ii Haarlfimeraeer. 1882. Vrijdag, 3 November. No. 44. l)rie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. AAN LANDB0UW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Prijs van het Abonnement: in het Jaar6. Hoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven ran 2531 October 1882, Uitvoerig Yerslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 28 September 1882, Prijs der AKdvertentien van 16 regels 75 Centelke regel meer 12 /2 Cent. Prjjs van een enkel Nommer 15 Cent. de Heeren Men zegt dat zekere W. de R.te Alphen, is gearresteerd als zoude hij van J. v. R., te Nieuw-Vennep, op bedriegelijke wijze een paard hebben gekochtn. door voor te geven Rat W. v. A. de gelden zou betalengoewel die persoon daarvan niets af weet. Eene in aanbouw zijnde zadelmakerijnabij den Lignden die reeds onder de kap wasis met den laatsten storm inge- stort. De schade bedraagt onder f 200. Near men zegt is het wild in Haarlemmermeer schaarsch. De lieer P. N. Muller heeft zijne benoeming tot lid der Eerste Kamer van de Staten-Generaal niet aangenomen. Lees-Inrigting te Hoofddorp. Boeken worden ter lezing uitgegeven elken Zaturdag-avond van 67 uur, ten Raadhuize. Het leesgeld bedraagt Per week5 cents. Bij abonnement, per jaar1.50. Voor onvermogendennihil. Catalogussen zijn a 10 Cents verkrijgbaar. Onderstaande Personen worden in hun belang aangemaand zieh ter Secretarie aan te meldenten einde opgaven te doen voor de bijhouding van het Bevolking-register: Jannetje van Zanten gekomen van Sloten. Hendrik Marinus Lisseveld, Wissenkerke. Jacobus van Westveen, Zaandam. Jacob Gordijn,Nieuwer-Amstel. Ilet Bureau van de Bevolking en van den Burgerlijken Stand is geopend 's morgens van 912 uur, en 's namiddags van 14 uur. Op de markt te Hoofddorp waren den 2 November 1882 aangevoerd: 16 paarden, 82 koeijen, 15 schapen en 15 biggen. GEBOREN Pieter, zoon van P. op den Kelder en A. Knegjes. Willemijntje, dochter van A. Elsinga en K. Brouwer. Wilhel- mina Hendrika, dochter van C. Groenewegen en L. v. Daalen. Guurtje, dochter van H. Bood en J. Wittekoek. Johannes, zoon van N. H. v. Loenen en M. Wezenbeek. Maria Elisabeth' dochter van G. Dazcrt en M. E. v. d. Steeg. 0\ERLEDENJacob Gerrit, oud 7 weken, zoon van E. Noor- man en H. Tiggelman. Maria Kostman, oud 61 jaren, gehuwd met S. v. Duijn. Maria, oud 11 jaren, dochter van J. S. Braak en T. v. Tiel. Gerrit, oud 7 maanden, zoon van D. de Ruijter en M. Schreuders. Areke, oud 11 maanden, dochter van M. Versteeg en A. Kriebel. ONDERTROUWD geene. GEHUWD T. v. Vuuren met M. Thomas. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. {Reeds vroeger in het kort medegedeeld). Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 13 ledeD, zijnde de heeren: J. Klapwijk, P. de BreukB. Biesheuvel, N. van Reeuwijk J. van Vuu ren, H, Knaap, A. J. G. Timmermans, A. Pruissen G. B. 'tHooft, H. F. Bultman, J. Tensen J. Y. Ran en P. Ver- kuylalsmede de Secretaris. Afwezig, de heer van Riessen. De Secretaris leest de notulen van 31 Augustus 1882 welke worden goedgckeurd. I. Aan de vergadering wordt medegedeeld: a. de Provincial bladeu van 1882, nr. 43 en 45, tot 51 en 63 ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN KONGA C°.te Amsterdam. {WIiterl{fk Woentdag b. dat bij de onlangs gehouden verkiezing van een lid voor den Gemeenteraad is gekozen de heer Albertus Suidgeest; c. de uitslag der gehouden aanbestediog van de levering der steenkolen voor de Scholen en het Raadhuis. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. II. Door Burgemeester en Wetbouders wordt aangeboden de Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het jaar 1883. Deze stukken worden gesteld in handen van de Financieele Commissie, tot onderzoek. III. Insgelijks wordt aangeboden de Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1883. Ook deze stukken worden gesteld in handen der Financieele Commissie, tot onderzoek. IV. Aan de orde is de behandeling van het Kohier der Hondenbelastingdienst 1882. Tegen dat Kohier zijn geen bezwaarschriften ingekomen. Geen der leden het woord verlangende wordt het Kohier vastgesteld op een bedrag van 833.50, en de termijn van invordering bepaald op 4 November 1882. V. Komt ter tafel het opgemaakte bestek, met teekening voor de aanbesteding der vergrooting van School nr. 4 (Hoofddorp). Dit bestek, gesteld geweest zijnde in handen van de Com missie voor de Gemeentewerkenwordt, bjj monde van den heer Bultman, voorzitter dier Commissie, rapport uitgebragt, in hoofdzaak behelzende, dat tegen het bestek bij de Com missie geen bedenking bestaat; dat onder de geraamde som van f 3485.30ook begrepen is het benoodigde meublement en dat daaronder ook behoort de gang bestemd tot berging van kleederen enz.; zij meent voortsdat de begrooting niet zal worden overschreden. De heer Biesheuvel vraagt of niet was besloten dat de bij- bouw niet meer zal kosten dan/2500 De Voorzitter meentdat over het meublement niet is ge- sprokenmaar alleen over den bouw. De heer Pruissen zegtdat er geheel niet over is gespro- ken; noch of de bouw allde'n /2500 zou kosten, noch of daaronder ook meublement was begrepen. De heer Biesheuvel merkt aan dat door vergrooting van School nr. 4de nieuwe School aan den Yweg dan toch kan vervallen. De heer Verkuyl meent zulks ook en heeft voor vergrooting van School nr. 4 gestemddewijl de heer de Breuk vroeger betoogd heeft dat eene School aan den Yweg alsdan niet behoefde gebouwd te worden. De Voorzitter zegtdat ook Burgemeester en Wethouders van oordeel zijn dat door vergrooting van de Scholen nr. 4 en 3, de school aan den Yweg kan vervallen, ook kan het bijbouwen gescbieden zonder dat daarvoor geld behoeft ge- leend te worden. De heer Verkuijl zegt nog dat, als eene school aan den Yweg moet komen hij dan is tegen het toestaan van gelden voor school nr. 4. De beer Knaap merkt aan, dat thans ter sprake is de ver grooting van school nr. 4, en dat de school aan den Yweg niet aan de orde is. De heer Verkujjl zegt, dat hij beide zaken in verband met elkauder wil beschouwen waarmede de heer Biesheuvel zegt het eens te zijn. De heer 't Hooft wil besluiten tot het vergrooten van school nr. 4, en het besluit omtrent de school aan den Yweg in- trekkeri. De Voorzitter wil nu eerst deze zaak afdoen. De heer Knaap zegtdat de begrooting hem niet tegenvalt. De heer Verkuijl wil besluiten om eerst de zaak betreffen- de de school aan den Yweg te behandelen. De Voorzitter stelt echter voor, het bestek voor de vergroo ting van School nr. 4 goed te keurenen de voor den bouw benoodigde gelden toe te staan. Dit voorstel wordt aangenomen met 10 tegen 3 stemmen {Voor stemden de heeren 'tHooft, Bultman, Tensen, Ver kuijl, Klapwijk, de Breuk, vaD Reeuwijk, van Vuuren Knaap en Pruissen. Tegen de heeren Ran Biesheuvel en Timmermans.) VI. Aan de orde zijn eenige ingekoinen bezwaarschriften tegeD den Hoofdelijken Omslag, dienst 1882. De heer Bultman zegthet Kohier wordt altijd in besloten Yergadering behandeld en zal men nu de reclames in eene openbare vergadering behandelen P Zelf is spreker er tegen maar hij meent, dat de Raad zieh dient gelijk te bl(fven. De Voorzitter verandert alsnu de zitting iD eene met ge- sloten deuren. VII. De openbare zitting heropend zijnde, komt aan de orde de benoeming van den voorzitter en de leden van de Financieele Commissie voor 1882/83. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. Daartoe worden benoemd de heer H. F. Bultmanals voorzitter, en de heeren: P. Knaap en P. Verkuijl, als leden. VIII. Alsnu is aan de orde de benoeming van een voor zitter en van leden van de Commissie voor de Gemeentewer ken voor 1882/83. Daartoe kiest de vergadering den heer H. F. Bultman tot voorzitter; en de heeren: P. Verkuyl en B. Biesheuvel tot leden; nadat alvorens de heer G. B. 'tHooft, daartoe be noemd, verklaard had deze betrekking niet te kunnen aan- nemen. IX. Aan de orde is de benoeming van een lid voor de Plaat- selijke Schoolcommissieen wordt aan de Vergadering voor- gelezen een schrijfen van de Plaatselijke Schoolcommissie, waarbij wordt medegedeeld dat de heer Dorbeck ontslag heeft genomen als lid dier Commissie, en in diens plaats worden aanbevolen de heeren Antoon Cornells van Dorsten en Cor nells Dljt. Na verscheidene hierover gehouden stemmingen, tusschen- stemmingen en herstemmingen ja zelfs eindelijk nog bij loting, wordt daartoe gekozen de heer C. J. Boezaart. De heer de Breuk zegt, na de gehouden stemming: ik heb niets tegen den heer Boezaart, en de Raad is vrij in zijne keuzemaar het is zeer onaangenaara voor de Schoolcommis sie, dat hare voordragten telkens zoo hardnekkig worden af- gewezen; hij vraagt: zijn de voorgedragen candidaten zoo ver- achtenswaardig De heer Knaap zegt: er is genoeg over gestemd. De heer de Breuk zegt: Ja; maar tusschen candidaten die niet zijn voorgedragen. De heer Verkuijl zegt: men kan niet aan den Raad zeg- gendie of die moet benoemd worden; ofschoon hij erkent dat het niet streelend is voor de Schoolcommissie. X. Is aan de orde de benoeming van een onderwijzer voor school nr. 3. Met 12 stemmen wordt de heer W. H. Hoefman daartoe benoemd, en de infunctietreding bepaald op 16 October a.s., XI. Komen ter tafel de geloofsbrieven en verdere stukken, ingezonden door den heer Albertus Suijdgeest, Dieuw benoemd* lid dezer Vergadering. Door Burgemeester en Wethouders wordt medegedeeld, dat deze stukken door hen zijn onderzocht en in orde bevon'den zij adviseeren mitsdien tot toelating van den heer Suijdgeest^ als lid van den gemeenteraad. Dienovereenkomstig wordt besloten zonder hoofdelijke stemming. XII. Wordt gelezen een verzoek van mejufvrouw Frederika Engels, om eervol ontslag uit hare betrekking van onderwij- zeres aan school nr. 4. Wordt besloten bedoeld eervol ontslag te verleenenmet ingang van 21 November a.s., of zooveel vroeger als in de vacature zal kunnen worden voorzien. XIII. Wordt gelezen een verzoek van J. Kuiperis, om eervol ontslag uit zijne betrekking van onderw(jzer aan school nr. 9. Wordt besloten ook gemeld eervol ontslag te verlee nen, met ingang van 25 November a.s. XIV. Aan de vergadering wordt mededeeling gedaan van een bij Burgemeester en Wethouders ontvangen schrijven van den heer J. F. Wellinghuijzente Amsterdam, waarbij ZEd. zieh bereid verklaart, aan de gemeente te verkoopen e'e'n-derde bunder grond, tot het bouwen van eene school aan den Yweg, en zulks tegen den prjjs van 0.76 per M2, en onder de verdere daarbij vermelde voorwaarden. Burgemeester en Wetbouders deelen hierbij mededat z(j den gevraagden prijs te hoog achten. Naardien al de leden daarmede instemmenwordt zonder verdere discussie of hoofdelijke stemming besloten, den heer Wellinghuijzen voor het gedane aanbod te bedanken. XV. Alsnu Komt ter tafel een schriftelijk voorstel van den heer P. Verkuijl, lid van den Gemeenteraad, hetwelk luidt als volgt: Aan den Gemeenteraad van Haarlemmermeer. Wel-Ed. Achtbare Heeren Met verschuldigden eerbied wend ik mij tot U. E. A., met het verzoek om het schoolgeld voor Meer Uitgebreid Lager On- derwijs te Hoofddorp, en wel nader de enkele vakken, te wil- len verhoogen. Als lid van uwe Commissie voor de Financien, heb ik de gelden, die daarvoor waren ingekomen nagegaan de uitkomst is als volgt Voor al de vakken die er gedoceerd wordenbetaalde men zoo als U bekend is, 33.— Fransch alleen sleehts5.— Nu zijn er 5 leerlingen die 33 betalen, doch 18 die maar 6 betalen. \\m\\\w A A R L E M M E It IIE E It.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1