1882. Vrijdag, 23 Juuij. N». 25. V AN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. \\VUU» Prijs van het Abonnement: in het Jaarf 6. Prijs der A_dvertentien van 10 regels 75 Cent, elke regel meer 12J/a Cent. Hoofd-Ageuteii voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLLJKE STAND. Aangegeven van 14>20 Junij 1882. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 4 Mei 1882, WW II AARLEMIUERMEER Prijs van een enkel Nommeb. 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONG A C°.te Amsterdam. MJilerl{jk Woensdag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren De Uitslag V8n de op 20 Junij 1882 door Dijkgraaf en Heemraden vau den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbe- steding van het vervangen door twee gemetseide gewelfbruggen van de houten brug over de Spaarnwouder dwarstogt in den Aalsmeerdertceg n de houten brug over den Ytogt in den Vijf- huizerwegis geweest dat is ingeschreveu door: W. Coppee, te Houtrijk en Polanen,'voor /7489. W. P. v. d. Hoogen, te Haarlemtnermeer, voor 8490. J. W. de Heij, te idem, 7848. B. Zuithof, le Haarlem, ,,8196. Terwijl voor de door betzelfde Bestuur gehouden aanbe- steding voor het kroozen van Vaarten en Togten in 1882, aannemers ziju geworden voor: Perc. 1, B. Griekspoor, voor11.per 1000 M. Hoofdvaart. i) 7. Dwarstogt. 6.Lengtetogt. Perc. 2, A. Mesman, voor 10.80 Hoofdvaart. Dwarstogt. Lengtetogt. Hoofdvaart. Dwarstogt. Lengtetogt. Hoofdvaart. Dwarstogt. Lengtetogt. 6.86 6.90 ff It II Perc. 3, G. den Breejen, voor 16. .8. 7 Perc. 4, J. Rottboe, voor 9. 7.50 Bij besluit van Z. M.den 6 Junij uit VYildungen gedag- teekend zijn de statuten der Vereeniging van de Sclroolspaar- bank te Abbenes goedgekeurd en de Vereeniging raitsdien als rechtspersoon erkend zullende de goedgekeurde statuten door de zorg der Regeering in de Nederlandsche Slaatscourant worden geplaatst. Van 1°. Januarij tot 1°. Junij zijn er van de school te Abbenes 30 leerlingen vertrokken, van welke velen, gedurende de zomermaanden tot half November ongeveer, aan den veld- arbeid zijn. Tot schatter voor de lokalen waar sterke drank in het klein wordt verkocht, is benoemd W. Tensen te Nieuw-Vennep. Onderstaande personer worden in hun belang aangemaand zich ter Secretarie aan re melden ten einde opgave te doen voor de bijhouding van het Bevolking-Register Jacobus Vervloed,gekomen van Ilelfshaven. Helena Glansdorff Wed. v. d. Elst,Sloten. Pieter Vinke Hoek. Willem Jacobus Louwerse, Vlissiugen. Het Bureau van de Bevolking en van den Burgerlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur, en 's middags van 14 uur. Jl. Woensdag is zekeren van Alphen uit Haarlem hande- lende in manufacturenaan de Vijfhuizen met paard en wa- gen in eeu sloot geraakt, ten gevolge van dronkenschap. Hij is dadelijk door de politie te Hoofddorp in verzekerde bewaring gebragt. Op de weekmarkt te Hoofddorp waren den 22 Juni 1882 aangevoerd: 1 koe, 10 varkens en biggen145 vachten wolwaarvan verkocht 135 vachten, wegende 576 kilogr.; gemiddelde prijs 90 ct. per kilogram. GEBOREN Bartelina Maria, dochter van L. de Graaff en A. Bogerd. Jan, zoon van P. Bakker en H. Onrust. Clara, dochter van J. Schenk en M. van Rooijen. Lucas, zoon van J. v. Herwijnen en E. Versteeg. Bernardus, zoon van G. Vlaar en H. Bulder. Cornelia, dochter van H. de Vries en J. Kap- tein. Geertje, dochter van G. v. d. Beek en E. vanDrunen. Cornelia Johanna, dochter van J. de Zee en P. v. d. Pligt. Elisabeth Wilhelmina, dochter van J. Wientjes en W. Leenslag. Geertje, dochter van P. v. d. Beek en II. v. Drunen. Teun- netje, dochter van G. de Kwaasteniet en M. v. d. Spruit. Teunes, zoon van H. de Graaf en M. Koningen. Petrus, zoon van S. Dijt en C. Lamboo. LEVENLOOS GEBOREN een Kind van H. van Wijk en M. van Mooren. OVERLEDEN Cornelis, oud 5 maanden, zoon van J. Speel- mans en E. Balk. Jan Hendrik, oud 3 maanden, zoon van F. Wesseling en H. J. A. Beens. Klaas, oud 3 maanden, zoon van M. Tanis en W. v. Tilburg. Bernardus, oud 7 dagen, zoon van D. E. v. Meerbeek en A. v. Krimpen. ONDERTROUWDP. Yerhulp met J. de Jong. M. A. Prieip met A. M. Meertens. C. de Weerd met J. de Yeer. GEHUWDD. J. van Son met J. Gerritsen. H. V. Thomas met J. C. J. Rodenburg. De voorgenomen tentooristelliiig van aardbezienopgeluis- terd door bloemen, heesters en gewassen, zal te Aalsmeer gehouden worden op Woensdag 28 Junij e. k. Te oordeeleu naar bet prograinma en de uitgeloofde prijzen, zal deze ten- toonstelliug niet minder belangrijk zijn dan de beide vroeger gehoudene. Het feest zal besloteu worden met een aardbe- zien-souper en cafe-chantant. Zondag is de Parysche wedvlucht, door de Postduiven- Vereeniging de Ooijevaarte 's Gravenhage, uitgeschrevenge houden. Ten 5 uur 15 min. uit Parijs opgelaten, was de eerste duif reeds te 10 uur 3 min. te Delf' terug. Geen 5 uren tijds had de vlugge vogel dus noodig om de lange reis van Parijs naar Delft te doen. Ook de overige duiven kwamen snel achter elkander terug en bet overgroote gedeelte was Zondag- middag in de verschillende hokken aanwezig. De snelste vlie- ger had 1305s meter vlucht per minuut. des namiddags ten 1 ure, ten Raadhuize. (Reeds vroeger in 't kort medegedeeld.) Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig elf ledeuzijnde de heeren: Klapwijk, van RiessenBiesheuvel, van Vuuren, Ran, Tensen, Bultrnan Timmermans, Pruissen, Verkuijl en Dorbeckalsmede de Secretaris. Afwezig de heeren: van Reeuwijk en 't Hooft, met ken- nisgeviug, en de heeren: de Breuk en Knaap. De Secretaris leest de notulen van 2 Maart en 6 April 1882, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de Provinciate bladen van 1882, Nos. 20 en 22 tot 25; b. dat door Heeren Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de besluiten der vorige vergadering tot af- en overschrijving dienst 1881, en tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1882 c. de uitslag der gehouden verpachting van de dorpswe- gen, welke heeft opgebragt /221. d. dat de aanbesteding van het maken der afscheidingen van het terreiu van school Nr. 10 niet is goedgekeurdals zijnde boven de begrootiDg e. een adres van den veldwachter van Leeuwen, om eene gratificalie. Hieromlrent wordt besloten de mededeelingen sob a, b en c aan te nemen voor kennisgeving. Voorts om het adres van N. van Leeuwen te slellen in handen van Burgemeester en Wethouders, om advies; terwijl omtrent sub d, op voorstel van den heer van Riessen en met 9 tegeu 2 stemmenwordt besloten het maken der afschei dingen van het terrein van school Nr. 10 te doen verrigten in eigen beheermet bepaling dat het niet meer mag kos- ten dan f 200. II. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer aan school Nr. 5. Op de voordragt komen voor: A. Sprui- tenburg, te Elburgen A. Meeth, te Leeuwarden. Bij de opening der stembus blykt dat met 10 stemmen gekozen is Antoine Spruitenburg, te Elburg, en de infunctie- treding wordt bepaald op 1 Junij 1882. III. Aan de orde zou zijn de benoeming van een onder wijzer voor school Nr. 6. De voorzitter deelt echter mede dat de eenige sollicitant en die ook was voorgedragenzich heeft teruggetrokken wegens benoeming naar elders; zoodat de benoeming alhier niet kan doorgaan. De Voorzitter deelt verder mede, dat zich later een solli citant heeft aangemeld en Burgemeester en Wethouders zich voorstellen om aan dezen de tijdelijke waarneming op te dra- genwanneer daartegen bij den schoolopziener geen beden- king bestaat; de definitive benoeming door den Raad kan dan later plaats hebben. De Raad geeft zijne instemming daarmede te kennen. IV. De Voorzitter deelt mede, dat ook voor school No. 2 thans geene benoeming kan plaats hebbendewijl de school opziener zich met de vooidragt der zich aangemeld hebbende sollicitanten niet heeft kuunen vereenigen, en voorts dat Bur gemeester en Wethouders het hoofd der school hebben aange- schreven, om bij het ontbreken van hulp op zijne school, beurtelings, nu de eene eu dan de andere klasse vacantie te gevenen dientengevolge twee weken schoolgeld voor dene week in rekeniug te brengen. De Vergadering besluit dat eene nieuwe oproeping van sollicitanten zal worden gedaan. V. Alsnu is aan de orde het verzoek van het hoofd der school Nr. 7o:n benoeming van nog een onderwijzer voor die school; van dat verzoek wordt voorlezing gedaan, als mede van het daarop iugewonnen berigt van de Plaatselijke Schoolcommissie, houdende dat die Coinmissie van oordeel is, dat, met het oog op het aantal leerlingen dier school (ruim 120), in verband met den tijd dien de onderwijzeres aan het gewone ouderwijs wordt onttrokken door het geven van ouderwgs in handwerkenhet wenschelijk is om aan het verzoek van het hoofd der Bchool te voldoenzoodat wordt geadviseerd om voor gemelde school nog te benoemen een onderwijzer. Over deze zaak volgen eenige discussien en meent de Voor zitter dat, wordt aan dit verzoek voldaan, alsdan ook behoort te worden voldaan aan het nog aanhangig zijnde verzoek om meer hulp op school Nr. 6 te Abbenes. De beer Klapwijk is er voor om deze zaak nog aan te houden. De heer Bultrnan ondersteunt het verzoek. De heeren Biesheuvel en Verkugl vragen hoe lang het ou derwijs in handwerken duurt. De Voorzitter zegt, dat zulks in de leerplannen moet be paald worden. De beer Bultrnan wil sollicitanten opioepen voor elk der scholen Nrs. 2, 6 en 7. De Voorzitter zegt, dat voor school Nr. 2 moet worden opgeroepen, maar dat voor de andere seholen eerst moet worden besloten dat nog een onderwijzer zal worden aange- steld, en brengt in stemming de vraag of voor school Nr. 7 nog zal worden benoemd een onderwijzer. De uitslag is dat zes leden zich er tegen en vijf er zich voor verklaren; zoodat op het verzoek afwijzend is beschikt. (Tegen stemden de heeren: Biesheuvel, Ran, Pruissen, Ver kuijl, Dorbeck en Klapwijk. Voor stemden de heeren: van Vuuren, Tensen, Bultrnan, Timmermans en van Riessen.) Het verzoek om vermeerdering van hulp voor school Nr. 6 wordt nog aaugehouden. VI. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangebo- den het verslag omtrent den toestand der gemeente over 1881; hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. VII. Wordt ter tafel overgelegd het door de Plaatselijke Schoolcommissie ingezonden verslag omtrent den toestand van het onderwijs over 1881. Van dat verslag wordt voorlezing gedaan. De heer Biesheuvel merkt aan dat uit het verslag blijkt dat het onderwijs aan school nr. 2 onvoldoende en op school nr. 7 de orde slecht is, en nu wordt er nosr om meer hulp ge- vraagd! Gaat dat wel goed? vraagt spreker. De Voorzitter vraagt of de Raad aan Burgemeester en Wet houders wil opdragen om aan de hoofden van de scbolen nr. 2 en nr. 7 bij uittreksel van bet verslag mede te deelen wat ten opzigte hunner scholen in het verslag wordt gezegd. A1 de laden verklaren zich daarvoor. De heer Klapwijk vraagt of het geen overweging verdient om te trachten bij school nr. 2 eene woning te krijgen voor een hulp-ouderwijzer met akte van hoofd-onderwijzerzoo iemand hield men dan welligt langer en kon het onderwijs op die school daardoor verbeteren. De heer Verkuyl zegt, dat men te Urk ook zoo gehandeld heeft; daar dry ft de school dan ook geheel op den hulp- onderwijzbr. De heer van Vuuren meent dat de kosten nog al zonden toenemenen de heer Verkuyl acht dat het dan wel 1000 voor den hulp-onderwijzer zou worden.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1