1882 Vrijdag, 15 September No. 57. VAN AAN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDEK-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Ilaarlemmermeer. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12J/a Cent. Hoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem; P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 612 September 1882. Uitvoerig Yerslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 27 Julij 1882, SI AARLEIUMERMEER Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETKEFFENDE te adresseren aan VAN ItONGA C°.te Amsterdam. WJlterHjll Woenartag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren De Uitslag van de op Donderdag 14 September 1882 door Dijkgraaf en Heemraden van den Haarlemmermeerpolder gehouden aanbesteding tot het verdiepen van de Ringvaart by het Spaarneis geweest dat is ingeschrevendoor A. den Brecjen, te Ilaarlemmermeervoor 947.door C. W._ Koelemeij, te Haarlem, voor 1093.door C. Bos, te Haarlemraermeer, voor/820.door J. van den Heuvel Az., te Ilaarlemmermeer voor /846.door A. Zonneveld, te Haarlem, voor /1149,en door A. Kros, te Haarlem, voor 773. Onderstaande Personen worden in hull belang aangemaand zich ter Secretarie aan te melden, ten einde opgaven te doen voor de bijhouding van het Bevolking-register: Jan van den Berg,.... gekomen van Vleuten. Neeltje VerhulpWeesperearspel. Jacob van Beuzekom,.. Kralingen. Hendrikus BurgmanNieuwer-Ainstel. Het Bureau van de Bevolking en van den Burgerlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur, en 's namiddags van 14 uur. GEBORENJannetje, dochter van R. van der Snee en K. van der Heijden. Dirk, zoon van P. Raven en A. Hoogland. Tkeodorus Hendrikus, zoon van Elizabeth Kooistra, ongehuwd. Cornelis Marinus, zoon van D. Schijff en M. de Vries. Johan nes Cornelis, zoon van J. van der Linden en A. M. Mulders. Christiaan, zoon van C. Biesheuvel en M. Zevenbergen. Eredrik Dirk, zoon van M. A. J. van Keulen en F. Markus. Albert, zoon van K. Jansen en C. Kikkert. Catharina Johanna, dochter van C. Rijkelijkhuizen en A. van Wieringen. Cornelia, dochter H. Clemens en H. Zandbergen. Neeltje, dochter van C Willeme en M. Spaargaren. Bastiaan, zoon van B. van Kooten en M. Visser. OVERLEDEN Abraham, oud 3 weken, zoon van A. Eigenhuis en M. E. Horstmeijer. Govert van der Beek, oud 43 jaren, gehuwd met W. van Dalon. Elisabeth Petronella van Weerden- burg, oud 56 jaren, gehuwd met F. van der Pol. ONDERTROUWD G. van Tilburg met A. Jongeneelen. G. den Hartog met A. J. van Wijk. GEHUWD: J. de Jong met D. de Veer. Door de Harddraverij-Vereeniging te Hoofddorp is bepaald dat op 26 September e. k. twee karddraverijen zullen wor den gehouden met paarden onder den man des morgens, door paarden uit de gemeente, en 's namiddags door paarden van zessen klaar. Als baan is aangewezen den Hoofdweg voor Sectie L, Kavel 16 (even als in het vorig jaar.) Uitslag van de op 8 September jl. aan de Vijfhuizen ge houden llarddraverij. Aantal deelnemers 13. De lste prijs werd behaald met het paard van C. Bakker; beryder J. Bakker. De 2de prijs werd behaald met het paard van de wed. Bleeker; berijder J. Bleeker. De 3de prijs werd behaald met het paard van F. Ferwer- da; berijder D. Metz. des voormiddags ten 10 ureten Raadhuize. {Reeds vroeger in het kort medegedeeld Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig alle leden, alsmede de Secretaris. De Secretaris leest de notulen van 15 Junij 1882, welke worden goedgekeurd. I. Aan de vergadering wordt raededeeling gedaan van het navolgende de Provincial bladen van 1 882 Nr. 31 tot 37; dat door heeren Gedeputeerde Staten zijn goedgekeurd de besluiten der vorige vergadering, tot af- en overschrijving en tot het doen van betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven c. het procesverbaal der op 20 Junij 1.1. gedane opneming van de boeken en kas van den Gemeente-ontvanger. Een en ander wordt aaDgenomen voor kennisgeving. II. Wordt overgegaan tot de benoeming van een Ge- meente-vroedvrouw voor de standplaats Lijnden. Burgemeester en Wethouders dragen als zoodanig voor Mej. Dirkje Hermina de Boer, te Schiermonnikoog. Met 13 geldige stemmen wordt mej. D. H. de Boer daar- toe benoemd en bepaald dat de benoemde zoo spoedig mo- gelijk zal in functie treden. III. Door Burgemeester en Wethouders wordt aangeboden de Rekening der Gemeente over 1881. Wordt besloten die stukken te stellen in handen der Fi- nancieele Commissie, tot onderzoek. IV. Insgelijks wordt aangeboden de Rekening van het Burgerlijk Arrabestuur over 1881. Als voren in handen der Finaneieele Commissie. V. Gelezen het verzoek van A. Spruitenburgom eervol ontslag als onderwijzer aan school Nr. 5. Wordt besloten het gevraagde eervol ontslag te verleenen, met ingang van 16 September 1882. VI. Aan de orde is de vaststelling van het Raadsbesluit tot bepaling van de jaarwedden der onderwijzeressen op/625 (zie de notulen van 15 Junij 1.1. Nr. 15a). De Voorzitter deelt mede, dat op de gedane oproeping op /625.zich nog geen sollicitanten hebben aangemeld, en geeft daarom in bedenking met Heze zaak nog te wachten welligt ondergaat het bedrag der bedoelde jaarwedden nader nog weder verandering. De heer van Riessen is er voor om de bedoelde jaarwedde te brengen op/650.welligt doen zich dan sollicitanten voor. De heer Verkuyl zegthet is pas verhoogd, en zal men nu reeds weder verhoogen? De heer van Vuuren vraagt of men dan niet io raoeije- lijkheid zal komeo met de andere onderwijzers De heer Bultman wil ook verhoogen tot/650, en dan ook de verhooging geven aan de reeds aatrwezige onderwij zeressen. De heer 't Hooft meende dat het in de vorige vergadering niet bepaald was om de verhooging ook te geven aan de reeds aanwezige onderwijzeressen; vvanneer zij er om vragen, kan men het allijd nog doen. De Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering is be sloten om de aanwezige onderwijzeressen de verhooging ook toe te kennen. Alsnu wordt aan de goedkeuring der vergadering onder- worpen het navolgende ontwerp-besluit, tot bepaling van be doelde jaarwedden op /650, gelijk door de heeren v. Riessen en Bultman is voorgesteld. De Gemeenteraad van Ilaarlemmermeer. Gezien het raadsbesluit van 28 October 1880, goedgekeurd door heeren Gedeputeerde Staten van Noord-Hollandbij be- sluit van 24 November 1880, Nr. 11, waarbij zijn geregeld de jaarwedden van de onderwijzeressen aan de openbare sclio- [en in deze gemeente. Overwegende dat het wenschelijk is voorgekomen dat besluit te wijzigen voor zooveel betreft de jaarwedden der onderwij zeressen. Gelet op art. 26 der wet van 17 Augustus 1878 {Staats- blad Nr. 127). Besluit 1. De woorden „en die der onderwijzeressen op /600", voorkomende in het aangehaalde raadsbesluit, te doen ver- vallen. 2. De jaarwedden der onderwijzeressen, die exumen hebben gedaan in het geven van onderwijs in nuttige handwerken voor meisjes, en die dat onderwijs geven, worden bepaald op /650, en die der overige onderwijzeressen op 600. 3. Dit besluit treedt in werking den 1 Augustus 1882. Haarlemmermeer 27 Julij 1882 enz. In stemming gebragt, wordt bedoeld raadsbesluit vastge- steld met 8 tpgen 7 stemmen. {Voor stemden de heeren: Pruissen Timraermans, Tensen, de Breuk, 't Hooft, Bultman, Klapwijk en van Riessen. Tegen de heeren: Ran, Knaap, Verkuijlv. Reeuwijk, Dor- beck, van Vuuren en Biesheuvel.) VII. Is aan de orde het punt: bouw eener uieuwe school aan den IJweg. De Burgemeester deelt mede, dat Burgemeester en Wet houders hebben uitgezien naar grond tot het bouwen dier school, en dat C. Beers genegen is, van kavel 18 Sectie II te verkoopen een derde bunder voor 1000. Hieromtrent volgen lange discussienhoofdzakelijk bet'ref- fende de vraag: of het niet eerder te verkiezen is om de school te bouwen meer in het midden van den IJweg, tus- schen den Kruisweg en den Vijfhuizerweg. De heeren Ran en Bultman maken daarhij opmerkzaam op het stuk grond van den heer Dorbeck, hetwelk zjj meenen dat beter gelegen is dan de grond door Burgemeester en Wethouders aangegeven; terwijl andere leden, zoo als de heeren Biesheuvel en van Riessenzich er mede voor ver- klaren om meer in het midden van den IJweg naar grond uit te zien. Daarentegen is de heer van Vuuren er voor om meer naar den kant van den Vijfhuizerweg te bouwen, ten einde, zoo noodig, ook de school Nr. 1 te kunnen ontlasten. Den beer 't Hooft is deze zaak nog duister; spreker vraagt of het bouwen eener nieuwe school wel noodzakelijk is? Als men de scholen Nr. 4 en 3 toch moet vergrootenkan dan de nieuwe school niet worden uitgewonnen De Voorzitter is het eens met den heer 't Hooft, dat het bouwen eener nieuwe school niet noodig is. De heer Verkuijl wil ook meer naar het midden van den IJweg bouwen, dan worden de scholen Nr. 3 en 4 outlast; de school Nr. 1 zal men door de nieuwe school moeijelijk veel kunnen ontlasten. De beer Knaap vraagt: of school Nr. 1 niet kan outlast worden door vergrooting van school Nr. 10 deze laatste school is veel te klein overigens is hij het eens met den heer Bultman, om meer in midden van den IJweg te bouwen. De heer Knuap vraagt aan den Burgemeester of hij went dat de school Nr. 10 te klein is, waarop de Burgemeester zegt zulks niet te weten. De heer Bultman ziet geen bezwaar in overbevolking van school Nr. 1 omdat die school kan worden outlast door school Nr. 2; het idee is geweest om de scholen Nr. 3 en 4 te ontlasten; gaat men nu van die gedachte weder af, dan wil spreker liefst vooraf een nader onderzoek. De heer de Breuk is er voor om de zaak te verdagen ten einde nog eens te kunnen overwegen. Ook andere leden zijn daar voor, en de heer Biesheuvel zou eene Commissie willen benoemen tot nader onderzoek der zaak. De heer Dorbeck meent echter dal de zaak reeds genoeg besproken is. De beer de Breuk stelt voor dc zaak aan te houden en de Commissie voor de Gemeente-werken met Burgemeester en Wethouders op te dragen om een nader onderzoek in te stellen omtrent het beste punt om te bouwen. De heeren Bultman en Verkujjl herinneren dat de Com missie voor de Gemeente-werken de zaak reeds vroeger lieefl onderzocht, en willen dan liever eene andere Commissie be noemd zien. De heer van Riessen vraagt of er een vroeger rapport hier omtrent is van de Schoolcommissie. De Voorzitter antwoordtja, en doet het rapport dier Com missie, dd. 8 Mei II., voorltzen, waarbij is geadviseerd tot het bouwen in het midden van den IJweg. Dit rapport (de heer Verkuijl herinnert zulks), is destijds opgemaakt in overleg met de Commissie voor de Gemeente- werken. De heer Tensen zegt er nu ook toe te kunnen besluiten, om grond te zien te krijgen in het midden van den IJweg. Op verzoek van sommige leden wordt voorlezing gedaan van het besluit dd. 10 Mei II., Nr. 10, waarbij besloten is ongeveer op het midden van den IJweg te bouwen. Naar aanleiding van een en ander, stelt de Voorzitter voor aan Burgemeester en Wethouders op te dragen om uit te zien naar grond in het midden van den IJweg en daarom- trent nader advies aan den Raad te geven. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stem ming. {Vervolg en Slot in oris volgend Nummer.) Een kind van A. K. te Hoofddorpviel j.l. Vrijdag in de Kruisvaart, doch werd nog bijtyda door den heer R., die zich geheel geklaed te water moest begeven, geredhoewel het in de eerste oogenblikken geen teekenen van leven meer gaf.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1