I 1882. Vrijdag, 28 Julij. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-T wintigste Jaargang. No. 50. Geineenteraad van Haarlemmermeer. MP mmw Prijs van het Abonnemeat: in het Jaar6. Prijs der -Advertentien van 10 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Hoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Kort Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 27 Juli 1882, BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 1925 Julij 1882. KANTOXGEREGT TE IIA A RLEM M E R M EE R. Zitting van den 20 Juli 1882. Uitspraak van Vonnissen. i I 1! AARLEMMER1HEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONG A C°.te Amsterdam. Utterlyk Woen»dag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. Voorzitter: de Ileer J. W. Lantzjsndorffer. Tegenvvoordig a! de leden. De notulen der vorige vergadering wordenna lezinggoed- gekeurd. I. Worden behandeld en voor kennisgeving aangenomen eenige ingekomen stukken en mededeelingen. II. Tot vroedvrouw voor den standplaats Lijnden wordt benoemd Mej. D. H. de Boer, te Schiermonnikoog. Infunctietreding zoo spoedig mogelijk. III. Wordt aangeboden IV. a. de Gemeente-rekening over 1881, bedragende in ontvangst 82,272.37'/2 en in uitsaaf 72,982.22; b. de lekeniug van het Burgerlijk Armbestuur, bedragende in ontvangst 5,604.35 en in uitgaaf 5,895.90, Beide stukken worden gesteld in handen van de Finantieele Commissie. V. Op het door A. Spruitenburg gedaan verzoek, om eervol ontslag ais onderwijzer aan school nr. 5 wordt gunstig beschikl, tegen ingaug van 15 September e. k. VI. Wordt vastgesteld een besluit tot bepaling der jaar- wedden van de onderwijzeressen op 650.in plants van 625.zoo als in de vorige vergadering was aangenomen. Besloten wordt eene nieuw oproeping van sollicitanlen te doen. VII. Omtrent de plaats nlwaar aan den IJweg eene nieuwe school zal worden gebouwdbesluit men, na langdu- rige discussien, Burgemeester en Wethouders op te dragen om uit te zien naar grond in 't midden van den IJweg, tus- schen den Kruisweg en den Vijfhuizerweg, en daaromtrent nader advies te geven. VIII. Omtrent het vergrooten van school nr. 4wordt gelezen het rapport van den Gemeente-Opzichter. Burgemeester en Wethouders adviseren tegen vergrooting met het oog op de hooge kosten. Na vele deliberatienwordt besloten te stemmen over de vraagof er al of niet zal bijgebouwd wordenwelke vraag toestemmend wordt beantwoord met 8 tegen 7 stemmen. Daarop wordt besloten het plan van den Gemeente-Opzichter met het te maken bestek te stellen in handen van de Com missie voor de Gemeentewerken. IX. Komt ter tafel het bestek voor eene provoost bij den Lijnden. Wordt gelezen het rapport der Commissie, en besloten iets grooter te bouwenzoodat de kosten znllen bedragen ongeveer /700.en Burgemeester en Wethouders te magtigen om met den Polder eene overeenkorust aan te gaan omtrent den grond. X. Een verzoek van den heer Timmer, om meerdere hulp op school Nr. 7, wordt gesteld in handen van de School- commissieom advies. XI. Als vorenwordt besloten op een verzoek van den heer Boekel, voor school Nr. 6. XII. Een verzoek van den Gemeente-ontvangerom op- heffing van den zitdag bij den Lijnden, wordt aangehouden tot onderzoek. XIII. Een voorstel der Commissie voor de Gemeentewer ken, omtrent het wegruimen van een paar boomen aan een weg te Nieuw-Vennepbij J. van Wijnen en het leggen van een duiker aldaar, wordt goedgekeurd. XIV. Op voorstel van den heer Bultmanwordt aan den Gemeente-veldwachter A. van de Wateren eene gratificatie van 5 toegekend, voor het opsporen van 8 diefstallen door een persoon gepleegd. XV. De heer Klapwijk vraagt of reeds antwoord is ont- vangen is van Alkemade, omtrent het voortdurend gebruik van een weg langs den Huigsloterpolderdoor de schoolkin- deren die te Abbenes schoolgaan. De Voorzitter antwoordt, dat wel berigt is ontvangen maar dat daaruit blijkt, dat omtrent het voortbestaan van bedoelden weg eerst kan worden beslotenna afloop van het thans loopende contract met de heeren Heynsius c. s. XVI. De heer Knaap vraagt of er al een besluit is ge- nomen omtrent een brand vrjje kelder. De Voorzitter zegt, dat het bestek wordt opgemaakt. XVII. Wegens zijn aanstaand vertrek uit de gemeente, bedankt de heer Dorbeck voor de vriendschap gedurende 16 jaren van de leden ondervonden. De Voorzitter hooptdat het den heer Dorbeek wel zal gaan in zijne nieuwe woonplaats. Waarna de Vergadering wordt gesloten. GEBOREN Mariuns, zoon van K. Kreeft en P. Koppenaal. Jan Willem, zoon van G. Schaap en M. Muijlwijk. Magdalena, dochter van A. Verschoor en A. Coenradie. Geerhard, zoon van G. v. Hulzen en H. J. Kemper. Johannes, zoon van J. van Houte en J. M. Schuitemakcr. Johannes Adrianus, zoon van P. Aalbersberg en A. Kool. Johanna Maaike Pieternella, doehter van K. J. den Dekker en A. Tur. Johannes Hermanus, zoon van G. v. Keulen en A. M. Huiberts. LEVENLOOS GEBOREN Een kind van M. v. Andel en W. Verknil. OVERLEDENCornelis, oud 6 maauden, zoon van J. Hoenson en M. v. d. Heijden. Guurtje Wiedijk, oud 50 jaren, weduwe van A. Minnes. Willem, oud 3 maanden, zoon van G. Bom en J. C. Meenderinck. ONDERTROUWD: geene. GEHUWDW. Gerritsen met J. Man. M. v. d. Horst met A. v. Huizen. Op den Kruisweg bij de Kagertocbt is gevonden eene schaar. Terug te bevragen ter Secretarie. Op de markt te Hoofddorp zijn den 25 Julij 1882 aan- gevoerd: 110 Paarden8 Veulens en 14 Hitten. Handel vlug. Prijzen van 7 5 tot/400. De Zanguitvoering op den 25 Julij te Hoofddorp, ten be- hoeve der nagelaten betrekkingen van de verongelu kten met den rammonitor^Afflfer gehouden, heeft opgebragt p. m. 180. 27 Juli. Sedert heden morgen 10 uur is er brand uitgebro- ken in de boerderij van den heer A. van Stralenstaande te Haarlemmermeer, Sectie D, 2, nabij het Fort de Liedeen bewoond door K. van Putten. 09k de berg staat in brand. De brand is in de schuur aangekoraen. Een spuit is in wer- king. Men hoopt het huis te bewaren. G. Z., wed. M. B., woonplaats Leimuiden, wegens het niet in orde houden van een weg,/13 boete of 3 dagen ge- vangenisstraf. F. M., woonplaats Hillegom, wegens mishandeling van een dier, 7.50 boete of 3 dagen gevangenisstraf. E. V., woonplaats idem, wegens het bekladden van huizen met roode menie, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. K. en M. B., woonplaats Hillegom, beiden wegens met te groote snelheid rijden met den stoomtram, ieder 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. K., vrouw van H. H., en G. A. C., vrouw van T. v. d. R., woonplaats Hillegombeiden wegens het doen afsnij- den van grasgewasde eerste vrijgesproken, de tweede 1 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. B., woonplaats Hillegomwegens politie-overtreding /10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. C. v. H., B. G., A. L. D., W. L. en D. Z., woonplaats Haarlemmermeer, alle 5 wegens dobbelen ieder 3 boete of elk 1 dag gevangenisstraf. S. K., woonplaats Hillegom, wegens politie-overtreding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. W. A, woonplaats Haarlemmermeer, wegens politie-over treding, 2 boeten van/3 of voor iedere boete 1 dag gevan genisstraf. J. v. A., C. v. E., H. W. en H. S., woonplaats Haarlem mermeer, alien wegens politie-overtreding, ieder 3 boete of elk 1 dag gevangenisstraf. J. P., woonplaats Leiden, wegens politie-overtreding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. S., woonplaats Alkemadewegens politie-overtreding 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. R., woonplaats Haarlem, wegens politie-overtreding, 3 boete of I dag gevangenisstraf. A. T„ P. de W. en M. W., woonplaats Lis9e, alien we gens dronkenschapieder 15 boete of elk 5 dagen gevan genisstraf. J. M. B., woonplaats Haarlem, wegens dronkenschap, /5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. H., woonplaats Oegstgeest, wegens dronkenschap5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. R. en D. B., woonplaats Hillegom, beiden wegens dronkenschap, ieder 5 boete of elk 2 dagen gevangenisstraf. P. v. S., woonplaats Lisse, wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. K. en J. L. B., woonplaats Haarlemmermeer, beiden wegens dronkenschap, ieder 5 boete of elk 2 dagen ge vangenisstraf. C. v. A., woonplaats Haarlem, wegens dronkenschap15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. A. V., woonplaats Alphen, wegens dronkenschap5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. Vele personen, die van de Rijks-Poatapaarbank gebruik maken, verkeeren in de meening, dat, indien zij zich metter- woon verplaatsen naar eene gemeente, welke onder de directie van een ander postkantoor gelegen is, irilagen of terusbetalingen op het boekje, dat nog in hun bezit is, niet in hunne woonplaats zouden kunnen geschieden, en het mitsdien noodzakelijk zou zijnhet geheele, op hun boekje ingescbreven te goed terug te vragen. Ter wegneming van die dwaling wordt aan belangheb- benden, langs dezen weg, het bepaalde bgj art. 5 der wet van 25 Mei 1880 Staatsblad no. 88) in lierinuering gebracht. Volgens dat artikel kunnen namelijk (waar 00k het boekje werd afgegeveD) irilagen in en terugbetalingen uit de Rijks- postspaarbank geschieden op alle postkantorenalsmr-de op de hulp-postkantorendie daarvoor zijn aangewezen in het ganache Rijk. Ten einde de terugbetalingen op de nieuwe verblijfplaats te kunnen erlangen, behoort men aldaar slechls het boekje ter overschryving aan te bieden aan het post- en hulpkantoor en de liandteekening in een op dat kantoor berustend register te stellen. Door aldus te werk te gaan, wordt niet alleen den post- ambtenaren en der directie van de Rijks-postspaarbank veel arbeid bespaard, maar worden tevens de onkosten, door het onnoodig intrekken der boekjes veroorzaakt, vermedeD. Haarlem. Op de paardenmarkt alhier waren nangevoerd 824 paarden en 10 veulens. De hoogsle prijs was/800. De paarden waren van gekruist en buitenlandschdoch meeren- deels van inlandsch ras. De bandel was zeer levendig. Capelle (Langstraat), 27 Juli. Met uitzondering van het in- zamelen van het binnenhooi, dat meerendeels van de bemeste en gevoorweide landerijen moet komen en voor eigen veevoe- der bestemd is, kan de hooibouw in de Langstraat als afge- loopen beschouwd worden. Werd hij in den beginne door het vele regenachtige weder zepr belemmerdhet laatste tijdperk heeft alles goed gemaakt en slechts enkele partijen zijn door het verlies der kleur minder bevredigend van kwaliteit. Over het geheel is die echter goed, terwijl de opbrengst voldoende mag geschat worden. Onder de gemeente Waspik is de prijs van het nieuwe leverantiehooi op /31 per 1000 kil. vastge steld; hier is die, naar een oud gebruik, gewoonlijk 1 minder. Men is thans druk bezig met het schelften aan het Maasjeaan die mijten of schelven kan men zien wat men dadelijk verkoopen wil. Lareil, 27 Juli. De vrouw van den daglooner J. Roessink alhier pootte in het voorjaar een aardappel in een aarden pot dien zij steeds binnenshuis bewaarde. Al schielijk kwam de stengel te voorschijn en schoot, steeds ondersteundzoo welig op, dat hij, na den zolder bereikt te hebbenthans langs den zijwand der woning zijn groei voortzet, en op dit oogen- blik de ongehoorde lengte van ruim 3.6 meter heeft bereikt. Gelukkig dat de plant vrij spichtig is gebleven, want waren bijstengels en bladeren alle even kolossaal als de rest, dan liepen de bewoners gevaar door hun troetelkindje teD deure uitgedreven te worden. Gaarne en met trots toont de verpleeg- ster aan elken belangstellende haren reusachtigen kweekeling: daarom zullen zoowel beminnaressen als beminaars van zeld- zaamheden wel doen eens een kijkje te gaan nemente meer

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1