1882. Vrijdag, 51 Maart. I\To. 15. r VAX AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. c S5 s Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.— Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Hooftl-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Bij de Verkiezing van Drie Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmermeer-Polder, heden (Yrijdag 31 Maart 1882), in het lokaal ,/De Eensgezindheid", te Amster dam, gehouden, ingevolge de gewone aftreding van de heeren: Mr. J. P. A. Teding van Berkhout, A. Wijnands en P. Langerhuizen Lz., zijn alle drie als zoo- danig herJcozen, de eerste met 152, de tweede met 139 en de derde met 131 van de 152 geldig uitge- bragte stemmen. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 2228 Maart 1882. KANTOXGEKEGT TE IIA A REE M M E It M EE It. Zitting van den 21 Maart 1882. Uitspraak van Vonnisseu. 3 0 td P Ut fc i 0 N li k ARLEMM EBMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENKEDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAi\ BOXGA C°.te Amsterdam. l'itcrl(fk Woensdag Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Verder waren uitgebragt op de heeren: P. Koppes 13, A. G. Voordendag 10 en D. Knibbe 2 stemmen; terwijl de heer J. Koole 1 slem bekwam. Het Bureau van Stem-opneming heeft een briefje van on- waarde verklaard, als zijnde in bianco. Op den 28 dezer is te Haarlem, in den ouderdom van ruim 49 jaren overleden de heer Carel Eduard de Clercq directeur van de Haarlemsche BankvereenigingDe overledene was vroeger een ijverig medewerker aan ons Weekblad van Haarlemmermeeraan vvien wjj vele bijdragen op het gebied van landbouw te danken hadden. Onderstaande Personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden ten einde opgave te doen voor de bijhouding van het Bevolking-Register Johanna van der Grijpgekomen van Haarlem. J. de GraafArnbem. Bekrooningen op de weekmarkt te Hoofddorpden 30en Maart 1882. Vet Vee. le Prijs, de heer M. Meijerte Aalsmeer. 2e Prijs, de heer II. P. Bultman te Haarlemmermeer. Kalfkoeijen. le Prijs, de heer H. F. Bultman, te Haar lemmermeer. Vette Handelspaarden. le Prijs, de heer J. van Zijverden, te Haarlemmermeer. 2e Prijs, de heer J. Eavesteiute idem. Jonge Paarden. le Prijs, de heer H. Schoo Hz., te Haar lemmermeer. 2e Prijs, de heer Kooijte idem. Uitslag der door het Gemeente-bestuur gehouden aanbe- stedins van het maken van afscheidingen in twee Scholen. le Perceel. Ingeschreven door: J. Ligteuberg, voor 587.H. Bakker, voor 590.J. J. Verhagen, voor 690.en J. Bruijn voor/697alien te Haarlemmermeer. 2e Perceel. Ingeschreven door: J. Ligteuberg, voor 382.II. Bakker, voor/ 383.J. Bruijn, voor/ 392. en J. J. Verhagen, voor 487.alien te Haarlemmermeer. Alle perceelen tezamen.Ingeschreven doorL. van Looij, te Houtrijk en Polanen voor/7 30.W. P. van den Iloogen, te Haarlemmermeer, voor 735.J. Lig- tenberg, te idem, voor 967.H. Bakker, te idem, voor 968.en J. J. Verhagen, te idem, voor/1125. GEBOREN Willem zoon van J. Deugd en J. v. Gulik. Anna Maria, dochter van A. A. Overtoom en E. Bes. Petrus, zoon van P. D. M. Scholten en P. Balvert. Jan, zoon van C. v. Smeerdijk en A. Braakman. Govert Willem, zoon van E. v. d. Wal en M. den Dekker. Pieterzoon van J. Bos en L. Kiske. Johanniszoon van C. Houthuizen en C. L. de Looze. Jacobus, zoon van J. Weststeijn en G. de Raadt. Johanna Alida dochter van J. Zethof en A. Sombroek. Maria, dochter van M. Jansen en A. L. Johann. Antonia Johanna, dochter van C. Janssen en C. M. van Waarsenburg. Huiber- dinadochter van P. J. Vermunnicht en C. Sprangers. Dirk zoon van JHulsbos en L. v. d. Heuvel. Christina Cornelia dochter van J. op den Brouw en E. Boer. Cornelis Johannes zoon van E. Breed en T. B. Huijts. Jaeoba Johanna, dochter A. Wijnhout en E. de Wolf. OVERLEDEN Cornelis Spigtoud 50 jaargehuwd met J. Verberne. Aaltjen Aagje Henriette, oud 7 weken, dochter van H. Wessels en J. A. H. te Boekhorst. Johannes Frauciscus oud 2 maanden zoon van J. Gedaan en J. Ilijenhuis. Vin- eentius Jacobus, oud 4 maanden, zoon van C. Beers en A. Tol. Teuntje, oud 26 maanden, dochter van K. E. Tanis en P. Baron. Sijtje Johanna, oud 11 maanden, dochter J. vanKrim- pen en G. Scbreuders. Pieter Antonie Ossenwaardeoud 65 jaargehuwd met M. Grootepas. Jan Vlaaroud 40 jaar gehuwd met E. Krap. ONDERTROLWD L. Bakker met E. Slinger. GEHUWD P. van Meel met W. Vink. J. W. P., woonplaats Noordwijkerhoutwegens dronken- schap en politie-overtreding, voor dronkenschap 2 boeten a/3, en voor politie-overtreding 2 boeten a 5 of voor elke boete 1 dag gevangeuisstraf. C. v. J., woonplaats Leimuiden, wegens dronkenschap en rustverstoring, 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. J. v. D., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 2 boeten a 5 of voor elke boete 2 dagen gevangenisstraf. P. H. en L. H., b eiden woonplaats Hillegom, wegens idem, 2 boeten a 5 of voor elke boete 2 dagen gevangenisstraf. J. v. B. en J. V., beiden woonplaats Lissewegens dron kenschap ieder 5 boete of elk 2 dagen gevangenisstraf. C. v. d. P. en J. W. P., beiden woonplaats Noordwijker hout, wegens idem, beiden vrijgesproken. K. de N., woonplaats Hillegom, wegens idem, 10 boete of 3 dagen gevaDgenisstraf. L. v. M., woonplaats Hillegom, wegens idem,/10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. J. T., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 3 boeten a 5 of voor elke boete 3 dagen gevangenisstraf. T. H., woonplaats Aalsmeer, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. F. L., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem,/ 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. v. S., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. K., woonplaats Hillegom, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. E., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. D. W. A. J., woonplaats Aalsmeer, wegens idem 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf, L. v. d. P., woonplaats Noordwijkerhout, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. E. K., woonplaats Lisse, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. A. v. d. S., woonplaats Aalsmeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. C. v. B., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. S., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. T. W., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. H., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. Naar het V. D. verneemt, bestaat bij de Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen het voornemen ombehou- ilens goedkeuring der Regering, binnenkort tot eene verla- ging der prijzen voor abonnementskaarten voor handelsreizi- gers en andere personen over te gaan. Vooral voor groote afstanden zullen de verlagingen zeer aanzienlijk zijn, en tevens zullen abonnementskaarten, geldig voor het geheele Noordernet of Zuidernet der Staatsspoorwe gen, of voor beide nettenzoowel voor handelsreizigers als andere personen, voor eerstgenoemden tegen zeer lage prij zen verkry'gbaar worden gest.eld. Naar wij vernemen zalbehalve een leeningsontwerp ook weldra een voordracht tot vermeerdering van het bedrag der uit te geven muntbiljetten bij de Tweede Kamer worden in- gediend. Door den Minister van WaterstaatHandel en Nijverheid is bij resolutie van 14 Maart 1882 bepaalddat voorschrif- ten zullen worden uitgevaardigdvolgens welke op de terug- betaling van geldeuin de Rijks-postspaarbank ingeschreven ten name van minderjarigen, onder curatele gestelden, ge- huwde vrouwen enz., de bepalingen van het burgerlijk regt, ten opzigte van de vaderlijke magt, de voogdijde curatele, het beheer der huwelyksgemeenschap enz. vau toepassing zijn. Op grond daarvan zijn dan ook reeds door de Rijks-post spaarbank betalingen gedaan voor minderjarigenop aaovraag van hunnen vader. De maatregel is een stap op den goeden weg; zouden er niet nog meer te doen zyn? Cap6llf (Langstraat), 29 Maart. De handel in leverantie- hooi voor de persenis tegenwoordig niet zeer geanimeerd slechts nu en dan wordt een partijtje afgeleverd. De prijs- verlaging brengt daartoe zeker niet weinig by want om dezen tijd des jaars widen de houders anders liever opruimeu wat zij te veel hebben. De prys loopt thans tot 18 a 19 per 500 kilogram. Weivee voor het komende seizoen wordt druk gezocht en is zeer prijzig. Sommige groote landeigenaars hebben reeds sedert acht dagen eenig jong vee in de weide loopen, dat daar ruim voedsel kan vinden. Leeuwardeu. Gedurende het jaar 1881 werden aan de veemarkt alhier aangevoerd: 116,839 stuks runderen, schapeu varkens en paarden, die te zamen een waarde van 10'/2 millioen gulden vertegenwoordigden. Aan de waag werd aan gevoerd 2,296,400 kgr. boter, vertegenwoordigende een waarde van p. m. 3'/t millioen gulden. Door gemeentelijke koren- molens werden gemeten 383,300 hectoliter graan en zaden, ter gezamenlijke waarde van p. m. 33/4 millioen gulden. Beemster. Het bewerken van den grond in deze ge meente en het zaaijeo der tuinvruchten is in volien gang. De grond is echter zeer zwaar te bewerken door den zach- ten winter, zoodat de anders zoo rijke augurkenteelt dit jaar achterwege zal moeten blijven en de tuinen voor minder winstgevende vruchten moeten aangelegd worden. Middelburg'29 Maart. Bij den landbouwer Meyers, te Vrouwenpolder, zijn vier jarige beesten aan bloedvergiftiging gestorven, ale gevolg van het eten van bedorven voedsel. Eerst werd aan millvuur gedacht. De uitvoer van vee uit Harlingen naar Engeland is tegen woordig weder aanzienlijk toegenomen. Zoo zijn in February alleen van daar meer beesten uitgevoerd, dan gedurende het geheele jaar 1881. Als eene bijzonderheid wordt uit Hillegom medegedeeld, dat op Rusthof aldaar eene hyacint met 10 bloemstengels in volien bloei staat, op dezelfde plaafs waar zij voor 9 jaren is gezet en voor ieder te zien is. Zij is nooit verplant. Dr. D. J. Coster hield Donderdag 23 Maart, in de afdee- ling Amsterdam, van de „NederIandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde", eene belangwekkende voordracht over varens. De varens zijn planten die reeds in de voorwereld beston- den; by afgravingen zijn niet minder dan 300 soorten uit afdruksels herkend en deze kunuen gerekend worden te be- hooren tot de steenkolenperiode. De ariatomische bouw, de bladende zaaijing van sporen, de inlandsche varenwereld leverden vervolgens eene stof, die door den Spreker met warmte werd behandeld. Zestig verschillende soorten varens waren door de bloemisten Job. van den Berg, J. H. Reeling en Appeldoorn afgestaan, om behulpzaam te zijn bij de be- handeling van het zoo uitgebreide onderwerp. Wanneer men in aanmerking neemtdat 3500 soorten va rens bekend zijn, waartan in Nederland maar 21 in het wild groeijen en dit kleine getal reeds zoo veel bijdraagt tot ver- siering van onze bosschendan mag dit bevallige gewas een eereplaats worden toegekend in de algemeene plantenwereld. Wei heeft de afdeeling 's Gravenhage van dezelfde Maatschappij goed gezien, eene tentoonstelling te openen, hoofdzakelijk gcwijd aan varens. De heer Jac. P. R. Galesloot, ouder-voorzitterbedankte dr. Coster voor zijn leerryke voordracht en nam deze gelegen- heid te baat om den dank der afdeeling uit te spreken aan het Koninklijk Zoologisch Genootschap Natura Artis Magistra, voor de zoo koninklyke gastvrijheiddie deze afdeeling altijd van dit Genootschap mag ondervinden. De uitslag van de keuring van tweejarige paarden en veu- lens, afkomstig van den in 1879 bekroonden dekbengst Bruno en den in 1880 bekroonden dekhengst Deucalion, voor prijzen, uitgeloofd door de Afd. Amsterdam der „Ilollandsche Maat- S

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1