1882. Vrijdag, 15 December. i\°. 50. VA N A AN LANDBOUWGEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. l)rie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. ■v\A4'U/> JPrijs van het Abonnement: in het Jaarf 6. Prijs der A.dvertentidn van 16 regels 75 Cent, elke regel meer IS/2 Cent. IIoofd-Ag-eiiten voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven ran 6IS Dec. 1882. Uitvoerig Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 26 October 1882, WWM ii a it 11: u m i: it vi i: i: it Prijs van een enkel Nommer 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN ItOIVGA C0., te Amsterdam. K iterl{)lc Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Agenda voor de Vergadering van Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmermeerpolder, te houden op Woensdag 20 December 1882, 's morgens ten 10J/t ure, in het lokaal van Staats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Rapport der Finantieele Coramissie op de Begrooting voor 1883. Zondag 17 December a. s. zal de Godsdienst-oefening in de Herv. kerk te Hoofddorp worden waargenomen door Ds. Hoog, van Bennebroek. De Catecbisatien te Hoofddorp zullen worden gehouden door Ds. Hattink, 's Woensdags van 1011 uur voor kin- deren beneden de 14 jaar; van 11 12 uur voor meisjes boven de 14 jaar en van 121 uur voor jongens boven de 14 jaar. Dingsdag j. 1. werd door 34 belangstellenden in het koffij- huis Mde Beurs", te Hoofddorp, opgekomeD, besloten een adres aan den Gemeenteraad te zendenwaarbij wordt ver- zocht terug te komen op het besluit tot verhooging van bet schoolgeld voor meer uitgebreid lager onderwijs welk adres bovendien ter onderteekening door de Gemeente zal circuleeren. Op de weekmarkt te Hoofddorp zijn den 14den December 1882 aangevoerd: 5 Paarden 2 Koeijen, 49 Schapen en 18 Biggen. Zekeren A. L., koetsier te Haarlemmermeer, j.l. Donderdag een paard aan de hand wegbrengende, moest de dartelbeid van 't beest duur betalen. Het paard steigerde en trapte hem met de hoef van een der voorpooten tegen het hoofd, zoodat hij onmiddellijk tegen den grond viel. De docter, juist ter plaatse tegenwoordig, verleende on- middelijk hulp en bevond dat L. eene wond aan het hoofd had, die, zonder bijkomende ongunstige omstandigheden echter welligt spoedig genezen zal zijn. GEBOREN Antje, dochter van H. van Huis en E. van Brie- men. Matthijs, zoon van P. A. Dol en A. van Krimpen. Hendrik, zoon van H. van der Beek en M. Groeneveld. Grietje, dochter van C. Luik en A. J. Lagerweij. Hendrika Gerarda, dochter van D. van Renswoude en G. van Walstijn. Leendert Willem, zoon van K. Schouten en P. Malipaard.Antonius Marie Jozef, zoon van H. Kluck en J. Stipdonk. Matthijs, zoon van T. Janzweert en A. Kamerman. Hendrik Jan, zoon van A. Louw en C. Siebeling. Bastiana Johanna Jaooba, dochter van C. La- gendijk en C. van Eck. Wilhelmina, dochter van B. Mitter- treiner en J. Patist. Elisabeth, dochter van A. Spaans en M. Meyer. Jenneke, dochter van D. van Bekkum en E. Heermans. OYERLEDENDirkje, oud 5 weken, dochter van J. van Kolf- schoten en M. van Manen. Petronella, oud 11 dagen, dochter van A. van den Heuvel en J. van den Heuvel. Geertje, oud 15 maanden, dochter van J. Korsman en T. Levering. Hendrika, oud 16 jaar, doehter van A. Kauffman en C. Zwanevelt. Minne, oud 1 jaar, zoon van H. J. ten Zijthof en T. Onues. ONDERTROUWDgeene. GEHUWDL. Nieuwkoop met A. Lingbeek. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. (Reeds vroeger in het kort medegedeeld). Voorzitterde Heer J. VV. Lantzendorffer. Tegenwoordig, bij den aanvang der zittiug, 13 ledente wetende heeren: Bultmao, Verkuijl, van Reeuwijk, Bies- heuvel, de Breuk, llan, 't Hooft, PruissenTimmermans, Knaap, van Vuuren, Tensen, en van Riessenalsmede de Secretaris. Afwezig de heer Klapwijk. De Secretaris leest de notnlen van 28 September 1882, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld, dat geene be- zwaren zijn ingekomen tegen de toelating van den heer A. Suidgeest, als lid van den Gemeenteraad, en dat alzoo kan worden overgegaan tot de beediging van genoemden heer. Door hem worden daarna afgelegd de eeden, voorgeschreven bij art 83 der Grondwet en bij art. 39 der Gemeentewet, waarna hij zitting neemt en door den Voorzitter met zijne benoeming wordt geluk gewenscht. He Vergadering bestaat alsnu nit 14 Leden. II. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. de ProviDciale bladen van 1882 nr. 62, 64 tot 69 en 71; b. brief van den heer C. J. Boezaart, waarbij hij aanneemt de benoeming tot Lid der Plaatselyke Schoolcommissie c. het Procesverbaal van opueming van de boeken en kas van den Gemeente-Ontvanger, dd. 10 October 1882-. A1 het welk voor kennisgeving wordt aangenomen. III. Worden zonder discussie of hoofdelijke stemming vastge- steld de voorwaarden van aanbesteding voor de levering van 30,000 turven en 400 liters petroleum, ten dienste van bet Raadhuis gedurende het jaar 1883. IV. Komt ter tafel het bestek voor de levering der school- en kantoorbehoeften voor het volgende jaar. Hieromtrent hebben enkele discussieu plaats, waarbij door den beer Biesheuvel wordt opgemerkt, dat hij meent dat ten vorigen jare besloten is dat de onderwijzers de schoolschriften weder moeten inleveren. De Voorzitter antwoordt hicrop dat zal worden nagezien of hiertoe besloten is en, indien dit het geval is, dat dan de onderwijzers zullen worden aangeschreven om hiernaar te han- delen. De heer Bultman vindt het hard dat de kinderen de schriften niet naar huis mogen medenemen en gelooft niet dat zij door de onderwijzers verkocht worden. Het bestek wordt hierna zonder hoofdelijke stemming vastge- steld. V. Is aan de orde de behandeling van het Suppletoir Kohier van den Iloofdelijken Omslag, dienst 1882. De Voorzitter verandert de openbare Vergadering in eene met gesloten deuren. De Zitting weder heropend zijndewordt overgegaan VI. Tot de benoeming van een onderwijzer aan School nr. 10. Op de voordragt kwam voor de heer K. R. Westerterp, te Oldeboom, gemeente Utingeradeel. Bij stemming wordt de heer Klaas Roelof Westerterp, te Oldeboom, met 12 stemmen daartoe benoemd, en de infunctie- treding bepaald op 16 November 1882. VII. Is aan de orde de benoeming van een onderwyzeres voor School Nr. 4. Op de voordragt komen voor: Mejufvr. H. M. van der Ham, en mejufvr. H. van Beek, beiden te Haarlem. Bij de gehouden stemming zijn in de bus bevonden 16 stembriefjeswaarvan 4 in bianco. Er zijn dus 2 briefjes meer ingeleverd dan het getal leden waaruit de vergadering bestaat. Het getal geldig uitgebragte stemmen bedraagt 12. A1 deze stemmen hebben zich vereenigd op Mejufvr. H. M. van der Ham Naardien de 2 te vcel ia de bus bevondene briefjes niet van invloed kunnen zijn geweest op den uitslag der benoeming, zoo is Mejufvr. Helena Maria van der Ham, te Haarlem, daar toe benoemd en de infunctietreding bepaald op 22 November 1882. VIII. Wordt overgegaan tot de benoeming van een onderwijzer voor school Nr. 9. Op de voordragt komen voorJ. Stada en J. C. Hennis. Met 12 stemmen wordt de heer Jilles Stada, te Terschelling, als zoodanig benoemd en de infunctietreding bepaald op 25 November 1882. IX. Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van een ingekomen schrijven van den Arrondissements-Opziener te Haar lem, van 2 October 1882, waarbij wordt aangedrongen, dat zullen worden aangewezen de scholenwaaraan men voornemens is onderwijzeressen te benoemen, met de opmerking, dat het nu toch waarlijk tijd wordt voor de invoering van het onder wijs in nuttige bandwerken. De Voorzitter weDscht dat de Vergadering zal overgaan tot het aanwijzen der scholen, waaraan onderwijzeressen zullen be noemd worden en waarvoor de gelden zijn gebragt in de be grooting van 1882. De heer Verkuijl is daar niet voor en wil wachten tot er vacaturen zijn. De heer 't Hooft is het daarmede eens en acht het te be- zwarend om 650.uit te geven alleen voor onderwijs in band werken aan eene school. De heer Bultman vraagt of er niet onderwijzeressen te krijgen zijn, die alleen acte hebben voor nuttige hand- werkenom dan ook alleen id dat vak onderwijs aan de scholen te geven. De Voorzitter gelooft dat men bij verder uitstel in moeije- lykheden zal komen en dat men er nu in moet voorzien. De heer de Breuk vindt het ook wel wat erg, maar hij zou er wel voor zijn ten behoeve van die scholen waar hulp noodig is. De heer't Hooft stelt voor den brief van den Arrondissements- Schoolopziener te stellen in banden van de Plaatselijke School commissie, om advies. Overeenkomstig het voorstel van den heer 't Hooft wordt besloten. X. Aan de Vergadering wordt voorlezing gedaan van het ontworpen besluit tot verhooging van het Schoolgeld voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs (zie de notuleu van 28 Sep tember 1882, N°. XVI.) Op voorstel van den heer Verknyl wordt besloten, deze voordragt te stellen in handen van de Finauciele Commissie om advies. Daartoe wordt besloten. XI. Aan de orde is de behandeling van de Begrooting voor 1883 en wordt aan de Vergadering voorlezing gedaan van het daaromtrent door de Financiele Commissie uitgebragt rapport, welk rapport luidt als volgt: De Finantieele Commissie, door u voor 1883 aangewezen, heeft op 24 October 1.1. hare eerste vergadering gehouden. De begrootingen voor het volgend dienstjaar voor de Ge meente en voor het Armbestuur, zijn door ons nagezien en aan een naauwgezet onderzoek onderworpen. De Commissie vereenigt zich geheel met het ontwerp der begrooting voor het Armbestuur, eveneens met dat der Ge meente; maar veroorlooft zich ten opzigle van het laatste de opmerking, dat niets is uitgetrokken voor het maken van eenen brandkelder; verder dat de Commissien voor Finantien en Gemeentewerken, even als vroeger, steeds zonder inventaris van Gemeente-bezittingen zijn. Zij stelt voor om een post voor een brandkelder in de be grooting te brengen, en adviseert overigens tot vaststelling der begrooting tot het bedrag, daarbij voorgesteld. Haarlemmermeer, 24 October 1882. Namens de Commissie, (get.) Bultman, Voorzitter. Naar aanleiding van dat rapport, zegt de Voorzitter dat de brandkelder nog zeer in het verschiet is en de kosten daarvan beter hij suppletoire begrooting kunnen geregeld worden. De heer Verknyl zou het wenschelijk achten dat eerst de plaats werd bepaald waar de brandkelder zal worden gemaakt anders is het moeijelijk daarvoor een bestek te maken. De Voorzitter zegt, dat de Gemeente-Opzigter bezig is met het maken van een bestek voor een brandkelder onder de Secretarie, en wil dat bestek afwachten. De heer Knaap is er voor om eerst de plaats te bepalen. De Voorzitter dringt er op aan om eerst het bestek af te wachten. De heer Bultman zegt dat, indien met deze zaak voort- gang wordt gemaakt, de Commissie wel wil intrekken haar voorstel om daarvoor een post op de begrooting te brengen om de zaak dan bij Suppletoire Begrooting te regelen. De heer Verknyl stelt voor, om den heer van Riessen aan de Commissie voor de Gemeentewerken toe te voegen tot bepaling der plaats voor den brandkelder en ter verdere be- spreking dezer zaak; hetwelk wordt goedgevondendaar de Voorzitter zegt, dat bet bestek zal worden gesteld in handen van de Commissie voor de Gemeentewerken. De heer Bultman zegtdat de Commissie nog altijd niet in het bezit is van den inventaris der op het Raadhuis aan- wezige goederen, niettegenstaande daarom herhaalde malen gevraagd is. De Voorzitter antwoordt, dat een afschrift van den inven taris aan de Commissie zal gezonden worden. De heer Bultman zegt, dat de Commissie den Raad wenscht opmerkzaara te maken, dat op volgnr. 32 75,is ge- raamd voor schrijfloonen op art. 38 400.voor kosten van Registers van den Burgerlijken Stand, en op art. 39 f 25.voor kosten van de bevolkiugregisters dat de Com missie daaromtrent wel inlichfingen heeft ontvangen van Bur- gemeester en Wethouders; maar zij er den Raad toch opmerk- zaam op wenscht te maken. De Voorzitter Iicht deze posten toe en zegt dat nit den post volgnr. 32 worden betaald de kosten van het schryven der Kohieren van den Hoofdelyken Omslag voor de Raads-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1