1882. Vrijdag, 29 December No. 52. VAN AAN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Drie-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Ilaarlemmenneer. \\ywi Prijs van het -A-bormement: in het Jaar6. Prijs der A.dvertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12/2 Cent, Iloofd-Agent en voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Kort Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 28 December 1882, BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 2026 Dec. 1882. KAATO.VGERECHT HAARLEIMMEItiHEER. Zitting van den 21 December 1882. Uitspraak van Vonnisseu. IIAARLEMIUERniEER Pry's van een enkel Nommek 15 Cent. ALLE TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAJV BOIVGA C°.te Amsterdam. fJiterHjk Woenadag.) Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize, Voorzitterde Heer J. W. Lantzendohffer. Tegenwoordig 13 leden; afwezig de heeren Tensen van Riessen en Klapwijk. De notulen van 30 November 1882 worden gelezen en goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt mededeeling gedaan van eeni- ge ingekomen stnkken en van den uitslag der aanbestedingen. II. Wordt besloten in 1883 twee dorpswegen te beplanten, en wel den te Hoofddorp, langs den heer van der Moer en een te Nieuw-Vennep, langs den heer Samson. III. Een ontwerp-besluit tot betaling uit de Onvoorziene Uitgaven wordt goedgekeurd. IV. Besluit men het onderhoudswerk aan liet Raadhuis in 1883 aan den laagsten inschrijver te gunnen, zijnde de heer A. Langereis. V. Wordt afwyzend beschikt op het verzoek van het Hoofd der School Nr. 10, om meer hulp op zijne school. VI. Een verzoek van het Hoofd der School Nr. 7om vermeerdering van hulppersoneelwordt gesteld in handeD der Plaatselijke Schoolcommissie om advies. VII. Op verzoek van het Hoofd der School Nr. 6, om vermeerdering van hulppersoneel, wordt afwijzend beschikt. VIII. Op het voorstel van den Districtsschoolopziener, om uit de gemeentekas 750.toe te staan voor een cursus tot opleiding van Hoofdonderwijzers en Hoofdonderwijzeressen, wordt afwijzend beschikt. IX. Wordt besloten 66ne onderwijzeres met acte voor nut- tige handwerken op te roepen voor drie scholen jaarwedde 400.—. X. Wordt besloten geene oproeping te doen van sollici- tanten voor de tijdelijke waarneming der betrekking van onder- wijzer aan school nr. 4. XI. Wordt medegedeeld een door 523 ingezetenen onder- teekend adres aan den Gemeenteraadhoudende verzoek om het schoolgeld voor meer uitgebreid lager onderwijs niet te verhoogen, en wordt voorts besloten de redactie van bet voorstel in de vorige vergadering aangenomen eenigzins te wijzigen, zoodat het thans luidt Jaarlijks 20 voor de Fransche taal. 20 Hoogduitsche taal. 20 Engelsche taal. 20 Wiskunde. 20 handteekenen. i) 20 de beginselen der landbouwkunde. 30 twee der bovenvermelde vakken. 40 drie vakken. 45 vier, vijf of zes vakken. XII. Besluit menhet bestek voor de vergrooting van School Nr. 4 zoodanig te wijzigen als de Commissie voor de Gemeentewerken heeft voorgesteld. XIII. Tot leden der Plaatselijke Schoolcommissie worden herbenoemd de heeren P. S. Zijlmans en J. ten Hagen. XIV. Wordt medegedeeld dat mej. T. Stins, echtgenoote van J. de Geus, te Warder, hare sollicitatie tot vroedvrouw aan den Lynden weder heeft ingetrokken. Burgemeester en Wethouders worden gemagtigd, om, zoodra zich eene sollici- tant opdoet, die al vast in functie te laten treden. XV. De heer Bultman vraagt of het Burgerlijk Armbestuur bij machte is om bij buitengewone behoeften er in te voor- zien. De Voorzitter zegt in 1883 wel. De Vergadering is daarna gesloten. Zondag 31 December zal de Godsdienst-oefening in de Herv. kerk te Hoofddorp worden waargenomen door Ds. van Schelvenvan Haarlem. De op 28 dezer door den notaris Samson, in het logement „de Beurs," geveilde Boerderij, groot ruim 60 hectaren aan den Sloterweg, Sectie M M, kavels 2224, heeft op- gebragt 59,846. Kooper werd de heer Wentink, te Schalkwijk. Maandag-avond, omstreeks vijf uur, is afgebrand het huis bewoond door den klompenmaker van ZeeltRietland nabij Sloten. Naar men zegt, heeft de bond de petroleumlamp omver geloopen en is daardoor de brand ontstaan. Het huis, waarvan G. Beenl eigenaar is, werd ook nog bewoond door Pieter Hulst, wiens inboedel geheel verbrand en niet verzekerd is. De inboedel van van Zeelt was verzekerd voor 1000. GEBOREN Maria, dochter van A. Wassenaar en M. Kassing. Roel, zoon van J. Bosma en P. Scheurwater. Bastiana, dochter van M. de Groot en W. Makkenze. Martina, dochter van H- W. Landwehr Johann en J. Ersman. Petrus, zoon van W. Persoon en M. E. Scholte. Johanna Maria, dochter van J. G. Bertens en A. Joustra. Johannes, zoon van W. P. Mens en N. Kempenaar. Franpois, zoon van A. J. Cuvelier en M. M. Hamringa. Klaas, zoon van P. Buitenkamp en J. W. van der Grift. Pieter Jacob, zoon van P. Klomp en A. Dekkers. Krijna Elisabeth, dochter van M. Breure en C. W. Grijs. OVERLEDEN Heiltjeoud 3 maanden, dochter van M. van Soest en A. Timmers. Jansje, oud 10 jaar, dochter van F. van der Plas en M. Langelaar. Willem, oud 1 jaar, zoon van J. A. Millenaar en A. van Wijk. Jdhaitoes Willem, oud 8 jaar, zoon van A. Borst en N. van Laar. Cornelia Alida, oud 18 maanden, dochter van A. C. de Jong en A. Luijt. Anna de Groot, oud 40 jaar, gehuwd met A. Klomp. ONDERTROUWD S. Ylaar met H. Giandorff, GEHUWD geene. J. L. J. J., te Hillegom wegens politie-overtredingvrij- gesproken. A. B.te Hillegom wegens 2 politie-overtredingen 6 geld- boeten ieder van 5 of 1 dag gevangenisst. voor elke boete. J. D., M. D.C. v. S. en E. S.alle vier te Haarlemmer- meer, weg. politie-overtreding, elk/5 boete of 1 dag gevang. T. v. d. A.te Lisse, wegens jagtwet-overtreding, 2 boeten elk van 4 of 3 dagen gevangenisstraf. J. D., te TerAar, wegens politie-overtreding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. v. L.te Aalsraeer, wegens politie-overtreding, 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. M., te Aalsmeer, wegens politie-overtreding, 2 boeten van 3 of 1 dag gevangenisstraf. J. H,J. B. en A. K.alle 3 te Haarlemmermeerelk 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. W. v. M.te Hillegom, wegens dronkenschap tot 5 dagen gevangenisstraf. J. K., te Haarlemmermeer, wegens dronkenschap, tot 3 da gen gevangenisstraf. A. K.te Lisse, wegens dronkenschap, tot 15 boete of 5 dagen gevangenisstraf. J. K., te Haarlemmermeer, wegens dronkenschap, tot/10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. II. K.te Delftwegens dronkenschap5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. d. W., te Amsterdam, wegens dronkenschap, 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. W. d. B., II. B. en W. O., alle 3 te Haarlemmermeer, we gens dronkenschap, elk 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. P. v. W. en A. A., beiden woonplaats onbekend wegens dronkenschap, elk 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. H. en K. W.beiden te Woubrugge, wegens baggeren i elk 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. W. C. S.te Hillegom, wegens naclitelijk burengerucht vrijgesproken. J. N.te Alkemade, wegens idem, vrijgesproken. J. Z.J. d. J., J. N. en L. P., alle 4 te Alkemade, we gens nachtelyk burengerucht, elk 5.50 boete of 2 dagen gevangenisstraf. De Minister van Finantien heeft aan de Commissarissen des Konings eene aanschrijving gericht, strekkende om de aandacht der gemeentebesturen te vestigen op de wenschelijk- heid, dat zij zich overtuigen van de dcugdelijkheid der by- werking van de kadastrale registers. Ofschoon die bijwerking thans kosteloos geschiedt, is het belang van goede kadastrale registers voor de gemeente niet verminderd. De nota's van opmerkingen der gemeentebesturen kunnen door tusschenkomst van den Commissaris des Konings aan den ingenieur-verifica- teur worden opgezonden. In de Staats-Crt. lezen wij De vorm, bij Koninklijk besluit van 8 Dec. 1869 (Staats- blad n®. 208) bepaald voor het plakzegel voor handelspapier blijft voorshands behouden voor het plakzegel, voor kwitantiiin en handelspapier, bedoeld in artikelen 2 en 9 der wet van den llden Julij 1882 (Staatsblad n°. 93), tot wijziging der wet op het regt van zegel. Het plakzegel wordt op het aan zegelregt onderworpen stuk geheel en al vastgeplakt, gaaf en ongeschondenzooals het van Rijkswege wordt uitgegeven, en zonder dat papier of eenige andere stof tusschen het stuk en het zegel aanwezig zij. Het wordt vastgeplakt daar, waar het stuk moet worden onderteekend door hem, die het zegel gebruikt. Deze schrijft zijne onderteekening met inkt, en op of over het zegel. Hij vermeldt tevens op het zegel, en mede met inkt, het tijdstip waarop het wordt gebruikt, door aanduiding van den dag, de maand en het jaar. Aan de depothouders van postzegels, alsmede aan hen, die van wege het Departement van Financien, ingevolge art. 6 der wet van 3 October 1843 Staatsblad n°. 47), tot den verkoop van zegels zijn genancbtigd,. bM «ns uilnoodiging gerioht wo>- den, om zich te belasten met den verkoop van plakzegels van 5 cent, tegen eene belooning van een ten honderd van het be- drag der door hen gekochte zegels van die soort, overeenkom- stig Koninklijk besluit van 17 December 1882, n°. 18. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft een model vastgestelddat aan Burgemeester en Wethouders van alle gemeenten zal worden toegezonden, voor de opgave en het getal der gedurende het afgeloopen jaar verleende en inge trokken vergunningen, van den daarvoor betaalden prys als mede van de in de gemeente bestaande inrichtingenwaar, krachtens vergunning, sterke drank in het klein wordt ver- kocht. Deze circulaire strekt om die opgaven in gelijken vorm te doen plaats hebben. Zij strekt tot uitvoering van art. 12 der drankvvet. KWADE TIJDINGEN, zooals de heer van Baar ze noemde. MINISTERIEELE PLANNEN VAN BELASTINGWIJZIGINGEN. 1. Herziening van de belasting op het personeel. In die be- lasting zulien vier, in plaats van zes grondslagen worden opge- nomende grondslagen van de deuren en vensters en de haard- steden zullen verdwijnende belasting zal in zoover worden ingekrompen, dat zij zal geheven worden naar 6/10 van het te genwoordig bedrag. 2. lnvoering van een belasting op het roerend vermogen, op den grondslag van l/2 van het kapitaal. 3. Opheffing der patentbelasting en vervanging door een bedrijfs- belasting. 4. Herziening der grondbelasting, in dier voege, dat de be lasting zal geheven worden naar een vast percentage van 6 pCt. 5. Wijziging der zegelbelastingin dien zin, dat van de bui* tenlandsche effecten welke in Nederland verhandeld worden, een zegel zal worden geheven, terwijl het zegel, dat van de binnenlandsche effecten geheven wordt, zal worden gewijzigd. 6. Herziening der successie-belasling, waartegenover staat de afschaffing van het eerst onlangs aangenomen recht van vyftien per mille op de acten van scheiding. 7. Wijziging in de wetgeving op sommige accynsen, doch van gering belang. 8. Opheffing van rijks-opcenten op alle direcle belastingen. De gemeenten verliezen 4/5 van het personeel, doch hiervoor treedt het volgende requivalent in de plaats a. 150 opeenten op de belasting op het personeel; b. bevoegdheid tot heffing van opeenten tot onbepaald bedrag op de rente- en bedrijfsbelasting; c. bevoegdheid tot heffing van 60 pet. op de grondbelasting voor de gebouwde en van 60 pet. voor de ongebouwde eigen- dommen. Summa summarum zal, wanneer deze plarmen worden aange nomen, meer door ons moeten betaald worden aan het Rijk vier millioen, aan de gemeenten zes millioen, dat is gemiddeld 2.50 per hoofd, of het gezin, op 5 personen gerekend,/ 12.50 per familie. (Zutph. Ct.)

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 1