het oog op ben, die daarin reeds onderwijs hebben genoten. De heer Bultman acht ook het teeken-onderwijs wel belang- rijk; hij zou ook den heer Rinck willen behouden ten einde nader te zien op welke wijze in het teeken-onderwys zoude kunnen worden voorzien. In dien zin spreekt ook de heer Verkuijl. De Voorzitter zegt, dat de heer Buyn wel genegen is weder teeken-onderwijs te geven, doch alleen te Hoofddorp, voor f 600.— per jaar en tevens bereid is om bestekken voor groote werken te maken, tegen 2 percent belooning. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt de heer Rinck weder voor een jaar aangesteld, in te gaan 1 February 1880. De heer Bultman stelt vervolgens voorom het tractement van den gemeente-opzigter te verhoogen met/100.zoodat het wordt/700.en daarbij in te trekken de in 1879 ge- dane toezegging van/ 200.verhooging wanneer de gemeente- opzigter teeken-onderwijs zal kunnen geven. De heer 't Hooft is tegen de intrekking, zooals door den heer Bultman is voorgesteld ,van de toezegging van 200. voor het teeken-onderwijs. De heer Bultman dringt op zijn voorstel aanhetwelk daarna met 9 tegen 6 stemmen wordt aangenomen. De alzoo toegestane verhooging van jaarwedde zal ingaan 1 February 1880. XII. Wordt gelezen een verzoek van C. Moelykerte Haar lemmermeer, om vergunning tot het gebruiken des Zondags- avonds, van 6 tot 7 uur, van het schoollokaal n°. 2 aan den

Weekblad van Haarlemmermeer | 1880 | | pagina 1