Hi 1882. Vrijdag, 6 Januarij. VAX AAN LANDBOIJWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Geraeenteraad van Haarlemmermeer. Mo. 1. \AAa<U/> V Prijs van het Abonnement: in het Jaar Hoofd-Agenten voor dit Weekblad, te Haarlein: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 28 Dec. 18813 Januarij 1882. Zitting van den 29 December 1881. Uitspraak van Vonnissen. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer 12 /t Cent. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 27 October 1881, II AARLEMMERMEER Prjjs van een enkel Nommer 15 Cent. de Heeren ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. In 1881 zijn in de gemeente Haarlemmermeer: Geboren301 mannen en 302 vrouwen, te zamen 606, waaroDder 10 tweelinggeboorten. Overleden132 mannen en 137 vrouwen, te zamen 269, zynde 1 op de 54 zielen. Levenloos geboren werden 34 kinderen. Voltrokken huwelijken 99, en echtscheidingen geene. In 1881 hebben zich in de gemeente gevestigd: 445 man nen en 443 vrouwen, te zamen 888. De gemeente hebben verlaten598 mannen en 605 vrou wen, te zamen 1203. I)e bevolking op 31 December 1881 bedroeg7477 man nen en 6923 vrouwen, te zamen 14,400 personen, verdeeld als volgtNed. Hervormden 9397, Fransch of Waalsch herv. 6, Evang. Luth. 27, Ilerst. Evang. Luth. 8, Doopsgezin- den 193, Eemonstranten 10, Christelijk Gereformeerden 695, Roomsch Cath. 4047, Oud-Roomscben 9, Ned. Israelieten 2 tot geen der gezindheden behoorende 5, Baptisten 1. De bevolking op 31 December van 't vorig jaar bedroeg: 7458 mannen en 6920 vrouwen, te zamen 14,378 personen. Vet aanta'i jongelingen, die in Februarij a. s. voor de mi- litie moeten loten bedraagt 142; daarvan hebben vermoe- delijk vrijstelling: 40 wegens broederdienst15 wegen9 eenige wettige zoon; 6 wegens eigen militaire dienst, en 3 wegens te klein te zijn. Bij beschikking van 29 December 1881, is tot le klerk bij de Algemeene Rekenkamer bevorderdde heer M. Eggink, thans 2e klerk. In deze gemeente zijn 93 verzoekschriflen ingekomen om vergunning tot uitoefening van den kleinhandel in sterken drank, zijnde 37 minder dan het getal over het dienstjaar 1881/82 gepatenteerden. Te Middelburg is tot lid der Tweede Kamer van de Staten- Generaal gekozen de heer Mr. P. C. 't Hooft, Advocaat te 's Hertogenbosch met 1228 stemmende heer Bool had 1109 stemmen. Het getal geldige stemmen bedroeg 2337 de vol- strektc meerderheid was 1179. GEBORENAntje, dochter van A. van Someren en C. Teeuwis. Adriaan, zoon van G. B. van Limpt en G. v. d. Stroom. Jantje, dochter van J. Boon en C. Dikkeboom. - Trijntje, doch ter van J. L. van Essen en G. Lewis. Maria Virginia Louisa, dochter van A. Otte en M. Doolaege. Hendricus Ruurdericus, zoon van R. J. Visser en W. van Egmond. Hendrikus, zoon van D. Perdaan en J. M. Duwel. Geertruida, dochter van G. van Es en A. Kunis. Johanna Wilhelmina, dochter van J. de Vries en M. Westbroek. Jacoba, dochter van K. van Wirdum en A. de Rooij. Hendrik Cornelis, zoon van A. van Krimpen en M. Overbeek. Joseph, zoon van J. Middelkoop en G. de Graaf. Cornelis, zoon van J. Hoenson en M. v. d. Heijden. Cornelis Jan, zoon van W. Groen en P. Rus. Izaak, zoon van J. de Kooker en M. G. Lefeber. Geertruida Helena, dochter van A. Schalk en G. Tamboer. Engelmundus, zoon van J. Zonneveld en M. Telleman. Jan Hermanus, zoon van J. van 'gj Kolfsehoten en M. van Manen. Martinus, zoon van C. Smo- cnburg en M. L. v. d. Peet. Jurriaan Gerrit, zoon van H. de Groot en A. G. Laupman. Christiaan, zoon en J. v. Andel en J. Kardol. Wilhelmus, zoon van A. Trouwen en M. Bul- dcr. Gerrit, zoon van M. van Tol en P. Hogenboezem. Alida Sofia, dochter van W. Tronwen en W. C. Kamp. LEVENLOOS GEBORENgeene. OVERLEDEN Maartje Schotten, oud 63 jaren geh. met S. Vlaar. Marinus Cornelis, oud 5 inaanden, zoon van W. Schaap en M. Duijm. Johanna, oud 12 maanden, dochter van P. Gortzak en L. Schellingerhout. Maria Virginia Louisa, oud 1 dag, dochter van A. Otte en M. Doolaege. Elisabeth Martina, oud 2 maanden, dochter van C. Markus en M. C. Vfirmeulen. Cornelis, oud 5 jaar, zoon van J. Rietkerk en D. A. Blaak. ONDERTROUWD geene. GEHUWD: D. J. D. van der Veur met A. Been, In den avond van 3 Januarij is verbrand eene berg met ongedorschte tarwe en haverstaande bij de boerderij van l iterliJK Woenadag.) J. C. Kempenaar, bewoond door F. Dammanhoek Sloter- en LisserwegRR 17. De oorzaak is onbekend. De brandspuit van Nieuw-Vennep was bij den brand aanwezig. Alles was tegen brandschade verzekerd. KANTONGEREGT TE HAARLEMMERMEER. M. V., woonplaats Haarlemmermeerwegens ongeijkte ma- ten en gewigten 1 boete of 2 dagen gevangenisstraf. G. v. R., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem/l.50 boete of 3 dagen gevangenisstraf. J. v. L., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, /I boete of 2 dagen gevangenisstraf. D. O, woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 8 boete of 6 dagen gevangenisstraf. A. R., woonplaats Lissewegens idem2 boete of 4 dagen gevangenisstraf. J. S., woonplaats Hillegom, wegens idem, /1.50 boete of 3 dagen gevangenisstraf. W. Z., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, /I boete of 2 dagen gevangenisstraf. C. B., woonplaats Alkemade, wegens idem, 1 boete of 2 dagen gevangenisstraf. H. O., woonplaats Alkemade, wegens idem 0.50 boete of 1 dag gevangenisstraf. H. v. d. Z., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, J V.j'6 uot'u: tn 3 u'agelj g'eVuBgsTi'isauui. J. V., woonplaats Aalsmeer, wegens dronkenschap boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. M., woonplaats Aalsmeer, wegens idem 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. L. A. C., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. v. E., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. T. R., woonplaats Haarlem, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. C. C. L., woonplaats Aalsmeer, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. S., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. C. L., woonplaats Lisse, wegens idem, /5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. E. M., woonplaats Haarlemmermeer, wegens politie-over- treding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. D. K., woonplaats Haarlemmermeerwegens met eene lo- comobiele van meer dan 3000 kg. over de draaibrug te zyn gegaan zonder voorzorgsmaatregelen vrijgesproken. A. P., woonplaats Haarlemmermeer, wegens politie-over- treding, /6 boete of 3 dagen gevangenisstraf. P. B., woonplaats Haarlemmermeer, wegens laten loopen van vee op eens anders grond, 3 boete of 1 dag gevan genisstraf. P. v. d. S., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. H. d. L., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, /3 boete of 1 dag gevangenisstraf. D. d. B., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. J., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem,/5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. K. v. Z., woonplaats Aalsmeer, wegens niet op tijd sluiten der tapperij, vrijgesproken. N. B., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, vrijgesproken. P. v. d. V., woonplaats Leidenwegens overtreding der wet op de openb. middelen van vervoer, 3 boele of 2 dagen ge vangenisstraf. D. v. d. J., woonplaats Hillegom, wegens straatschenderij 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. P. S. en J. v. R., beiden woonplaats te Lisse, wegens po- litie-overtreding en verbranden van bedstroo, elk 2 boete of elk 1 dag gevangenisstraf. J. C.F. v. W.P. E. en C. J., alien woonplaats Aals meer, wegens vischwet-overtrediDgde drie eerste/10 boete of elk 2 dagen gevangenisstraf, de vierde /20 boete of 7 dagen gevangenisstraf. P. V. en W. V., beiden woonplaats Haarlemmermeer, we gens idem, elk /12 boete of ieder 4 dagen gevangenisstraf. P. Z., woonplaats Hillegomwegens idem6 boete of 4 dagen gevangenisstraf. Groote Letters worden naar hare plaalsruimte berekend. W. V., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem 12 boete of 4 dagen gevangenisstraf. D. N., woonplaats Lisse, wegens jagtwet-overtreding, 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. S. v. 8., woonplaats Hillegom, wegens idem,/30 boete of 6 dagen gevangenisstraf. C. G. en A. V., beiden woonplaats Haarlemmermeerwegens idem, elk /40 boete of 14 dagen gevangenisstraf. C. R., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 30 boete of 7 dagen gevangenisstraf. W. v. d. P. en J. K., beiden woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, elk 40 boete of 10 dagen gevangenisstraf. P. Z., woonplaats Hillegom, wegens idem, 40 boete of 10 dagen gevangenisstraf. L. v. M. en R. d. N., beiden woonplaats Hillegom, we gens burengeruchtelk 5 dagen gevangenisstraf. P. K., woonplaats Haarlemmermeer, wegens laten loopen van vee op eens anders grondvrijgesproken. J. K., woonplaats Alkemade, wegens baggeren, vrijgesproken. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Reeds vroeger in het hort medegedeeld Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorfff.r. Tegenwoordig 12 1eden, zijnde de heeren Tcnsen Knaap Timmerma?.?; Pruissen, t Ilooft, Klapwijl^ Biesheuvel, de BreukVerk'uy'iDorbeck, Ran en van uuren; alsmede de Secretaris. Afwezig de heerenBultman van Riessen en van Reeuwijk. De notulen van 29 September 1881 worden door den Secre taris gelezen en door de Vergadering goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de Provinciale Bladen van 1881n°. 65 69 en 7175; b. dat door Heeren Gedepuleerde Staten goedkeuring is verleend op het besluitgenomen in de vorige Vergadering tot verkoop van grond aan K. Vaalburg, en op het Suppletoir Kohier van den Hoofdelijken Omslag, dienst 1881. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenoir.en. If en III. Aan de orde zouden zijn de bestekken voor de aanbesteding van onderhoudswerken aan de Seholenhet Raadhuis, enz. Deze zaken worden aangehouden dewijl de Commissie nog niet met haar rapport daaromtrent gereed is. IV. Komt aan de orde het bestek voor de aanbesteding van het onderhoudawerk aan de dorpswegen. De Commissie voor de Gemeentewerken heeft tegen dit bestek geene bedenkingen. De Voorzitter stelt voor dit bestek goed te keuren. Dienovereenkomstig wordt besloten. V. Komt in behandeling het bestek voor de aanbesteding der leverancie van petroleum en turf voor het Raadhuis. Het rapport, door de Commissie voor de Gemeentewerken hieromtrent uitgebragt, luidt als volgt De Commissie voor de Gemeentewerken acht de opgegeven hoeveelheid te hoog; zij meent dat 400 liters petroleum en 20,000 turven voldoende is. De Commissie wenscht voorts dat bepaald worde dat steek- turf moet geleverd worden; voorts dat de leveriDg van turf zal moeten geschieden bij partijen van minstens 5000 stuks en de petroleum bij minstens 20 kan tegelijk. Voorts dat de petroleum moet geleverd worden 24 uren na de bestelling. Verder heeft de Commissie geen aanmerkingen. De Voorzitter stelt voor om het bestek overeenkomstig de voorstellen der Commissie te wijzigen en bet daarna vast te stellen. De heer Biesheuvel vraagt of de petroleum niet kan worden besteed per lamp. De Voorzitter vreest dat men dan geen inschry vers zal vinden. De heer Biesheuvel zegt dat elders ook de verwarming per kagchel wordt aanbesteed, en zou het daarom hier met de petroleum willen beproeven. De heer Verkuyl en de Voorzitter achten zulks ondoenlijk. Het bestek wordt vervolgens goedgekeurd, met inbegrip der wijzigingen door de Commissie voorgesteld,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1