A tl v e r t e ii t i e n. Hoogheemraaflschap Rijnlanfl. hjl ZALF HOLLOWAY ItfflL Openbare Besteding. VERPACIIT1NG. LAND. LAND, Eene Bouwmanswoning - 151 - 240 Hectaren uitmuntend vruchtbaar SLUM- en MAAGPILLEN Wei- of Hooiland, HAARLEMMERMEER. Openbare Yerk ooping Rouw-, Wei- en Klaverland, WaarschuwingWaarschuwing „H0LL0\VAY'S ZALF FN PILLEN", Het SCHOONMAKEN van WATEREN en het ONDERHOUD van SLOOTEN en GREPPEN, in 23 Perceelen. De Directie der Maatschappij tot droogmaking der Legmeerplassen zal, op Diiisdiig den aOn September 1881. des voormiddags te 10 uren in het RECHTHUISte Uithoorn ten overstaan van de Notarissen G. 1), BOERLAGE ell J* F. HERBSCHLEB, voor den tijd van twee jaren, publiek verpachten: ONGEVEER Byspeptia. A. BOELE, op Maandag- 19 September 1881 14 Hectaren 18 Aren en 10 Centiaren uitmuntend op Woensdag 31 Augustus 1881, van ruim 12% Hectaren vruchtbaar sen rcmdgevoerd en geniet werkelijk eene uitstekende bediening doch moet ook duehtig betalen en gevoelt zich daardoor te midden van de Amerikaansche beschaving. Het interessantste is het schouwspel onder den val in de beroemde „Cave of Winds." De wateren van den Niagara storten naar benedeu over een reusachtige trap van kalksteen, waaronder zich leisteenrotsen bevinden; daardoor brokkelen deze steenmassa's voortdurend af, soms bij groote stukken. Over een tijdsverloop van duizenden jaren heeft de val zich dan ook reeds vrij ver achterwaarts verplaatst. Achter de loodregt neerstortende watermassa's heeft zich eene grot ge- vormd, welke honderd-en-vijftig voet hoog, vijftig breed en driehonderd lang is, en die men geleid door een betrouwbaren gidskan binnentreden. Over rails wordt men door eene machine naar beneden getransporteerd en komt daar in eene planken hut, swaar men eerst een vvaterdicht kostuum aan irekt, bestaande uit wollen onderkleederen en een overkleed van wasdoek. Men kan het tochtje namelijk niet volbrengen zonder zich het ongemak van een sproeiregen en een behoorlijk stortbad te getroosten. De voeten worden geschoeid met vilten schoenen om te beveiligen tegen het uitglijden op de glibberige paden, waar een enkele misstap het leven kon kosten. De Niagara is een gestrenge heer; hij staat geen vreem- deling toe zijne wonderen te aanschouwenzonder hem de huivering van het doodsgevaar te doen ondervinden. Van de hut af door een gids geleid, klautert men langs houten trappen en over naauwe bruggen van rotsblok tot roisblok, altijd voort, op den waterval toe. Het ontzettend geraas, dat elk ander geluid in de geboorte smoort, verwekt een beklemmend gevoelvalzeeen slaan den aankomeling in het gezigt en doen hem de oogen sluiten een grijze nevel omhult hem en aan zijne voeten spat het ziedende sehuim hoog in de lucht. In het bewustzijn dat het toch onmogelijk zou zijn terug te keeren, zoekt men al tastend vooruit te komen en wordt het zelfs niet gewaar wanneer men eigenlijk onder den waterval is gekomen. Over een nat, glibberig houten voetpad loopt men langzaam en voorzigtig voort. Nu valt het water reeds den -reiziger over 't hoofd en gansche stortzeeen slaan onophoudelijk over hem heen. Hij moet al zijne krachten inspannen om niet in de grondelooze diepte naar beneden gesleurd te wordenwaarbij ook zelfs eene poging tot redding volkomen onmogelijk zou zijn. Zijn geroep om hulp zou vruchteloos zijnmen kan hier zijn voorman iets toesohreeuwen zoo hard men wilhij verstaat er niets van. Daarbij perst de geweldige aandrang van water de lucht in de grot zoo zamen dat men slechts met groote inspan- ning kan ademen en ieder oogenblik meent te zullen stikken. Aan een togtje naar de „Cave of Winds" zijn alzoo allerlei bezwaren verbonden. Men slaakt een zucht van verlichting als men weer in de vrije lucht is en zich op nieuw verheugen mag in den aanblik der zon. Toch gevoelt niemand berouw het waagstuk te hebben ondernomendat onvergetelijk blijft omdat men iets dat er ook maar in de verste verte op gelijkt nooit weer ziet. Ingesloten tusschen bet water en de rotsen, gevoelt men zich afgescheiden vau de wereld, alleen met bovenaardsche inagten en wordt door het ontzagwekkende van den indruk in eene eerbiedige, bewonderende stemming gebragt. Alleen hij, die de spits der pyramiden aau den rand der woestijn of den afgezonderd staanden hoogen berg heeft beklommen, heeft iets van dien aard ondervonden. Wanneer men in de planken hut aan den oever terug is gekomen, vordert het reisprogramma nog eene vaart in een bootje over den stroom beneden den waterval, en men be- klaagt zich over dat togtje niet. Het is minder gevaarlijk dan het scbijnt. Wei wordt de kleine boot door de wild bewogen golven hevig op en neer geslingerdmaar al dansende be- schrijft zij hare baan over het water en veilig komt men op de plaats der afvaart terug. Uit het midden van den stroom overziet men eerst de geheele breedte van den waterval, die V* geografische mijl bedraagt, Goat Island meegerekend. In op verren afstand zigtbare zuilen stygt de waterdamp ten hemel op. En daaronder staan de witte wanden schijnbaar onbewegelyk; maar boven de diepte zweven zware wolken. Alles dwarrelt, bruist en sist daar door elkander, en dikwijls vertoont zich boven de schuimende golven een regenboog in gloeijende kleureupracht. Dan is de Niagara-val het scboonst. In het Prado te Marseille werdeu Zondag avond te 5 uren stierengevechten gegeven. Daarvoor had men houten renperken gemaaktwaar omheen planken estrades, die ongeveer 2000 toeschouwers konden bevatten. Twee stieren waren reeds in het strijdpeik verschenentoen een vreeselijk gekraak zich hooren liet. Langs een geheele zijde waren de trappen inge- stort. Een onbeschrijfelijke verwarring ontstond onmiddellijk. Van den eenen kant hoorde men slechts kreten van pijn en wanhopig roepen om hulp, van de andere zijde was het een verschrikkelijke paniek en een gedrang waarbij men elkander letterlijk verpletterde. Het gerucht van de catastrophe had intusschen de stad bereikt en hulp bleef niet achterwege. De autoriteiten waren spoedig aanwezigzoomede de pompiers en hospitaal-soldatendie zich onmiddellijk aan het werk be- gaven voor het wegruimen van planken en balken. IJsselijk schouwspelEen duizend personen liggen bedolven onder de houtmassa. Die nog kracht genoeg heeft om hulp te roepen wordt verpletterd door een nieuwe instorting; een ander poogt zich langs de hoopen hout op te hijschen, doch valt terug door het meegeven van het hout. Met de grootste voorzich- tigbeid moet men den een er uithelpen, den ander er uit- trekkenen toch moet men zich haastenzoo men het aantal dooden en stervenden niet wil zien toenemen. Te middernacht was het reddingswerk nog niet afgeloopen. Op dat oogenblik bedroeg het aantal dooden 14waarvan 8 naar de Morgue zijn vervoerd. Er waren 175 gekwetstenvan wie 30 naar hunne families zyn gebracht. Als eene proeve van koopmansstijl diene het volgende: Ten slotte moeten wij UEd. nog mededeelendat de traan, die wij voor UEd. in het oog hadden, ons door den neus is gegaanwijl ze hier thans lichter aftrek vindt, ten gevolge waarvan wij er ook van afgegaan zijn. De weduwe Brenkel C°. zit echter nog vol; ze vraagt 50 voor directie levering; wilt UEd. haar daarvoor hebben? Cito antwoordwant er zijn nog meer liefhebber en in 't algemeen is er veel liefhebberij voor het artikel. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van Htfiilanrt, zullen op Woensdag den 24sten Augustus 1881, des middags ten 12 ure, in het Gemeenlandshuis te Leiden, bij enkele insclirijving besteden, overeenkomstig de Be- stekken en de Algemeene Voorwaarden Het Bestek zal van den 6den Augustus af voor 10 Ceri- tende Algemeene Voorwaarden voor 10 Centen en de Ge- zegelde Inschrijvings-Billetten voor 21 Centen verkrijgbaar zijn ter Secretarie van Rijnland te Leiden, en bij de Op- zigters te SpaarndamKatwijk en Gouda. De INSCHRIJVINGS-BILLETTEN zullen ten 11 ure van den Bestedingsdag in de Bus in het Gemeenlandshuis gesto- ken moeten zijn, volgens 72 der Algemeene Voorwaarden. Nadere inlichting is te verkrijgen bij den Ingenieur te Leiden, en bij de Opzigters te Spaarndam en te Katwijk. Leiden, den 3don Augustus 1881. Dijkgraaf en Hoogheemraden voornoemd, DE CLERCQ, Dijkgraaf. W. G. DE BR1JYN KOPS, Secretarie. gelegen in den iHoonler Ucgmeerpolderonder de Ge- meenten Nieuwer-Amstel en Uithoorn, aan den Noorddammer- weg en Amstelveenschen Tochtin Afdeelingen G en C. Breeder bij Notitien omschreven, welke van af den le Sep tember 1881 te verkrijgen zijn ten Kantore* der voormelde Maat schappij, Kalverstraat No. 161 te Amsterdamten Kantore van de Notarissen G. D. BOERLAGE te Uithoorn J. F. HERBSCHLEB en B. W. SMIT, te Nieuwer-Amstel, J. G. H. TERHORST, te Amsterdam en P. LEDEBOERte Aalsmeer. (SCHRELDER S PILLEN) zijn Maagversterkendzacht Laxerendbijzouder goed tegen Slijm en bevorderen de Spijsvertering'. 32V2 Ct. per Doos, verkiijgbaar te Haarlem- mermeer alleeil bij J. J. BLOKKER, Nieuw-Vennep. Haarlem, G. W. Keur, Zijlstraat. ttwi waehte xieh voor namaahsel.s Elk Doosje is geivihlceld in een biljel met de naamteekening van den Vervaardiger J. J. SCHREUDERApolheker. VOOR tigde zenuwen verkrijgen kracht en de gezondheid ontwikkelt zich weder gunstigde patient geraakt weder in het voile bezlt gemakkelijke spijsvertering, vrolijk humeur en verfrisseheu- de rust. 21. Doosjes Pillen en Potjes Zalf f 0.80, f 1.85,/ 3.— 6.75, 13.50, 20.50 zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij ALLE APO- THEKERS in Holland; alsmede in HOLLOW AY'S ETABL1S- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street, vroeger 244 Strand. Gebrekkige spijsvertering. Sommige menschen zijn in 't bij- zonder lijdende aan maag- en leverkwalen terwijl deze kwalen bij anderen worden voortgebragt door veel te zitten door eene onre- gelmatige levenswijs of door ongerustheid van den geest. Zijn de lever en de maag van streek, dan gesehiedt spoedig ditzelfde met het hart en de longen, en zoowel ligchaam als geest lijden er door. Deze bewonderenswaardige Pillen werken onmiddellijk op die orga- nen en brengen ze spoedig tot hunnen natuurlijken gezonden toe- stand terug. De onzuiverheden worden uit het stelsel verbannen de ademhalingsorganen verligthet verhitte, bloed verkoeld en de gal-afscheidingen geregeld; de werking van het hart wordt rus_ De Makelaars E. M. J. LE JAIJ en J. LEESTEMAKER, te Sloten, en M. J. CLAESSENte Nieuwer-Amstel, zullen, ten overstaan van den te Sloten gevestigden Notaris des middags te 12 uren, in het Verkooplokaal Wraseati te Amsterdamverkoopen met Stalling' voor 17 stuks Hoornvee, benevens ScbllUI'met Stalling voor 2 Paardenllooibei'g en daarbij gelegen onder de Gemeente Slotenann den Sloterstraahveg get. A, No. 45, nabij Amsterdam. Alles breeder bij Billetten en Notitien omschreven. Infor- matien en Notitien te bekomen bij genoemde Makelaars en den Notaris A. BOELE, in het Dorp Sloten. 's voormiddags 10 ure, in het Koffijhuis van J. PASMOO te Nieuw-Vennep, ten overstaan vau den Notaris J. SAMSON, in de Afdeeling BEINSDORPlangs den Venneperdwarsweg nabij Nieuw-Vennepen zulks in 5 Perceeleil, welke op de van deze Verkooping verspreide Billetten in het breede zijn aangeduid. AANVAARDING: van het BOUWlaild na ontblooting der Schoofen van het Wei- en Klaverland met Kersmis beide in dit jaar. LASTEN voor de Koopers sedert den 1 Julij. Betaling der Koopprijzen op 12 October e. k. en van het Opgeld Contant. Nadere informatieu te bekomen ten Kantore van voornoem- den Notaris SAMSON te Nieuw-Vennep en ten Kantore van de Heeren OOLGAARDT en PROOT, Nieuwe Groenmarkt 22 te Haarlem. Zekere Apothekers in de Nederlanden bedriegen het Publiek grof door verkoop van zoogenaamde welke zij zelven fabriceren en welke niet alleen van onwaarde zijnmaar ook schadelijk voor de Gezondheid. Ieder Pot of Doosje, het echte Medicijn heeft op de Etiquelte het opschrift.533, Oxford StreetWjondon: en draagt de stempel der Regering van Groot-Brittanniemet de daarin gegraveerde woorden Uollowaffs I* ills a tut Ointment. Amsterdam, 15 Aug. Vee. Ter markt heden aangevnerd: 540 Runderen vette le kwal. 88 c., 2e kwal. 80 c., 3e kwal. 72 c. per kgr.; Melk- en Kalf koeijen /140 a 260; 2 Graskalveren 58 nuch- tere dito 6 a 11; 89 Schapen en Lammeren f 29 a 18; 327 vette Varkens 52 a 57 c. per kgr.; 19 Biggen 10 a 15. 17 Aug. Granen. Tarwe per 2400 kgr. in loco zonder handel. Op levering f 1 lager, Nov. 307. Rogge per 2100 kgr. in loco hooger Peters- burger /240 dito van boord /235. Op levering hooger verkochtOct. 212, 211 Maart/199, 198 Mei /197, 196.Zaden. Koolzaad op 800 kgr. Olie per 2000 kgr. in Oct. /2 hooger,/365 April 3 hooger. f 375. Lijnzaad zonder handel. Olie. Raap-Olie per 100 kgr. willig; 34, 341. Lijn-Olie per 100 kgr. nagenoeg onveranderd f 301, 30. Koeken. Raapkoeken (1600 kgr.) 92 a 98; Lijnkoeken (100 kgr.) /10J a /121. Vee. Aangevoerd: 153 vette Kalverenle kwal. 90 c., 2e kwal. 70 c.; 10 Graskalveren 12 a 20; 27 nuchtere dito /8 a 13 113 vette Var kens 52 a 57 c. per kgr. 18 Aug. Rogge per 2100 kgr. in loco stil Petersb. /240. Op levering weinig veranderd Oct. /211, 210, 211, 212; Maart /199, 198 Mei /196. Tarwe per 2400 kgr. op levering hooger; Nov./310. K001, zaad /4 hooger, Oct. /369 April f 379. Aardappelen. Westlandsche 2,90; Katwijker Zand /3,60 a 4,60: Noordwijker dito 2 a 4 llillegommer dito /2,50 a 5 Haarlemme1" dito /2,40 a 3; Geldersche Kralen 3,20 a 3,50 Friesche f 3,40 a /3,50 dito Engelsche /2,20 a 2,30. Aanvoer 4500 hectol. Handel zeer levendig, voornamelijk in Friesche Geldersche stil. A-llAiaiEiax*, 12 Aug. Kaas. Aangevoerd 140,471 kgr. Kleine en Commissie 36 Middelbare 37 laagste prijs /18. Delft, 18 Aug. Botee 61.a 69.naar kwal. per 1 vat. Dockum, 17 Aug. Heden waren eenige bundels nieuw Vlas aan de markt, die uitmuntend van kwaliteit waren. Van oud Vlas is nog veel voorraadwaarvan tot zeer gedrukte prijzen enkele partijtjes werden geplaatst. 2e kwal, Gouda 17 Aug. Kaas. le kwal. 33,50 a 30,a; f 29,50 a 26,50 per 50 kgr. naar kwal. en wigt. Handel gewoon Haarlem, 17 Aug. Vee. Aanvoer ter markt16 Koeijen en Ossen waarvan 10 verkocht tot /130 a 230 2 Stieren, waarvan 1 ver kocht tot /50 a 80 6 Pinken, verkocht tot 50; 15 nuchtere Kalveren, verkocht tot f 10 a 20; 102 Schapen, waarvan 82 verkocht tot 17 a I

Weekblad van Haarlemmermeer | 1881 | | pagina 3