1880. Vrijdag23 Julij No. 30. VAN A AN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Een-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van. het Abonnement in het Jaar Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12J/a Cent. Zitting van Donderdag 24 Junij 1880, HAAItLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. AT.T.F, TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN EITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BOIVGA C°.te Amsterdam. (Uiterltfk Woensdag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Uitseag der op den 20 Julij 1880 door het Gemeente- bestuur van Haarlemmermeer gehouden aanbeste- dingen. Onderhoudswerk aan de sc/tolen. Ingeschreven werd voor-. Perceel 1, door H. de B^|ee, voor 352; W. Groenveld, voor 380; J. Sluys, voor 459. Perceel 2, door W. Groenveld, voor/315; J. Bruyn voor 348.50; J. Sluys, voor 326. Perceel 3, door W. Groenveld, voor/67 6; D. Ruitervoor 688; J. Sluys, voor 741; C. Groenewegen, voor/814. Perceel 4, door G. van Essen, voor 276.50 W. Groen veldvoor 310. Perceel 5, door J. van den Heuvel, voor 200 C. Bos, voor 227.70; G. van Essen, voor 230; A. den Breejen, voor 239.25. Schilderen Raadhuisdoor J. Bakker, voor 275 J. M. van Opstall, voor/ 339.50; C. Groenewegen, voor/346; J. Poortier, voor 455; A. v. d. Kruk voor/374; J. van Ammers, voor 475. A1 de perceelen zijn aan de laagste inschrijvers gegund. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 14BO Julij 1880. GEBORENMargaretha, dochter van H. Brouwer en T. Wit- tebol. Willem Nicolaas, zoon van S. Planting en M. Swart. Grietje, dochter van A. de Smeth en S. Bakker. Hendrik, zoon van N. Goudriaan en A. van Heeringen. Hendrikus, zoon van G. T. Mesman en A. Wichert. Cornelia Anna Martina, dochter van P. Zeestraten en G. van Krimpen. Gerritje, dochter van M. Meyboom en J. Mulder. Hendrikus Martinus, zoon van M. Smit en JSchonhage. Klazina, dochter van JElst en Wvan Tilburg. OVERLEDENTeunis Hendrikus, oud 4 weken, zoon van W. Metz en C. M. Schouten. Gerhardus, oud 4 maanden, zoon vau P. Maarsen en A. Alderlieste. Catharina Maria, oud 1 maand, dochter van J. Splinter en G. M. Pruys. Martinus, oud 4 maanden, zoon van C. Markus en M. C. Yermeulen. Johanna, oud 17 jaren, dochter van C. van Leeuwen en N. Hoek. Martijntje Oostbeek, oud 57 jaren, gehuwd met Johannes Koedam. Jan Koomen, oud 44 jaren, gehuwd met Neeltje Vreeken. Adriana Bouwmans, oud 34 jaren, gehuwd met Adrianus Bax. ONDERTROUWDC. Zwetsloot met J. W. G. Huyts. K. Schouten met P. Malipaard. N. J. Hoi met N. Slimmen. GEHUWD W. van Walstijn met M. Albers (wed.) W. Pruissen met A. J. Pruissen. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitter .- de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 ledenzijnde de heerenTenzen, Timmer- mans, Pruissen, van Riessen, Verkuijl, Biesheuvel, van Reeswijk, de Breukvan Vuureu, Dorbeck, Ran, Bultmau, 't Hooft en Knaap; alsmede de secretaris. Afwezig de heer Klapwijk. De secretaris leest de notulen van 29 April 1880 die door den Vooizitter aan de goedkeuring der vergadering wordeu onderworpen. De heer Dorbeck zegt, dat bij punt 19, ten opzigte van den Concierge Legel, niet genoeg is omschreven wat door hem is gezegd. Spreker wil er bijvoegendat hij gezegd heeft dat het schijnt, dat er wel wat veel personeel op het Raadhuis is, waarop wel wat geld kon worden nitgewonnen daar Legel zeer geschikt het terrein van het Raadhuis kon schoou houden 't welk hij ook volgens zijne instructie verpligt is te doen vooral nu Legel soms drie dagen achtereen om te veilen gaat en ook soms om te taxeeren. De heer Bultman is ook van meening dat de instructie vau den Concierge, zoo lang die beslaatmoet worden gehandhaafd. De beer Tensen erkent wel dat Legel zijne inslructie niet altijd nakomt, maar spreker meent dat die instructie ook wel wat veel voorschrijft. De heer 't Hooft vraagt of de instructie wel duidelijk genoeg is? De heer Bultman zegt dat de instructie duidelijk genoeg is maar 't is mogelijk dat er wat te veel in is bepaalden dan -«ou ze moeten gewyzigd worden. De heer Knaap vraagt waarom de Concierge zijne instructie niet nakomtwant h(j kent die toch. De heer de Breuk zou de instructie willen wijzigeu als er te veel in bepaald is; maar, zoolang die bestaat, dient zij te worden nagekomen. De heer van Riessen spreekt in denzelfden zin. De heer Dorbeck heeft heden morgen ten zes uur het Raadhuis rondgeloopen en er een stuk ijzer zien liggende Concierge had dat wel kunnen wegruimenen, als hij het dan zoo druk heeft, moet hij maar wat vroeger opstaan en wat minder uit veilen gaan. De Voorzitter zegt, dat het veilen niet zoo veel malen voor- komt, maar in den laatsten tijd zijn er enkele verkoopingen geweest. De Voorzitter zegt voorts, dat de opmerkingen van den heer Dorbeck in de notulen dezer vergadering zulleo worden opgenomen, en stelt voor om de notulen der vorige vergadering daarna goed te keuren. Daartoe wordt besloten. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. De Provinciale bladen van 1880, n°s. 18 tot 24; b. Dat door heeren Gedeputeerde Staten goedkeuring is verleend op de raadsbesluiten van 29 April 1880, tot vaBt- stelling der jaarwedde van een hulp-onderwijzer van school u°. 4, en tot verkoop van een stukje grond aan J. Klornp; c. berigten van de heeren P. Dammes en G. A. ten Hoopen, strekkeude tot aanneming der benoeming tot hulponderwijzer respectivelijk aan de scholen n® 4 en 1 d. dat de verpachting der dorpswege i heeft opgebragt /153. Al hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen II. Wordt gelezen een adres van Johannes van Wijnen, dato 10 Junij 1880, waarbjj hij in koop vraagt een perceel Dorps- grond ten einde daarop eene woniDg te bouwen. Bij geen der leden tegen dien afstand bedenkingen bestaande, wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan adressant te verkoopen een gedeelte grond, ter grootte van 445 Centiaren uitmakende het Kadastrale perceel Sectie M, n° 1616, en ge- legen in Sectie M kavel 15, onder voorwaarde dat de ver koop geschiedt tegen betaling van een koopprijs van 60 centen de Centiare, en de kosten vau overdracht enz ten laste van den kooper komen. III. Komt in behandeling het ontworpen bestek voor de te verrigten onderhoudswerken aan de scholen, enz. Het rapport daaromtrent, uitgebragt door de Commissie voor de gemeentewerken houdt in, dat bij haar tegen die bestekken geen bezwaren bestaan. De woning, behoorende bij school 4, is niet onder deze aanbesteding opgenomen. De Commissie adviseert derhalve om de aanbestedingen overeenkomstig de bestekken te doen plaats vinden. De Voorzitter stelt voor om het bestek voor de onder houdswerken vast te stellen. Daartoe wordt besloten. IV. Insgelijks wordt vastgesteld bet ontworpen bestek voor het schilderen van het Raadhuis, waartoe mede betrekking had het rapport der Commissie voor de gemeentewerken hiervoren vermeld. V. Komen ter tafel eenige door den Gemeente-ontvanger ingezonden Staten van restanten en oninbare posten, wegens plaatselijke belastingen. Deze stukkengesteld geweest zijnde in handen van de Financieele Commissie, wordt voorlezing gedaan van het door de commissie uitgebragt rapport, luidende Door Burgemeester en Wethouders werden in handen der Financieele commissie gesteld 1. de Stateu van restanten en oninbare posten wegens Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting. Bij inzage hiervan en gedaan onderzoekkwam het de commissie voor dat niet-betaling dezer belasting bij velen meer aan onwil dan aan onvermogen toe te schrijven is, reden waarom zij meent den Raad te moeten voorstellen eenigen geregtelijk te vervolgen. Ook ontving de commissie 2. Een ontwerp-raadsbesluit tot af- en overschrijving, dienst 1879, die zij voorstelt te verleenen. 3. Een voorstel tot wijziging der begrooting van het Bur- gerlijk Armbestuur, dienst 1879. 4. Een ontwerp-raadsbesluit tot verhooging van de subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur, over 1879. 5. Een ontwerp-raadsbesluit tot het doen van betaling uit de onvoorziene uitgaven dienst 1880. 6. Eene Suppletoire begrooting, dienst 1880. De commissie heeft hiertegen geene bezwaren, waarom zij adviseert ze goed te keuren. De heer't Hooft, Voorzitter der commissie zegt dat blijkene het rapport, de commissie wenscht dat eenige nalatigen zullen vervolgd worden; de commissie heeft daarbij het oog op P. Smit, wegens omslag schuldig 2.en A. Rijkers, wegens hondenbelasting schuldig 1. De heer Bultman zou bij die nalatigen wel inlegering van een garnisaire willen beproeven. De Voorzitter zegt, dat zulks niet kan of de ontvanger moet het willen doen. De heer Bultman gelooft niet dat de gemeente-ontvanger zal weigerenals de Raad zulks wenscht. Op voorstel der commissie wordt alsnu besloten de Staten goed te keuren met uitzondering dat P. Smit en A. Rijkers welke niet oninbaar zullen worden verklaard, maar alsrestant zullen worden aangehouden ten einde die aanslageu alsnog in te vorderen. Het bedrag der bedoelde Staten is alsnu Hondenbelasting 1878 restant 2.oninbaar 1. idem 1879 840.— 31.70 Hoofdel. Omslag 1878 3. idem 1879 63.— 28.726 Schoolgeld Middelb. Onderwijs, restant 1878 oninbaar 1.25 Lager Onderwijs1879 15. VI. Komt in behandeling een ontwerp-Raadsbesluit tot het doen van af- en overschrijving op verschillende posten van uitgaaf der begrooting van 1879 fot een gezamenlijk bedrag van 1662.02. Blijkens het hiervoren vermeld rapport der Financieele com missie, bestaan bij die commissie tegen bedoelde voordragt geen bedenkingen. Bedoeld raadsbesluit wordt daarop zonder hoofdelijke stem ming goedgekeurd. VII. Is aan de orde eene voordragt van Burgemeester eu Wethouders tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1879, en daartoe strekkende, om volgnr. 5 der uitgaveo„bedeelingen aan armen", te verhoogen met 422.96 en volgnr. 2<s? der ontvangsten, ,,collecten en gif- ten", te verhoogen met 112.96, en volgnr. 4, subsidie", te verhoogen met 310. Deze voordragt wordt zonder discussie of hoofdelijke stem ming goedgekeurd. VIII. Wordt aan de goedkeuring der vergadering o der worpen een ontwerp-besluit, om aan het Burgerlijk Armbestuur dezer gemeente over 1879 toe te staan eeue subsidie van 3500.—. Overwegende dat uit de door het Burgerlijk Armbestuur gedane opgaven blijkt dat de uitgaven van het Armbestuur het bedrag der ontvangsten overtreffen met 310.vero r- zaakt doordien in 1879 meer onderstand is verstrekt moeteu worden dan geraamd was in de begrooting; dat dit tekort niet anders kan worden gedekt dan door ver hooging van het over 1879 reeds toegestane subsidie, Wordt zonder hoofdelijke stemming besloten aan het Burger lijk Armbestuur van Haarlemmermeer over 1879 nog te ver leenen eene subsidie ten bedrage van 913. Het totaal bedrag der voor 1879 toegestane subsidie wordt daardoor gebragt op 3810. IX. Komt ter tafel eene Suppletoire begrooting van inkom- sten en uitgaven, dienst 1880, bedragende in ontvar.g en in uitgaaf 3000 en strekkende tot regeling in de begrooting van de aan te gane tijdelyke geldleening ad 8000.en waar. van de post in de begrooting slechts op5000.was geraamd; Deze Suppletoire begrooting wordt zonder discussie of hoof delijke stemming vastgesteld. X. Komt aan de orde een ontwerp-raadsbesluit tot het doen vau betaling uit den post voor onvoorziene uitgavendienst 1880, tot een bedrag van 25.40, wegens kosten bij bet bezoeken der gemeente door den heer Commissaris des Konings, op 1 Mei 1880. Dit besluit wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. XI. Ter nadere regeling der jaarwedde van den te benoemen hoofd-onderwijzer aan school n°. 4, wordt aan de goedkeuring der vergadering onderworpen een besluit, om de jaarwedde van den hoofd-onderwijzer aan school n°. 4 te bepalen op 1500.—. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgesteld. XII. Aan de orde is de voordragt tot nadere regeling der jaarwedde van een der hulp-onderwijzers aan school n°. 4. Overwegende dat het wenschelijk is die jaarwedde nader te

Weekblad van Haarlemmermeer | 1880 | | pagina 1