1881. Vrijdag, 14 October N°. 41. V A 1\ AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Twee-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Ilaarleinmermeer. ■I Prijs van het Abonnement: in bet Jaarfi. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, -elke regel meer 12'/2 Cent. IIoofd-Ageuten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven ran 511 October 1881. GEBOREN Woutertje, docbter van K. Jongkiud en G. J. van Logohem. Barbera, docbter van J. Schouten en H. v. d. Vosse. Wilhelmina Johanna, docbter van W. Uitermark en N. Appelman. Maria Johanna, docbter van Elisabeth de Jong, (ongeh.) Willem, zoou van J. Spaargaren en M. Lugtigheid. Johanna, doehter van J. Krijgsman en O. Kooij. Abraham, zoon van A. Boesveld en J. B. Buurman. Arie, zoon van C. Bos en C. Biemond. Jacob, zoon van J. Overbeek en J. Struik. Sophia Catharina Maria, docbter van D. Spaargaren en P. Lanser. Gijsbertus, zoon van H. Resoort en G. van Weel- Uitvoerig Verslag der Vergadering gehouden op Dingsdag 6 September 1881, II A A It L E it M Hit At E E It. Pry's van een enkel Nommek 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFEENDE te adresseren aan VAX BONGA C°.te Amsterdam. Utterlyk Woensdag.) Groote Letters worden uaar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Uitslag van de op 11 October door den Notaris J. L. van der Moer gehouden veiling van 43,21,90 hektaren Land, in Sectie 1), Kavel 14 en 15. Perceel 1, zijnde 10,80,00 hektaren. Hoogste bieder, de beer Jbr. Mr. J. W. II. Rutgers van Rozenburgvoor/7,600 afgeinijnd door den beer J. Schoorl, op 450 daarboven. Perceel 2, zijnde 12,14,40 hektaren. Ploogste bieder, de beer Rutgers van Rozenburg, voor 10,600 afgemijnd door den heer C. van Lubekop /550 daarboven. Perceel 1 en 2 gecombineerdafgemijnd door den heer A. Stokman, op 400 daarboven, maakt te zamen 19,600. Perceel 3, zijnde 2 0,24,50 hektaren. Hoogste bieder, de beer A. Stokman, voor/ 14,600; afgeslagen en niet gernijnd. Alle pereeelen gecombineerd afgeslagen en gernijnd op 500, door den heer A. Stokman. Dus te zamen voor 34,700. den. Geertrui, docbter van J. Vaalburg en S. B. v. d. Perk. Dirk, zoon van W. Tensen en T. Eilander. LEVENLOOS GEBOREN geene. OYERLEDENgeene. ONDERTROUWD geene. GEHUWDP. Noordhuizen met M. K. Thorborg. P. v. d. Beek met H. van Drunen. Indien de hieronder vermelde personen zich in deze ge- raeente mogten ophoudenw orden zij in bun belang aarige- maaud zich ter Secretnrie aan le melden voor de inschryvino- in het Bevolking-Register Dirk Bokkersgekomen van Leiden. Johannes de Jong,Oudenbosch. Cornelisje Redeker,Alphen. Catharina de Koning, I Wed. van Kouteren, IRotterdam. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. (Reeds vroeger in het kort- medegedeeld.) Voorzitlerde Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig negen leden zijnde de heerenKnaap Timmennans, PruissenBiesheuvel, van Vuuren, Klapwijk Dorbeck Bultman en van Riessen; terwijlna de beeediging (zie het eersle punt der notulen), nog op de pre9entielijst ge- teekend hebben de heeren: 't Hooft, Ran, de Brenk en Ver- kuijl. Mede tegenwoordig de Secretaris. Afwezig de heerenTensen en van Reeuwijkde eerste met kennisgeving wegens ongesteldheid. De Secretaris leest de notulen van 18 Augustus 1881, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeelddat van Heeren Gedeputeerde Staten geen berigt is ingekomen betreffende bet indienen van bezwaren legen de toelating van de heeren P. de BreukP. Verkuyl, G. B. 't llooft en J. Y. Ran, als leden van den Gemeenteraad; noch ook omtrent het doen van ambtshalve uitspraak omtrent die toelaling, zoodat alsnu kan worden overgegaan tot het afleggen der bij de wet voorge- schreven eeden door gemelde heeren. De heeren de Breuk, Verkuijl, 't Hooft en Hail ter ver gadering tegenwoordig, leggen daarop in handen van den Voorzitter af de eeden voorgeschreven bij art. 89 der Gemeente- wet en art. 83 der Grondwet, en worden door den Voorzitter geluk gewenscht. De Vergadering bestant alsnu uit dertien leden. II. Aan de Vergadering wordt. medegedeeld bet navolgende a. de Provinciale Bladen van 1881, n°. 57 tot 60; b. het Proces-verbaal der op 23 Augustus 1881 gedane opneming der boeken en kas van den Geineente-ontvauger c. dat de heer R. Ewouds, te Kollumerzwaagde be- noeming tot hoofd der school n°. 9 heeft aangenomen d. dat heeren Gedeputeerde Staten hebben goedgekeurd het Raadsbesluit van 18 Augustus 1.1., tot het doen van be- talingen uit de onvoorziene uitgavendienst 1881. Deze mededeelingen worden aangenomen voor kennisgeving. III. Komt in behandeling de rekening van inkomsten en uitgaven over 1880. De Financieele Commissie brengt daaromtrent het navol gende rapport uit De Financieele Commissie heeft zich op den 5den September 1881 met het onderzoek der rekening onledig gehouden en deelt als resultaat daarvan aan den Gemeenteraad mede Volgnr. 31, kosten van licht en braridstoffen. Alleen voor turf is uitgegeven 147voor sleenkolen slechts/68. De uitgaaf voor turf komt, in vergelijking met die voor steen- kolenzeer hoog voor; het verdient overweging, om meer steenkolen en minder turf te gebruiken, en ook de leverantie van turf aan te besteden. Ook trok het de aandacbt dat de uitgaven voor lucifers en voor petroleum voor het Raadhuis belangrijk hoog waren. De Commissie vond uitgegeven voor het snoeijen van boo- men: Volgnr. 33, raadhuis 8.volgnr. 51, wegen 16,10; volgnr. 86, bij de school te Hoofddorp 12.10 te zamen 36.20. Der Commissie kwam deze uitgaaf zeer belangrijk voor en meent zij op meerdere zuinigheid te moeten aandringen. Zij vond bij volgnr. 33 en bij verschillende andere artike len zeer vele rekeningen wegens uit de hand gedane werk- zaamheden. Deze uitgaven, buiten aanbesteding gedaanbe- reiken daarenboven een aanzienlijk bedrag. De Commissie acht het beter en verkieselijker om alle her- stellingen aan gemeente-eigendommen te verrigtenen die daarvoor maar eenigzins vatbaar zijn, te doen bij aanbeste ding; en die aanbesteding te doen niet, zonals tliansin den zomer, maar in de maand December, zoodat alle onder- houdswerkenin den loop van het volgende jaar te verrigten, door denzelfden aaunemer kunnen worden gedaan. Men voorkomt daardoor die groote menigte van buitenrekeningen zooals er nu zijn en tevens dat op de verschillende posten der begrooting meerdere gelden worden uitgegeven dan bij de begrooting zijn toegestaan. De Commissie zou dezen maatregel willen zien toegepast ook op het onderhoud der wegen, van de scholen en de andere werken. Alleen voor het onderhoud der dorpswegen werd in 1880 291.92 uitgegeven. Alle, althans bijna alle rekeningen, zijn geviseerd door den Gemeente-Opzigtermaar de Commissie acht het noodig en wenschelijk dat die rekeningen ook worden nagezien door de Commissie voor de Gemeentewerken. Op het nemen van zoodanigen maatregel dringt de Commissie aan. De Commissie vestigt er voorts de aandacht op, dat het marktplein zeer veel geld gekost heeft, namelyk/ 660.68'/2 daaronder is begrepen niet minder dan 18.93 wegens scliil- derwerk aan de markt, door Bakker en Poortier; zulks komt tie Commissie zeer vreemd en in elk geval zeer hoog voor. Voorts heeft het ophoogen aan Prook gekost /429; ter wijl de Commissie meent dat die som de daarvoor vroeger gegeven raming verre te boven gaat. Ook is niet minder dan 43.20^ uitgegeven voor een hardsteen op den zinkput van de markt. Voor verteringen en beloouingen aan spuitgasten en brand- meesters bij brand is betaald 921.15; dit bedrag is der Commissie zoo aanzienlijk hoog voorgekomendat zij den wensch niet kon tegenhouden dat in het vervolg met het verstrekken van ververschingen bij brand zoo gematigd moge- lyk worde te werk gegaan. Voor het schilderen van twee lantaarnpalen te Hoofddorp is gerekend 7.66. De Commissie begrijpt niet hoe dat mogelijk kan zijnen hoe zoo iets door den Gemeente- Opzigter kan worden goedgekeurd, De Commissie had omtrent enkele andere posten nog be- merkingen maar zij stelt zich voor die mondeling te bespreken. De Commissie stelt voor de rekening vast te stellen in ontvang op 79,766.54'/., en in uitgaven op 72,982.65. Batig saldo 6,783.89/,. De Commissie bestond uit de heerenG. B. 't Hooft voorzitter; P. Knaap Gz. en P. Verkuijl. Nadat van dit rapport voorlezing is gedaanopent de Voor zitter de beraadslaging. De heer 't Hooft zegt, dat wel de Commissie jaarlijks rap port uitbrengt; maar aan de voorstellen daarbij gedaan, wordt niet de hand gehouden. Spreker wenscht dat de Raad thans zal besluiten overeenkomstig de voorstellen door de Commissie gedaan. De heer Bultman acht de tegenwoordige wijze van werken niet goed, en wil dat de uitgaven nagezien worden vdordat de uiibetaling plaats heeft; anders is het onderzoek slechts eene tormaliteit. Zooals het nu gaat, kan de Commissie eigen- lijk alleen de raandateu nazienmaar men weet, en al de leden zijn daarvan overtuigd, dat die wel in orde zijn. Spreker wil echter dat de te doene uitgaven voor de betaling zullen beoordeeld worden. De heer Verkuijl zegt, "dat de Financiele Commissie dezelfde gedacbte heeft als de heer Bultmanmaar deze bedenking bij eene latere gelegenheid had gedaeht ter sprake te zullen brengen. De heer Bultman zegt, dat de Raad thans staat voor faits accomplis, en vraagtwat beduidt thans het werk der Commissie? De heer t Hooft zegt, dat de Commissie vooral meer zuinigheid wenscht. Spreker zegt: er zijn op het Raadhuis gebruikt 800 doosjes lucifers en 500 kan petroleum; hij vraagt: hoe kau dat? en acht het haast niet mogelijk. Ook is vroeger bepaald dat werken, die meer dan 50 gulden moeten kosten, vooraf beoordeeld moeten worden door de Commissie voor de Gemeentewerken, en er zijn reke ningen van over de 100, die niet bij de Commissie gc- weest zijn. De heer van Riessen meende, dat de Commissie voor de Gemeentewerken met bet nazien dier rekeningen belast wa3 die Commissie moet dat alles vooraf nazien en er mogen geen gelden uitgegeven worden zonder controle van gemelde Com missie. De heer Knaap zegt, dal het niet goed gaat zooals het thans geschiedt. De heer 't Hooft herinnert aan de kosten van het snoeijen der boomenen begrijpt niet hoe dat zooveel kan kosten hij gelooft dat de heer Rinck er weinig naar omziet. Ook in de kosten van het ledigen van privateu is groot verschil; aan de eene school kost dat een guldenaan een andere vier; bovendien wordt er nog drank in rekening gebragt. Spreker zegt over uog eene zaak te willen sprekenmaar zal zulks liever doen in eene besloten vergadering. De heer Knaap herinnert, dat vroeger besloten werd dat de onderwijzers de ruiteu die gebroken worden, moeten la- ten hetalen door heu die ze breken. Spreker wil dat daaraan de hand gehouden worde. De heer 't Hooft vraagt stemming over de vraag, of in 't vervolg alles zal worden aanbesteeden geen posten der be grooting zullen worden overschreden zonder voorafgaande magtiging. De Voorzitter acht bet moeijelijk om alles aan te besteden; dewijl er veel kleinigheden zijn die niet voor aanbesteding vatbaar zijn. De heer Biesheuvel zegt, dat er dan toch vele zakeu zijn die wel kunuen worden aanbesteed. De heer t Hooft meent dat het veel ligt aan den Ge meente-Opzigter; deze moet zorgen dat het werk vroeger kan worden aanbesteed. De heer van Riessen zegt, dat er allijd onvoorziene wer ken voorkomen; maar daarover moet dan eerst de Commissie voor de Gemeentewerken gehoord en crediet gevraagd worden. De heer Knaap spreekt in gelijken zin. De heer Bultman had gewenscht dat de Gemeente-Opzigter nu reeds met de Commissie had gesproken over de in het volgende jaar te doene werkenmaar tot heden weet spreker nergens van. De heer Biesheuvel zegt, dat de werken aan de scholen tot hiertoe gewoonlijk met Mei werden aanbesteed, met be- paling van een onderhouds-termijn tot Nieuwjaar, en vraagt of er dan van Januarij tot Mei zooveel werk was waardoor zooveel buiten-rekeningen konden komen. Spreker betwijfelt zulks, en vraagt voorts of het waar is hetgeen hy gehoord heeft, dat het werk aan de scholen, hetwelk thans uit de hand wordt verrigt, niet wordt gedaan volgens het vroegere bestek? Is dat zoo, dan kan de Opzigter het wel voor de begrooting gemaakt krijgen; maar dat gaat toch niet goed. De Voorzitter zegt, dat de Commissie voor de Gemeente werken zulks dan wel zien zal.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1881 | | pagina 1