Jim** 1882 N°. 14 VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.— Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12J/a Cent. Hoofil-Ageuteu voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Kort Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 6 April 1882, XI. Tot wederopzeggens toe wordt aan den heer R. Elsinga verguodom in school nr. 5 zangoefeningen fte houden op Zondagavondin plaats van op Zaterdag. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 29 Maart tot 4 April 1882. KANTONGEREGT TE I1A A IlLEM MERM EE R. Zitting van den 30 Maart 1882. Uitspraak vail Vonnissen. 81 A A It L E111 E It If E E It Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adreeseren aan VAN BONGA C0., te Amsterdam. (Utterlyk Woeiiadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Agenda voor de Vergaderiog van Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmermeerpolder, te houden op Vrijdag 14 April 1882, 's morgens ten 10 ure, in het lokaal van St Bats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Onderzoek der geloofsbrieven van de nieuw beuoemde Hoofd-Ingelanden. 3. Voorstel van het Dagelijksch Bestunr tot onderhandsche verhuring van dijks- grond en bermen en van een gedeelte lengteweg aan mr. J. P. Amersfoordt. 4. Praeadvies van het Dagelijksch Bestuur op het adres van de Afdeeling Haarlemmermeer der Holland- sche Maatschappij van Landbouw. 5. Rapport van het Dagelijksch Bestuur omtrent het inrichten der wegslooteu tot waterreservoirs. 6. Rapport der Financieele Commissie over de 2de Supplement-Begrooting, dienst 1881. 7. Rapport van het Dagelijksch Bestuur omtrent den toestand van den Ringdijk. 8. Rekening vau het Hulpfonds. 9. Verzoek van den heer A. T. de Ruijter, omtrent het mededeelen van het verhandelde in de vergaderingen van Hoofd-Ingelanden. 10. Voorstel van het Dagelijksch Bestuur, om een bedrag van 100 beschikbaar te stellen voor het Hulpfonds. 11. Ver- koop der Notulen van Hoofd-Ingelanden. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 14 leden. Afwezig de heer van Reeuwijk. De lezing van de notulen der vorige vergadering wordt lot eene volgende vergadering uitgesteld. I. Wordt aan de vergadering mededeeling gedaan van eenige ingekomen stukken datbehalve mej. Bruyn, al de in de vorige vergadering benoemde ODderwijzers die betrekking bebben aaugenomen dat het maken der afscheidingen in de scholen Nrs. 3 en 4 aan den laagsten inschrijver is gegund; terwijl het beplanten der wegen niet is gegund. Aangezien de gemeente Haarlemtnerliede c. a. niet genegen is om 20.te betalen, voor elk kind uit die gemeente, dat de scholen in deze gemeente bezoekt, zijn die kinderen van de scholen geweerd. II. De voorwaarden voor de verpachting van het grasge- was der dorpswegen worden vastgesteld. III. De volgende raadsbesluiten worden vastgesteld IV. a. tot af- en overschrijving in de begrootiug, dienst 1881, eener som/325.tot betaling van kosten voor ge- neeskundige hulp aan armen b. tot betaling van 780.uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1882, voor het maken van afscheidingen in de scho len Nrs. 3 en 4. V. Wordt eervol ontslag verleend aan R. Zuidema, als onderwijzer aan school Nr. 6, ingaande 24 Mei 1882. VI. Wordt behandeld een schryven van HH. Gedeput. Staten, aandringende op vermeerdering van het bulppersoneel op enkele scholen in deze gemeente, vooral ook omdat op drie scholen onderwyzers ontbreken, die er volgens de Wet behoorden te zijn. Uit eenige mededeelingen blijkt evenweldat de hulp op de scholen op 1 Nov. 1880 goed geregeld wa9. Zoodat het niet bekend is welke drie scholen worden bedoeld. Aangezien op de begrooting voor 1882 gelden zyn uitge- trokken voor te benoemen onderwyzeressenwordt besloten sollicitanten op te roepen voor zes onderwijzeressen met akte voor nuttige handwerken. VII. Wordt kennis genomen van een brief van den hoofd- onderwijzer Boekel, over de plaatsing van eene bibliotheek in de school Nr. 6. Gesteld in handen der Plaat9elijke Scboolcommissie. VIII en IX. Op verzoek wordt aan den heer K. Knip eervol ontslag verleend als Marktmeester. Tevens besluit men voor die betrekking sollicitanten op te roepeD. X. Afwijzend wordt beschikt op een adres van W. Coppde, te Halfweg, om vergunning voor zijne kinderen om de school bij Halfweg in deze gemeente nog te mogen blijven bezoeken. XII. Een voorstel tot verbetering van het terrein van school nr. 10 en de afscheidingen aldaar, wordt goedgevonden om die publiek aan te besteden. XIII. Aan den veldwachter Bremer wordt eene gratificatie toegekend van fo.voor het aanhouden van een schapen- dief, en voor de juiste opschrijving der honden voor de be- lasting. XIV. De heer Dorbeck stelt voor in de conditien der ver pachting van de wegen op te netnen het verbod om op Zon- dag het gras te maaijen, hetwelk wordt goedgevonden, Daarop is de vergadering gesloten. GEBOREN Anna, dochter van J. Verhoeven en M. Govers. Geertje, dochter van P. Boele en P. Vaalburg. Martinus, zoon van C. Koster en J. Krijnen. Geertruida Maria, dochter van P. Witteman en W. van Tongeren. Cornells, zoon van J. D. Ravensbergen en C. Tanis. Gerrit, zoon van T. Wiering en M. de Groot. Johannes, zoon van L. Tos en J. de Graaf. Petronella Maria, dochter van C. \ermeulen en L. L. Vaessen. Nicolaas, zoon van P. Crama en A. Boeser. OVERLEDEN Jannetje, oud 1 jaar, dochter van J. Bouwens en J. van der Velde. Cornelis Hendrik, oud 11 maandeu, zoon van G. van Aken en H. Langhout. ONDERTROUWD A. Bliek met E. Burghout. J. Freeken met M. van Dijk. E. Gramau met J. C. Kos. A. Turkenburg met H. van Egmond. GEHUWD geene. Bij de Verkiezing van een Hoofdingeland en een Hoofd- ingeiand-Plaatsvervanger voor het IVde district Lijndenvan het Hoogbeemraadschap Rijnland, tengevolge der gewone aftreding van den heer Mr. J. P. Amersfoordt als hoofdinge land, en van deu heer H. A. Hanedoes als hoofdingeland- plaatsvervanger, zyn aan het Stembureau in het Raadhuis te Hoofddorp ingeleverd 277 briefjes. Bij de opening daarvan is geblekendat zijn uitgebragt voor hoofdingeland, op den heer Mr. J. P. Amersfoordt 269 en op den heer H. A. Hanedoes 8 stemmen. Als hoofdingeland-plaatsvervanger bekwam de heer H. A. Hanedoes 258 Mr. J. P. Amersfoordt 8 en de heer P. Knaap 5 stemmen; terwijl 6 briefjes in bianco waren. De beide aftredende heeren zijn derhalve herkozen. Op de weekmarktte Hoofddorp zijn den 6 April 1882 be- kroond J. dete Haarlemmermeer voor een koppel Schapen, met den lsten prijs, en A. de Zeeuw, te Haarlem mermeer, voor een koppel Schapen met den 2en prijs. Bij J. in 't Veld, IJweg by den Lisserweg, is een paard, als lijdende aan kwaden droes, onteigend, afgemaakt en begraven. A. A., woonplaats Lisse, wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. M. W., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. K. Hwoonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. A. H., woonplaats Lisse, wegens idem, /5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. D. R. W., woonplaats onbekendwegens idem,/5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. A.' F., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. d. W., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. J., woonplaats Leimuiden, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. G. S., woonplaats Lisse, wegens idem,*/5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. v. M., woonplaats Hillegom, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. v. D., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. H., woonplaats Aalsmeer, wegens idem5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. C. R. v. d. W., woonplaats Lisse, wegens idem,/5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. M. W., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. v. D., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. B. v. D., woonplaats Lisse, wegens idem, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. H. d. V., woonplaats Aalsmeer, wegens politie-overtrediug, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. P. P., woonplaats Haarlemmermeer, wegens idem, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. B. M., woonplaats Haarlemmermeerwegens idem3 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. M. K., woonplaats Haarlem, wegens idem,/3 boete of 1 dag gevangenisstraf. B. M., woonplaats Hillegom, wegens idem,/l boete of 1 dag gevangenisstraf. J. T. S., woonplaats Hillegom, wegens idem,/3 boete 1 dag gevangenisstraf. A. C. v. W., woonplaats Hillegom, wegens idem 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. v. d. S. en G. R., beiden woonplaats Hillegom, wegens politie-overtrediug, elk 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. W. S. en M. v. D., beiden woonplaats Leimuiden, ieder 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. E. S. en P. S., beiden woonplaats Haarlemmermeer, ieder /5.50 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. K., woonplaats Lisse, wegens jacht-overtreding, 10 boete of 2 dagen gevangenisstraf. Zooals reeds vroeger gemeld is, zyn er op dit oogenblik planuen in bewerking voor een kortere direete spoorwegverbin- ding vau Rotterdam met Amsterdam. Volgens de N. R. Ct. zou die lijn van Rotterdam uit loopen langs Iiillegersberg, Bleiswijk, Hazerswoude, Koudekerk, door Haarlemmermeer en langs Sloten, met een zijtak van Roelof-Areudsveen over Leiden en Leidscheudam naar 's Gravenhage en van Koudekerk lansB Gouda over de Lek bij Streefkerk, aansluitende bij den spoor- weg van Dordrecht naar Elst by Baanhoek. Capelle (Langstraat), 5 April. De handel in weikoeieu blijft zeer geanimeerd en voortdurend worden de vetweiders druk gezocht. Intusschen beteekende onze van ouds zoo gerenom- meerde voorjaars-beestenmarkt heden letterlijk niets, waarvan de hoofdoorzaakt wel daarin is te zoeken, dat zij te gelijk met de paarden- en beestenmarkt te Waalvrijk inviel, maar toch worden onze markten van jaar tot jaar minder. De handel in velte paarden beteekende te Waalwijk echter ook niet veel, waarschijnlijk daardoor veroorzaakt, dat de vreemde kooplieden zich naar Zalt-Bommel hebben begeven, waar het hedennaar men wil, ook paardenmarkt moet zijn. Ook de hooihandel heeft tegenwoordig weinig te beduideo, de prijzen verminderen gaandeweg en de verkoopers blijven vasthouden of krijgen veelal geen kans om te verkoopen. Men verzuime vooral niet de heerlijke tentoonstelling vau bloeijende Hyacinthen (Hyacinthen-pronkbakken) in de Tuin- bouw-Inrigting van E. H. Krelage Zoon, aan den Kleinen Iloutweg te Haarlem, te gaan bezigtigen. Zy is 30 Maart jl. geopend en duurt tot na half April. De Hyacinthen-bakken zijn pronkbedden, die gedurende den winter en het voorjaar door alle mogelijke middelen tegen de wisselvalligheden van het weder beschermd worden en waarom gedurende den bloei- tijd eene tent wordt gespaunen, waardoor de bloemenpracht der bloemen wordt bewaard, en zich voor den aanschouwer schooner voordoet. Het planten van zulke pronkbakken behoort tot de oudste gebruiken der Haarlemsche bloemisterijenen zy werden reeds in 1752 in het Traite des Jacinthes van George Voorhelm beschreven. Nog op het einde van de eerste helft dezer eeuw vond men Hyacinthen-bakken by alle voorname Haarlemsche bloemisten, en ook enkelen elders. Door ver- schillende omstandigheden is de liefhebberij daarvan later afgenomenraim vijftien jaar geleden waren de laatste dergelijke bakken te zien in de Tuinbouw-Inrigting der firma Krelage. Ook het toenemen der voorjaars-tentoonstellingenwaarop

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1