1882. Vrijdag3 Maart No. 9. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. ^XAjU^ Prijs van het Abonnement: in het Jaar0. Prijs der ^Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12Cent. IIoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Kort Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 2 Maart 1882, des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Dienstregeling van het Post- en Telegraafkantoor. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 22—28 February 1882. wp II A A R L EIIM E RIIE E R Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. AILB TOEZENDINGEN, REDAZTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. filler Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 11 Leden en de Secretaris. Afwezig de heeren: Tensen Pruissen, Klapwijk en van Reeuwijk. De notuien der vorige Vergadering wordenna eene kleine wijziging, goedgekeurd. I. Wordt o. a. medegedeeld, dat de Gemeenterekening van 1880 en de Begrooting voor 1882 zijn goedgekeurd; voorts werd goedkeuring verleend van een Raadsbesluit tot betaling uit de Onvoorziene Uilgaven alsmede den uitslag der aanbestedingen en het proces-verbaal van Kasopneming. IT. Op eene reclame van R. Vreekenin zake Hoofdelij- ken Omslag, wordt afwyzend bescbikt. III. Wordt besloten, ingevolge de aanmerking van H.H. Gedep. Statenop het besluit tot heffing van het vergun- ningsregt voor verkoop van sterken drank in 't kleiu, de be- looning van elken herschatter te bepalen op 3 per perceel. IV. Worden nitgeloot de aandeelen Nrs. 5, 10, 27, 8, 7 en 26 in de Geldleening van 1872 (elk aandeel a/ 500. en Nr. 32 in de Geldleening van 1878 (aandeel a/500. V. Betreffende de huur van het post- en telegraafkantoor, wordt besloten voor 5 jaar vast in te hurenzonder optie- jaren. VI. Komt in behandeling het adres om benoeming van eene vroedvrouw te Nienw-Vennep. Burgemeester en Welhouders adviseren gunstig. Na eenige discussie, wordt het voorstel van Burgemeester en Wethouders in stemming gebragt en verworpen. VII. Wordt besloten: voor school Nr. 5 een onderwijzer, in plaats van een onderwijzeres, te benoemen, en te benoe- men tot onderwijzer: aan school Nr. 3 G. E. ter Haar, te Beesd; aan school Nr. 4 R. Kuipers, te Dronrijp, en aan school Nr. 9 J. K. Kuiperis, te Geldermalsen. In functie- treding 1 April 1882. VIII. Omtrent het aankoopen van een nieuwe brandspuit, wordt besloten de stukken in handen te geven van de Com- missie voor de Gemeentewerken, om in te zien en advies te geven. IX. Op het adres van J. Koster, te Nieuw-Vennepom grond in koop te bebben van de Gemeente, wordt gunstig beschikt. X. Komt in behandeling het bestek voor het beplanten der wegen. Na eenige discussie wordt besloten, deze zaak op denzelf- den voet als vroeger te behandelen, door zulks uit de hand te laten doen. XI. Wordt crediet toegestaan voor het maken der afschei- dingen in de scholen Nrs. 3 en 4. XII. Komt in behandeling het voorstel tot. vergrooting van school Nr. 4. V\ ordt, na discussie, besloten, om eene nieuwe school te bouwen, op nader te bepalen plaats, en aan de Schoolcom- missie advies te vragen omtrent de plaats waar die te bou wen, alsmede omtrent de grootte. XIII. Besluit men eene vroedvrouw te benoemen, stand- plaats Lijnden en Burgemeester en Wethouders te magtigen voorlopig iemand aan te stellen. XIV. Wordt besloten het adres van J. van Wjjnentot het in orde brengen van den dorpsweg langs zijn eigendom, aan te houden. XV. Tot onderwyzeres aan school Nr. 2 wordt benoemd mej. II. E. F. Bruijnte Abconde, en de in functietreding bepaald op 16 Maart 1882. De Vergadering wordt daarna gesloten. Enkele dagen geleden werd een paardbespannen voor een tilbury, waarin een persoon was gezeten, op den Hoofdweg nabij den Lisserweg te Haarlemmermeer, onverhoeds aangevallen door twee personen, die het paard met stokken voor den kop sloegen; het paard schrikte natuurlijk geweldig, waardoor de tilbury omsloeg en met het p»«rd in de Hoofdvaart geraakte. Wei daagde hulp van nabijwonenden op, maar door de duister- nis was het uiterst moo(jelijk het paard te redden. De voerman was by het omvallen der tilbury er uit ge- gevallen en daardoor niet ta^ w'hter geraaktwie weet wat anders welligt de gevolgen hadflen kunnen zyn Gelukkig is er nu alleen schade aan rijtuig en paard. Het Postkantoor is geopend Op Werkdagen, 's morg. van 6'/t tot 7% uur; van 8% tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4 J/2 tot 7 uur. Op Zon- en Feestdagen, 's mdfg. van 6 J/4 tot 7 '/jUturvan 8 tot 12 uur, en 's avonds vab 4J/2*tot 5% uur. Voor Postwissels en Kv^^NTieN Alleen op Werkdagenvan 's morg. 8 l/2 tot's nam. 2 uur. Het Telegraafkantoor is geopend Op Werkdagen, van 's morg. 8/2 tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4 J/2 tot 7 uur. Op Zon- en Feestdagenvan 's voormiddags 8 tot 12 uur. De onderstaande Persoon wordt iu haar belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden ten einde opgave te doen voor de bijhouding van het Bevolking-Register: Johanna van der Grijpgekomen van Haarlem. Het Bureau van de Bevolking en van den Burgcrlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur, en 's middags van 14 uur. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zaturdag-avond van 67 unr, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week5 ct. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Sommige lezers worden berinnerd, dat zij nog in het bezit zijn van boeken, die reeds lang hadden behooren te worden terugbezorgd. GEBOREN Josina, dochter van T. van Gulik en J. Blanken. Grictje, dochter van J. Slikker en A. Bruijn. Petrus Johannes, zoon van G. van Rijn en H. Kampers. Christina, dochter van J. Jagtman en A. Loogman. Christianus Leonardus, zoon van C. v. d. Meer en J. de Roode. Jannetje Johanna, dochter van C. Smit en A. M. Baaijens. Petrus Lambertus, zoon van H. Lammers en E. C. de Haas. Jansje, dochter van K. v. d. Veer en N. v. d. Meulen. Johannes, zoon van J. Jonville en S. C. Adriaansen. Maria Catharina, dochter van J. Volkers en M. E. Balmakers. Christianus Johannes, zoon van J. N. v. d. Putte en C. Kroon. Hermanus Franciscus, zoon van A. J. Schou- ten en M. Kiekebosch. Willem, zoon van G. Niesing en C. van Leeuwen. Susanna Cornelia, dochter van J. van Egmond en G. Boterman. Maria, dochter van P. van Merksteijn en G. van Limpt. Eimert, zoon van J. Smits en P. Verschoor. LEVENLOOS GEBOREN1 Kind van J. Beversluis en H. C. A. van den Ilaak. OVERLEDEN Trijntje, ond 4 weken, dochter van A. v. d. Velde en J. Jongkind. Janna van Westenbrugge, oud21jaren, weduwe van M. van Noort. Johanna Wilhelmina, oudl5jaren, dochter van P. Pieters en M. Romijn. Petrus Adrianus, oud 3 maanden, zoon van A. N. Straathof en J. M. Streng. Hendrik Cornelia, oud 11 weken, zoon van L. Noorman en A. M. van Loo. Maartje, oud 20 maanden, dochter van C. van Pijpen en G. Papen. Gerrit, oud 1 maand, zoon van A. Holleman en J. de Vos. Trijntje, ond 1 jaar, dochter van J. E. van Keulen en A. de Ruijter. Jan de Weerd, oud 64 jaar, gehnwd met Ad. Versluijs. Eebert, ond 6 jaar, zoon van F. Beets en J. Laan. ONDERTROUWD J. de Moor met G. Spaargaren. A. Boll met M. Maliepaard. GEHUWD geene. De Herberg van Schuitemaker, aan den Ringdijk bij den Bennebroekerweg, Z. O. zijdeheeft in publieke veiling op- gebragt /4000. Kooper de heer J. Nieuwkoop, te Aalsmeer. Aan de Procureurs-Generaal bij de gerechtshoven heeft de Minister van Justitie de volgende circulaire gezonden De Minister van Financien vestigt mijne aandacht op het feit, dat, gelijk bij de inspectie van de hypotheekkantoren is ge- bleken, verscheidene notarissen bij het afdrukken van huuambts- zegel een soort inkt gebruiken, die na een betrekkelijk kort tijdsverloop slechts enkele, bijna onmerkbare sporen achterlaat. Sommige afdrukken, in Januari 1876 gesteld, waren nu reeds geheel onleesbaar; en van andere slechts een cirkelvormige kring aanwezig, als blijk dat ze er gestaan hebben. Men is van oordeel, dat het in den laatsten tijd zoo veel- wuldig gebruik der India-Rubber-Stempels en van den zooge- naamden „hectograaf-inkt" als de oorzaak van dit verschijnsel moet worden aangemerkt. In de circulaire van mijn departement van 24 Juli 1876 2e afd. A, n°. 131, is gewezen op de kennelijke bedoeling van art. 45 der wet op het notarisambt, „dat het door den notaris uitgegeven stuk voortdurend een stellig en als het ware onuitwischbaar blijk zijner herkomst van den openbaren ambte- naar drage." Een stempel-afdruk, die reeds binnen drie jaren tijds onlees baar is, kan geenszins geacht worden aan dezen eisch te voldoen. Ik heb de eer U W. E. G. uit te noodigen, de aandacht van de notarissen in uw ressort hierop te doen vestigen met aanbeveling, om by het afdrukken van het ambts-zegel zoodauige inktsoort en zoodanigen stempel te gebruiken, dat de afdruk zoolang mogelijk duidelijk zigtbaar blijve. Een voldoend aantal exemplaren dezer aanschrijving is hierbij gevoegd. Aalsmeer. Dingsdag avond j.l. werd alhier door een Amsterdamsch gezelschap, ten huize van den heer Kaptein, opgevoerd„de Millioenen Jufvrouw" Het stuk, dat op zich zelve al niet uitmunt, moet zeer slecbt gespeeld zijn, zoodat het publiek spoedig vertrok. Men zegt, dat ook de politie niet erg over bet gezelschap tevreden was. Terwijl de winter in het westen van Europa tot dusver bnitengewoon zacht was viel er dezer dagen bij Athene een massa sneeuw, die bier en daar zelfs twee meters hoog lag. Te Athene zelf was drie dagen lang het verkeer in de stra- ten door de vele sneeuw totaal gestremd. Een waar bloedbad werd dezer dagen door een sneltrein nabij Groot Waradein in Hongarije onder een kudde varkens aangevicht. De dieren werden uit een trein geladen juist toen de andere kwam aanrijden. Het geraas van deze deed de die ren van schrik bewegingloos staan blijven; drie en negentig werden overreden en kwamen om. De buitenste vezelige bast van den kokosnoot wordt thans op Jamaica tot zolen voor laarzen en schoeneu verwerkt. De vezels worden te dien einde onder sterke drukking met een lijmachtig cement gedrenkt en daarna in vormen geperst. Men verkrijgt dan een maternal, dat geheel op leder gelijkt, zeer goedkoop is en ongemeen sterk, terwijl het tegen nattigheid volkomen bestand is. Monsters er van, die de Londensche markt bereikten, hebben naar berigt wordt veel bijval gevonden, en 't is daarom te hopen, dat ook in ons land gelegenheid zal komen om er nadere kennis mede te maken. LandbCt.) Een merkwaardig staaltje van moederliefde en volgzaamheid bij dieren kwam te Roelange (Belgisch Limburg) voor. Er ont- stond daar brand in een stal met 64 schapen. Zij werden alle door de openstaande deuren gejaagd.maar gingen weer terug met een moedersehaap, dat hare jongen mistte en ze verbrandden alle 64. De beestenmarkt te Brussel werd Maandag door een bru- talen dief bezocht. Een boer, die er een koe te koop had werd door een sehijnbaar zeer fatsoenlijk koopman aangespro- ken en weldra was men het over den prijs van het beest 300 francs eens. Zij gingen in een der nabijgelegen herbergen, waar de koopman hem zou betalen. Plotseling heriunerde deze zich, dat hij met een kennis een kleine af- spraak had; de boer zou maar even op hem wachten, dan kwam bij terstond. De boer vond dit goed, bestelde een glas bier en wachtte. De „koopman" besteedde zijn tijd goed verkocht de koe die buiten stond aan den eersten den beste die geld bood en verdween met de som. Toen het wachten den boer begon te vervelen, ging hij naar buiten en zag hij, dat een onbekende zich gereed maakte om zich met zijn koe te verwyderen. Hij verzette zich daartegen en er ontstond

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1