1882 Vrijdag3 Februarij No. 3. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BEL ANGEN GEWIJD. Drie-en-T wintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. XVX^ilZ/' -v* Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.- Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12% Cent. Hoofd-Agenten voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Dienstreg'elino- van het Post- en Telegraafhantoor. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 2531 Januarij 1882. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 29 December 1881 HAARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. literftfk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Het Postkantoor is geopend Op Werkdagen, 's morg. van 6% tot 7% uur; van 8% tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4% tot 7 uur. Op Zon- en Teestdagen, 's morg. van 6 tot 7 uur van 8 tot 12 uur, en 's avonds van 4% tot 5% uur. Voor Postwissels en KwiTANTieN Alleen op Werkdagenvan 's morg. 8% tot's nam. 2 uur. Het Telegraafkantoor is geopend Op Werkdagen, van 's morg. 8% tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4% tot 7 uur. Op Zon- en Teestdagenvan 's voormiddags 8 tot 12 uur. IjEES-In'RIOTING TE HOOPDDORP. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zaturdag-avond van 67 uur, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week5 ct. Bij abonnement, per jaarf 1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Sommige lezers worden herinnerd, dat zij nog in het bezit zijn van boeken, die reeds lang hadden behooren te worden terugbezorgd. Het getal ingeschrevenen voor de Nationale Militie bedraagt in Haarlcmmermeer 173, zijnde 30 meer dan in 't vorig jaar. In de laatste dagen zijn in deze gemeente nog al verschil- lende kleine diefstallen gepleegd. In 1881 zijn op de markt te Haarlemmermeer aangevoerd 745 runderen 862 paarden, 792 scbapen, 8 geiten en bok- ken en 116 varkens en biggen. De heer J. Bijnenberg, candidaat te Haarlemmermeerheeft voor het beroep naar Herkingen (Flakkee) bedankt. Uitslag van de op 81 Januarij 1882 door het Gemeente- bestuur gehouden aanbestedingen A. Eet verrigten van herstellingen en onderhoudswerken aan de Scholen em. Hiervoor werd ingeschreven als volgt le P e r c e e 1door: H. Bakker, te Haarlemmermeer, voor 654.55 H. de Bree,. 2e P er c e e 1, door: H. Bakkerte M. de Lee 3e Pe rceel, door: H. Bakker, te 4e P e r c e e 1door: J. Hulsbos Lz.te H. Bakker, 5e Perceel, door: J. v. d. Heuvelte J. Griekspoor, Gebr. Bos, B. Idem idem, aan het Raadhuisem. le Perceeldoor H. Bakker, te Haarlemmermeer, voor f 29.50 gegund idem it 690.— idem >1 652.36 (gegund) idem it 654.— idem ii 794.74 idem it 249.50 (gegund) idem it 260.— idem ii 315.(gegund) idem it 335.— idem a 350.40 A. Langereis, idem, 2e Perceel, door H. Bakker, te idem, A. Langereis,. idem, 3e Perceel, door: A. Langereis, te idem, H. Bakker, idem, a i) 29.70 65.50 gegund 69.30 225.gegund) 305.— GEBOREN Lijsje, dochter van K. E. Tanis en P. Baron. Cornelia Geertje, dochter van O. C. Kooren en T. Robijn. Maarten, zoon van J. Dorst en G. Zijdewind. Everdina Jo hanna, dochter van A. Hissink en G. J. van Unen. Pieter, zoon van P. Vreeken en A. Niemantsverdriet. Arie Jan, zoon S. van der Sluijs en T. ten Hagen. Simon, zoon van S. Plan ting en M. Swart. Anthonius Bernardus Alphonsus, zoon van B. J. Tresoor en J. Meijer. Susanna Hendrika, dochter van C. v. d. Werf en P. W. v. d. Woude. Nicolasina, dochter van A. Lammers en G. van Bavel. Aaltjen Aagje Henriette, dochter van H. Wessels en J. A. H. te Boekhorst. Gerrit, zoon van A. Oudshoorn en E. M. P. van Herwaarden. Ber nardus, zoon van L. Kieviet en W. Buurman. Petronella, dochter van J. Blank en E. Alderliefste. Catharina, dochter van M. van Etten en H. Reijnart. Pieter, zoon van L. Smit en P. van Vuuren. LEYENLOOS GEBOREN geene. OVERLEDENJan Schuitemaker, oud 35 jaar, gehuwd met D. Barten. Neeltje de Bie, oud 58 jaar, gehuwd met W. van Huis. Cornells, oud 19 maanden, zoon van A. v. d. Beek en T. Branderhorst. ONDERTROUWD en GEHUWDgeene. 's namiddags ten half 1 ure in het Raadhuis. (Reeds vroeger in het kort medegedeeld.) Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 ledenzijnde de heeren: Klapwijkde Breuk, van Reeuwijk, van Vuuren, BiesheuvelTensenTim- mermans, KnaapPruissen, 'tHooft, Ran, Verkuijl, Dorbeck en Bultman; alsmede de Secretaris. Afwezig: de beer van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 27 October 1881,welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de Provinciale bladen van 1881, n°. 70, 7586, 87, 88 en 89; b. het Proces-verbaal der op 8 November 1.1. gedane op- neming van de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger; c. de uitslag der op 22 November 1.1. gehouden aanbe- steding, waaruit blijkt dat het laagst is ingeschreven: voor de schoolbehoeften door J. Vlieger, voor 1205.11; voor de kantoorbehoeften door denzelfden voor/ 235.97; voor de petroleum, door B. Labrijn, voor 10.4 c. per liter; voor de turf, door Th. Dijksman, voor 3.40 per duizend; voor het onderhoud der wegen, door J. Roodzand, voor 248; en dat alles is gegund aan de laagste inschrijvers; d. dat door heeren Gedeputeerde Staten goedkeuring is verleend op het Raadsbesluit tot verkoop van grond aan J. van Wijnne; idem tot af- en overschrijving in de Be- grooting, dienst 1881; idem tot regeling van de toelating van kinderen uit deze Gemeente op de school te Leimuiden. Al hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Komt in behandeling het bestek voor het verrigten van herstellingen en onderhoudswerken aan de scholen en onder- wijzerswoningen. Dit bestek, gesteld geweest zijnde in handen van de Com- missie voor de Gemeentewerkenblijkt uit het rapport dier Commissie, dat er omtrent het al of niet verrigten van sommige werken verschil bestaat tusschen die Commissie en Burgemeester en Wethouders. De Commissie heeft voorgesteld om in de onderwijzers- woning nr. 8 (Bennebroekerweg, bij den Spieringweg) een kamer op nieuw te doen behangen; terw(j] Burgemeester en Wethouders het behangsel willen doen bijplakken. Na discussie hierover wordt in omvraag gebragt het voorstel der Commissie, om de kamer te doen behangen, en wordt zulks aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. De Commissie heeft verder voorgesteld, om in de onder- wijzerswoning nr. 3 een zolderkamertje te doen schilderen terwiji Burgemeester en Wethouders zulks nog niet noodzakelijk achten. Het voorstel der Commissie wordt na discussie verworpen met 9 tegen 5 stemmen. De Commissie heeft verder voorgesteld om bij den dam bij school n°. 7 te doen maken twee hekjes met een ijzeren staaf; terwiji Burgemeester en Wethouders de houten be- schoeijing van den dam vier meters willen doen verlengen. Na deliberatie wordt het voorstel der Commissie in stem ming gebragt, en blijkt het, dat 7 leden er voor en 7 leden er tegen hebben gestemd; zoodat de stemmen staakten. Door de Commissie was voorgesteld om de gangdeuren van de onderwijzerswoning n°. 5 niet te doen schilderen en het zolderkamertje niet te doen behangen; terwiji Burgemeester en Wethouders zulks wel willen doen verrigten. Het voorstel der Commissie wordt aangenomen met 9 tegen 5 stemmen. Door Burgemeester en Wethouders was voorgesteld om aan de onderwijzerswoning nr. 5 het bovengedeelte van de voordeur te doen afzagenen het houten paneel van glas te doen voorzien; terwiji de Commissie de deur in den bestaauden toestand wil laten, maar wel het bovenpaneel door glas te doen vervangen. Er wordt echter besloten aan geen dezer voorstellen gevolg te geven en de deur te laten zooals die is. De Commissie heeft voorgesteld om de straten bij de scholen nrs. 1 en 3 niet te doen ophoogen; terwiji Burge meester en Wethouders die ophooging wel willen doen verrigten. Het voorstel der Commissie wordt zonder boofdelijke stem ming aangenomen. De heer Bultman stelt voor om bij school nr. 7 de hekjes of vleugels op den dam te doen makenzoo als Burgemeester en wethouders hebben voorgesteld, waardoor tevens wordt voorkomen het houden van een nadere stemming over het voorstel der Commissie (zie hier boven). Het voorstel van den heer Bultman wordt aangenomen en het bestek vervolgensop voorstel van den Voorzitter, vast- gesteld. III. Komt ter tafel het ontworpen bestek voor het doen van herstellingen en onderhoudswerken aan de begraafplaatsen, brandspuithuizen en het Raadhuis. Nadat, op voorstel van de Commissie voor de gemeente werken, was bepaald dat een der woonkamers van den Secre taris zal worden bijgeschilderd en eens overgelakt, in plants van geheel overgeschilderden besloten was geen gevolg te geven aan de opmerking der Commissieom het schoonmaken van goten en privaten aan de bewoners over te laten, omdat die goten en privaten gemeenschappelijk worden gebruikt, wordt bedoeld bestek vastgesteld. IV. Gelezen het verzoek van mej. J. A. H. te Boekhorst, om eervol ontslag uit hare belrekking van onderwijzeres aan school nr. 2alhier. Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen, in te gaan den 1 Januarij 1882. De Voorzitter stelt voor, om Burgemeester en Wethouders uit te noodigen, gemelde onderwijzeres te verzoeken de waar- neming nog eene maand op zich te nemen dewijl er zich nog geene sollicitanten hebben aaogemeld. Zulks wordt goedgevonden. De Voorzitter vraagt voortshoe men wenscht dat in de vacature zal worden voorzien. Zal men bij v. oproepen een onderwijzer of eene onderwijzeres; hij herinnert dat de tot hiertoe gedane oproepiugen van onderwijzeressen met acte voor handwerken vruchteloos zijn geweest. Men besluit op te roepen onderwijzeressen met of zonder acte voor handwerken. V. Gelezen het verzoek van F. van Raalte, om eervol ont slag uit zyne betrekking van onderwijzer aan school nr. 3. Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen in te gaan den 1 Januarij 1882. VI. Wordt gelezen een verzoek van F. W. van Oppen om eervol ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan school nr. 9alhier. Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen, in te gaan den 20 Januarij 1882. VII. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer voor school nr. 3. Op de voordragt komen voor: C. G. van Dijkte IJzendoornG. E. ter Haarte Beesd en J. Beers, te Oude Schild op Texel. Bij de gehouden stemming (nadat van de verschillende adviesen hieromtrent ingewonnenwas voorlezing gedaan) wordt Cornell's Gerardus van Dijk, te IJzendoorn, daartoe benoemd, en de infunctietreding bepaald op 1 Februarij 1882. VIII. Is aan de orde de benoeming van een onderwijzer voor school nr. 9. Op de voordragt komen voor: C. R. de Boer, te Purmerende; J. Beerda te Doezum en J. Kuiperus, te Geldermalsen. Van de hieromtrent ingewonnen berigten en adviezen wordt voorlezing gedaan. Bij stemming wordt Cornelis de Boer, te Purmerende, als zoodanig benoemden de infunctietreding bepaald op 1 Fe bruarij 1882. IX. Is aan de orde de benoeming van een onderwijzer aan school nr. 10. Op de voordragt komen voor: J. Beerda, te

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1