1880. Vrijdag8 October. N°. 41. V A IV A AN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDEE-BELANGEN GEWIJD. Een-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlcmmermeer. XXXAJi//, Prijs van het A.bonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12% Cent. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 29 Sept. 5 October 1880. Zitting van Donderdag 2 September 1880, u t a it 1.1: m u t: it h i: e it Pry's van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C0., te Amsterdam. WJiterHjk Woen»dag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Agenda voor de VergaderiDg van Hoofd-Ingelanden Tan den Haarlemmermeerpolder, te houden op Woensdag 13 October 1880, des morgens ten 10 ure, in het lokaal van Staats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Verordeningena. Waterberging b. Herschieten van slooten; c. Inpoldering Tan lage landen. 3. Verzoek van A. Molenaar, om aankoop van een gedeelte kade in den Lisserbrofcpolder, met voorstel Tan het Dage- lyksch Bestuur. 4. Voorstel van het Dagelijksch Bestuur omtrent Terdieping der Ringvaart te Halfweg en Nieuwe Meer. 5. Voorstel van idem tot verdieping der Hoofdvaart en Krnisvaart. 6. Voorstel van idem tot vernieuwing van bruggen in den polder. 7. Missive van de directie der fabriek de Atlas, over ingehouden gelden voor de levering van een balkleppenkast. Indien de hieronder vermelde personen zich in deze gemeente mogten ophonden, worden zij in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden voor de inschrijving in het Bevolking- register Wed. G. Nieuwerkerk gekomen van Alkemade. Wed. P. Spruitden Bommel. M. v. D. Hedvel, Nieuwer-Amstel. Margaretha van Btjn, idem. AlidaHendrikaMeijer, Heemstede. Anna Weening, Bheden. GEBOBENPhilipijntje, dochter van P. Ouwerkerk en H. Bok- horst. Maartjedochter van W. Bruinenberg en P. de Wit. Grietje, dochter van W. Tensen en P. Eilander. Gerrit, zoon van Elsje Houtwipper, ongehuwd. Antonia, dochter van D. van Wijk en A. A. Branders. Maria, dochter van C. Mostert en C. Loos. Adriaan, zoon van H. Vermeulen en J. Maarsman. Elisabeth, dochter van J. van Ammers en K. G. Zekveld. Meindert zoon van S. C. Kardol en A. van Krimpen.Antje, dochter van A. Buighaver en G. Jongkind. Willem, zoon van A. de Boo en M. Doets. Jan Willem, zoon van J. A. Millenaar en A. van Wijk. Jan, zoon van W. Nederveld en A. Hulsbos. Antonie, zoon van G. Klootwijk en J. Bolluijt. LEVENLOOS GEBOREN1 Kind van P. Schalk en E. de Vos. OVERLEDEN Wijntje, oud 3 maanden, dochter van C. van der Ylist en JSchaap. Wilhelmina, oud 5 weken, dochter van T. Kaagman en C. G. Gebhart. Maartje, oud 4 weken, dochter van W. Oudshoorn en P. Gootjes. Trijntje, oud 3 weken, dochter van J. Kool en A. Camfferman. Johanna Kool, oud 25 jaren, gehuwd met Poulis Aalbersberg. ONDERTROU Wi)S. Becker met M. Schrader. G. Leunk met J. Grauwelman. GEHUWDC. A. vsn Oeveren met M. Wilderom. In de huishoudelyke vergadering van de YereenigingCon cordia op Donderdag 30 September, ten buize van den heer Slikker, werd le. de rekening van den penningmeester goedgekeurd, sluitende met een nadeelig saldo 2e. ver- slag gedaan van de boekerij en de heer J. Eggiuk tot bibli- othecaris herbenoemd 3e. bepaald dat de vergaderingen in den aanstaanden winter zullen worden gehouden ten huize van den heer Slikker; 4e. Het Bestuur weder herbenoemd. De President achtte het wenscheljjk om, met het oog op het aantal lezers, zoodra de kas zulks zal toelateneenige boeken voor de boekerij aan te koopen. De vijf voorgestelde heeren werden als leden aangenomen. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitterde Heer J. \V- Lantzendorffer. Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heeren: Klapwijk, van Riessenvan Reeuwijk, van VuurenTensen, Biesheuvel, Pruissen, 't HooftVerkuijl, Dorbeck, Ran en Knaap: alsmede de Secretaris. Afwezig de heerenBultmanTimmermans en de Breuk de beide eersten met kennisgeving. De Voorzitter doet voorlezen een sehrijven van het raads- lid Bultman, dd. 2 dezer, waarbij ZEd. mededeelt de ver gadering van heden niet te kunnen bijwonen; voorts dat ZEd. een maand geleden den heer Bnrgemeester had kennis gege- ven op 2 September verhinderd te zijn, en verzocht om alsdan geen raadsvergadering te beleggendoch wijl het reglement van orde voorschrijft, den laatsten Donderdag der maand, zoo moeten er overwegende redenen voor deze afwijking zijn hoewel ZEd. die niet kan vinden in het hem bezorgde con- vocatiebiljet. De heer Bultman stelt verder voor om de raadsvergaderin- gen te houden op den door den Raad bij reglement bepaalden dag. De Voorzitter zegt in hoofdzaak hierop, dat de heer Bult man wel gezegd heeft op 2 September verhinderd te zijn maar niet heeft gevraagd om dien dag geen raadsvergadering te houden; zulks is een bepaalde onwaarheid. Voorts zegt de Voorzitter den heer Bultman gezegd te hebben dat het zou afhangen van het tijdig terug outvangen der stukken betrek- kelijk de te benoemen hulp-onderwijzerslater heeft de heer Bultman hem, Voorzitter, gezegd dat het hem hetzelfde was, toen hijVoorzitter, aan den heer Bultman mededeelde dat het niet anders kon. De heer 't Hooft dringt ook aan op de naleving van het reglement van orde. De Voorzitter zegt, dat de voordragt voor de hulp-onder wijzers zoo laat gereed was, en daardoor de vertraging ont- staan is. Daarna worden door den Secretaris gelezen de notulen der vorige vergadering, die worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt mcdegedeeld het navoigende a. de Provincial bladen van 1880 nr. 28 tot 34; b. dat door Heeren Gedeputeerde Staten goedkeuring is verleend op het raadsbesluit tot verkoop van grond aan Vaalburg c. het proces-verbaal der op 3 Augustus 1880 gedane op- neming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger d. berigten van mej. S. C. Rischden heer F. Wesseling en mej. E. van der Sluys, dat zij hebben aangenomen respec- tievelijk de betrekking, de eerste van hulp-onderwijzeres aan school nr. 5 de tweede van hoofd-onderwijzer aan school nr. 4, en de derde van gemeente-vroedvrouw te Abbenes; e. dat bij de aanbesteding van het schilderen van het raad- huis aannemer is geworden J. Bakker. voor/275, en van de onderhoudswerken aan de scholen en onderwijzerswoningcn pereeel 1, H. de Bree, voor/ 352; perceel 2 en s/w. Groenveld, voor 991perceel 4, G. van Essen, voor276.50; perceel 5, J. van den Heuvel, voor/200. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Aan de orde is de behandeling van de Gemeentereke- ning voor 1879. Het daaromtrent door de Financieele commissie uitgebragt rapport luidt als volgt: Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. De Financieele commissie heeft de eer den Gemeenteraad als resultaat harer bevinding mede te deelen dat zij weinig of geene bemerkingen heeft. Evenwel wenscht zij onder uwe aandacht te brengen, dat op eenige mandaten tot betaliog niet specifiek is aangegeven waarvoor de gemaakte kosten hebben plaats gehadzooals o. a. volgnommer 30, bijlage 116 en 117, zijnde eene betaling wegens reiskosten aan H. Rinck. De commissie hoopt dat zoo iets voortaan niet meer zal voorkomen. Zoo ook vond zij de rekening wegens geleverde turf aan't raadhuis, groot 148.75 wel wat hoog. De commissie meent dat die post merkelijk lager kon zijn. Bij volgn. 32 bijlage 126, 127 en 128, vraagt de com missie of steeds door den Burgemeester of den Secretaris voor het benoodigde ter Secretarie of aan 't raadhuis volgbriefjes afgegeven worden Volgnr. 61. Het kwam der commissie voor dat de prijs van de levering van grind enz.alsook de gedane werkzaam- hedenzeer hoog zijn berekend geworden. Ook vond de commissie het vreemd op bijlage 358 een post van vertering, groot 17.80, aan te treffen van veldwach- tersdie zij meent dat kan vermeden worden. Verder had de commissie bemerkingen op volgnr. 85, on- derhoud der scholenzij vond de verschillende iDgeleverde rekeningen zeer hoog, en hoewel zij gaarne aanneemt dat de vorderingen voor gedane werkzaamhedenvoor men tot beta- ling overgegaan is, goed zijn onderzocht geworden, meent zij toch te moeten voorstellen te bepalen dat voortaan de mag- tiging tot betaling niet alleen door den Gemeente-opzigter maar ook door den Voorzitter der gemeentewerken, of een der leden dier commissie voor gezien geteekend moet worden. De commissie stelt voor, om voor het gehouden beheer Burgemeester en Wethouders dank te zeggenen de gemeen- terekening in Ontvangst op 102,895.25 en in Uitgaaf op 98,711.38 saldo/ 4,183.87 goed te keuren. De Voorzitter licht de door de commissie in haar rapport behandelde punten toe en geeft de gevraagde inlichtingen ook omtrent een paar punten door den heer 't Hooft nog vermeld, doch die niet in het rapport zijn opgenomeuen betreffende kosten van een schoonmaakster en het repareren van jalousien van het raadhuis. De Voorzitter stelt daarop voor, om de rekening vast te stellen overeenkomstig de conclusie van het rapport der commissie. Daartoe wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. III. Komt in behandeling de rekening van het Burgerlijk Armbestunr, over 1879. Het daaromtrent door de Financieele commissie uitgebragt rapport luidt als volgt: De commissie had hierop geene bemerkingenwesbalve zij meent u te moeten voorstellen genoemde rekening, groot in Ontvangst 4,024.32% in Uitgaaf 3,969.38 saldo/ 54.94% mede goed te keuren. De Voorzitter stelt voor om ook deze rekening, overeenkomstig de conclusie van het rapport der commissie, goed te keuren. Dienovereenkomstig wordt ook besloten zonder hoofdelijke stemming. IV. Overgegaan zynde tot de uitloting van aandeelen in geldleeningenworden als zoodanig aangewezen van de leening Ao. 1870 het aandeel nr. 23, groot 1000, en van de leening Ao. 1 877 het aandeel nr. 13, groot 500: beiden om te worden afgelost 1 January 1881. V. Alsnu worden zonder discussie of hoofdelijke stemming vastgesteld de voorwaarden van aanbesteding voor de levering van steenkolen voor het raadhuis en de scholen, gedurende den aanstaanden winter. VI. De Voorzitter zegt dat het, ten gevolge der Wet van 23 April 1879, Staalsblad nr. 72, noodig is, om de verorde ningen op de heffing en invordering van Legesgelden te herzien en wordt daartoe aan de goedkeuring der vergadering onder- worpen het navoigende besluit: De Gemeenteraad van Haarlemmermeer, heeft besloten Art. 1. Er zullen, te beginnen met den 1 Januarij 1881 ten behoeve der Gemeentekas geheven worden Legesgelden, naar het volgende tarief: lo. voor afschriften van stukken waarvan de Gemeentewet de verkrijgbaarstelling bij de artt. 72, 175, 182, 203, 219 en 229 voorschrijft,; voor schrijfloon van afschriften van acten van verhuring en aanbesteding, van certificaten en attesten van aanstellingen en van gunstige beschikkingen op verzoekschriften voor elke geheel of gedeeltelijk beschrevene bladzijde 15 cents. 2o. voor gedrukte stukken: ter grootte van een geheel vel 15 cents, van een half vel 10 cents en van een kwart vel 5 cents. 3o. voor huwelijks-voltrekking op andere tijden of andere wijze, als waarop zij, ingevolge het voorschrift van art. 4 der Wet van 23 April 1879 Staatsblad nr. 72 plaats vindt, 5 gulden. Art. 2. Er zullen geene legesgelden geheven worden van lo. bevelschriften van betaling; 2o. attestation de vita, tot ontvangst van lijfrenteupensioenenenz.3o. stukken door onvermogenden in hun persoonlijk belang benoodigd 4o. legalisatie van handteekeningen5o. alle stukken, die bij de Wet of eenig Koninklijk besluit van het zegelregt zijn vrijgesteld. Art. 3, Elke bladzijde zal bevatten 27 regels van 12 let- tergrepen. Art. 4. Bij het in werkiug treden van dit besluit is afge- schaft het raadsbesluit tot heffing van legesgelden van den 25 January 1856, goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 13 Maart 1856, nr. 49. Alsmede de navoigende Verordening op de invordering der Legesgelden ten behoeve der gemeente Haarlemmermeer, Art. 1. De tnvordering der legesgelden voor afschriften van stukkendie ter Gemeente-Secretarie algemeen verkrijgbaar moeten worden gesleld, zal geschieden door den Secretaris, dadelijk na het aanvragen der stukken. Art. 2. De Secretaris zal de ontvangen legesgelden jaarlyks, in de maand Januarij, by een door hem op te maken en door Burgemeester en Wethouders goed te keuren staat, aan den Gemeente-ontvanger uitkeeren. Art. 3. De Verordening op de invordering van Legesgel-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1880 | | pagina 1