Haarlfimmerieer. N°. 49. AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Een-en-Twintigste Jaargang. 1880. Vrijdag, 5 December. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Hoofd-Ageuten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeren van 2430 Nov. 1880. Zitting van Donderdag 28 October 1880, Prijs der AHvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12 J/, Cent. 1 it 11: m 11e it m 1:1: it Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. de Heeren Den 26 November j. 1., des morgens, is het schip van Jb. van Doom, van Tricht, geladen met aardappelen en ap- pelen in de Ringvaart dezer Gemeente nabij Huigsloot aan- gevaren door het schip van Kooimanvan Wiluis. Het schip van van Doom is van voren geheel verbrijzeld, doch .toch nog nabij den wal kunnen worden gehaald. Ongeveer 100 hectoliter der lading is gered, doch wegens beschadiging verkocht moeten worden. De schade aan schip en lading kan veilig op 500 wor den geschat. Men schijnt te betwijfelen of deze zaak wel aan een onge- luk kan worden toegeschreven. Er is althans aangifte van bij de politie gedaan. GEBOREN Hermanus Rudolf, zoon van A. Eigenhuis enM. E. Horstmeijer. Jacob Leendert, zoon van K. Bruyn en L. de Jong. Jan, zoon van J. Kooy en M. A. Verploegb. Bou- dewina Adriana, dochter van R. van der Snee en K. van der Heyden. Johanna Hendrika, dochter van J. Middelkoop en G. de Graaf. Jannetje, dochter van K. Koningen en H. E. Ver. hoeve. Cornelis Petrus, zoon van P. J. Yennunicht en C. Sprangers. Jannetje, dochter van P. Cramer en A. Boeser. Johanna, dochter van H. W. Landwehr Johann en J. Ersman. Aagje Adriana, dochter van D. Snijder en G. Varkevisser. Korstiaan, zoon van C. Kolle en M. Bokhoven. Maartje, dochter van C. Blom en P. van den Kommer. LEVENLOOS GEBOREN: Een kind van A. Drechsler en A. van Leeuwen. Een kind van J. J. van den Broeck en T. Zant- man. OYERLEDEN Marigje van Trooijen, oud 43 jarengehuwd met Jozefes Hendrikus Tiggelooven. Cornelia Huiberdina van Andel, oud 28 jaren, gehuwd met Leendert van der Vlugt. Anna Helena, oud 3 maanden, dochter van G. van Loon en A. Duivenvoorde. Christina Maria, oud 8 maanden, dochter van W. Hoogewerf en A. Limmen. ONDERTROUWDR. A. Kleist met J. Sterk. GEHUWD: W. van Yliet met E. E. de Weerd. C. Hoenson met M. A. Vos. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zaturdag-avond van 67 uur, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week5 ct. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Sommige lezers worden herinnerd, dat zij nog in het bezit zijn van boeken die reeds lang hadden behooven te worden terugbezOrgd. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden zijnde de heeren: Klapwijk, Ver- kuijl, van Reeuwijk, Dorbeck van VuurenBiesheuvel, Ran Pruissen, Timmermans, Tensen, Bultmande Breuk, Knaap en 't Hooft; alsmede de Secretaris. Afwezigde heer van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 30 September 1880, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het volgende: a. de Provincial bladen van 1880, nr. 43 tot 56; h. dat door Heeren Gedeputeerde Staten goedkeuring is verleend op de raadsbesluiten van 30 Sept. 11., tot verkoop van grond aan Kl. Vaalburg, en tot af- en overschrijving in de Begrooting, dieDSt 18 80; alsmede de tweede Suppletoire Begrooting, dienst 1880; c. het proces-verbaal der op 26 October 11. gedane opneming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. A1 hetvvelk voor kennisgeving wordt aangenomen. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFEENDE te adresseren aan VAX BOIVGA C°.te Amsterdam. UiterHfh Woetmdng.) II. Komt in behandeling het Suppletoir Kohier van den hoofdelijken omslag, dienst 1880. Gemeld Kohier heeft ter lezing gelegen van 13 tot 27 October 1880, en zijn daartegen geen bezwaren ingebragt. Nadat van bedoeld Kohier voorlezing was gedaan zegt de heer Verkuijl dat de aanslag van W. van der Slee, weduwe van Barennaar hij meent, te hoog is en geeft daarvoor de reden op. Op voorstel van den heer de Breuk wordt besloten gemelden aanslag te verminderen met 7 en dus te bepalen op /15. Verder geene bedenkingen gemaakt wordende, stelt de Voor zitter voor: bedoeld Kohier vast te stellen op 200.50 en de termijnen van invordering te bepalen op 4 en 30 December 1 880. Dienovereenkomstig wordt besloten. III. Aan de orde is de wijziging der instructie voor de Gemeente-geneesheeren. De Voorzitter deelt mede, dat Burgemeester en Wetbouders met de Gemeente-geneesheeren eene conferentie hebben gebad daarin zijn behandeld de bezwarendie de geneesheeren tegen de instructie hebben; terwijl het resultaat is, dat de genee9- heeren de volgende wijziging wenschen: In de laatste alinea van Art. 1 en in Art. 3 te doen ver- vallen de woorden„breukbanden", enz. In Art. 3 het minimum van verdienste ter bekoming van geneeskundige hulp van f 8 te hrengen op /7. Art. 5. Achter de woorden „te kort schiet", te lezen als volgt: „Bij wettige verhindering of bij afwezigheid van deze kosteloos hunne hulp te verleenen". Indicn in eene wijk de betrekking van vroedvrouw vacant is en een geneeskundige in zoodanige wijk, op ma'gtiging van bet Burgerlijk Armbestuur, eene verlossing doet bij iemand vallende in de termen van Art. 3, zal hem daarvoor telkens eene toelage van f 7 worden verleend. De heer Verkuijl heeft er bezwaar tegen om het minimum van verdienste te brengen van 8 op 7. Nadat daaroratrent was gesproken door de heeren Bultman, 't Hooft, de Breuk, Verkuijl en Biesheuvel, wordt door den heer Verkuijl voorgesteld om het cijfer van 8 te bebouden. Daartoe wordt besloten. De verdere wijzigmgen door de geneesheeren voorgesteld, worden goedgekeurden de instructie dienovereenkomstig gewijzigd. De heer 't Hooft betoogt dat het ook wenschelijk zou zijn eenige verandering in de wijken te brengen, bijvoorbeeld ten opzigte van den ringdijk bij Aalsmeer. De Voorzitter en de Wetliouder Tensen deelen mede, dat geen der geneesheerenmet wie geconfereerd isverandering wenscht. IV. De Voorzitter legt over de door de Commissie voor de gemeente-werken met den gemeente-opzigter gedane taxatie van het hui9 van den Gemeente-ontvanger, zijnde sectie K, nr. 1533 en 1569 welk huis gemelde ontvanger hypothecair wenscht te verbinden als borgtogt, in plaats van het thans verbonden perceel van A. Doekes. Na korte gedachtenwisseling stelt de Voorzitter voor, goed te keuren dat het getaxeerde perceel hypothecair wordt verbonden als borgtogten Burge meester en Wethouders te magtigen omna de vestiging van de hypotheekvergunning te verleenen tot het roijeereu der inschrijving op het huis van A. Doekes. Dienovereenkomstig wordt besloten, onder bepaling dat het te verbinden perceel moet worden geassureerd en de polis bij het Gemeentebestuur moet berusten. V. Gelezen een adres van mej. E. van der Sluijs Gemeente- vroedvrouw te Abbenes, inhoudende verzoek dat aan baar ternggave gedaan moge worden van /14, door haar betaald voor verhuiskosten naar hier. Wordt besloten op dit adres afwijzend te beschikken. VI. Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van eene circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten, dd. 6 Oct. 1880, waarbij eenige opgaven en inlichtingen worden gevraagd be- treffende het kwaadaardig klaauwzeer of rotkreupel onder de schapenen tevens gevraagd of de Rand het noodig acht over te gaan tot vaststelling eener policie-verordening omtrent dit onderwerp. Tevens wordt voorgelezen het hieromtrent ingevvonnen berigt van den Gemeente-veearts. De Voorzitter onderwerpt aan het oordeel van den Raad of eene verordening zal worden vastgesteld. Hierop volgen eenige discussienwaarbij versehillende leden hun gevoelen omtrent het al of niet besmettelijke van het klaauwzeer of rotkreupel mededeelen. In het algemeen evenwel is men voor het vaststellen eener verordening, ter voorkoming van verspreiding van dit ongemak onder de schapen. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Het voorstel van den Voorzitter, om zoodanige verordening vast te stellen, wordt dan ook aangenomen. Men besluit voorts aan de afdeeling Haarlemmermeer van de Hollandsche Maatschappij van Landbouwadvies te vragen omtrent de bepalingen, die in zoodanige verordening zullen moeten worden VII. Wordt gelezen een adres van A. van de Stadtboek- handelaar te Hoofddorphoudende verzoek dat hem de leve- rantie der schoolbehoeften voor het volgend jaar moge worden opgedragen. De heer Bultman vraagt, of adressant dit jaar de laagste inschrijver is geweest? De Voorzitter antwoordt neen; maar adressant vraagt om de schoolbehoeften nu uit de hand te mogen leveren. De heer Verkuyl vraagt hoeveel het verschil is geweest in de kosten tusschen dit jaar en vroeger ook met de bijlevering. De Voorzitter kan dat niet juist opgeven maar zegt dat van de Stadt altijd de bijlevering heeft gehad. De heer Dorbeck is er voor om de leverantie weder aan te besteden, als zijnde goedkooper; en zou wenschen dat ook de schrijfbehoeften voor de Secretarie werden aanbesteed. De heer Bultman is voor eene aanbesteding en zou willen bepalen dat de aannemer voor denzelfden prijs de bijleveringen moest doen; spreker gelooft, dat men moet aanbesteden, indien men niet e6n persoon wil bevoordeelen. De heer 't Hooft zon, als het bedrag slecbts weinig ver- schilt, aan Burgemeester en Wetbouders willen overlaten om het te gunnen aan iemand in de gemeeDte. De beer de Breuk en andere leden zijn daartegen. De Voorzitter vraagt of het algemeen gevoelen is om de schoolbehoeften aan te besteden? Wordt besloten tot aanbesteding. De heer Bultman ondersteunt alsnu het gevoelen van den heer Dorbeckom ook de levering van papier enz. voor het Gemeentebestuur aan te besteden. De Voorzitter vraagt of men wenscht dat ook die leverantie zal worden aanbesteed. Alle leden verklaren zich daarvoor, ook wat betreft de bijlevering. VIII. Aan de vergadering wordt voorlezing gedaan van eene circulaire van Heeren Gedeputeerde Staten der provincie; dd. 29 September 1880, Prov. Had nr. 50, waarbij wordt verzocbt dat de Gemeenteraad zal overgaan tot de regeling van sommige onderwerpen, die betrekking hebben op de uit- voering der nieuwe wet op het Lager Onderwijszoo alsde bepaling van het getal der scholende bepaling der vakken van onderwijs, de regeling der jaarwedden van onderwijzers, enz. Naardien omtrent het aantal scholen kan van kracht blijven het raadsbesluit van 9 Augustus 1877 n6. 9, zoo is eerst aan de orde de bepaling van de vakken van onderwijs, op de scholen te onderwijzen. De heer Verkuyl stelt voor deze zaak aan te houden en te stellen in handen eener commissie tot onderzoek. Spreker acht deze zaak van te groot belang om nu dadelijk te worden afgedaan. De heeren 't Hooft en Knaap ondersteunen dit voorstel. De heer de Breuk ziet de noodzakelijkheid hiervan niet in, waaromtrent eene woorden wisseling ontstaat tusschen de heeren de Breuk en Knaap, en waarbij ook nog wordt besproken de benoeming van een hulp-onderwijzer voor school n°. 4. De heer Bultman is er voor om de zaak af te doende Staten wenschen zulks ook, want er is haast bij. De heer 't Hooft acht de zaak te gewigtig om in haast te worden afgedaan en is voor de benoeming eener commissie. Het voorstel tot benoeming eener commissie wordt daarop in stemming gebragt en aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Alsnu wordt overgegaan tot de benoeming eener commissie van drie leden. Daartoe worden bij stemming gekozen de heerenG. B. 't Hooft, H. F. Bultman en P. Verkuyl. IX. Alsnu komt ter tafel een ontwerp-besluit tot bepaling der jaarwedden van de onderwijzers. Uit den daarbjj overgelegden staat blijktdat de wisselende inkomsten der hoofdonderwijzersberekend volgens art. 86 der nieuwe wet, hebben bedragen voor de hoofdonderwjyzers aan school n°. 1 145.65, aan school n°. 2 102.46, aan school n°. 3 161.78, aan school n°. 4 aan school n®. 5 f 105.56, aan school n®. 6 f 106.65; aan school n®. 7 86.92, aan school n°. 8 72.98, aan school n°. 9/86.29, aan school n°. 10 96.32, aan school n°. 11 27.37. Met het oog daarop, wordt vastgesteld het navolgende besluit De Gemeenteraad van Haarlemmermeer,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1880 | | pagina 1