Haarlefflfflemeer-PQlder. 1881. Vrijdag, 29 April. No. 17. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twee-en-Twintigste Jaargang. Is Gemeenteraad van Haarlemmermeer. \Y UK// Prijs van het A.bonnement: in het Jaar0, Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Hoofd-Agenten voor dit Weekbladte Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 2026 April 1881. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 31 Maart 1881, HAARLEMMER1UEER. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ABLE TOEZENDINGEN, KEDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VA.\ BOVGA C0., te Amsterdam. Witcrlijh Woenadag Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren De' inschrijvingen ran de op Vrijdag 22 April 1881 door Dykgraaf eu Heemraden gehouden aanbestedingen zijn als volgt A. Het verdiepen van eenige vakken der Togten in dien polder C. Boutersete Amsterdam, de massa voor/ 28,848; J. Verbeek, te Haarlemmermeer, perceel 2 voor/3015; P. van Essen, te Houtryk en Polanen, perceel 1 voor 2287 en perceel 2 voor/2347 L. Brouwer, te Gouda, de massa voor 24,943; J. van den Henvel Az., te Haarlemmermeer, perceel 1 voor/ 2485, perceel 2 voor/ 2649, perceel 3 voor/6598, perceel 4 voor/ 7598 perceel 5 voor/4998 de massa voor 23,700. B. Het bouioen van eene draaibrug over de Ringvaart by Vijfhuizen J. Hulsbos, te Haarlemmermermeer, voor/ 10,250; J. van den Heuvel Az.te idem, voor /9989; W. C. Scbreuder, in den Houtrakpolder, voor/14,843; B. Zuithof, te Haar lem, voor/ 8995 P. van Essen, te Houtryk en Polanen, voor 10,147; W. Coppee, te idem, voor /9969. Wij vernemen dat de beer P. Dammesonderwijzer te Hoofddorp, voorkomt op het drietal voor de betrekking van hoofd der openbare school te Leersum, provincie Utrecht. De inlyving der lotelingen voor de Nationale Militie, is voor deze gemeente bepaald op 12 Mei 1881. Het hoogste nommer dat ingedeeld wordt is 91. Een timmermansknecht te Hoofddorp, J. A. Boeser genaamd, gebuwdheeft het ongeluk gehad dat een zware balk op zijne regter hand is gevallen, waardoor de top van de middelste vinger geheel is afgekneld en beide andere vingers plat. De pijn moet vreesselijk zijn. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zatnrdag-avond van 67 uur, ten Baadhuize. Het leesgeld bedraagt Eer weekct. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Sommige lezers worden herinnerd, dat zij nog in het bezit zyn van boeken, die reeds lang hadden behooren te worden terugbezorgd. GEBOREN Adrians Maria, dochter van J. van Voorst en A. C. Meijer. Lijdia, dochter van A. van Reeuwijk en A. Bie- mond. Adrianuszoon van M. Cardol en M. van der Groef. Adriana Elisabethdochter van P. Eilander en J. van den Heu vel. Mariadochter van A. Imanse en S. Filius. Cornelia dochter van J. Vinke en E. Bonk. Neeltjedochter van H. Verboom en J. van Tol. Johanneszoon van P. A. Wezenbeek en J W. van Loenen. Pietertje, dochter van P. Dunweg en J. van Groningen. Neeltjedochter van A. vau den Oever en L. van der Pol. Corneliadochter van G. Bakker en L. Metselaar. Maria Theodoradochter van H. Siebeling en A. M. Brouwer. Petrus, zoon van J. Bisschop enE. Wagenaar. Nicolaaszoon van A. Haspels en G. Peetoom. Marinns Adrianuszoon van A. Noordam en P. Sonneveld. Neeltje, dochter van J. Zoeteman en G. de Vet. OVERLEDENPetrus Schaapoud 71 jarenlaatst wednr. van Aaltje Abbink. Johanna van Es oud 31 jarengehuwd met J. van Koijik. Cornelisoud 4 jaarzoon van K. Vasten- hout en S. Eveneens. Aaltjeoud 20 maandendochter van A. Oudshoorn en E. M. P. van Herwaarden. Jantjeoud 3 maanden, dochter van J. Boon en C. Dikkeboom. ONDERTOU VVDJ. Homan met A. Hogerwerf. H. W. Groenveld met M. Pruissen. W. van Liempt met M. P. Bjjl. W. Trouwen met W. C. Kamp. C. Smit met A. M. Baaijens (wed.) GEHUWD: Geene. Op de tweede vrije weekmarktte Hoofddorp, den 28 April gehouden, waren aangevoerd 105 runderen57 paarden waaronder die op de stallen, 30 schapen 2 geitenen, be- balve kaas, boter, eijeren, gevogelte, yzer en touwwerk, eene mooye verzameling bloemen en heesters. Eene verzameling als laatstgemeldezal de volgende week weder ter markt worden gebragten daar in Haarlemmer meer veel wordt geklaagd dat men of geen of zeer laat in den tijd bloemen kan bekomenwordt daarin thans te gemoet gekomen. Op de markt ontwaarde men Engelsche en Duitsche koop lieden. De handel was vlug. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. (Reeds vroeger in het kort medegedeeld.) Voorzitterde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 ledenzijnde de heeren: Klapwijk, van Riessen, van Reeuwijk, Ran, DorbeckBiesheuvel Verkuijl, de Breuk, van \uuren, Tensen, KnaapPruissen, 't Hooft en Bultmanalsmede de Seeretaris. Afwezig: de heer Timmermans. De Seeretaris leest de notu'.en van 24 February 1881, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de Provinciale Bladen van 1881, Nr. 14 tot 20 en 22 tot 26; b. dat door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd de begroo- ting voor 1881 c. dat bij Koninklijk besluit van 24 February 1881Nr. 5, is goedgekeurd het Raadsbesluit tot heffing van schoolgeld voor meer uitgebreid lager ouderwijs. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Komen in behandeling de adressen van G. de Vries A. Peeters en J. H. Bertels, verzoekende dat aan hen in erfpacht mogeu worden afgestaan de navolgende stukjes ge meentegrond, gelegen te Hoofddorp, en wel: G. de Vries 77 centiaren, A. Peeters 80 centiaren en J. H. Bertels 181 centiaren, uitmakende gedeelten van het kadaster perceel sektie D, Nr. 1239. Tegen de uitgifte in erfpacht bestaan by geen der leden bedenkingen, en nadat de erfpachtsom was bepaald op drie cents de centiare en de duur der erfpacht op dertig jaren, wordt 00k besloten in het erfpacht-contract op te nemen de volgende bepalingen De erfpachtgevers behouden zich uitdrukkelijk het regt voor om de erfpacht vroeger dan het in artikel 1 bepaalde tijdstip te doen eindigen, in het geval het Gemeentebestuur den grond voor gemeentedienst of uit andereu boofde mogt benoodigd hebben. De erfpachter zal in dit geval geene schadeloos- stelling kunnen vorderen. Ingeval het gebouw, staande op den grond grenzende aan den bij deze akte in erfpacht gegeven grondvan eigenaar mogt veranderenvervalt dit contract tenzij de erfpacht, met inachtneming van artikel 2mede aan den nieuwen eigenaar van bedoeld gebouw zij overgedragen. Vervolgens wordt vastgesteld het navolgende besluit: De Gemeenteraad van Haarlemmermeer, Gezien de adressen van G. de Vries, M. Peeters en J. H. Bertels verzoekende dat aan hen in erfpacht mogen worden afgestaan de navolgende stukjes gemeentegrondgelegen in het Hoofddorp Gelet op art. 137194 der Gemeentewet, Heeft besloten 1°. In erfpacht uit te geven den volgenden gemeentegrond; a. aan G. de Vries, een gedeelte, groot 77 centiarenvan het perceel sectie D, Nr. 1239; b. aan A. Peeters: een gedeelte, groot 80 centiaren, van het perceel sectie D, Nr. 1239 c. aan J. H. Bertels, een gedeelte, groot 181 centiaren, van het perceel sectie D Nr. 1239. 2°. De erfpachtsom wordt bepaald op drie ceDts per centiare elk jaar en de duur der erfpacht op dertig jaren gesteld. 3°. Het ontwerp der akte van erfpacht, bij dit besluit ge- voegdwordt bij deze goedgekeurd. 5°. Dit besluit wordt onderworpen aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Gedaan te Haarlemmermeer enz. III. Aan de Vergadering wordt medegedeeld, dat het Raads besluit van 24 February 1881, tot instelling eener weekmarkt, door Heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. De Voorzitter vraagt, of nu de bestaande markten zullen worden behouden of afgeschaft. De vergadering besluit 00k de bestaande markten te be houden, doch bepaalt dat de gewone aankondiging of herin- nering aan die markten in het vervolg kan achjterwege blijven omdat die markten toch in de almanakken van landbouw enz. zy'n vermeld. Vervolgens wordt bepaald dat de weekmarkt zal aanvangen op Donderdag 21 April a. s.waarvan openbare kennisgeving zal worden gedaan. Terwyl voorts wordt vastgesteld de volgende verordening op de markten in deze gemeente. Art. 1. De weekmarkt zal gehouden worden des Donder- dags, op het zoogenaamde marktplein te Hoofddorp. In de week waarin Hemelvaartsdag voorvalt, wordt de markt op Woensdag, in de weken waarin Kerstmis en Nieuw- jaar vallen, wordt geen markt gehouden. Art. 2. Ieder, die vee of goederen ter markt brengt, is verpligt zich ten opzigte van plaatsing enz. te gedragen naar de bevelen die hem van wege Burgemeester en Wethouders door den marktmeester gegeven worden. Overtreding dezer bepaling wordt gestraft met eene geldboete van 1 tot /25. Art. 3. Het aanvoeren en uitstallen van vee of koopwaren op de markt mag in de maanden April tot en met Augustus niet geschieden voor 5 uur des morgensin de overige maanden niet voor 6 uur des morgens. Overtreding wordt gestraft met een geldboete van 1 tot/ 25. Art. 4. Aan keuring is onderworpen het ter markt gebragt zynde vee, vleesch of spek. Art. 5. Ziek vee of bedorven goederen mogen niet ter markt gebragt worden. Overtreding wordt gestraft, voor zooverre daarin bij geene wet is voorzienmet eene geldboete van 1 tot 25 en gevangenisstraf van 1 tot 3 dagen, te zamen of afzonderlykbehoudens de bevoegdheid van den regter het voorwerp, waarmede de overtreding ia begaan, verbeurd te verklaren. Art. 6. De keuring van vee, vleesch of spek geschiedt door den gemeente-veearts. Wanneer deze overtreding van het be paalde, in het vorige artikel genoemdbemerktdan geeft hij hiervan onmiddellijk kennis aan den Burgemeester. Art. 7. De markt eindigt des namiddags ten 2 ure. Art. 8. Na den markttijd mag niemand vee of andere voor- werpen op het marktplein laten staan en zal alles binnen edn uur na afloop der markt van bet marktplein moeten ontruimd zijn. De overtreding hiervan wordt gestraft met eene geldboete van 10 tot 25. IV. Thans wordt aan de Vergadering medegedeeld a. een schrijven van mej. A. M. Wiering, berigtende dat zij zich genoodzaakt heeft gezien den 1 Maart 1.1. hare be trekking van hulp-onderwyzeres aan school Nr. 6 te verlaten, dewijl zij anders hare betrekking te Ouder-Amstel niet kou aanvaarden b. een schrijven daaromtrent van den hoofd-onderwijzer Boekel, aandringende op spoedige voorzieniug in de behoefte aan hulp, en verzoekende dat moge worden aaugesteld een hoofil-onderwyzer, of, zoo die Diet te krijgen is, een bulp- onderwijzerbenevens eene hulp-onderwijzeres. Alsnu zou moeten plaats hebben eene nieuwe stemming over het verzoek van mej. Wiering, om vervroegd ontslag, waaromtrent in de vorige Vergadering de stemmen hebben gestaaktdoch aangezien door het plaats gehad hebbende vertrek van mej. Wiering bedoeld verzoek feitelijk vervallen is, stelt de Voorzitter voor geene andere stemming te houden. De Vergadering vereenigt zich daarmede, en besluit voorts aan Burgemeester en Wethouders over te laten om voorloopig in de vacature te voorzienindien daartoe nog voor de eerst- volgende Raadsvergadering mogelijkheid mogt bestaan. IV5w. De heer van Riessen acht het wenschelijk om de instructie voor de onderwijzers zoo te wijzigen, dat het ont slag zal ingaan twee maanden nadat het is gevraagd, en niet twee maanden nadat de Raad op het verzoek van ontslag zal hebben besloten. De heer Bultman ondersteunt zulks. De Voorzitter zegt, dat eene zoodanige wyziging zal aan- geboden worden in eene volgende Vergadering. V. Komt weder in behandeling bet adres van J. C. Kem- penaar en andere ingezetenen, houdende verzoek dat eene school gebouwd moge worden naby den Lisserweg aan de ringvaart by de Oude Wetering, en wordt tevens gelezen het daarop ingewonnen advies van de Plaatselyke Schoolcommissie, waarbij wordt in overweging gegeven om, met intrekking van

Weekblad van Haarlemmermeer | 1881 | | pagina 1