- - 18821. Vrijdag, 4 Augustus. No. 31. VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. wWMp JPrijs van het AAtonnement: in het Jaar6.— Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/a Cent. Hoofd-Agenten voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 26 Julij1 Augustus 1882. Uitvoerig Yerslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 15 Junij 1882 des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. 11 AARLEMIERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, KEDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. WJtlerlfjlt Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Uitslag van de op 2 Augustus 1882 gehouden aanbeste- ding van het onderhoud van GelouwenBruggen em., over 1882. Ingeschreven werd: Voor Perceel 1, door J. Hulsbos Lz., te Haarlemmermeer, voor 1585.50. Voor Perceel 2, door W. Coppee, te Houtrijk en Polanen, voor /1946.door J. Bruijn Jr., te Haarlemmermeer, voor 1645.en door W. Hulsboschte Bennebroekvoor 1612. Voor Perceel 3, door G. Blees, te Slotenvoor/1420. door W. Coppee, te Houtrijk en Polanen, voor/1769. door W. P. v. d. Hoogente idem, voor 1395.en door F. L. van Looi, te idem, voor 1403. Voor Perceel 4, door J. Hulsbos Lz.; te Haarlemmer meer, voor 797.25 en door A. Biemont Jr., te Hillegom, voor /895. Voor Perceel 5, door W. Coppde, te Houtrijk en Pola nen, voor/ 2325.door J. Bruijn Jr., te Haarlemmermeer voor 1894.door W. Hulsbosch, te Bennebroek, voor 1985.en door A. Biemont Jr., te Hillegom, voor 1995.--. v Voor Perceel 6, door G. Blees, te Sloten, voor/2085. door W. Coppee, te Houtrijk en Polanen, voor 1788. door W. P. v. d. Hoogen, te idem, voor/1910.en door F. L. van Looi, te idem, voor 1830. Voor Perceel 7door J. Hulsbos J.Cz., te Haarlemmer meer, voor/1578. Door het bedanken van den heer N. T. Dorbeckals lid van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer, zal er eene nieuwe benoeming moeten plaats hebben. Naar men verneemt is die bepaald op Dingsdag 5 Sept. 1883. Aan den IJweg bij den Vijfhuizerweg werd j.l. Dingsdag Harddraverij gehouden met paarden uit deze gemeente. Het aantal deelnemers bedroeg 10. de le prijs is behaald door 't paard van C. Bakker, be- rijder Bakker. De 2e prijs is behaald door 't paard van L. Houtkooper, berijder Houtkooper. De 3e prijs is behaald door 't paard van F. Ferwerda berijder Metz. GEBOREN: Cornelia, zoon van J. Sluis en H. Hagen. Neeltje, dochter van J. G. Branderhorst en H. Kooij. Antje en Lijntje, (tweel.), dochters van G. Troost en H. A. van der Sluijs. Willebrorduszoon van J. van Tilburg en J. M. B. Kuijpers. Jacobus Cornelis, zoon van A. Vijverberg en M. van Egmond. Cornelis, zoon van C. Balk en M. Moosen. Mariadochter van H. van Dam en A. Boukes. Dingeman zoon van W. Bruinenberg en P. de Wit. Gerrit, zoon van J. Balk en G. Bruijn. OVERLEDEN: Cornelia Bakker, oud 68 jaar, gehuwd met P. Knibbe. - Gerrit Struik, oud 72 jaar, gehuwd met W. Hoog- moed. Leendert Bukkens, oud 67 jaar, gehuwd met L. Peeters. Gerhardus Willebrordus, oud 6 jaar, zoon van A. Vermist en H. Kleijn. Teunis, oud 3 weken, zoon van H. Schering en D. Kar- dol. Johannes Julius, oud 7 weken, zoon van C. Ruis en L. van Os. Pieler Cornelis, oud 2 weken, zoon van J. Bood en M. Aarsen. Gerrit, oud 12 weken, zoon van J. de Vogel en L. Hoekman. ONDERTROUWD: P. Bloemen met M. Kort. GEHUWD geene. Door P. M. Labrijn is met gunstig gevolg examen ge- daan voor de Rijks-kweekschool voor onderwyzers te Haarlem. In het oostelijk gedeelte dezer gemeente komen eenige ge- vallen van mazelen voor. F F, Ringdijk, 's middags omstreeks half drie ure vermist, en 's avonds ten acht ure door den vader levenloos uit de Ringvaart opgehaald. Omlrent den brand op jl. Yrijdag, in de boerderij van den heer A. van Stralen, staande aan de Nieuwebrug te Haar lemmermeer bewoner J. N. van de Putten(zie one vorig nummer), kan nog worden gemeld, dat het voorhuis van steen en pannen is behouden geblevende schuur, bestemd voor stalling van koeijen en paarden, die met 't woonhuis was vereenigd is totaal verbrandalsmede een hooiberg met 45,000 K.G. hooi. Met de schuur is ook verbrand eenig oud tarwe- stroo en eenige landbouwgereedschappen. Hetgeen op de boerderij tot den landbouw behoorde, is verzekerd in de Haar- lemsche Maatschappij voor 5000. De inboedel in die te 's Bosch voor 1 000. Jl. Maandag is zekeren C. de Groot, woonplaats Nieuwer- Amstel, door den Gemeente-veldwachter Breemer aangehou- den en ter beschikking gesteld van den heer Officier van Justitie te Haarlem, als beschuldigd van landlooperij en ver- moedelijke brandstichting. 's Avonds te voren is hij aangehouden op de boerderij van J. Wezelenburg, aan de Vijfhtiizen, alwaar een begin van brand werd opgemerkt. In de maand April van dit jaar is dezelfde persoon alhier wegens dronkenschap in bewaringr geweest. Jl. Vrijdag is het zesjarig zoontje van A. Yermistwonende Reeds vroeger in het kort medegedeeld). Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffeb. Tegenwoordig 12 leden, zijnde de heeren: Tensen, Tim- mermans, Pruisseu, Ran, 't Hooft, Yerkuijl, Bultman, de Brenk, Biesheuvel, van Reeuwijk, Dorbeck en van Vuuren; alsmede de Secretaris. Afwezig, de heeren: Knaap, Klapwijk en van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 4 Mei 1882, welke, na eene kleine byvoeging in punt 10, daarin gebragt op voorstel van den heer Verkuijl, worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de ProviDciale bladen van 1882, Nr. 21 en 26 tot 30; b. dat bij Koninklijk besluit is goedgekeurd de heffing en invordering van het vergunningsregt voor den verkoop van sterken drank in het klein c. dat door heeren Gedeputeerde Staten is goedgekeurd het raadsbesluit tot het aangaan eener tijdelijke geldleening ad /5000 alsmede het kohier van den Hoofdelijken Omslag dienst 1882. Aangenomen voor kennisgeving. II. Aan de orde is de benoeming van een onderwijzer voor school Nr. 6. Met algemeene (11) stemmen (er was een bianco briefje in de bus), wordt benoemd de heer Cornelis Pieter VisBer, te Kapelle, die gemelde betrekking reeds waarnam. De infunctietreding zal gerekend worden te zijn ingegaan den 24 Junij 1882. III. Is aan de orde de benoeming van een onderwijzer voor school Nr. 3. Daartoe wordt met 11 geldige stemmen benoemd de heer Albertus Lucas van den Berg, te Haarlem. IV. Komt in behandeling een voorstel van Burgemeester en Wethouders, om de belooning van den schatter der loca- liteiten waarin sterken drank in het klein wordt verkocbt te bepalen op /2.50 per perceel of gebouw. De heer Bultman vindt de voorgestelde belooning tehoog; de schattiug kan in korten lijd plaats hebben en is niet moeijelijk,- daar bijna alle localiteiten beneden de /100. zullen blijveD. De Voorzitter zegtdat ze alien toch moeten worden na- gezien, en alien toch niet op hetzelfde bedrag kunnen wor den geschat. De heer Verkuijl acht /2.50 ook te hoog; ook in even- redigheid van de voor de schatters bepaalde belooning. De heer Biesheuvel stelt voor, om voor den schatter een vaste belooning te bepalen en wel 100.welk voorstel wordt in stemming gebragt en aangenomen met algemeene stemmen. V. Komt ter tafel een ontwerp-besluit tot doen van af- en overschrijvingen in de begrooting, dienst 1881, luidende als volgt De Raad der gemeente Haarlemmermeer, Gelet op art. 215 der Gemeentewet, Heeft beslotenop de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1881 te doen de navolgende af- en overschrjj- vingen. Afschrijving Volgnr. 116. Onvoorziene Uitgaven 498.166 Overschrijving Volgnr. 30. Jaarwedde van de ambteuaren en bedienden ter Secretarie en van den Concierge 25.— Volgnr. 32. Reiskosten 24.55 Volgnr. 35. Kosten van onderhoud en schoon- houden van het Raadhuis n 105.— Volgnr. 39. Kosten van de kiezerslijsten en het uitoefenen der kiesverrig- tingen- a 30.50 Volgnr. 41. Kosten van zegels 4.956 Volgnr. 45. Kosten van toezigt en van in vordering der plaatseljjke belas- tingen n 78.125 Volgnr. 51. Onderhoud der aanplakborden. 11.— Volgnr. 53. Onderhoud van wegen en voet- padeu 9.44 Volgnr. 73. Gratification aan brandspuitlieden. 4.65 Volgnr. 76. Kleeding en uitrusting van de veldwachters 35.65 Volgnr. 79. Onderhoud der lantaarns i> 26.50 Volgnr. 96. Kosten van verpleging van arme krankzinnigen M 122.795 Volgnr. 112. Bijdrage in de kosten ter instand- houding van het post- en tele- graafkantoor 20.— Te zamen. 498.165 Gedaan te Haarlemmermeer, ter openbare Raadsvergade- ring van, enz. De Financieele Commissie rapporteertbij monde van den heer Bultmandat bij haar geen bedenkingen tegen de goed- keuring van dat besluit bestaan, en licht de verscbillende posten nog nader toe. De Voorzitter stelt voor het vorenstaand ontwerp-besluit vast te stellen. Dienovereenkomstig wordt besloten, zonder hoofdelijke stemming. VI. Aan de goedkeuring der Vergadering wordt onder- worpen het navolgende ontwerp-besluit De Raad der gemeente Haarlemmermeer, Heeft besloten: op de begrooting van uitgaven voor de dienst van 1881 te doen de navolgende af- en overschrij vingen. Afschrijving Onvoorziene Uitgaven152.906 Overschrijving Volgnr. 48. Jaarwedde van den Gemeente-op zigter Volgnr. 86. Jaarwedde van onderwijzers Volgnr. 100. Renten van geldleeningen Te zamen 66.67 66.236 20.— 152.905 En zal dit besluit aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten der provincie Noord-Holland worden onderworpen. Gedaan te Haarlemmermeerenz. De Financieele Commissie steltbij monde van den heer Bultman, voor, om gemeld besluit goed te keurenals be- staande daartegen geen bedenkingen. Ook dienovereenkomstig wordt besloten. VII. Wordt aan de goedkeuring der Vergadering onder worpen het navolgende ontwerp-besluit De Raad der gemeente Haarlemmermeerheeft besloten uit den post voor Onvoorziene Uitgaven der begrooting voor 1881, te voldoen de uitgaven, hierna vermeld Kosten van gehouden aanbestedingen boven hetgeen daartoe van de aannemers is ontvangen 54.78. Toelichting. Blijkens door Burgemeester en Wethouders goedgekeurde rekeninghebben de kosten van aanbesteding in 1881 meer bedragen dan de 4 percent, daarvoor door de aannemers betaald geworden, en wel 54.78. En zal dit beslnit aan Gedeputeerde Staten der provincie

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1