if 1882. Vrijdag, 30 Junij. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-T wintigste Jaar gang. No. 20. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. IPr-ijs van het Abonnement: in het Jaar6.— Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/2 Cent. Hoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Dienstregeling van het Post- en Telegraafkantoor. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven ran 2127 Junij 1882. kantongeregt te haarlemmermeer. Zitting van den 27 Juni 1882. IJitspraak van Vonnissen. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 4 Mei 1882, II AAltLEMMERMEEK Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAX BONG A C0., te Amsterdam. l'iterl(jl{ Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Het Postkantoor is geopend Op Werkdagen, 's morg. van 6 J/4 tot 7 uur; van 8 f2 tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4j/2 tot 7 uur. Op Zon- en Feestdagen, 's morg. van 6 /t tot 7 uur van 8 tot 12 uur, en 's avonds van 4(4 tot 5 f2 uur. Voor Postwissels en KwiTANTieN Alleen op Werkdagenvan 's morg. 8 l/2 tot's nam. 2 uur. Het Telegraafkantoor is geopend Op Werkdagenvan 's morg. 8 /2 tot 's namidd. 2 uur en 's avonds van 4 '/2 tot 7 uur. Op Zon- en Feestdagenvan 's voormiddags 8 tot 12 uur. UitsLag van de op 28 Juni 1882, in het Koffiehuis: de Nederlandente Hoofddorpdoor den Notaris J. L. van der Moer gehouden veiling van de Hofstede: „Eben Eaezer", te Haarlemmermeernabij het Hoofddorp, groot 40 Hectaren. Perc. 1: Hoogste bieder, de heer J. Heil, 15,300. opgehouden op 300.daarboven. Perc. 2: Hoogste bieder, de heer J. Kort, 15,000.— in afslag gebleven. Combinatie van de perceelen 1 en 2 gebleven op30,600, Perc. 3: Hoogste bieder, de heer J. Kort15,600. in afslag gebleven. Perc. 4: Hoogste bieder, de heer J. Kort, 13,900. in combinatie gemijnd op 14.daarboven. Combinatie van de perceelen 3 en 4: gebleven op/ 29,514. Combinatie van de 4 perceelen opgehouden op 10. boven de/60,114. GEBORENReindert, zoon van J. H. P. Beukman en J. Kamphorst. Cornelis, zoon van N. Zuiderduin en P. v. Oor- schot. Agatha, dochter van H. Boer en M. Roos. Arie, zoon van J. Geijlvoet en W. A. Breeman. Klasina, dochter van J. Havenaar en M. van Tol. Neeltje, dochter van W. Metz en C. M. Schouten. Klasina, dochter van A. den Elzen en J. Kors. Bartha Johanna Wilhelmina, dochter van H. Schoo en J. Buis. Pieter, zoon van M. Wilderom en P. M. Meijer. OVERLEDENMarinus Biesheuvel, oud 59 jaar, geh. met J. Dortmond. Gijsbregt, oud 6 weken, zoon van C. de Smit en S. Terlouw. Gerrit, oud 4 maanden, zoon van K. Degenaars en M. de Bruin. Trijntje, oud 5 weken, dochter van P. Per- werda en A. Bood. Pietertje, oud 19 dagen, dochter van K. Avis en E. Horstman. ONDERTROUWD A. R. Molenaar met G. Roos. A. A. Gallandt met M. van Os. C. A. de Vos met A. Waagemaaker. A. Goulooze met M. van Gennep. GEHUWD S. Barten met P. Schans. Naar men verneemt heeft de veldwachter A. van der Wa- teren, zijne aanvraag om ontslag als veldwachter weder in- gelrokken. Den 26en Junij zijn twee paarden van J. Intveld, Yweg P 11 als lydende aan kwaden droes, onteigend, afgemaakt en begraven. De heer W. Tensen, den 20 Junij benoemd tot schatter voor de lokalen waar sterken drank in 't klein wordt ver- kocht, heeft, na te zijn beeedigd, weder voor die benoeming bedankt. A. en W. A. T., beiden woonplants Haarlemmermeer, wegens het beschadigen van eens anders roerend goed, ieder 7.50 boete of elk 3 dagen gevangenisstraf. J. v. H. en J. V., beiden woonplaats Lisse, wegens dron- kenschapieder /15 boete of elk 6 dagen gevangenisstraf. J. v. D., A. A., C. K., J. v. d. Z. en M. S., alien woonplaats Lisse, wegens dronkenschapieder/5 boete of elk 2 dagen gevangenisstraf. M. W.J. v. B., P. v. D., A. T. en P. d. W.alien woonplaats Lisse, wegens dronkenschap, ieder 10 boete of elk 4 dagen gevangenisstraf. C. v. d. H., J. J. C., P. v. D., W. K. en J. V., alien woonplaats Haarlemmermeer, wegens dronkenschap, ieder 5 boete of elk 2 dagen gevangenisstraf. J. S. en J. d. L.beiden woonplaats Hiilegomwegens dronkenschap, ieder 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf J. L.woonplaats Leimuidenwegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. C. d. G.woonplaats Ouderkerk, wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. H. v. 't H.woonplaats Oude-Wetering, wegens dronken schap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. d. K., woonplaats Alkemade, wegens dronkenschap,/5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. K.woonplaats Oegstgeest, wegens dronkenschap, 5 boele of 2 dagen gevangenisstraf. Het eerste nommer van „Lelie- en Rozeknoppen"weekblad voor meisjes, hoofdredactriceC. Alberdingk Thym, is verschenen bij Nijgh en van Ditmar, te Rotterdam. Het bevat veel lezenswaardigs, De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Com- missarissen des Konings de volgende aanschrijving gericht: „Mijn ambtgenoot van justitie vestigt mijne aandacht op het meermalen geblekeu feitdat in enkele gemeenten aan den Rijks-ontvanger of aan den ijker het gebruik maken van een vertrek in het gemeentehuis tot het houden van zittingen wordt geweigerd, waardoor die ambtenaren soms genoopt zijn in eene tapperij zitting te houden. Ik heb de eer u te ver- zoeken bij de gemeentebesturen in uwe provincie te willen bevorderen, dat aanvragen tot het houden van zittingen, als hier bedoeld, in gemeentelijke localiteiten, zooveel mogelijk worden ingewilligd." Den 24 Juni werd door het Bestuur van den Noorder Ypol- der op het Raadhuis te Amsterdam, bij enkele inschrijving publiek aanbesteed het hard maken van eenige wegen in genoemden Polder. Minste inschrijver de heer P. deJongPz., te Ammerstol, voor 5974. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de Com- missarissen des Konings de volgende aanschrijving gericht: „Myn ambtgenoot van flnaucien heeft mij medegedeeld, dat sommige burgemeesters op gezegeld papier attestatien de vita afgeven, ten behoeve van gepensioneerden, wier pensioen no- minaal meer dan /300 bedraagtdoch dat ten gevolge van art. 31 der wet betreffende de burgelijke peasioenen, tot een bedrag van /300 of minder wordt ingekort. »Daar evenwel de vrijstelling van het zegelrecht bij art. 27, la. A, n°. 37 der wet vau 3 October 1843 Staatsblad n° 47), verleeud ten aanzien van pensioenen van niet meer dan 300 "sjaarsook toepasselijk is op bovenbedoelde at testatien, heb ik de eer u te verzoeken de burgemeesters in uwe provincie aan te schrijvendie attestatien de vita voortaan op o»gezegeld papier te stellen." des namiddags ten 1 ure, ten Raadhuize. (Vervolg en Slot, zie ons vorig Nommer.) Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. XII. Wordt gelezen eene missive van de Plaatselijke School- commissie, waarbij aan de goedkeuring der vergadering wordt onderworpen een door die Commissie vastgesteld Huishou- delijk Reglement voor hare verg8deringen. Bedoeld reglement luidt als volgt: Art. 1. De vergaderingen der Scboolcommissie worden ge houden zoo dikwyls als de Voorzitter het noodig oordeelt, of dit door drie leden schriftelijk, met opgave der redenen wordt gevraagd. Art. 2. De oproepingsbriefjes worden, spoedeischende ge- vallen uitgezonderd, ten minste tweemaal 24 uren voor het houden der vergadering, aan de leden bezorgd. Zij vermelden den dag en het uur waarop, en zooveel mogelijk de zaken waarvoor de vergadering is belegd. Art. 3. Ieder lid teekent bij de komst in de vergadering zijn naam op een presentielijst. Art. 4. Wanneer de lijst een kwartier uur, na het uur waarop de vergadering is belegd, door de grootste helft der leden is geteekend, sluit de Voorzitter die lijst en opent de vergadering. Later inkomende leden teekenen hunnen naam onder de sluiting. Volgens genoemde lijst worden de preseutiegelden voor het bijwonen der vergadering te genietenonder de leden ver- deeld. Zijdie na het sluiten der lijst de vergadering binnen- treden of voor het sluiten der vergadering zonder geldige redenen zich verwijderen, genieten geen presentiegeld. Indien de grootste helft der leden op het bepaalde tijdstip niet aanwezig is, belegt de Voorzitter eene nieuwe vergadering op eenen anderendoor hem te bepalen dag. By de verdeeling van het presentiegeld wordt in aanmerkiDg genomen dat elk bij het reglement voorgeschreven gehouden schoolbezoek voor de leden, die daaraan deelnemenvoor eene vergadering wordt gerekend. Art. 5. Na het openen der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen. Art. 6. De notulen behelzen de namen der leden die tegen- woordig wareneene beknopte opgave van den inhoud vau alle ingekomen stukken en gedane medeileelingen de gedane voorstellende besluitpn der vergaderingen de namen der leden, die by de stemming zich voor of tegen verklaarden. Art. 7. De Voorzitter onderwerpt de notulen aan de goed keuring der vergadering. Goedgekeurd zijnde, worden zij door hem en den Secretaris geteekend. Art. 8. Geen lid voert het woord dan na het van den Voorzitter verzocht en verkregen te hebben; de Voorzitter verleent bet woord in de ordewaarin het gevraagd is. Art. 9. De leden stemmen met de woorden voor of tegen zonder eeoige bijvoegingj onihouden zij zich, om redenen, van de stemming, zoo worden zij opzigtens de stemming ge rekend niet tegenwoordig te zijn. Art. 10. Wanneer eene keuze of voordragt van personen te doen is, gescbiedt zulks met briefjes. Art. 11. Er hebben zoovele stemmingen plaats als personen te kiezen of voor te dragen zijn. Art. 12. Niet of niet behoorlijk ingevulde briefjes worden ter bepaling der meerderheid afgetrokken van het getal der leden die aan de stemming hebben deelgenomen. Ingeval van twijfel over den inhoud van een briefjebeslist de vergadering. Art. 13. Eene verkregen meerderheid van stemmen geldt niet, wanneer de vergadering beslist dat daarop een tusschen het getal briefjes en dat der stemtnende laden bestaand veischil van invloed heeft kunneu zijn. Art. 14. Wanneer niemand bij de eerste stemming de vol- strekte meerderheid heeft verkregen, wordt tot eene tvveede vrije stemming overgegaan. Is ook by deze geene volstrekte meerderheid verkregen dan wordt die stemming bepaald tot de twee personen die by de tweede stemming de meeste stemmen hebben verkregen of, zijn de meeste stemmen tusschen meer personen ver- deelddan ook over de meer persouen die evenveel stemmen hebben bekomen. Indien bij de derde stemming de stemmen stakenbeslist het lot. Art. 15. Wanneer het lot moet beslissen, worden de namen van hen, tusschen wie deze beslissiug plaats zal vinden op afzonderlijke briefjes van gelijke grootte geschreven. De briefjes, op gelijke wijze in vieren gevouwenworden in de bus gedaan en omgeschud; daarna wordt een der briefjes door den Secretaris daar uit genomen; hijwiens naam op het briefje staatis de verkozene. Art. 16. Van de gelden door den Gemeenteraad aan de Commissie, voor kosten harer vergaderingen, en te houden schoolbezoeken toegestaanworden eerst betaald de kosten van drukwerk en schrijfbehoeften. Het overblijvende wordt onder de leden als presentiegeld verdeeld, zooals in art. 4 is bepaald. De leden zullen daaruit alle bunne kosten bij vergaderingen en schoolbezoeken zelve moeten voldoen. Vastgesteld door de Plaatselijke Schoolcommissie te Haar lemmermeer, den 27 April 1882. (get.) P. de Breuk Voorzitter. D. Eggink Secretaris. Dit reglement wordt zonder hoofdelijke stemming goedge keurd en, op voorstel van den Voorzitter, tevens goedge- vonden dat ten opzigte der verdeeling van het presentiegeld over 1881 op gelijke wijze zal worden gehandeid als in dit Reglement is bepaald. XIII. Wordt gelezen een schrijven van het Gemeentebestuur van Haarlemmerliede en Spaarnwoude, van 2 Mei 1.1., waarby wordt gevraagd of de Raad dezer gemeenle genegen is de

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1