1881. Vrijdag18 November UK 46. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. T wee - e n-T w in t i gs te Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. XXXARZ^ Prijs van het A.bonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12J/a Cent. Hoofri-Agenten voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Dienstregeling van liet Post- en Telegraafkantoor. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 915 November 1881. KANTONGEKEGT TE 11A A K LEM MER M EE R. Zitting van den 10 November 1881. Uitspraak van Vonnissen. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 29 September 1881, HAARLEMMEBAfEEIt Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAXTIE EN UITGAVE BETREFPENDE, te adresseren aan VAN BOiVGA C0., te Amsterdam. WJiterHjK Woentdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Onderstaande Peraonen worden iu hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden ten einde opgave te doen voor de bijhouding van het Bevolking-Register: Margaretha van Rijn,gekomen van Amsterdam. Catharina de Koning, Wed. van Kouteren, j0 en(ml" Guilielmus Peeters,Aalsmeer. Het Bureau van de Bevolking en van den Burgerlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur, en 's middags van 14 uur. Tot predikant bij de Herv. Gemeente Nieuw-Vennep is beroepen de heer W. Gerritsen candidaat bij het Proviuciaal Kerkbestuur van Groningen. Aan den Sloterweg te Haarlemmermeer is een kind van 4 jaar iu het land door een mestkar over de beentjes ge- reden. Sedert 6 Augustus 1881 kwameu in deze Gemeente in 16 gezinnen gevallen van roodvonk voor. Een kind is aan die ziekte overleden. Uitslag van de op 15 Nov. 1881 door den heer J. L. van der Moer, te Hoofddorp, in het koffiehuis „de Neder- landeu" gehonden veiling van de boerderij genaamd „Land voor Water." Perceel 1, groot 19,59,70 hectarenhoogste bieder, de heer Antonie Colijn, te Haarlemmermeer, voor 20,600. Niet afgemijnd. Perceel 2, groot 19,71,00 hectaren; hoogste bieder, de heer W, Claij Wzn., te Haarlemmermeer, voor 25,500. Niet afgemijnd. In combinatie gemijnd door den heer P. Booute Heem- stedevoor mevr. de wed. van Lennep, te 's Hage, op 6,500 daarboven; dus te zamen 52,600. Het Postkantoor is geopend Op Werkdagen, 's morg. van 6 tot 7 uur; van 8 tot 's namidd. 3 uur en 's avonds van 4 uur tot 5 uur 45 min. Op Zon- en I'eesldagen, 's morg. van 6 tot 7 uur en 8 tot 9 uur; 's namidd. van 1 tot 3 uur, en 's avonds van 4 uur tot 5 uur 45 min. Voor Postwissels en Kwitanti6n: Allien op Werkdagenvan 's morg. 9 tot's nam. 3 uur. Het Telegraafkantoor is geopend Op Werkdagenvan 's morg. 8 uur 30 min. tot 2 uur 's namidd. en 's avonds van 4 uur 30 min. tot 7 uur. Op Zon- en Feeutdagenvan 8 tot 12 uur voormiddags. In den nacht van 13 op 14 November zijn bij H. Stout, nabij Halfweg, vijf kippen ontvreemd, Aanvoer ter markt te Hoofddorp op 17 November: 47 Runderen, 16 Paarden en 8 Schapen. GEBOREN Neeltje en Maartje (tweel.)dochters van E. A. Slikker en M. Dekker. Leendert, zoon van A. Jansen en K. v. d. Pol. Johannes, zoon van E. Bijma en A. Kemp. Prans, zoon van E. Struik en G. Vergeer. Jacob, zoon van H. de Bree en B. Dekker. Jacob, zoon van J. Vreeken en E. Maarse. Marianna, dochter van G. Schonhage en M. C. Moor man. Neeltje, dochter van D. van Bekkum en E. Heermans. Anna Bregje, dochter van F. A. J. Heemskerk en G. Volkers. Petrus Adrianus, zoon van A. N. Straathof en J. M. Streng. Hendrik Godefridus, zoon van A. v. d. Heuvel en P. L. C. Danens. LEVENLOOS GEBOREN1 Kind van D. Koelewijn en K. van Tol. 1 Kind van P. Kort en G. H. van Meeteren. OVERLEDEN Trijntje, oud 13 jaren, dochter vanT. van der Sluijs en P. Edel. Maartje, oud 3 dagen, dochter van F, A. Slikker en M. Dekker. Adriaan, oud 20 dagen, zoon van A. Panis en C. Heij. Gerrit, oud 2 jaren, zoon van B. Terlouw en T. Vreken. Maatje, oud 3 jaren, dochter van F. de Bonte en M. Drooger. Aaltje Moolen, oud 66 jaren, wed. van J. Gravemaker. Andries van der Wal, oud 65 jaren, wednr. van W. de Jong. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD F. van Kessel met C. Knip. J. Kieft met C. A. Maas. D. Lagerveld met A. Buijs. J. v. B., woonplaats Lissewegens lapperij-overtreding, 3 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. V., woonplaats Aalsmeer, wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. v. d. L., woonplaats Hillegom, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. H. K., woonplaats Aalsmeerwegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. R. d. N., woonplaats Hillegom, wegens idem, 10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. K., woonplaats Hillegom, wegens tapperij-overtreding, 15 boete of 4 dagen gevangenisstraf. J. L. J. J. eu G. T. L. B. G., woonplaats Hillegom, beide wegens idem3 boete of 1 dng gevangenisstraf. T. v. R., woonplaats Lisse, wegetis jagt-overtreding, 40 boete of 11 dagen gevangenisstraf. J. S., woonplaats Lisse, wegens idem, 15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. L. v. S., woonplaats Uithoornwegens idem, 30 boete of 10 dagen gevangenisstraf. P. II., woonplaats Haarlemmermeer, wegens vischwet- overtreding3 boete of 2 dagen gevangeuisstraf. H. R.woonplaats Alkemade wegens idem 12 boete of 8 dagen gevangenisstraf. A. v. W.woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 6 boete of 4 dagen gevangenisstraf. A. d. V. en L. v. d. A., woonplaats Lisse, wegens mis- handeling van een paardelk 3 boete of 1 dag gevan genisstraf. G. J., woonplaats Aalsmeer, wegeus diefstal, 2.50 boete of 1 dag gevangeuisstraf. D. D., woonplaats Haarlemmermeerwegens politie-over- treding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. C. C. L., woonplaats Aalsmeer, wegens dronkenschap 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. A. B., woonplaats Kudelstaart, wegens tapperij-overtreding, 8 boete of 2 dagen gevangenisstraf. G. v. d. M., woonplaats Kudelstaart, wegens idem, 8 boete of 2 dagen gevangenisstraf. H. G. K.woonplaats Kudelstaart, wegens idem, 8 boete of 2 dagen gevangenisstraf. K. v. Z.woonplaats Kudelstaart, wegens idem,/8 boete of 2 dagen gevangenisstraf. L. S.woonplaats Hillegomwegens idem 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. L. v. M. Wz. en G. M.woonplaats Hillegom, wegens idemelk 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. D. C. H. en H. K. S.woonplaats Hillegom, wegens idem, elk 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. G. B. Azn.woonplaats Hoofddorp, wegens politie-over- treding3 boete of 1 dag gevangeuisstraf. J. M.woonplaats Alkemade, wegens idem, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. F. B., woonplaats Hillegom, wegens idem, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. N. K.W. S. en H. H.woonplaats Haarlemmermeer, wegens verwekken van burengeruchtelk 7.50 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. L.woonplaats Aalsmeer, wegens politie-overtreding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. C. d. B., woonplaats Aalsmeerwegens idem 1.50 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. v. d. H.woonplaats Amsterdam wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. T. H.woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. K. d. V., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. N. v. d. V., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. I. R.woonplaats Haarlemmermeer, wegens politie-over treding 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. H. v. Z., woonplaats Oud Ade, verboden baggeren,/10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. M.woonplaats Alkemade, wegens idem, /10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. T. d. J. Hz., woonplaats Alkemade, wegens idem, /10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. v. 't H., woonplaats Alkemade, wegens idem, 10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. {lleeds vroeger in het kort medegedeeld.) Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. (Vervolg en Slot, zie ons vorig Nommer.) VIII. Zijn aan de orde de voordragten tot heffing en invor- dering van het vergunningsrecht voor den verkoop van sterken drauk in het klein. Deze voordragten, gesteld geweest zijnde in handen van de FTnanciele Commissie, zegt de heer Bultman (voorzitter), dat de Commissie tegen de voordragten geene bedenkingen heeft dat de Commissie het eens is omtreut de wenschelijkheid dat het misbruik en zelfs het gebruik van sterken drank worde be- perkt, doch dat de Commissie niet eenstemmig is omtrent het bedrag of de hoegrootheid der te heffen belasting. Er zijn leden die 20 willen heffen van elke /100 huurwaarde; doch er zijn er ookdie, vooral met bet oog op de bijzondere gesteld- heid der gemeente, slechts 15 zouden willen heffen. Daaromtrent wenscht de Commissie dus dat door den Raad zal worden beslist. De heer van Riessen is voor /20; er zijn, zegt spreker, op sommige punten te veel herbergen. Wanneer nu enkelen opruimen, krjjgen de anderen daardoor meer debiet en kunnen dus ook het vergunningsregt beter betalen. De heer Bultman ziet er bezwaar in om de belasting te hoog te maken, met het oog op de bjjzondere gesteldheid der gemeente; maar ook daarom, dat van gedeelten van 100 betzelfde regt moet worden betaald als van /100. De heer Tensen verlaat de Vergadering. De heer 't Hooft is het eens met den heer van Riessen, en dus voor 20. De heer Dorbeck is voor 15. De Voorzitter brengt in stemmiug het voorstel van den heer van Riessen om 20 te heffen, welk voorstel wordt aangenomen met 10 tegeu 4 stemmen. {Voor stemden de heeren: Biesheuvel, Verkuijl, deBreuk, Pruissen, Timmermans, 't Hooft, Klapwijk, van Riessen, van Reeuwijk en van Vuuren. Tegen de heeren Bultman Knaap, Ran en Dorbeck). Alsnu worden aan de Vergadering voorgelezen de ont- werpen der besluiten tot heffing en invordering der belasting. De heer Bultman vreestdat het moeijelijk zijn zal om iemand te vinden die de schatting zal willen doen in eene zoo groote gemeentewaar een man onmogelijk met den omvang van het bedrijf der tappers kan bekend zijn; daarom zou Spreker het wel goed vinden, indien verschillende schat- ters werden benoemd, en de gemeente daartoe in schattings- districten werd verdeeld. De heer Verkuyl acht een schatter voldoende, vooral ook omdat de meeste herbergen wel onder de 100 huurwaarde zullen geschat wordenen het te betalen regt dus voor de meesten 20 zal bediagen; daardoor wordt de schatting veel vergemakkelijkt. De heer Bultman trekt zijn voorstel in, waarna 3e ont- werpen onveranderd en zonder hoofdelijke stemming worden vastgesteld. Zij luiden als volgt De Gemeenteraad van Haarlemmermeer, Gezien art. 6 der Wet van 28 Junij 1881 (Stbl. n°. 97), en de artt. 232 tot 236 der Wet van 29 Junij 1851 (Stbl. n°. 85), Besluit Art. 1. Het vergunningsregtkrachtens art. 6 der Wet van 28 Junij 1881 (Stbl. n°. 97), verschuldigd door hen, aan wie door Burgemeester en Wethouders de bij die Wet vereischte vergunning voor het verkoopen van sterken drank in het klein is verleendbedraagt eene som van twintig gul-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1881 | | pagina 1