liter. mm 1882. Vrijdag, 10 Maart. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-T wintigste Jaargang. No. 10. Geraeenteraad van Haaiiemmermeer. 3 Prijs van het A.bonnement: in het Jaarf 6. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. IIoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Bunders. 784.20 1,273.29 514.95 583.65 3,265.83 S,510.81 1,432.69 1,269.68 BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 17 Maart 1882. Uitvoerig Yerslag der Vergadering gehouden op Donderdag 26 Januarij 1882, 5 1 oh i! A ARLEMMERMEER 57 8 8 8 5 5 28 Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALifrE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFI'ENDE •te adresseren aan VM ItO.\G.4 C0., te Amsterdam. Uiterltfk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Verkooping In 1853. 16 Aug. 23 28 Oct. 29 Nov. In 1854. 16 Febr. 18 Mei 27 Sept. 29 Nov. van Gronden in den Haarlemmermeerpolder. Opbrcngst. f 575,250 742,450 353,500 244,900 1,358,200 1,357,900 759,200 582,600 Prijs p. bunder. f 733.55. 583.09. 686.46. 419.60. f 415.88. 386.77. 529.91. 449.41. Te zamen... 12,635.10 5,974,000 472.35. (Ingez.) Het schoolverzuim op school n°. 6, te Abbenes, heeft be- dragen over de maand Jauuarij 24 /3 pCt. en over de maand February 19 l/3 pCt. Den 6en Maart is het onderwijs in naaijen en breijen enz. op de Cornelia en Sophia naai- en breischoolte Abbe nes, weder begonnen. Dit onderwijs wordt gegeven in de Gemeenteschool, van des namiddags 4 tot 6J/2 uur, tegen 15 cent per week voor iedere leerling, of, als deze onvermogend is, tegen 5 cent per week; wordende het ontbrekende school- geld aangevuld uit de rente van het legaat Heijevan Voorst Zervas, zoolang dit zonder bezwaar geschieden kan. P. Boekel. Door de rente uit het legaat Heijevan VoorstZervas in staat gesteld, was de onderwijzer van school n°. 6, te Abbe nes, op den derden Maart in de gelegenheid aan de school- kinderen een genoegelijk feest te geven, ter herinnering aan den geboortedag van wijlen Dr. J. P. Heije, den bekenden volks- en kinderdichter. Evenals vorige jaren, werd het feest met opgewektheid gevierd. De premien van het sparen op de school werden tevens afgegeven tot een bedrag van5.22, benevens de prijzen voor getrouw schoolbezoekaan Truitje Mosterd, die het vorige jaar geen enkelen schooltijd had ver- ztiimd, vijf gulden; aan Antje Gijzenberg, die den I4den Maart op de schoollijst was ingeschreven, sedert dien tijd ook geen enkelen schooltijd had verzuimd, een halven gulden, en aan Cornelia Lelieveld 6en gulden, omdat zij slechts 10 verzuimde schooltijden in 1881 had gemaakt. Op den dag van het schoolfeest ontbraken in het geheel 2 kinderen, zoo- dat een getal van 130 kindereu aanwezig was. Bij deze gelegenheid werd ook de tijd gesloten voor het lezen van boeken uit de Volks- en Kinderbibliotheek. De tijd der lezing duurde van 6 Oct. 1881 tot 4 Maart 1882, en wel voor 27 lezers uit de eerste en voor 78 uit de laatste bibliotheek. p Boekel. GEBOREN Susanna Cornelia, dochter van J. v. Egmond en G. Boterman. Eimert, zoon van J. Smits en P. Versehoor. Maria, dochter van P. v. Merksteijn en G. v. Limpt. Henricus, zoon van H. Balk en G. Spaargaren. Jacob, zoon van J. Man en M. F. Cuvelier. Leendert, zoon van A. Konings en J. F. M. Schreuders. Antje, dochter van S. Zonneveld en J. C. Luikel. Helena, dochter van P. D'haene en M. v. Woerkom. Tannetje, dochter van P. v. Egmond en J. Otte. Willem, zoon van P. v. Reeuwijk en Susanna v. d. Elst. Wouter Hendrik, zoon van A. Paans en D. J. Schuilenburg. Jacob, zoon van J. Ket en K. Slinger. Cornells, zoon van P. van Gemert en C. Kas- berg. Cornelia, dochter van L. v. d. Zon en P. v. Gemert. Alida, dochter van P. Hoff en A. Scholten. Tona en Lena, (tweel.), dochtcrs van C. Markwat en J. C. v. Bentem. Geerlig, zoon van G. Karman en J. de Zwarte. Jacobus, zoon van de Zwarte en L. Verhulst. Cornelis, zoon van J. Kool en J. van Schuppen. Koenraad, zoon van P. Mulder en J. de Haan. LEVENLOOS GEBOREN 1 Kind van J. Beversluis en C. A. v. d. Ilaak. 1 Kind van J. Karbaat en A. Ligtenberg. j OVERLEDEN t Ebert, oud 6 jaar, zoon van T. Beets en J. j Laan. Jannetje Gerritje, oud 21 /g jaar, dochter van A. Paans en D. J. Schuilenburg. Jacob, oud 11 maanden, zoon van H. de Rijk en E. C. Burgersdijk. Johannes, oud 2 maanden, zoon van J. de Jong en C. v. Oostrom. Wilhelmina Dorothea, oud 1 jaar, dochter van J. Sluis en H. Hagen. Geertruida, oud 3 jaar, dochter van A. v. d. Linden en C. Kleijn. Paulus Adrianus, oud 15 maanden, zoon van P. Wezeubeek en J. C. Pieters. ONDERTROUWD: geene. GEHUWD geene. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. {Reeds vroeger in 't hort medegedeeld.) Voorzitter.- de Heer J. W. Lantzendorffer. legenwoordig 13 ledeu, zijnde de heeren: Verkuijl, Bies- heuvel, van Reeuwijk, van Vuuren, Dorbeck, Klapwijk, Ran, t Hooft, Pruissen, Timmermans, Knaap, Bultmau en de Breuk; alsmede de Secretaris. Afwezigde heer van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 29 December 1881, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld a. de Provinciale bladen van 1881, Nrs. 90 tot 92, en van 1882, Nrs. 3, 4 en 5 b. dat is ingekomen een adres van ingezetenen te Nieuw- Vennep, houdende verzoek dat aldaar eene vroedvrouw mo^e worden gevestigd; c. dat de onderwijzers, benoemd voor de scholen Nrs. 3 en 10, hunne benoeming hebben aaugenomeD; maar die be noemd voor school Nr. 9, heeft bedankt. Men besluit de mededeelingen sub a en c voor kennisge- ving aan te nemen, en het adres vermeld sub b te stelfen in handen van Burgemeester en Wethouders, om advies. II. Komen in behandeling de adressen van J. Vreeken en H. Hospes, onderwijzers aan de scholen Nrs. 4 en 3, hou dende verzoek om eervol ontslag uit gemelde hunne betrekking. Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen, en wel voor beiden met ingang van 16 Maart 1882. III. Komt nader in behandeling het verzoek van K. de Jong, die verzoekt ontheven te worden van zynen aansla" in de Hondenbelasting, dienst 1881, omdat hij geen bond zou heb ben gehad (welk adres reeds is vermeld in de notulen van 29 December 1.1., Nr. 19). De Voorzitter deelt mede, dat de Veldwachter met de op- schnjving der honden belast, heeft verklaard dat adressant werkelijk een hond heeft gehad, en stelt daarom voor om op het verzoek afwijzend te beschikken. Dienovereenkomstig wordt besloten. IV. Wordt gelezen een bezwaarschrift van Reijer Vree ken Gzn., tegen zijnen aanslag in den Hoofdelijken Omsk", dienst 1882. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, deze zaak aan te houdcu tot de volgende vergadering. V. De Burgemeester deelt mede, dat uit de Gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude een aantal kinderen school- gaan op de scholen Nrs. 9 en 3 alhier, waarvoor alleen het gewone schoolgeld wordt betaalddat Burgemeester en Wet houders, ten gevolge van een daaromtrent ontvangen advies van de Plaatselijke Schoolcommissie, hebben gemeend aan den Gemeenteraad te moeten voorstellen om, te beginnen met den len April 1882, deze kinderen niet meer op de scholen alhier toe te laten, tenzij het Bestuur van gemelde Gemeente genegen mogt zijn om, als bydrage in de kosten van het onderwijs, voor elk kind aan deze gemeente te ver- goeden f 20. per jaar, evenals door deze gemeente aan die van Leimuiden wordt betaald en met bepaling dat die toe- lating alsdan zal geschieden zoolang er plaats is in de school. Niemand tegen dat voorstel bezwaar hebbende, wordt daartoe zonder hoofdelijke stemming besloten. VI. Aan de orde is het rapport der Commissie voor de Gemeentewerken, omtrent het maken van afscheidingen in de scholen Nrs. 3 en 4 (zie notulen van 27 October 1881 Nr. 8). Bedoeld rapport luidt als volgt: Haarlemmermeer5 December 1881. Aan de Edel Achtbare Heeren Burgemeester en Wethouders van Haarlemmermeer. Ilierbij hebben wy de eer U het bestek Nr. 2 terug te zenden. W ij vereenigen ons met de in het bestek aangegeven werken alleen weDschen wij dat daarbij gevoegd worde het maken van twee zinken dakramen in het middenlokaal van school Nr. 3. Hierdoor zal voldoend licht in dat deel van het schoolgebouw gegeveD worden. Met belaugstelling namen wij kennis van het schryven van den heer Schoolopzienerdoch wij kunnen ons niet met het daarbij voorgestelde vereenigen. Vermoedelijk zal het den School opziener ontgaan zyn, dat het schoollokaal en de onderwij- zerswoning aaneen zyn in rechthoekigen vorm, het woonhuis van het ZW. naar het NO., het schoolgebouw van het NW. naar het ZO. De onderwijzerswoning zou dus geamoveerd moeten worden, om de ramen van het NO. naar de ZW. zijde te kunnen brengen. De kagchels zijn niet in het bestek voor School Nr. 4 op- genomen, omdat ze zich thans reeds in de lokalen bevindeo. Misschien zou het overweging verdienen, om het schilderen van school Nr. 4 voor het staand werk gelyk uit te beste- den, om het in 1882 te bekwamer tijde te doen verrigten. Namens de Commissie voor de Gemeentewerken, (get.) Bultman, Voorzitter. Tevens wordt aan de Vergadering voorgelezen, de missive van den Districts-Schoolopziener, waaruit blijkt, dat hij het beter acht om met het maken dezer afscheidingen nog te vvachten, tot dat ook de verdere veranderingen aan de scho len Nrs. 3 en 4 worden aangebragt. Omtrent deze zaak volgen eenige discussien, waarbij de heer Dorbeck zich voor bet maken der afscheidingen verklaart. De Voorzitter herrinnert, dat de bestekken tot verbouw van scholen aan de goedkeuring van den Districts-Schoolop ziener moeten worden onderworpen, en vraagt, met het oog daarop, of het maken der afscheidingen niet is verbouwen der school? De heer Bultman beantwoordt die vraag ontkennend, en zegt, dat de Commissie voor de Gemeentewerken is tegen de vertimmering, door den Districts-Schoolopziener voor"ge- steld, en om de groote kosten, en omdat daartegen andere groote bezwaren bestaau, onder anderen zou de geheele on- derwijzerswoniug bij school Nr. 3 moeten worden afgebroken. De Commissie is er voor om, ter verbetering van het licht, een paar ramen te doen maken in de kap en verder alles te laten zoo als het is, en alzoo niet aan het verlangen van den Districts-Schoolopziener toe te geven; maar wel de afscheidingen te doen maken. De Voorzitter merkt aan, dat door het maken der afschei dingen, men de lokalen verkleint; om die reden is zulks welligt aan te nemen als verbouwing. De heer Verkuijl zegt, dat men de bestaande scholen uiet behoeft te verbouwen. De heer Bultman zegt, dat de Commissie voor de gemeente werken het maken der afscheidingen heeft voorgesteldde Schoolcommissie is daar ook voor en ook de Gemeenteraad. Waarom zou men dat werk dan nu niet doen? De scholen, zoo als die zijn, bestaan reeds jaren, en uu wil men ze door de afscheidingen en dakramen nog verbeteren; wat is daar tegen vrasgt spreker. De oorzitter vraagt, of men dan zal overgaan tot het maken der afscheidingen. De heer de Breuk geeft in overweging, om den School opziener uit te noodigen School Nr. 3 in loco te komen opnemen met de Commissie voor de gemeentewerken, en ZEd. zoo te overtuigendat de door hem verlangde veranderingeu onmogelijk zijn. De Voorzitter stelt voor om het bestek voor de afschei dingen uit te voeren en het werk aan te besteden, doch de ramen in de kap buiten aaubesteding te laten; die kunnen dan uit de hand worden gemaakt. A1 de leden verklaren zich daarvoor. {Wegens de uitgebreidlieid van dit Verslag, het Vervolg en Slot in het volgend Nummer.) Aangaande de regeling van de Postpakkettendienst worden de volgende bijzonderheden medegedeeld Met wijziging van vroegere voorschriften is bepaalddat de kantoren voor het aannemen van pakketten op Zon- en feestdageu gesloten zullen zijn. Als regel geldtdat op werkdagen in plaatsen met een zielental boven 15,000 driemaal in plaatsen met minder bevolking en waar postkantoren gevestigd zijn, tweemaal, en ten platten lande eenmaal daags zal besteld worden. Op Zou- en feestdageu worden de pakketten slechts den- maal daags besteld. Spoedbestelling vindt op Zon- en feestdagen alleen plaats van de pakkettendie voor den aanvang der eenige op dien dag plaats vindende bestelling zijn aangekomen, m

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1