Haarlemmermeer. 1880. Vrijdag10 December. N°. 50. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLBER-BELANGEN GEWIJD. Een -en-T win t igste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. \\\AKZ/ het Abonnement: 6— Prijs van in het Jaar IIoofd-Agenteii voor (lit VVeekblatl, te Haarlem P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 17 December 1880. Zitting van Donderdag 28 October 1880, Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. HAARLEMMERMEER ALLE T0EZEND1NGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. enkel Nommer 15 Cent. tlitert{fk Woensdag. Prijs van een de Heeren UITSLAG van de op Dingsdag 7 December 1880 door Dijkgraaf en Heemraden van den Ilaarlemmermeer- Polder gehouden aanbesteding voor het verhoogen van den Ringdijk en Jaagweg met bermen, tusschen den Vijf- hnizerweg en de brug van Haarlem. Hiervoor werd ingeschreven door J. van den Heuvel Az.te Haarlemmermeer, voor 8970. L. Brouwer, te Gouda7913. C. Bouterse, te Amsterdam,9948. A. van Son, te Haarlemmermeer,9350. C. Bos, te Haarlemmermeer,9487. A. Knijkte Haarlem,12700. J. Dekker, te Sloten11861. H. de Borst, te Papendrecht,12440. M. W. Schreuders te Schagen 12999. T. Lanser, te Zijpe10288.— Zaturdag-middag was men bij den landbouwer D. de Vlie- geraan den Hoofdweg bij den Lisserweg alhier, bezig om met stoom te dorschen. De machine stond bij den graanberg. Terwijl de zoon van C. Verver, van Abbenes, bezig was met een mes de schoven los te snijdenbrak de kap van den bergten gevolge waarvan deze omviel en de zoon van Verver er onder geraakte. Hij was terstond een lijk en had verwondingen aan den mond en het hoofddoor het mes dat hij gebrnikte veroorzaakt. GEBOREN Petrus Cornelis, zoon van C. Melman en M. van Grieken. Adriaantje, dochter van J. van Splunter en A. van der Sluis. JohaDna Catharine, dochter van B. Meenderinck en N. van Mersbergen. Johannes, zoon van T. Tit en J. van der Bnrg. Adriaantje Johanna, dochter van L. Goebel en G. Eggink. Hilligje, dochter van H. de Groot en A. G. Laupman. Immetje, dochter van C. Schellingerbout en G. Vriesman. Pieternella, dochter van P. Marcusse en E. Kallenzee. 0\ ERLEDENCornelis Adriaan, oud 3 maanden, zoon van H. Eilias en C. A. de Kam. Willem Jurrian, ond 7 jaren, zoon van J. Ruwers en L. van Prooijen. Gerrit, oud 14 jaren, zoon van C. Verver en C. Vlaar. Catharina Maaike, oud 2 weken, dochter van J. Westdijk en A. M. de Vries. ONDERTROUWDJ. G. Branderhorst met H. Kooij. GEHUWD: H. Zevenhuizen met A. Bras. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. (Vervolg en Slot, zie ons vorig nummer). XIII. AaD de orde is de behandeling der Begrooting voor 1881. Het rapport van de Financiele Commissie luidt als volgt: De Financiele Commissie uit den Gemeenteraad heeft zich onledig gehouden met het onderzoek der Gemeentebegrooting voor 1881. Als resuitnat van dat onderzoekheeft zij de eer aan den Gemeenteraad mede te deelen Uitgaven. Volgnr. 28. Jaarwedde van den Gemeente-Ontvanger. De Commissie nam hierbij kennis van het adres van den Ontvanger om tractements-verhooging. De Commissie acht, met het oog op de niet omvangrijke werkzaamheden aan die betrekking verboDden de jaarwedde van 750 hoog genoeg. Mogt het later blijkendat de Ont vanger zijn borgtogt zal moeten verhoogen dan zou het wel- ligt overweging verdienen om de jaarwedde met 50 te ver hoogen. Thans echter vindt de Commissie nog geen vrijheid om verhooging voor te stellen. Voignr. 30. Ambtenaren ter Secretarie en den Concierge. De Commissie behandelde hierbij het adres van Heldoorn tweeden klerk ter Secretarieom tractemeDts-verhooging. Naar- dien die titularis nog pas sedert een jaar alhier werkzaam is en het tractement toch niet gezegd kan worden zeer laag te zijn acht de Commissie het tractement vooralsnog voldoende. \oignr. 58. Begraafplaatsen. De Commissie nam kennis van het adres van J. Lewis, doodgraver, om tractements- verhooging. De Commissie vond geen terinen otn verhooging van tractement voor te stellenen acht het bestaande vol doende. Volgnr. 71. Jaarwedde van de veldwachters. Naar aan- leiding van het adres der veldwachters om tractements-verhoo ging, wenscbt de Commissie voor te stellen om de jaarwedde van elk hunner te verhoogen met 25 dus te zamen met /100, onder deze stellige voorwaarde, dat dan ook voor kleeding der veldwachters jaarlijks niet meer zal uitgegeven worden dan 300, welk bedrag de Commissie meent voldoende te zijn. Zij stelt daarom voor omVolgnr. 76 te verminderen met 100 voor kleeding. Volgnr. 78. De Commissie geeft in overweging om, in plaats van de telken jare te verrigten groote reparation aan de bestaande brandspuitende minst waardige door nieuwe te vervangen. Volgnr. 85. Jaarwedde van den Gemeente-veearts. De Commissiegelezen hebbende het adres van den Gemeente- veearts, om tractements-verhooging, meent dat het salaris voor de door hem aan de Gemeente te verstrekken dieusten voldoende is. Volgur. 86. Jaarwedde van on^erwyzers. Met het oog op de verpligting volgens de nieuwe wet, om onderwijs in de scholen te geven in nuttige handwerken stelt de Commissie voor om dezen post te verhoogen met 1000. olgnr. 91. Mogt de Gemeenteraad besluiten om niet weder eene Schoolcommissie in te stellen, dan zon deze/200 kunuen worden geschrapt. VolgDrs. 100 en 101. De Commissie meent dat de voor- gestelde 2000 voor buitengewone aflossing van schulduitde gewone middelen niet moet plaats hebben, dewijl dat geld tot andere doeleinden zal benoodigd zijn, o. a. voor het La»er onderwijs; daarom wordt voorgesteld om volgnr. 101 te ver- minderen met 2000, en, in verband daarmede, de post van renten te verhoogen met 50. De Commissie acht het bovendien zeer wenscheljjk om waar de mogelijkheid zich daartoe aanbiedt, de belastingendie toch reeds drukkend genoeg zijn, eenigszins te verlagen. Ontvangsten. Volgnr. 8. Opcenten personele belastingen. Naardien de raming der opcenten op de personele belasting hooger bedraagt clan het bedrag geraarad voor hoofdelijken omslag, zoo moet deze post, volgens Art. 247 der Gemeentewetworden ver- minderd, en, in verband met de opmerking gemaakt. Op volgnr. 100, stelt de Commissie voor, om het getal der te heften opcenten op de personeele belastingen te verminderen met 6, en dus te brengen op 56, die te ramen zijn op 10,672.08. Volgnr. 21. In verband met de voorgestelde verhooging van den post voor: jaarwedden der onderwijzerswordt voorgesteld om den post voor teruggave van het Rijk te verhoogen met 300, en dus te brengen op 9169.05. Worden de door de commissie voorgestelde wijzigingen goed- gekeurddan zouden de ontvangsten verhoogen als volgt: Teruggave van het Rijk voor kosten van het onderwijs 300.— De uitgaven verminderen: aflossing van schnld 2000. 2300.— En daarentegen de ontvangsten te verminde ren met Ontvangsten personeel1123.38 en de uitgaven te verhoogen Renten van geldleeningen60. Kosten van onderwijs1000. 2173.38 Zoodat er dan nog overblijft126.26 Waarmede de post voor onvoorziene uitgaven zou kunnen worden verhoogd. De Commissie stelt voor de begrooting aldus gewijzigd vast te stelleD. De Commissie voornoemd get. G. B. 't Hooft. P. Knaap Gz. P. Verkutl. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Tot de behandeling overgegaan zijnde, wordt aangevangen met de Uitgaven .- Volgnr. 25, 26 en 27 worden goedgekeurd. Volgnr. 28. Jaarwedde ontvanger. De heer Dorbeck stelt voor, deze post te verhoogen met 50. De heer 't Hooft zegtdat de commissie daar tegen is met het oog op de weinig omvangrijke werkzaamheden van den ontvanger, en al is in sommige andere gemeenten het tractement hooger, daar moet de ontvanger ook klerken en andere onkosten er van betalen. De heer Klapwijk is voor verhooging met 50. llet voorstel van den heer Dorbeck wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Volgnr. 29, 30, 31 en 32 worden goedgekeurd. Volgnr. 33. Vuur en licht. De heer Bultman vraagt of deze post niet kan worden ver- minderd en of de steenkolen worden gecontroleerd bij de af- levering door den aannemer. De Voorzitter autwoordt dat de post moeijelijk kan ver- minderd worden en dat de aflevering der steenkolen wordt gecontroleerd. Volgnr. 33, 34 en 35 worden goedgekeurd. Volgnr. 36. De heer Bultman zegt, dat de Commissie voor de Gemeentewerken heeft nagezien de herstellingen enz. die in het volgeude jaar te verrigten zijn. Ofschoon hare bevin- ding niet geheel overeenkomt met lietgeen Burgemeester en Wethouders in deze begrooting voorstellenzal de Commissie zich er toch bij nederleggenonder voorbehoud om later bij de bestekken zoodanige veranderingen voor te stellen, als zij noodig mogt achten.. Volgnr. 36 tot en met 50 worden daarop goedgekeurd. Volgnr. 51. Aanplakborden. De heer Dorbeck merkt aandat de aanplakborden er zeer vuil uitzien. De Voorzitter antwoordt dat de Gemeente de aanplakborden moet onderhouden. De heeren Dorbeck en Bultman voeren aan, dat de veld wachters toch betaling krijgen voor de aanplakkingen die zij vooi paiticulieren doenen dan ook wel konden zorgen dat de borden er beter uitzagen. De heer Bultman klaagt er over dat het secreet in het Raadhuis er zeer vuil uitziet; ook andere leden bevestigen zulks, en weuschen dat daarnaar beter zal worden gezieu. De post wordt daarop goedgekeurd. Volgnr. 52 tot 57 worden goedgekeurd. Volgnr. 58. Begraafplaatsen. leu opzigte van het adres van J. Lewis, doodgraver te Nieuw-Vennepom tractements-verhooging, is door de com missie afwijzend geadviseerd. De Voorzitter merkt echter aan, dat de doodgraver Boom nog al geld maakt van het gras der begraafplaatsen Lewis niet, omdat daar sleclit gras groeitterwjjl Lewis/ 10 minder vast inkomen heeft dan Boom. Nadat de heeren Knaap en 't Hooft hadden aangevoerd dat Lewis geen raefcr werk heeft dan vroeger, wordt door den heer Bultman voorgesteld om Lewis/ 10 per jaar meer te geven. Daartoe wordt besloten en de post goedgekeurd. Volgnrs. 59 tot 70 worden goedgekeurd. Volgnr. 71. Veldwachters. Door de Commissie is voorgesteld om dezen post te ver hoogen met /100, en daarentegen Volgnr. 79 met/100 te verminderen, en zulks ten einde het tractement van elken veldwachter te verhoogen met /25. De heer Bultman zou nog liever er een Veldwachter bij aangesteld willen zien, en acht de woonplaatsen der veld wachters niet goed geregeld. De Voorzitter ondersteunt het verzoek der Veldwachters om tractements-verhooging. De heer Dorbeck is tegen verhooging. De heer Bultman zegt, dat de rekening door de veldwachters in hun adres gemaakt, onjuist is, want zij verdienen er nog geld bij. De Voorzitter zegt, dat de veldwachters er weinig bij verdienen. De heer Bultman zegt ook dat de veldwachters weinig doen, daarom is spreker tegen verhooging. De heer 't Hooft acht het tractement der veldwachters te laag, met het oog op dat van de Rijksveldwachters. De Voorzitter geeft inlichtingen orotrent de kleeding, welke de veldwachters krijgen, en zegt dat zulks moeijelijk kan worden verminderd. Het voorstel der Commissie tot verhooging van het trac tement der veldwachters met25 elkwordt daarop aangenomen met 8 tegen 6 stemmen.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1880 | | pagina 1