Advertentien. Haarleimemeer-Polr. Lijnzaad- of Rundvcebrood, HAARLEMMERMEER. Openbare \erkooping Openbare Verkooping Eerste Houtverkooping - 190 - 1°. Eene Boerenhofstede, ORA ET LAB0BA, Bouw- en Weiland, 2°. Een Burgerwoonhuis Heeren Landbouwers. ,,De nieuwe Haarlemsche Brood- en Meelfabriek": DE ONDERNEMING. ESSCHEN- en ELZEN-HAKHOUT, YVEGENS STERFGEVAL. Notaris LEDEBOER, te Aalsmeer publiek veilen en verkoopen met 19 Ilectareu73 Aren ongemeen vruchtbaar Twee ARBEIDERS WON1NGENBOOHGAARD met uit- muntende VRUCHTBOOMENstaande en gelegen aan den Aalameerdersreg bij den KruiswegGemeente Haar lemmermeer. Verhuurd aan den Heer A. LANSER, voor 1500.'sjaars: de Gebouwen tot 1 Mei 1887 de Lande- rijen tot Kerstmis 1886, met nog drie keurjaren. Betilling 1 Februari 1883. met rechterlijke machtiging, aan den Burg te Leiden, bij Orboii op Vrijdag 15 December 1882 en bij Afslag op Vrijdag 22 December 1882, telkens des voormiddags te elf uren, ten overstaan van den Notaris W. F. KAISER, te Leidenvan N°. 2. Een Perceel WEI- of IIOOILAND en WATER, N°. 3. Eene Partij WEIL1ND, in den MareDdijkschen Polder, onder Oegstgeest, groot 3.37.30 Ilectaren. N°. 4. Een Perceel WARMOESLAND, in het Buiten- water van den Marendijkschen Poldernabij den Spoorweg onder Oegstgeest, groot 50.90 Aren. N°. 6. Eene Partij WEILAND, in den Zwanenburger Polder, onder Warmond, aan de Zijlgroot 2.57.20 Ilectaren. N°. 7. Eene Partij WEILAND, BOSCH-HAKHOUT RIETLANI) en WATER, in den Vrouwe-Vennepolderaan den Gr udweg, onder Alkemadegroot 13.61.83 Hectaren. N°. 9. Eene Partij WEILAND, in den Vrouwe-Venne polder, tusschen den Grindweg en den Molentocht, onder Alkemade groot 88.50 Aren. alsinede het reeht van opstal op een Gedeelte van den Ringdijk om den Haarlemmermeer polder tusschen de Mijlpalen 56 en 57nabij den Sloter- weg benevens de GEBOUWEN, op den Grond zich bevin- dende groot 12.80 Aren. Die brief kwam terug, ongeopend, enkel met de cynisclie woorden in groote letters op het adres „14 October overleden." Half November kreeg de moeder officieel kennis van het overlijden van haar zoon. De wed. B. heeft zich tot den Minister van Marine gewend. De oudste dienstbode te Amersfoort, A. Baroche, is aldaar op 84jarigen leeftijd overleden. Gedurende 50 jaren was zij eene even eerlijke als getrouwe dienstbode in een en denzelfden dienst, zoo- dat zij de laatste 9 jaren, nit achting, als logee werd beschouwd en verpleegd. Een oud-strijder van de Citadel van Antwerpen, D. W., te Zwolle, is, terwijl hij met zijn gezin aan tafel zat, plotseling ineengezakt en gestorven. Hij mogt alzoo het 50jarig feest niet bijwonen. Te Apeldoorn is den 27 November gedurende den geheelen dag de woning, en in het bijzonder de tuin van G. Strmk, den bree der van de zoogenaamde millioenenjuffrouw, door de justitie onder - zocht. Het grootste gedeelte van den tuin werd omgespit. Den 25 dezer, des avonds te zes ure, werd in de kathedraal van St.-Denis, bij Parijs, terwijl de bewaker afwezig was, de //Koniuk- lijke Schat" gestolen. De dieven hebben zestig sloten opengebro- ken en vijf-en-dertig voorwerpen van zeer groote waarde, o. a. zes kroonen, medegenomen, en ten 8 uur de kerk verlaten. Nog geen spoor van ben is ontdekt. Een later berigt behelst het volgende Terwijl, als naar gewoonte, de bewaker tusschen 6 en 7 uur aan het middagmaal zat, klommen de dieven over het hek zij liepen naar de kerkkast, openden met loopers drie deuren, die hen naar de basiliek voerden, en verbraken de ruiten van de glazen kasten, waarin de kostbaarheden verborgen lagen, die van koningen uit de vroegere tijden afkomstig of in de katstverloopen honderd jaren door aanzienlijke familien geschonken zijn. Onder de gestolen voor werpen bevinden zich twee zeer kostbare massief zilveren monstran- sen, drie paar gedreven zilveren wierookvaten, zeldzaam van bewer- king, zeven miskelkdeksels, zeven koningskronen met edele steenen bezet, waaronder vier die door den hertog van Bourbon, de doch- ters van Lodewijk XV en door Lodewijk XVIII gedragen werden. A1 de andere voorwerpen zijn insgelijks van hooge kunstwaarde. In het geheel hebben de dieven, van welke nog geen spoor is ont dekt, 35 voorwerpen medegenomen. De justitie te Venlo heeft opnieuw een onderzoek ingesteld. Het betrof nu de verificatie der boeken van het R. K. Weeshuis, waar- van de gefailleerde kassier J. Wolters president was. Vodr 6 jaren liet dit gesticht een huis, hetwelk het in eigendom bezat, door een notaris verkoopen, waarvoor de koopsom volgens quitantie betaald is, doch de verantwoording wordt te vergeefs in de boeken gezocht. Landeiijke opriciitheid. Boerenmeid (pas in dienst, tot hare mevrouw): Mevrouw ik moet even uit, maar als die kor- poraal met z'n zwarten knevel komt, och, laat u 'em dan in de euken en (op vertrouwelijken toon) houd u hem dan eventjes aan e praat, tot ik weer terugkom. Zal u? de Dezer dagen kocht een Berlijnsch kunsthandelaar van een land man een stok van Spaansch riet, met een dolk er in. In een kleine snuifdoos, die in den stok was aangebragt, lag een geel geworden strookje papier, waarop het volgende te lezen stond »Dit is het moordend staal waarmede de dweepzieke monnik Franpois Ravaillao, Hendrik den Vierde, den 14 Mei 1610 vermoord heeft. De ouder- geteekende heeft dit werktuig in het Paleis van Justitie te Parijs gevonden, in April 1817. De sergeant-majoor Dehne." Bij een revue over de troepen op het Carousel-plein te Parijs, merkte Napoleon I onder de toeschouwers ook de tooneelspeelster Mars op. Hij naderde haar en zeide Wat doet u hier, mejuf- vrouw 'tis hier toch geen plaats voor u." Sire," antwoordde Mars, vhet verveelt mij, altijd helden op het tooneel te zien, ik wenschte ze ook wel eens in de werkelijkneid te aanschouwen." De pastoor te Spierdijk, die den 23 November het 55jarig jubild zijner ambtsbediening vierde, werd op dien dag voor het altaar plotseling door een beroerte getroffen en was onmiddellijk een lijk. //Mij kun je wel ontloopen, maar Onzen Lieven Heer niet," zei de boer, toen de vos met een gans wegliep. De brug te Bromley, op den spoorweg van Londen naar Chattam en Dover, is ingestort. Zeven werklieden zijn gewond of gedood en verscheidene anderen gewond. De treinen, die met de diensten op het vastelaud eorrespondeeren, konden niet vertrekken. Koning Lodewijk XVIII van Frankrijk op zekeren dag met een zijner ministers arbeidende, legde deze in gedachten zijn snuifdoos en zakdoek op de tafel. De koning zeide glimlachend »Maak je je zakken leeg?" Sire I" was het antwoord, //'tis immers be- ter dat een minister hier zijn zakken leegmaakt, dan dat hij ze vult." Een gestooude bkuilopt. Zondag was de Berlijnsehe politie verwittigd geworden, dat ten huize van een zekeren koopman P. onder Rixdorf bruiloft zou worden gevierd. De dochter van P., Hulda, zou namelijk in het huwelijk treden met den beruchten zakkenroller M. Terwijl de gendarmen de uitgangen van het huis bewaakten, tra- den de politie-beambten de woning van P. binnen, op het oogen- blik dat de bruiloftsgasten, alien tot de bekendste inbrekers en zakkenrollers behoorende, aan het feestmaal begonnen waren. Som- migen deden een poging om te ontvluchten, doch werden door de op wacht staande agenten gevat en onmiddellijk geboeid, welk lot ook de overige gasten trof. Bij de toen volgende huiszoeking vond men niet alleen een menigte gouden en zilveren voorwerpen, maar ook 1800 M. aan geld. Onder de gearresteerden bevond zich ook een inbreker, die onlangs uit zijn gevangenis in Pommeren ontsnapt was. Het lOtal werd in drie droschke's naar de gevangenis ge- bragt. Te Burbaeh, bij Siegen, heeft men onlangs eene 55-jarige vrouw gevonden, die zich, uit godsdienstige dweepzucht, zes jaren lang in een kamer had opgesloten en zich al dien tijd niet gewasschen of andere kleederen aangetrokken had. Zij woonde bij haar broeder, een arme arbeider, in huis, maar wilde nooit iemand in haar kamer laten dan diens zoontje, een twaalfjarige knaap. De policie, die na verschillende geruchten omtrent mishandeling van deze vrouw door hare fatnihe een onderzoek instelde, vond, toen zij de kamer met geweld binnendrong, de vrouw in een ellen- digen verzwakten toestand, akelig vervuild op een stroozak liggen. Vodr het bed stonden haar schoenen, met een dikke laag stof be- dekt en blijkbaar in jaren niet aangeraakt. De muren waren rand om met bijbelteksten bekrabbeld. De vrouw weigerde op te staan, omdat »zij daardoor hare zalig- heid zou verbeuren" maar de policie heeft haar daartoe gedwon- gen en haar verblijf onmiddellijk behoorlijk laten reinigen. Ook een slimmest. De burgemeester van X werd onlangs uitgenoodigd om een eeuwfeest bij te wonen. Hij bedankte echter met de bijvoeging, dat hij ditmaal verhinderd was, maar de volgende keer met veel pleizier zou komen. Maandag jl. is, naar uit Philadelphia geseind wordt, een ernstige brand uitgebarsten op een bovenverdieping van een gebouw, waar 40 meisjes voor een juwelier werkten. Er ontstond een paniek, en de meeste vrouwen sprongen uit de vensters, door de van ach- teren opstuwenden vooruitgedrongen. Twee meisjes bleven op de plaats dood en zeven bekwamen doodelijke verwondingen terwijl ook nog verscheidene anderen min of meer ernstig gekneusd werden. Volgens de Asser Ct. heeft een schoolhoofd aan den burgemeester zijner gemeente den volgenden brief geschreven »Wel Edel Acht- bare heerMet dezen verzoek ik D Wel Edel Achtbare, of ik aanstaanden Maandag vacantie moge hebben, er Zaterdags weer school voor zullende houden. 't Is dan varkenmarktdag en dan wenschte ik bij het koopen van een bigge tegenwoordig te zijn." Een stalbouder vroeg aan een anderen Wat scheeltje vos toch hij laat tegenwoordig den kop zoo hangen." //Ik weet het warempel niet," antwoordde de andere, »maar sedert de tram en de aapies rijden, is hij zeer nadenkend geworden." Een oud kleerkooper te Amsterdam werd dezer dagen eigenaar van een schilderijtje, voor de som van tien stuivers. Hij verkocht dit aan den antiquiteiten-handelaar G. in de Kalverstraat, voor de som van 6. Deze deed het over aan een Duitsch kunsthande laar, Karl Kreitler, voor den prijs van 4000. Het was een product van Jan Steen. Dienstmeid. Melkboer, de helft van de eijeren, die mevrouw gisteren vun je gehad heeft, waren vuile. Melkboer. Ja, Betje, dat kan wel. In dezen tijd van 'tjaar zijn de kippen meestal ziek en leggen dan alleen maar vuile eijeren. Het Fransche dagblad Le Teldgraphe bevat hartverscheu- reude bijzonderheden aangaande een brand te Gronzon, in het Fransche departement Finisterre ,,Te 3 uren ontstond er brand in de mairie en een uur later stond het geheele gebouw in laaien gloedeen storm uit het noordwesten maakte redding onmogelijk. De mairie te Grozon waarin zich de gemeenteschool bevond en tevens tot woning diende voor den onderwijzer en zijn beide helpers, was in 1855 gebouwd. De onderwijzer bewoonde de eerste verdieping, en elf pensionaires waren op de bovenverdieping onder dak gebragt. Ongeveer te drie uren in den nacht wer den de buren gewekt door het angstgeroep der kinderen, en bijna op hetzelfde oogenblik stond de bovenverdieping in brand de kinderen zag men in den vuurgloed zich verdringen voor de vensters, of te midden der vlammen op het dak staan en men hoorde hun akelig angstgeschrei. En wat vermocht men tegen dien vuurgloed te doenspuiten zoowel als water outbraken. De trap was verbrand. Tegen een venster van de eerste verdieping verdrongen zich eenige personen, die op een ladder wachtten. Het waren de onderwijzer, zijn vrouw, de dienstbode en twee zeer jonge kinderen; in tijds werd de lad der aangebragteen oogenblik later en het ware te laat ge- weest. Dertien personen bevonden zich nog op de tweede ver dieping, op het dak of venster. De hulponderwijzer Jannou was op de binnenplaats gesprongen, met een knaap van 12 jarenhij kwam met het hoofd vooruit op de steenen terecht. De knaap was ongedeerd. In weerwil van het gevaar drongen enkele personen naar binnen om den ongelukkigen onderwijzer en den twaalfjarigen knaap naar buiten te dragen. De hulp onderwijzer had echter reeds den geest gegeven. Toen de noodige ladders geplaatst waren, bleek het te laat te zijn. De slaapplaats der kinderea^geleek een ovendoor de vlam men heen kon men nog twee verkoolde kinderlijkjes voor een venster zien. Een tweede hulponderwijzer, die reeds de vreese- lijkste braudwonden bekommen had, gleed langs de ladder, die een oogeublik te voren hem het leven had kunnen redden, naar beneden en was een lijk. De lyken der twee hulponder- wijzers en van 10 kinderen zijn Maandag onder groote deel- neming der bevolking ter aarde besteld. zalna lekomen machtiging op Woensdag 13 December 1882, 's middags ten 12 uren, in het Stoombootstation bij den Heer JAN BLOEMINK, te Haarlemmermeer bij Aalsmeer genaamd met TUIN en het Recht van Opstal op den Grond tot ultimo November 1890, op den Ringdijk om den Haarlemmermeer- polder, Gemeente Haarlemmermeer, bij Aahmeertusschen den Kruisweg en de Brug van Aalsmeer, groot 6 Aren, 32 Centiaren; in eigen gebruik bij den Heer P. LANSER Senior. Betaling 1 Februari 1883. Aanvaarding 1 Mei 1883, en eene SCHUUR daarnaast staande bij afbraak. Alles breeder bij Biljetten omschreven. Informatien geeft Notaris LEDEBOER voornoemd. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den MMnnrlnnni€rm meer polder, Gelet op Artikel 96 van het Reglement van Bestuur voor de YVaterschappen in Noord-Holland, brengen tcr kennis van de Ingelanden van dien Polder, dat de ONTWERP-BE- GROOTING voor het Dienstjaar 1883, met de daarbij be hoorende MEMORIE VAN TOELICHTINGvan af den 27sten dezer, gedurende veertien dagen ter image zal worden gelegd in het Lokaal van STAATS, in de Jansstraat te Haarlem, van des morgens 10 tot des namiddags 2 ure, en aan de Stoomtuigen LeeghicaterCruquius en Lijnden, alsmede aan de Secretarie der Gemeente Haarlemmermeer; terwijl van de verdere tot die Begrooting behoorende Stukken ter eerstge- noemde Plaats kan worden kennis genomen. Haarlem, 21 November 1882. Dijkgraaf en Heemraden voornoemd, J. W. M. VAN DE POLL, Dijkgraaf. J. C. VAN DE BLOCQUERY, Secretarie. A0. 1. Eene Partij WEILAND, in den Grooten Stads- polder, onder Leiderdorpaan den Maresingel der Stad Lei den groot 3.67.54 Ilectaren. in den Broek- en Simontjespolder, onder Oegstgeestgroot 1.25.30 Ilectaren. N°. 5. Eene Partij TEELLVNDonder Katwijk, bij den Koestalgroot 1.42.4 Ilectaren. N°. 8. Een Perceeltje BOSCH-HAKHOUT, IIOOILAND en daarbij behoorende WATERING, in den Vrouwe-Venne- polder, aan den Molentocht, onder Alkemadegroot 39.20 Are. N°. 10. Eene Partij WEILAND en WATER, in den Vrouwe-Vennepolder, onder Alkemade, groot 5.17.60 Hectareil. N°. 11. Eene Partij BOUW- en WEILAND, in den HaarlemmermeerpolderGemeente Haarlemmermeer, Afdeeling Burgerveenop de oorspronkelijke Kaart voorkomende onder Kavel R. R.N°. 29, groot 5.11.35 Ilectaren; N°. 12. Eene Partij BOUWLAND gelegen n a a s t het vorige Perceel groot 3.56.55 Ilectaren. N°. 13. Eene Partij BOUWLAND, gelegen als voren naast het vorige Perceel, groot 3.84.30 Ilectaren. Alles breeder b(j Biljetten omschreven. Notitien dezer Verkooping zijn te verkrijgen en de Veil- conditien en Kadastrale Kaarten liggen ter inzage ten Kantore van voornoemden Notaris KAISER, te Leiden, Nieuwsteeg N°. 1 alwaar alle verdere inlichtiugen te bekomen zijn. Even als het vorig jaaris weder verkrijgbaar: a 16 Ct. per Stukbij minstens 2 5 Stuks 15 Ct., en wor den door het geheele Rijk verzonden per Rembours; Vracbt voor rekening van den ontvanger. Men adresseere zich aan Spaarnwouderstraat, N°. 102. Haarlem. op het Landgoed „Mtu»tenburgonder Hillegomop Donderdag den 7 December 1882, des morgens te 10 uren, ten overstaan van den Notaris I). J. VAN ST0CK.UM, te Lissevan: Eene aanzienlijke Partij zwaar en ligt eene groote Partij extra mooije LEERTEENEN op Ntruik, en circa 30,000 '/2 Kilo's best gewonnen 1I00I. Betaaldag 25 Juli 1883.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 2