3 1882. Vrijdag, 19 Mei. N°. 20 VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDEE-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. ftl Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.- Prijs der A.dvertentidn van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 121/3 Cent. IIoofd-Ag'enten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 1016 Mei 1882. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 6 April 1882, II AARLEMMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, EEDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Uiterl(jh Woetttdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren De Uitslag van de op Donderdag 11 Mei 1882 door Dijfe- graaf en Ileemraden van den Haarlemmermeerpolder gehouden Verpachting van Vischtcater is geweest, dat dit heeft opgebragt in den polder f 1636. en in de ringvaart2348. te zamen 3984; terwjjl het in 1881 heeft opgebragt 3466. Te Nieuw-Vennep is tot predikant beroepen de heer C. TIattink J.Pz., candidaat te Harderwijk, die reeds voor het beroep naar Yerseke bedankt had. Bij den landbouwer J. in 't Veld, aan den Yweg te Haar lemmermeer, zijn weder twee paarden als lijdende nan kwaden droes, onteigeod, afgemaakt en begraven. GEBORENCornelis, zoon van M. de Lee en M. van Vessem. Maartje, doehter van T. Kulk en K. van de Wolf. Gijsbregt, zoon van C. de Smit en S. Terlouw. Pietertje, doehter van C. Edel en R. Knibbe. Pieter, zoon van C. Rentenaar en G. Dekker. Johanna, doehter van J. van Tol en M. de Vries. OVERLEDENEngelina, oud 5 maanden, doehter van C. A. van Eck en E. van Steenbrugge. Miehiel, oud 5 dagen, zoon van M. Simpelaar en C. Adriaanse. Willemina van Pelt, oud 28 jaren, gehuwd met G. den Breejen. Pieter, oud 3 maanden, zoon van L. Smit en P. vanVuuren. Aaltje Jongbloed, oud 79 jaren, weduwe van J. van 't Hof. Quirina van Rijn, oud 74 jaren, weduwe van B. Roof. Dirk, oud 3 maanden, zoon van S. Kieft en G. Glijnis. ONDERTROUWD H. van der Zanden met M. van der Gragt. GEHGWD: W. van Warmerdam met D. C. Stokman. C. Groen met C. P. de Klepper. H. Brands met M. Genis. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zatnrdag-avond van 67 uur, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week5 ct. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Sommige lezers worden berinnerd, dat zij nog in het bezit zijn van boeken, die reeds lang hadden behooren te worden terugbezorgd. Onderstaande personen worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden ten einde opgave te doen voor de byhouding van het Bevolking-Register: J. de Graaf,gekomen van Arnhem. Helena Glansdorf wed. v. d. Elst,... Sloten. Maarten Barker,.... Petten. Theodora BarkerAlkemade. Joseph Eijkelenburg, Amersfoorl. Hendrik van df.r Haar,, Nieuwer-Arostel. Dirk Geeven,Haarlemmerliede c. a. Cornelis S. van Dijk, Dordrecht. des morgens ten 10 ure, ten Raadhuize. {Reeds vroeger in H Jcort medegedeeld.) Voorzitter: de Heer J. W. LantzEndorffer. De Voorzitter verzoekt den Secretaris de notulen der vorige vergadering te lezen. De heer Bultman stelt voor, de lezing der notulen aan te houden tot de volgende vergaderingzulks wordt goed- gekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de Provinciale bladen van 1882, nr. 1 en 12 tot 19; b. dat door Gedeputeerde Staten goedkeuring is verleend op het Raadsbesluit tot onderhandschen verkoop van grond aan J. Koster; c. dat de benoemingen tot onderwijzers alhier zijn aangeno- men door de heeren G. E. ter Haar, J. Kuipers en R. Koi- pers en dat mej. Bruijn de benoeming tot onderwijzeres niet heeft aangenomen d. dat bij de gehouden aanbesteding van het maken van afscheididgen in de scholen nrs. 3 en 4 het laagst is inge- schreven door F. L. van Looi, te Halfweg, voor 730; aan wien het werk is gegund e. dat de beplanting van wegen niet is gegund geworden omdat de laagste inschrijvingssom de raming van kosten verre overtrof dat de Gemeente Haarlemmerliede en Spaarnwoude niet genegen is om voor elk kind uit die gemeente, 'twelk in deze gemeente school gant,/20 per jaar te betalen, en de kinde- ren uit die gemeente mitsdien den 1 April II. van de scholen alhier zijn geweerd. Al hetwelk wordt aangenomen voor kennisgeving. II. Is aan de orde de vaststelling der conditien van ver pachting van het grasgewas der dorpswegen, voor dit jaar. Deze conditien worden zonder discussie'of hoofdelijke stem ming vastgesteld. III. Koint ter tafel een ontwerp-besluit tot af- en over- schrijving, luidende als volgt De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft besloten Op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1881 te doen de navolgende af- en overschrijvingen-. AfschrijvingVolgnr. 93, belooning van doctoren, vroed- vrouwen, enz. f 32 5. OverschrijvingVolgnr. 94, geneesmiddelen enz. aan behoef- tigen /325. BeweegredenenDoor het vacant zijn der betrekking van Gemeente-geneesheer zijn de armen an een paar wijken een gedeelte van het jaar op consent btnandeld. Ten einde de rekeningen daarvan te kunnen betalenkan de benoodigde som van den post voor jaarwedden worden afgeschreven. En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. Gedaan, enz. De Financiele Commissie verklaart tegen deze voordracht geene bedenkingen te hebben. Het ontwerp-besluit wordt daarna zonder hoofdeljjke stem ming goedgekeurd. IV. Aan de goedkeuring der vergadering wordt onderworpen het navolgende ontwerp-besluit De Raad der gemeente Haarlemmermeer heeft beslotenuit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting voor 1882, te voldoen de uitgaven hierna vermeld; Kosten van het maken van drie afscheidingen in de scholen nrs. 3 en 4 730. Toelichting. De aanbesteding van dit werk heeft plaats gehad den 28 Maart 1882. Bjj de begrooting voor 1882 was op deze uitgaven niet gerekend. En zal dit besluit aan Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden toegezondenmet verzoek om tot het voldoen der daarin vermelde uitgaven nit den post voor onvoor ziene uitgaven de vereischte magtiging te verleenen. Gedaan enz. Ook tegen deze voordragt bestaan bij de Financiele Com missie geene bedenkingen. Het besluit wordt zonder discussie of hoofdelijke stemming goedgekeurd. Gelezen een adres van R. Zuidema, houdende verzoek om eervol ontslag uit zijne betrekking van onderwijzer aan school nr. 6 (Abbenes). Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen, in te gaan den 24 Mei 1882. VI. Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van eene ingekomen missive van Heeren Gedeputeerde Staten van 1/2 Maart 1882 nr. 2, in zake de vermeerdering van het hulp- personeel op de scholen. Daarbij wordt naar aanleiding van het ter goedkeuring ingezonden Raadsbesluit van 29 December 1.1., tot bepaling der jaarwedde van onderwijzeressen uitsluitend belast met het onderwijs en de nuttige handwerken voor meisjes aan sommige scholen in deze gemeente, opgemerkt, dat op sommige scholen alhier nog geen voldoend personeel aanwezig is, en zelfs op drie scholen nog zou ontbreken 6en onderwijzer, die er aan wezig behoorde te zyn volgens de voorschriften welke bij de invoering der wet van 17 Augustus 1878 van kracht waren en tevens verzocht dat het noodige zal worden verrigt, opdat ten spoedigste tot de aanstelling van nog minstens drie on derwijzers of onderwijzeressen worde overgegaan. Bij de hierop gevolgde gedachtenwisseling vraagt de heer Verkuijl, welke drie scholen het zijn die in den brief van Heeren Gedeputeerde Staten worden bedoeld. De Voorzitter zegt zulks niet te weten en meent, dat op 1 November 1880 op al de scholen de halp geregeld was, zoo als zulks volgens de vorige wet werd gevorderd. De Voorzitter licbt verder deze zaak toe en zegt Hat ook de Commissaris des Koningsbij een persoonlijk gesprekop de uitbreiding der hulp op de scholen heeft aangedrongen. De heer van Riessen zou daarmede toch voorzigtig willen te werk gaan want voor korteo tijd was het getal kinderen op de scholen veel kleiner dan thans, en wel door het school- verzuim wegens veldarbeid. De Voorzitter zegt, dat op de begrooting van 1882 gelden zjju gebragt voor vermeerdering van hulp op sommige scholen en daaraan zal uitvoering dienen te worden gegeven; weshalve spreker voorstelt om op te roepen sollicitanten voor zes onder wijzeressen met akte voor nuttige vrouwelijke handwerken, ten einde die te plaatsen aan de nader daartoe aan te wijzen scholen. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt zonder hoofdelijke stemming besloten; zullende de brief van Heeren Gedeputeerde Staten worden beantwoord in den geest van het bovenstaandeen met mededeeling van cyfersten bewijze dat de hulp op de scholen op 1 November 1880 voldoende was. Op voorstel van den heer Bultman wordt nog besloten dat de brief van Gedeputeerde Staten zal worden medegedeeld aan de Plaatselijke Schoolcommissie, ter kenuisneming. VII. Gelezen een schrijven van den heer P. Boekelhoofd der school nr. 6 waarbij wordt verzocht dat onder de inven- taris der goederen van gemelde school ook moge worden be- grepen eene kinderbibliotheek, groot 600 nommers, en eene volksbibliotheekgroot 1607 nommers, ten einde de voortdu- rende plaatsing in school en schoolhuis daarvan verzekerd blijve. De Voorzitter stelt voor, dit schrijven te stellen in handen van de Plaatselijke Schoolcommissietot onderzoek en advies. Daartoe wordt besloten. VIII. Wordt gelezen een verzoek van R. Knipte Hoofd dorp, om eervol ontslag als marktmeester, wegens vertrek naar elders. Wordt besloten het gevraagd eervol ontslag te verleenen in te gaan den 1 Mei 1882. IX. Aan de Vergadering wordt medegedeeld een adres van D. SistermaDs, om te worden benoemd tot marktmeester. Men besluit Burgemeester en Wethouders te verzoeken eene voordragt in te dienen, nadat sollicitanten zullen zijn opge- roepen. X. Wordt gelezen een adres van W. Copp^e, te Houtrijk en Polanen, waarbij wordt verzocht vergunning voor zijne kinderen, welke thans de school nr. 9 alhier bezoekenom aldaar te mogen blijven schoolgaan. Met het oog op de weigering van het Gemeentebestuur van Haarlemmerliede, om voor de kinderen uit die gemeente welke alhier ter school gaan, vergoeding te betalen, wordt besloten op het adres van W. Coppee afwijzend te beschikken. Xbis. De Voorzitter doet tevens voorlezen een schrijven van den heer R. Ewouds, hoofd der school nr. 9, waarbij hij verzoekt te mogen weten of de leerlingen H. van der Kwast en J. L. v. d. Hoogenvan zijne school, en die woon- achtig zijn bij familiebetrekkingen in deze gemeenteal of niet de school alhier mogen blijven bezoeken. De Voorzitter deelt mede, dat bedoelde leerlingen in bet bevolkingregister alhier zijn ingeschreven. Men besluit te berigten, dat tegen de toelating dier leer lingen op school nr. 9 geene bedenkingen bestaan. XI. De Voorzitter deelt ir.ede, dat de heer R. Elsinga, onderwijzer te Nieuw-Vennep, vergunning heeft gevraagd om des Zondags van 5 tot 7 uur de school te Nieuw-Vennep te mogen gebruiken tot het houden van zang-oefeningen in plaats van des Zaterdags, gelijk tot heden plaats vond. Wordt besloten de gevraagde vergunning te verleenen, en wel tot wederopzeggens toe. XII. Komt in behandeling een verzoek van het hoofd der school nr. 10 om verbetering aan te brengen in de afschei- ding van het terrein zijner schoolalsmede een voorstel daaromtrent van den Gemeente-Opzigter en een rapport van de Commissie voor de Gemeentewerkenwaarbij zij zich ver- eenigt met het voorstel van den Gemeente-Opzigter.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1