1882. Vrijdag21 April N°. 16. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlcmmermeer, Prijs van het Abonnement: in het Jaarf Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent. Hoof<l-A»enteii voor dit Weekblatl, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 12—18 April 1882. Uitvoerig Yerslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 2 Maart 1882, IIAABLEIMERMEEII. Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN HONG A C°.te Amsterdam. WJitertfJte Woentdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren De verpachting van het grasgewas over 1882 van de berrnen der tcegen in den Haarlemmermeerpolder hebben opgebragt 7571 terwijl deze zelfde werken in het vorig jaar/ 7927 hebben opgebragt. Op de Weekmarkt te Hoofddorp zijn den 20 April 1882 de volgende bekrooningen toegekend Voor Kalfveeeen len prijs aan A. de Zeeuw, te Haar- lemmermeervoor Varckoeijen, een len prijs aan C. P. Gehrels, te idem; en voor Schapeneen len prijs aan P. Zulverte idem. De Kalfkoe, die met den len prijs is bekroondis ver- kocht voor 325. GEBORENSofia Johanna, dochter van Mientje van Dijk, wedu- we. Albert, zoon van M. Kikkert, ongehuwd. Anna, dochter van A. van Ruiten en A. Paardekooper. Petrus, zoon van G. Loogman en H. Vink. Engeltje, dochter van K. Grotewal en C. J. A. van Schagen. Jannetjedochter van D. Mesman en E. Langelaan. Willem zoon van C. Bom en J. C. Meende- rinck. Louwerina Kornelia, dochter van 11. Klootwijk en N. Hoogmoed. Urias zoon van J. Dekker en J. van Lempt. Guurtje, dochter van C. Koemeester en T. Stoop. Jacob zoon van J. van der Blom en A. Griekspoor. Johannes, zoon van M. Dalm en A. Molenaar. OVERLEDENHendrika Juliana Jansen, ond 82 jaar, weduwe van P. Rutte. Diederik Croesen, ond 60 jaar, gehuwd met A. Hoogeland. Hendrikns, oud 3 maandenzoon van C. Perdaan en J. M. Duwel. Cornelis Petrus, oud 16 maanden, zoon van P. J. Vermunicht en C. Sprangers. Gerritje, oud 4 jaar dochter van A. Buurman en M. J. Karmigel. Hendrika Geer- truida, oud 3 jaar, dochter van J. H. Kok en G. Meester. ONDERTROUWDH. Calvelage met G. Appelman A. van der Linden met E. op den Kelder. C. J. de Mazure met L. Appel. D. C. Los met J. Hagoort. R. Bruin met H. Ent- hoven. P. Lewis met T. Mienis. GEHUWD: J. Freeken met M. van Dijk. Het lijk van de onbekende manspersoon, den 6 dezer in de ringvaart bij de Nieuwemeer gevondenis gebleken te zijn dat van Johan Heinrich Giesler, oud 39 jaren, geboren en wonende te Amsterdam, Elandstraat 174gehuwd, en vader van een kind van 10 jaren oud. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. {Reeds vroeger in 't kort medegedeeld.) Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig elf ledenzijnde de heeren: van Riessen, de Breuk, Biesheuvel, Dorbeckvan Vuuren, Verkuijl, Bultman, Ran, 't Hooft, Timmermans en Knaap; als- mede de Secretaris. Afwezig de heerenvan Reeuwijk (met kennisgeving), Ten- sen Pruissen en Klapwijk. De Secretaris leest de notulen van 26 Januarij 1882, welke door den Voorzitter aan de goedkeuring der Vergade ring worden onderworpen. De heer de Breuk zegtdat hij in de vorige Vergadering gestemd heeft voor een vijfjarige huur van het post- en tele- graafkaDtooromdat door den Voorzitter op de daartoe door Spreker gedane vraag, of er nimmer klagten over het onderhoud van het postkantoor zijn geweestontkennend werd geantwoordthans is het Spreker echter gehleken dat er degelijk klagten zijn geweest, en leest bij voor de notulen der Raadsvergadering van 30 December 1880, voor- komende in bet Weekblad van naarlemmermeerwaaruil blijkt, dat door den toenmaligen directeur klagten zijn ingebragt over gebreken aan het gebouw. Had ik, zegt Spreker, zulks gewetenik zoude hebben tegengestemd maar ik ben toen in die raadsvergadering bij de behandeling van dat punt niet tegenwoordig geweest. De Voorzitter zegt, dat die gebreken door den eigenaar zullen worden verholpen, wanueer de huur weder wordt aan- gegaan. De heer Verkuijl zegt, dat bij bij de behandeling van punt 5 in de vorige Vergadering heeft gezegd reeds twee malen te hebben voorgesteld omvoor het schoolgaan van kinderen uit andere gemeenten op de scholen alhier, gelijke vergoeding te vorderen als door ons aan Leimuiden wordt betaald; dat dit voorstel toen telkens geen bijval vond, en hij vindt het vreemd dat het nu eenparig wordt aarigenomen. De Voorzitter zegt, dat de opmerking van den heer Ver kuijl in de notulen dezer Vergadering zal worden opgenomen. De heer 't Hooft zegt, dat hij tegen de opnemiug van het door den heer Verkuijl gesprokene geen bezwaar heeft; maar dat het voor den Secretaris niet mogelijk is alles te notule- renvooral niet als soms meer leden tegelijk spreken daarom wenscht Spreker dat slechts een lid tegelijk spreke, en dat daaraan de haod worde gehouden. De notulen der vorige Vergadering worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende: a. de Provinciale bladen van 1882, No. 2, en 6 tot 11; b. besluiten van Heeren Gedeputeerde Staten van 18 Januarij 11., Nrs. 7 en 28, waarbij zijn goedgekeurd de ge- meente-rekening over 1880 en dr begrooting voor 1882; c. dat door Gedeputeerde Staten voornoemd is goedge keurd het besluit der vorige Vergadering, tot het doen van betalingen uit den post voor onvoorziene uitgavendienst 1881 d. de uitslag der op den 31 Januarij en 14 Februarij 11. gehouden besteding en herbesteding van onderhoudswerken aan de scholen en het Raadhuisenz.; e. het proces-verbaal der op den 28 Februarij 11. door Burgemeester en Wethouders gedane opneming der boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. II. Komt weder in behandeling het bezwaarsclirift van Reijen Vreeken, tegen zijnen aanslag in den hoofdelijken om- slag dezer gemeente, dienst 1881, groot 8. De Voorzitter zegt, dat de reclame is ingekomen den 30 Dec. 1881 en dus binnen den bepaalden tijddat adressant vroeger is aangeslagen geweest voor 2 en thans voor f 3. De heer van Vuuren acht den aanslag niet te hoog; de reclamant heeft drie huizen. De heer 't Hooft zegt, dat reclamant niet drie, maar twee huizen heeft, waarvan hij er een zelf bewoont, en acht den aanslag werkelijk te hoog, wanneer men zijn inkomen van het verhuurde huis op 100 'sjaars stelt, en dat de man 6 per week verdient, zoodat hij 400 inkomen heeft, dan is de aanslag te hoog; daarom stelt spreker voor dien met 1 te verminderen. De heer van Vuuren zegtdat een zijner kinderen ook geld verdient. De heer Knaap zegt, dat hjj door Burgemeester en Wet houders naar zijn vermoedelijk inkomen is aangeslagen, en nu moet men dat collegie niet in het gezigt slaan door den aanslag te verlagen spreker zegt nog dat iemanddie vroe ger te Aalsmeer 10 betaalde hier nog niets betaalt. Spreker begrypt dat niet. De heer Bultman zegt, dat adressant aanvoert minder dan 6 per week te verdienen; terwijl volgens anderen zijne ver- diensten meer bedragenhij heeft een lot uit de loterij ge- trokken, volgens zijn opgaveen heeft huizen. Spreker vertrouwt die reclame niet, en is voor het behouden van den aanslag. De heer 't Hooft beantwoordt zulks met te zeggen dat de man hypotheek op zijn huis heeft; dat er ook de listen afgaanen de reclamant niet met zich zelf in tegenspraak is. De heer Verkuyl kan niet gelooven dat adressant bij Spaargaren slechts 6 per week zou verdienen, en zou willen dat zulks onderzocht werd. De heer de Breuk is voor afdoening en afwijzing der reclame. Het voorstel van den heer 't Hooft, om den aanslag te verminderen met 1, en dus te brengen op 2wordt daarop in stemming gebragt en verworpen met 9 tegen 2 stemmen. Voor stemden de heeren 't Hooft en Biesheuvel. Tegen de heeren Verkuyl, Bultman, Ran, Timmermans, Knaap, van Riessen, de Breuk, Dorbeck en van Vuuren.) Mitsdien is op het bezwaarschrift afwijzend beschikt. III. Wordt gelezen eene missive van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie, dd. 25 Januarij II., nr. 23, waarbij wordt toegezonden een uittreksel uit een brief van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken, houdende bedenking tegen het beluit van den Raad dezer gemeente tot heffing van het regt bedoeld bij art. 6 der drankwet. Gemelde bedenkiug betreft het niet opnemen in het besluit van het bedrag der kosten eener herschatting, en wordt de Raad nitgenoodigd bet besluit alsnog in den aangegeven zin te wijzigen. Burgemeester en Wethouders stellen voor, aan het ver- langen van den Minister van Binnenlandsche Zaken toe te geven en art. 7 van het Besluit van 29 September 1881 te wijzigen als volgt Achter het woord belooniug, in het tweede lid van art. 7, bij te voegen„van drie gulden", en het laatste lid van het artikel te doen vervallen. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming besloten. IV. Wordt overgegaan tot de uitloting van aandeelen in geldleeningenom den 1 Julij a. s. te worden afgelost. Diens- volgens worden door uitloting ter aflossing aangewezen Leening A0. 1872 zes aandeelen, en wel de nommers 5, 7, 8, 10, 26 en 27. Leening A0. 1878, een aandeel, n°. 32, alien groot 500. V. Aan de orde is de zaak betreffende de huur van het post- cn telegraafkantoor. De heer Bultman stelt voor dit punt aan te houden tot na de behandeling der overige aan de orde zijnde onderwerpen. Zulks wordt goedgekeurd. VI. Is aan de orde het adres van eenige ingezetenen van Nieuw-Vennephoudende verzoek tot benocming van eene vroedvrouw te Nieuw-Vennep. Burgemeester en Wethouders, in wier handen dit adres is gesteld geweest, adviseren om aan bet verzoek der adressanten te voldoen. Het verzoek wordt door de heeren de Breuk en Verkuyl ondersteund. De heer de Breuk wijst er opdat de afstand naar de vroedvrouw te Abbenes voor velen te groot is, zoo als te Burgerveen en andere punten wel verleenen dan tusschen- personen hulp, maar eigenlijk mag dat toch niet. De heer van Riessen zegt, dat de vroedvrouw te Abbenes nu reeds klaagt over weinig praktijk; door de aanstelling van eene vroedvrouw te Nieuw-Vennep zou dat nog erger wor den; hjj wijst op andere punten in de gemeente, waar men even ver van verloskundige hulp Is verwijderd. Spreker acht het niet noodzakelijk om te Nieuw-Vennep eene vroedvrouw te vestigen ook zouden de uitgaven daardoor weder toenemen. De heer Verkuyl zegt, dat er onderscheid is tusschen Nieuw-Vennep en Vijfhuizen, waarvan de heer van Riessen sprak; er wonen te Nieuw-Vennep veel meer menschen. De heer Knaap zegt, dat Abbenes betrekkelijk digt bij Nieuw-Vennep ligt; aan de andere zijde is de gemeente zoo Veel breeder en daar wonen veel meer menschen en de afstau- den zijn grooter; hij acht het daarom voldoende dat er eene vroedvrouw te Abbenes is. De heer Verkuyl zegt, dat er geen pant in de gemeente is waar de behoefte grooter is dan te Nieuw-Vennep. De heer van Riessen merkt nog aandat door den genees- heer van Oude-Wetering mede veel dienst in deze gemeente wordt bewezen, en door dezen kan, in geval van nood, ook hulp worden verleend. De Voorzitter brengt daarop in omvraag het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om voor Nieuw-Vennep eene vroedvrouw te benoemen. Dit voorstel wordt verworpen met 7 tegen 4 stemmen. VII. Komt aan de orde de benoeming van onderwijzers. Op de voordragl komen voor: voor school Nr. 3 G. E. ter Haar en P. Ammerlaan; voor school Nr. 9, A. Schaafsma, J. Kuipers en H. Boogaardvoor school Nr. 4 R. Kuiper9 en W. J. C. van Ewijk. Tevens wordt medegedeeld het hierop ingewonnen berigt en advies van de Plaatselijke Schoolcommissie. Achtereenvolgens worden benoemd aan school Nr. 3, E. ter Haar, te Beesdmet 9 stemmen; school Nr. 4, R. Kuipers, te Dronryp, mede met 9 stemmen; bij de be noeming van een onderwijzer aan school Nr. 9 verkreeg de heer J. Kuipers 4 en de heer P. Ammerlaan 3 stemmen. Naardien een te veel in de bus gevonden briefje van invloed heeft kunnen zijn op de verkregen meerderheid van stemmen, wordt tot eene nieuwe vrije stemming overgegaan. Daarbij worden door elf Raadsleden in de bus geworpen 11 briefjes, waarvan er 5 blijken in bianco te zijn, 20odat zijn uilgebragt 6 geldige stemmen en wel alien op J. Kuipers. Aangezien echter het getal geldig uitgebragte stemmen kleiner is dan de helft der leden waarnit deze vergadering moet be-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1