Rijnland. Haarlemmermeer. 1882. Vrijdag, 13 Januarij. No. 2. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-T wintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Hoofd-Agenten voor dit Weekblad, tc Haarlem P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 410 Januarij 1882. LEVENLOOS GEBOREN geene. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 27 October 1881, Prijs der -Advertentien. van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 13Cent. IAARLEMMERII1EER Prijs van een enkel Nommeb 15 Cent. de Heeren Naar wij van goederhand vernemen is door Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland tot opzigter van Rijnland, voorloopig te Halfvvegmet ingang van 1° February a. s., benoemd de heer D. Holwerda, thans opzigter van den polder Waard en Groet te Winkel, ter vervanging van de heeren G. A. de Geus, opzigter te Spaarodam, en A. van Keulen onderopzigter te Halfweg, die respectivelijk na een diensttijd van 42 en 37 jaar, op hun verzoek een eervol ontslag heb- ben bekomen, en aan wie door de Vereenigde Vergadering van dat Hoogheemraadschap pensioen is toegekend. Bij de Hervormde Gemeente te Nieuw-Vennep is tot pre- dikant beroepen Ds. Lazonder, te Zegveld. Woensdag-middagomstreeks den uur, viel de vrouw van Dirk van Leeuwen varende met een turfsehuit door de ring- vaart dezer gemeente nabij Sloten, over boord. Het toesteken van een haak was vruchteloosivaarop de man (een goed zwemmer) zicli te water begaf. Hij hield zijne vrouw zoo lang boven water, tot zij door bare kinderen gered werd; maar op dat oogenblik zonk de man en verdronk. Hij was afkomstig uit Aarlanderveen en gedomicilieerd te Amsterdam. Id den nacht van 9 op 10 Januarij heeft een hond achter de schapen van K. K., te Hoofddorp geloopen ten gevolge waar- van er een gestorven is en drie de dood nabij waren. GEBOEEN Gerrit, zoon van P. Gortzak en L. Schellinger- hout. Adriana Maria, dochter van P. Leendertse en L. Wisse. Klasina Elisabeth en Elisabeth Klasina (tweel.), dockters van J. van der Marel en M. van Klavcren. Gijsbertus Cornelis, zoon van P. Zeestraten en G. van Kempen. Evert Jan, zoon van J. van Wijnen en P. Schreuders. Geertje, dochter van D. Groot en A. Boon. Maartje, doehter van J. Godvliet en N. Smit. Antje, dochter van Neeltje B. Bras (ongeh.) Johannes, zoon van D. de Boer en E. de Moel. OVERLEDENAaltje, oud 3 jaar, doehter van J. Deugd en J. van Gulik. Vincent, oud 24 jaar, zoon van C. Kool en M. Rook. Jan Hermanus, oud 3 dagen, zoon van J. van Kolfschoten en M. van Manen. Adriana, oud 7 maanden, dochter van K. Kempe en M. Elipse. Hermanus Wolfstang, oud 68 jaar, geh. met G. Lichtenberg. Lena Gerritse van den Bosch, oud 61 jaar, wed. van H. de Rijk, C. v. d. Linden en J. van Vliet. Pieternella, oud 3 weken, dochter van H. de Bruijn en Z. Vreeken. ONDERTROUWD en GEHGWD geene. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. {Reeds vroeger in het kort medegedeeld.) (V e r v o 1 g en Slot, zie ons vorig Nummer.) XVII. Aan de orde is de behandeling der Begrooting voor 1882. Het daaromtrent door de Financiele Commissie uitgebragt rapport luidt a!s volgt De Financiele Commissie heeft onderzocht de Begrooting voor 1882. Zy heeft de eer daaromtrent aan den Gemeenteraad te rapporterendat tegen die Begrooting bij de Commissie geene bedenkingen zijD gerezen. Alleen merkt zij aan dat in de Begrooting geen post voor- komt tot betaling van de vergoeding voor het schoolgaan van kinderen uit deze gemeente. Indien het de bedoeling van Burgemeester en Wethouders ABLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. WTiterltfk lFoensdag,) mogt zijn nader voorstellen te doen om die gelden te betaleD uit den post voor onvoorziene uitgaven, dan bestaat daartegen bij de Commissie geen bezwaar. Zoo neendan zal voor die uitgaaf nog een post in de Begrooting dienen te worden gebragt. De Commissie stelt diensvolgens voor de Begrooting vast te stellen: in ontvang op 81.538.406 en in uitgaaf op 81,538,406 saldo nihil. Van de begrooting is aan elk der leden een exemplaar uit- gereikt, zoodat geen der leden voorlezing daarvan vraagt. Naar aanleiding van het rapport der Commissiezegt de Voorzitter dat het de bedoeling is om de aan Leimuiden te betalen vergoeding voor het schoolgaan aldaar van kinderen uit deze gemeente, te kwijten uit den post voor onvoorziene uitgaven. De heer de Breuk vraagt onder welken post verantwoord worden de gelden te ontvangen voor huwelijksvoltrekkingen op buiteugewone tijden, en voor uit te geven extracten uit de registers van den burgerlijken stand. De Voorzitter zegt, dat die verantwoord worden onder den post leges-gel den. De heer de Breuk vraagt verderof in de begrooting geen post kan worden gebragt voor subsidie in het onderhoud eener brug over de ringvaart tellillegom, indien de polder daartoe mogt besluiten. De Voorzitter zegt, dat, irtgeval daartoe mogt worden be- sloten, de betaling zou kunnen plaats hebben uit den post voor onvoorziene uitgaven. De heer 't Hooft heriunert, daf in het vorige jaar besloten is eene nieuwe brandspuit aan te koopenen vraagt of dat gebeurd is De Voorzitter antwoordt ontkennend, maar zegt dat er twee extincteurs zijn aangekocht. De beer 't Hooft zegt, dat er aan het Raadsbesluit toch uitvoering had moeten worden gegeven. De heer Verkuyl zegt, dat hij zicli met het niet aanschaffen wel kan vereenigenindien zulks is nagelaten om daardoor te bezuinigen, De heer 't Hooft wenscht de hand te zien gehouden aan de genomen Raadsbesluiten. De beer Biesheuvel vraagt of spuit Nr. 4, die vroeger zoo slecht heette, nu weder zoo goed is? zoo ja dan bevreemdt het spreker dat die herstelliDg is geschied zonder goedkeuring van den Raadook hij was van gedachte dat er een spuit zoh worden aangekocht en een der oude spuiten verkocht. De Voorzitter zou het wenschelijk achten zoo er te Hoofd dorp een spuit bijkwam. De heer Biesheuvel zegt, dat men daarvoor thans extinc teurs heeft. De heer 't Hooft dringt aan op uitvoering van het eens genomen besluit. De Voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wethouders zullen nagaanwat het beste is om te doen voor de nog bescbik- bare gelden. De heer de Breuk aeht den Raad niet verantwoord met te zeggen dat er geen geld isvoor eene zoo belangrijke zaak mag de geldkwestie niet te zwaar wegen. De Voorzitter weDScht dat Burgemeester en Wethouders zullen nazien of er dit jaar nog geld beschikbaar is, en welke de slechtste spuit is. De heer Tensen zegt dat de spuiten betrekkelijk nog weinig nut hebben gedaan. De heer Verkuyl acht in deze Gemeente de spuiten nuttig bij begin van brandmaaris eenmaal een brand goed uit- gebroken, dan, zegt spreker, is er toch Diets aan te doen. De heer de Breuk acht het 't beste om van Burgemeester en Wethouders af te wachten een voorstelna te houden onderzoek, omtrent den verkoop eener oude en aankoop eener nieuwe spuit. Zulks wordt algemeen goedgevonden. De heer Knaap verwondert er zich over, dat in het Raad- huis geen brandvrije bewaarplaats is voor het archief. Spreker acht zulks noodig, want zelfs de blinden voor de ramen worden niet altijd gesloten. De heer Verkuyl is het geheel met den heer Knaap eens, en ook de Financiele Commissie heeft dezelfde gedachten reeds gehad. De Voorzitter zegt, dat Burgemeester en Wethouders zullen overwegen op welke wijze hierin zal kunnen worden voorzien en daaromtrent dan een voorstel zullen doen. De Voorzitter stelt verder voor om de begrooting voor 1882 vast te stellen in ontvang en in uitgaaf op 81,538.40/2. Daartoe wordt besloten zonder hoofdelyke stemming. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. XVIII. Komt in behandeling de begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur voor 1882. Het rapport, door de Financiele Commissie daaromtrent uitgebragt, luidt als volgt De Financiele Commissie onderzocht de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1882. De Commissie heeft tegen die Begrooting geene bedenkingen en stelt diensvolgens voor gemelde begrooting goed te keuren in ontvang en in uitgaaf op 5258.65. Geen der leden het woord verlangende, wordt, op voorstel van den Voorzitter en zonder hoofdelijke stemming, besloten gemelde begrooting goed te keuren. XIX. Aan de goedkeuring der Vergadering wordt onder- worpen het navolgende ontwerp-besluit. De Raad der Gemeente Haarlemmermeer. Gezien de wet van 7 Julij 1865 (Staatsblad n°. 79). Overwegende dat het, tot dekkiug der gemeentelijke uitga ven over 1882, noodig is te bescbikken over een gedeelte der Rijksbelasting op het personeel; Besluit: Er zal worden bescbikt over vier-vijfde gedeelten van de opbrengst der Rijksbelasting op het personeel, over 1882/83 in deze gemeente geheven zullende worden. Gedaan te Haarlemmermeer, ter openbare Raadsvergadering van den 27 October 1881, enz. Dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. XX. Aan de goedkeuring der Vergadering wordt onder- worpen het navolgende ontwerp-besluit. De Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Gezien het Raadsbesluit van 27 October 1881, waarbij is goedgekeurd de begrooting van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1882. Overwegende dat op die begrooting in ontvang is gebragt eene som van/ 5000, wegens subsidie uit de gemeentekas. Dat uit gemelde begrooting blijkt, dat de aangevrnagde subsidie van 5000 werkelijk benoodigd is, ten einde de door het Armbestuur te doene uitgaven te bestryden. Dat men tot dekkiug der uitgaven op geene andere of boogere ontvangsten kan rekenen, dan die vermeld in de aan- gehaalde begrooting. Dat nit de goedgekeurde rekening van het Armbestuur over 1880 blijkt, dat het buiten de subsidie geene genoegzame inkomsten heeft, en het verstrekken van subsidie dus onver- mijdelyk is. Dat het Armbestuur naar behooren aan zyne verpligtingen voldoet. Gelet op de artikelen 59 en 60 der wet van 28 Juuij 1854, {Stbl. nr. 100), Besluit: Aan het Burgerlijk Armbestuur van Haarlemmermeer wordt voor het jaar 1882 eene subsidie verleend van 5000. Gedaan te Haarlemmermeer, enz. Ook dit besluit wordt zonder discussie of hoofdelyke stemming vastgesteld. XXI. Aan de orde is een voorstel van het Burgerlyk Arm bestuur, tot het brengen in de begrooting van dat Armbestuur van de volgende wijzigingen (dienst 1881), als: Ontvangsten: Volgnr. 3, subsidie, te verhoogen met/ 1500. Uitgaven: Volgnr. 4, Onderstand aan armen, te verhoogen met 1500. De Financiele Commissie, in wier handen deze zaak is gesteld geweest, heeft gerapporteerd het navolgende: De Financiele Commissie heeft onderzocht de voorstellen van Burgemeester en Wethouders, strekkende 1. tot wijziging der begrooting van het Burgerlijk Armbestuur over 1881. 2. tot verhooging van het subsidie aan gemeld Armbestuur over 1881. 3. tot af- en overschrijving in de Gemeentebegrooting dienst 1881. Aan de Commissie werden inlichtingeu gegeven omtrent de oorzaken waardoor het tekort bij het Armbestuur ontstaat zy is tot de overtuiging gekomen dat de aangevraagde ver- hoogde subsidie inderdaad zal noodig zijn, en zij stelt daarom aan den Gemeenteraad voor gemelde voorstellen goed te keuren. Nadat deze voordracht nog mondeling was toegelicht worden de door het Armbestuur voorgestelde wijzigingen goedgekeurd. XXII. Wordt aan de goedkeuring der Vergadering onder- worpen het navolgende besluit: De Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Gezien het Raadsbesluit van 28 October 1881, N°. 16,

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1