Advertentien. Wal zullen wij ons Vee voeren? Maitttaiiten. NATION ALE MILITIE. HOUTVERROOPING. Tweede Houtverkooping Openbare erkooping Bekroond in 1881 Koeken en Meel uit gepeld Katoenzaad WELNU, - 207 - 2e. Bekendmaking. EIKEN-, ESSCIIEM- en BERKEN-IIAKIIOUT, ElKEN-IIAKIIOliTop Struik, Woonhuis, te Haarlemmermeer, Druiven-Borstsiroop met Fenkelhonig. Beweegbare Hameien, Becht-Stroo-Borschen Koeken of Meel van gepeld Katoenzaad. H0ENERBACH DERKSEN. op WOENSDAG den 3 Januari 1883, waaronder geschikt voor Palen. op Donderdag 4 Januari 1883, Een in 1878 gebouwd TE HALLE, HANNOVER, FRANKFORT A/m. Nieuwe PAARDEN-DORSCIIMACHINES, hetStroo vol- konien reckt lioudeud en het Graan nagenoeg schoon in Koeken en Meel nit gepeld Katoenzaad hebben een heel zuiveren smaak en worden door het Vee met graagte gebruikt. Koeken en Meel uit gepeld Katoenzaad zijn bijzonder geschikt voor het Melkvee, hetwelk blijkt uit naauwkeurige onderzoekingenwelke in verschillende Steden hebben plaats gehad. Koeken van gepeld Katoenzaad kunnen gemakkelijk droog en in water opgelost, worden gevoerd. Meel van g'epeld Katoenzaad is bijzonder geschikt ter opvoeding van Kalveren en Varkens. Rotterdam, Wijnhaven 06. Tbgenwoordige dienstboden. Mevrouw. Karoline, is het morgen jou uitgaansdag? Karoline. Neen mevrouw. Yoor veertien dagen is Kee uitgeweest, verleden was 't mijn uit gaansdag, - dus morgen is het de uwe Voor ongeveer 2 jaren bezag een boer uit den omtrek van Berlijn bij een winkelier in de stad een brieventasch en deed uit de oude in de nieuwe taseh eene waarde van 18000 mark aan bankpapier, om te zien of deze tasch groot genoeg was. Daar zij het niet over den prijs eens konden worden, stak de boer zijn oude portefeuille weder in zijn zak en vertrok. Maar hoe groot was zijne verwondering toen hij, na eenigen tijd zijn tasch voor den dag halende, bespeurde dat alle bank- biljetten verdwenen waren. Daar joist eenige dagen geleden een inbraak gepleegd was, meende de boer, dat ze hem toen ontstolen waren. Hij gaf er den burgemeester kennis van, doch alle nasporingen waren vruchteloos. Eenige dagen geleden kwam iemand bij den bovengenoem- den winkelier, en verzocht een stevige geldtasch, die niet vol- gens de laatste mode behoefde te zijn. Onder meer werd ook de tasch voorgelegdover welke de boer voor een paar jaren onderhandeld had, en de keus van den kooper viel op deze. Toen de winkelier haar opende, vond hij het pakje bankbil- jetten en herinnerde zich direct aan wien zij toebehoordeD. Hij gaf er de polilie kennis van, die ze aan den rechtmatigen eigenaar terugbezorgde. Herman Schrijver en Elie de Vries, beide 16 jaar, hebben op Zaterdag 9 December de ouderlijke woningen te Amsterdam verlaten en zijn tot heden niet teruggekeerd. Zij waren bij hun vertrek in het bezit van f 800 en in gezelschap van eene zangeres, Julienne Lasignolle genaamd. Onlangs werd in de dagbladen medegedeeld, dat er in Canada een groot tekort is aan vrouwen. Natuurlijk brengt dit mede, dat er peroneel ontbreekt voor de betrekkingen, welke door vrouwen worden waargenomen, en een gevolg hiervan is dat de looneu buitengewoon stijgen. Zoo blijkt uit een brief van daar, dat voor eene keukenmeid een loon van 500 a/600 betaald wordt, en voor eene keukenmeid in een hotel zelfs /600 a 850. De salarissen voor onderwijzeressen, winkel- juffrouwen, enz. zijn naar evenredigheid. Aan meisjes van bui- tenslands, die naar Canada willen overkomen, wordt het reis- geld vooruit betaald. Nadat reeds vroeger, op initiatief van den markies van Lome, den gouverneur van Canada, schoonzoon van koningin Victoria, in Engeland pogingen waren aangewend om meisjes en vrouwen tot lsndverhuizing naar Canada te bewegen, is men thans met gelijk doei in Duitschland bezig. (De Huisvrouw). Mary Drummondop eene boerenplaats nabij Schotland's hoofdstad, vierde onlangs haar 114n verjaardag. Het vrouwtje zij is niet groot van stuk en daarbij nog wat van ouderdom ingekrompen is nog wel bij zinnen, beweegt zich binnens- huis, schoon minder vlug dan als 18-jarige maagd, toch nog met gemak, en weigert hulp in alles wat zij meent nog zelve te kunnen doen. Zij heeft een nageslacht nog aanwezig van 96 kinderen, kleinkinderen, achter-kleinkinderen en meer-bet-na- achterkinderenwaarvan 88 op het feest tegenwoordig waren de overige waren ongesteld, om te verren afstand, of nog te jong om het geluk van grootje te kunnen beseffen. Men meldt uit EgypteArabi moet zeer in zijn schik zijn met zijn verbaning naar Ceylon, waarheen zes zijner vrienden mede worden gezonden. Hij acht het namelijk een groote eer te mogen gaan naar het land, waar ons aller staravader na zijn verstooting uit het paradijs en na vele omzwervingen rust vond. Volgens den Koran namelijk kwam Adam ten slotte op Ceylon Eva in Hedjaz terecht. Het geregt te Parjjs moet dezer dagen een aardig zaakje te behandelen hebben gehad. L. Gis een heele goede jon- gen en lang niet dom ook. Zijne familie, die in goeden doen verkeert, woont in Normandie; hijzelf was naar Parijs gezon den om te studeeren, doch voerde er niels uit en had spoedig geldgebrek. Een veertien dagen geleden zat hij aan het sta tion Saint-Lazare een beetje uit te rusten van het nietsdoen, toen er een beer aankwara van eenigen leeftijd, die een ko- lossaal valies droeg, het in de nabijheid van den jongeling neerzette en zelf een kaartje ging nemen. L. G. maakte van de gelegenheid gebruik, nam het valies op en liep er hard mee weg den ouden heer geheel verbijsterd achterlatende. Onge- lukkig voor L. G. had een ageDt het gezien, die zette den vluchteling na en had na een kwartier van dolle jagt het geluk hem te arresteeren. De zaak kwam voor. De bestolene bleek een rijk grondeigenaar uit Saint-Germain te zijn, die op een buiten woont met zijne vrouw en zijne kinderen. In het valies vond men: 250,000 frs. in goud, eenige banknoten, eenige effecten en een aantal minnebrieven met het potret van een zeer mooi Parijsch „juffertje", benevens eenige rekeningen van zakendie de heer voor dat verleidelijk schepeeltje gekocht had. En ziedaar nu wat L. G. een fortuin van 260,000 frs. bezorgde, in stee van zooveel maanden ge- vangenisstraf. De oude heer weigerde, toen het valies in zijn presentie en die van den beschuldigde geopend werd, het als zijn eigendom te erkennener zat te veel in, dat zijn naam in opspraak zou brengen L. G., die steeds was blijven ontken- nen de dief te zijn, maakte natuurlijk van de gelegenheid gebruik, om te vragen of de heeren regters nu geloofden dat hij een dief was, en deze moesten wel met een volmondig „neen" antwoorden. De oude heer reisde naar Saint-Germain, L. G. met zijn valies, de hemel weet waarheen terug, en de eerste ontving denzelfden avond een pakje uit Parqs, waarin het portret zijner dure „belle" en haar violetkleurige minnebriefjes. De 250,000 frs. had L. G. vergeten er bij te doen. Het gezelschap Coquelin-Dieudonne, dat zich thans in Rus land bevindt, werd dagen op den spoortrein van Odessa naar Kieuw verrast met de boodschap, dat men gedurende eenige uren den tocht zou moeten staken, doordien op den weg te veel sneeuw lag, die eerst moest worden weggeveegd. Coquelin kwam thans op een inval. Hij zeide een middel te weten om zich te verwarmenmen moest uitstappen en het spoorwegpersoneel helpen in het verwqderen van de sneeuw. Die voorslag werd aangenomen, en een oogenblik later zag men zelfs de dames Pavart en Lody te midden van het overige gezelschap met den schop in de hand arbeiden als de meest gewone wegwerker, zoodat de trein zich in beweging kon stellen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Haarlem mermeer raaken bij deze bekend dat de INSCHRIJVING voor de NATIONALE MILITIE, Ligting 1884, van PER- SONEN geboren in 1864zal plaats hebben ten Raadhuize op Zaturdao; den 13den Januarij 1883, van 9 tot 3 uur. Wordende verder verwezen naar de alom in de Gemeente aangeplakte Bekendmaking. Haarlemmermeer29 December 1882. Burgemeester en Wethouders voornoemd, LANTZENDOREFERBurgemeester. D. EGGINK, Secretaris. Ten overstaan van den Notaris JOHs, TER IIOFFSTEEDE, te Bloemendaalzal 's morgens te 10 uren, op de Hofstede Miet Unix Be Vogelenscangte Vogelenzangworden verkochtEene Partij zwaar op bet Landgoed Buatenburgte Ililleg'OlU, des voormiddags ten halftien uren, ten overstaan van den Notaris I). J. VAN STOCKUM te Lisse van eene aanzien- lijke Partij extra zwaar ongeveer 5000 drooge TAKKE.YBOSSEiV en eene groote partij 10S IIOUT. Betaaldag 25 Juli 1883. te Uillegomin het L o g e m e n tBET IE A PEN VAN FRIESLAND", op Dins dag 0 Januari 1883, des voor middags te 10 uren, ten overstaan van den Notaris D. J, VAN STOCK IMte Lisse, van op den Ringdijknabij de Hillegommer Pont, bewoond door W. L. VAN EMMERIK; alsmede het Recllt van Opstal op den Grond en den Tuiu, groot 8.20 Aren. AANVAARDING 1 Februari aanstaande. Dit is geen zoogenaamd geheimmiddel; het bestaat uit Druivensuiker en Zwitsersehen Honig met een uittreksel van Mout, Oranje-bloesem en Fenkel. Het werkt spoediger en is aangenamer in het gebruik dan de andere middelendie tegen borstaandoeningen aangewend worden, als: bor9tthee, drop, malz-extractborst-bonbonsenz. Deze Borstsiroop werkt genezend en verzachtend bij keelpijn, heeschheidhoest, pijn in de borst, kramphoest en kuchhoest. De Flesch met ge- bruiksaanwijzing a 30, 60 en 100 Ct. verkrijgbaar in de Apotheken en bekende DepSts van H. VON GIMBORN, te Kmmerih. die voor iederen paardenhals passen, zoowel voor het elegantste luxe-paard als voor het zwaarste trekpaardworden vervaar- digd in de fabriek van R. JESCH Co., te Leipzig, die zich voor de levering hiervan aanbeveelt. Prospectussen en Prijscouranten gratis te bekomen. Agenten gevrangd. den zak opleverende. reel lager in prfj* elan de Buitenlandxcbe Baehine*. Zij nemen niet meer plaats in dan een gewoon Voertuig en zijn steeds aan onze Fabriek in werking te zien. Met den paard kan in 10 uren 15 tot 25 Hectoliter Koren of 30 tot 50 Hectoliter Haver worden gedorscht. Voorts zijn voorhanden: De beste en goedkoopste Dorsch- machilies in alle soortenvoor Hand-, Stoom- en Paarden- krachtj een- en tweepaards ZaaiinachinesStroosnijders en alle andere Landbouwwerktuigen. V E TII Co, Bordrecht. Koninklijke Nederl. Fabriek ran Landbouwwerktuigen, Bekroond op vele groote Tentoonstellingen. Antwoord: Dat moeten wij voeren, wat het voedzaam- ste en naar evenredigheid het goedkoopste is. met een gehalte van 42 eiwit en 12 vet, gewaar- borgd onder controle van het Rijks-Proefstation te Wagenin. gen, echter doorgaans 60 Voedillgstof inhoudende, zijn nog goedkooper als Lijnkoeken die slechts 42 Voeding- Stof bevatten en naar evenredigheid goedkooper dan alle be kende Voedermiddelen. Degenen welken nu hun Vee op de meest doeltreffende wijze trachten rentegevend te maken, koopen dus Te bekomen b(j de Importeurs V"*WLC*lsc/ Dit onvergelijkelijJce middel is nu aigemeen bekend als de meest wonderdadige artsenij ter wereld. Deze Pillen werken op het geheele stelsel, vcrdrijven alle opstoppingen der maag, hernieuwen de krachten des levens, zuive- ien het bloed, en roeeijn leverkwalen, slechte, spijsverteering, gebrek aan eetlust, pijn in de zijde en algemeene zwakheid uit. Het is eveneens een middel, waarop de aamborstige zijn schoonste verwach- tingen mag vestigen en waardoor hij volkomen herstel der gezond- heid kan terug krijgen, De lijders aan droefgeestigheid, slechte spijsvertering, zwakke zenuwen, moeten tot deze kraeht vernieu- wende Pillen liunne toevlucht nemen, daar deze in staat zijn hunne zwaarmoedigheid, hunqe somberheid, in den heldersten zonneschijn te doen veranderen, en om die uit de natuur zoo gelukkige gedach- ten, voortgebraeht door een goede vertering, terug te brengen. Eene enkele proef is voldoende, om hunne onwaardeerbare werkkracht te bewijzen. 41 Doosjes Pillen en Potjes Zalf j J-jJ" zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij ALLE APO- THEKERS in Holland; alsmede in HOLLO WAY'S ETABLIS- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. Amsterdam, 27 December. Vee. Ter markt heden aangevoerd 385 Runderen, vette le kwal. 94 c., 2e kwal 84 c., 3e kwal. 74 c. per kgr.; Melk- en Kalfkoeijen /150 a 330; 2 Graskalveren 79 nuchtere dito 7 a 11 266 vette Varkens 50 a 67 c. per kgr. Granen. Tarwe per 2400 kgr. op levering onveranderd, Maart en Mei/269. Rogge op levering zonder zaken.Zaden. Kool-en Lijnzaad zonder handel. Olie. Raap-Olie per 100 kgr. onveranderd,/40. Lijn- Olie per 100 kgr. traag,/24i, 241. Koeken. Raapkoeken per 1000 kgr. f 90 a 94. Lijnkoeken per 100 kgr. f 81 a 13. 28 December. Vee. Aangevoerd: 115 vette Kalveren: le kwal./1,10, 2e kwal. 90 c. per kgr. 23 nuchtere Kalveren/7 a 12; 71 vette Var kens 50 a 57 c. per kgr. Tarwe per 2400 kgr. op levering onveranderd, Maart /269. Rogge op levering iets lager, Maart/166, 167; Mei f 167. Aardappelen. Friesche Jammen 3,50 a 4; dito Engelsche/2,75 a /2,90; Zeeuwsche Spuische Jammen 5,50 a 6,75; dito Flakkeesche Jammen /4,50 a 4,80 Saksische Jammen /4,50 a 4,75 Pruisisehc Roode 3,20 a /3,40 Hamburgers 4 Groninger Roode /2,40. Alkmaar22 December. Granen. Aangevoerd 4500 hectol. Tarwe 7 a 9 Rogge 6 a 6,75 Garst 5 a 5,50 Cheval. dito f 5 a 6,50 Haver 2,75 a 4,25; Paardeboonen 6 a 7,25; Bruine Boonen /12 a 15,50 Duivenboonen /6,75 Witte Boonen /18 a 20 Groene Erwten /15 a 20; Graauwe dito /12 a 22; Kanariezaad fS Rood Mosterdzaad f 15 Lijnzaad /10. Kaas. Aangevoerd 180,000 kgr. PrijsKleine /36,50 Commissie 35, Middelbare 36,50. E>elft, 28 December. Boter 70.— a 80.—naar kwal. per vat. Doclivlm, 2? December. De aanvoer van Vlas was heden, ten gevolge der fcestdagen, onbeduidend. Ooticla, 28 December. Kaas. le kwal. /281 a 811; 2e kwal./251 a/27 per 60 kgr. naar kwal, en wigt. Aanvoer 19partijen. Handel vlug. Haarlem27 December. Granen. Roode Tarwe 7,90 a 8 Witte dito /7,75 a 9 Rogge /5,60 a 6 Haver /3,25 a 3,90; Garst 4 a 5,80; Duivenboonen /6,80 a 7,10; Paardenboouen /6,75. Vee. Aanvoer ter markt3 Koeijen, verkocht tot /115 a 140 15 nuchtere Kalveren, verkocht tot 7 a 14; 2 Schapen, verkocht tot 22. Kaas. Aangevoerd en verkocht 63 stapels, uitmakende 5764 stuks, wegende 12,396 kgr. Hoogste prijs f 34,50.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1882 | | pagina 3