ir 1883. Vrijdag, 2 Maarl. VAN AAN LANDBOITW, GEMEENTE- EN POLDEE-BELANGEN GEWIJD. Vier-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. i\o. 9. Prijs van het Abonnement: in het Jaarf 6.— JPrijs der -Advertentien Hoofd-Ageuteii voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERXJJKE STAND. Aangegeven van 21—27 Februari 1883. GEBOREN: Cornells Nicolaas, zoon van H. van Harmerdam en D. C. Stokman. Grietje, dochter van G. Leunk en J. Grau- welmau. Neeltje, dochter van G. van Aken en H. Langhout. Jan, zoon van J. Eaas en D. Scholtens. Gilles, zoon van J. van Oudenaaren en M. Vermeer. Johannes, zoon van T. van Vuuren en M. Thomas. Areke, dochter van M. Versteeg en A. Kriebel. Grietje, dochter van P. Ouwerkerk en H. Bok- horst. Josina, dochter van J. C. Jille en M. Koppejan. Antje, dochter van A. van der Stroom en E, M. Hartman. Kornelia Louwerina, dochter van T. Speelman en C. Hoogmoed. Uitvoerig Yerslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 25 Januari 1883, IIAARLEIUIHERMEER Prys van een inkel Nommer 15 Cent. ALUS TOEZENDINGEN, REDAKTIE EN UITGAVE BETREFFENDE, te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. Witertyte Woensrtag.) van 1 6 regels 75 Cent, elke regel meer 13Cent. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Agenda voor de Vergadering van Hoofdingelanden van den Haarlemmermeerpolder, op Woensdag den 7 Maart 1883, des morgens ten 10^ ure, in het lokaal van van Staats, te Haarlem. 1. Mededeelingen. 2. Vaststelling van het Kohier van buitengewonen Omslag, dienst 1883. Uitslag van de op 22 February door deo notaris J. L. van der Moer, in het koffijlmis van D. Sistermans, te Hoofddorp, gehouden veiling van het zoogenaamde Kietland, te Haarlem- mermeer, nabij SlotenPerceel 1, groot 0.07.50 hectaren, hoogste bod f 270, afgenomen voor 290 perceel 2, groot 0.09.80 hect., hoogste bod 350, afgenomen voor 352; perceel 3, groot 0.22.28 hect., hoogste bod 660, afgeno men voor f 661; peiceel 438 gecombineerd, groot 24.67.36 hect., hoogste bod f 33,469, opgehouden voor 33,569. Grand nabij Halfweg. De 18 perceel en, groot 5.71.81 hect., hebben opgebragt f 7092. De boerderij, vroeger in huur bij W. van der Riet, sectie L, kavel 23, is bij onderlinge inschrijving gehuurd door van der Zwaan, te Nieuwveen, voor 65 de hectare. Den 22 Februarij is op den bennebroekerweg, tusschen den IJweg en den Spieringweg, verloren een gouden ovaal rae- daillonwaarin twee portretten, man en vrouw voorstellende. De jagt op waterwild in de provincie Noord-Holland is met 1 Maart geslotenna n elken tijd ook het krooijen Diet meer mag worden uitgeoefend. De kooieenden moeten opgesloten of gehokt zyn tot 1 Mei e. k. lrijntje, dochter van M. Kieft en E. de Boer. - Pietertje, dochter van J. van Aalst en K. Kool. Willemina Adriana' dochter van H. Resoort en G. van Weelden. Anna, dochter van A. Jonker en M. C. Mesman. Antonia, dochter van C. Koene en E. Ligthart. LEVENLOOS GEBORENEon kind van C. van der Riet en M. G. Haffner. OVERLEDENGerrit, oud 4 jaar, zoon van W. Schilders en A. Schreaders. Pieter, oud 1 maand, zoon van C. A. van Eck en E. van Steenbrugge. Gerrit, oud 1 jaar, zoon van M. van Tol en G. Bos. Pieter, oud 17 maanden, zoon van C. Goo- sen en C. de Wit. Huiberdina, oud 11 maanden, dochter van P. J. Vermunicht en C. Sprangers. ONDERTRODWD: J. Langenberg met C. C. Lahs GEHDWDgeene. des voormiddags ten 10 ure, ten Raadhuize. Reeds vroeger in het kort medegedeeld). Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendorffer. Tegenwoordig 10 ledenzijnde de heeren: Bultman, van Vuuren, Suidgeest, Biesheuvel, Verkuyl, Ran, 'tHooft, Knaap, Prutssen en Timmermans, alsmede de Secretaris. Afwezig, de heeren: van Riessen (met kennisgeving), deBreuk, Klapwijb, fensen en van Reeuwijk. De Secretaris leest de notulen van 28 December 1882, welke worden goedgekeurd. I. Aan de Vergadering wordt medegedeeld het navolgende a. De Provincial bladen van 1882, Nr. 8=2 tot 90, en van 1883, Nr. 1 tot 5 en 9. b. Brief van heeren Gedepnteerde Staten van 10 January 1883, waarbij goedgekeurd wordt ternggezonden het raadsbesluit van 28 December 11., tol betaling van 9.07 uit den post voor Onvoorziene Uitgaven, van 1882. c. Besluit van heeren Gedeputeerde Staten van 27 Decem ber 11., waarbij de goedkenring der begrooting, dienst 1883, wordt verdaagd, en magtiging wordt verleend om tot op de helft der posten in nitgaaf te beschikken en tot ontvang van de uit- getrokken inkomsten. A1 hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen. II. Komt ter tafel een adres van den heer J. H. R. Wiegel, ingenieur, aanvrager van concessie voor den aanleg van een spoorweg van Haarlem naar Utrecht, houdende verzoek, dat ook door deze gemeente moge worden deelgenomen in het kapitaal, benoodigd voor de oprigting eener maatschappij voor den aanleg van dien spoorweg. Nadat daarvan voorlezing was 'gedaan, stelt de Voorzitter voor, de stukken te stellen in handen van de Financiele Com- missie, om advies. Dienovereenkomstig wordt besloten. III. De Voorzitter zegt, dat door Burgemeester en Wethou- ders wordt voorgesteld om publiek op stam te verkoopen 72 populieren boomen, op de dorpswegen te Nieuw-Vennep, en 4 dito boomen, staande aan den Aalsmeerderweg bij school Nr. 2, en zulks omdat die boomen hiRderlijk worden voor den groei der daarbij staande iepen boomen. Nadat deze zaak kortelyk was besprokenwordt zonder hoofdelijke stemming besloten: een aantal van 76 boomen, staande op de vvegen, op stam te doen verkoopen. De heer Bultman vestigt er de aandacht op, om in de voorwaarden van verkoop wel te bepalen, dat de gaten weder goed moeten worden digtgemaakt, De Voorzitter zegt, dat daarop zal worden gelet. IV. Alsnu is aan de orde het adres van ingezelenen, om verbetering aan te brengen aan de dorpswegen in sectie* J J. De heer Bultman zegt, dat deze stukken nog in handen zijn van de Commissie voor de Gemeentewerken dat de Com- missie wel geen bezwaar heeft tegeo het plan van den Ge- meente-opzigter, maar er over gesproken heeft om een proef te nemen met bestrating; de kosten daarvan echter zijn nog niet opgenomentie Commissie wenscht dus deze zaak nog te zien aangehouden. Be Voorzitter zegt, dat de kosten van bestrating door den gemeente-opzigter geraamd zijn op f 2500. Men besluit deze zaak aan te houden tot eene volgende vergadering. VDe Voorzitter deelt mede, dat is ingekomen een adres van eenige ingezetenen aan heeren Gedeputeerde Staten, waarby bezwaren worden ingebragt tegen het raadsbesluit tot verhoo- ging van het Schoolgeld voor Meer Uitgebreid Lager Onder- wijs, en welk adres door Gedeputeerde Staten in handen van den Raad is gesteld, om berigt en raad. Van dat adres wordt voorlezing gedaan. De heer Biesheuvel stelt voor, om dit adres te stellen in handen van eene Commissie tot onderzoek. De Voorzitter vindt dat wel goed, want op het adres moet een antwoord gegeven en de cijfers wederlegd worden, en dat gaat niet zoo staande de Vergadering. Zonder verdere discussie wordt besloten eene Commissie van drie leden te benoemen. Tot de benoeming dier Commissie overgegaan zynde, wor den daartoe gekozen, de heeren: 'tHooft met 7, Biesheuvel met 6 en Verkuyl eveneens met 7 van de 10 geldige stemmen. De heer Bultman vraagt of de Commissie haar rapport acht dagen voor de volgende Vergadering ter lezing zal leggen ter Secretarie, want in de Commissie zijn alleen benoemd" voor- standers van de verhooging van het Schoolgeld, terwijl geen enkel lid der tegenpartij gekozen is; deze zullen toch ook van het rapport kennis willen nemen voor het in behande- ling komt. De voorzitter geeft de toezegging, dat zoodra het rapport zal zijn ingekomen bij Burgemeester en Wethouders, de Raads- leden berigt zullen ontvangen, dat het ter visie ligt. VI. Alsnu zou aan de orde zijn het verzoek om vermeer- dering van hulppersoneel op school N°. 7. Aangezien het advies van de Plaatselijke Schoolcomtnissie hieromtrent nog niet is ingekomen, besluit men deze zaak aan te houden. VII. Wordt gelezen een schrijvei van het boofd der school NO. 6, van 15 January 1883, waarby hij, onder opgave van het aantal ingeschrevenen dat der doorgaans aanwezig zijnde leerlingen, te kennen geaft, dat, door het gemis van de noodige hulp, het onderwys aan de kinderen gege;ven thans hoogst onvoldoende is, en hij meent zich aan pligtverzuim schuldig te makenwanneer hij niet telkens de Raad op den onvoldoenden toestand van dat onderwys opmerkzaam maakt De Voorzitter zegt, het niet uoodig geacht te hebben om' dit stuk te stellen iu handen van de Schoolcommissie, wijl die Commissie op dergelijke verzoeken om meer hulp reeds meermalen is gehoord. De heer t Hooft stelt evenwel voor, om het stuk wel te te stellen in handen van de Schoolcommissie. De heer Versluys zegt, dat het aanwezige hulppersoneel volgens de wet nog voldoende en de hoofdonderwijzer Boekel tegenwoordig gezond is. Spreker is daarom niet voor het stellen in hauden van de schoolcommissie, eo herinnert ook dat in de vorige Vergadering, toen dergelijk verzoek werd belrandeld, de heer de Breuk, Voorzitter dier Commissie, gezegd heeft het toch niet in de Schoolcommissie te zullen behandelen. De heer t Hooft zegthet is weder een nieuw verzoek en de omstandigheden kunnen veranderd zijn; daarom is spre ker er voor de Schoolcommissie weder te hooren. De Voorzitter stelt voor het stuk dan in handen van de Schoolcommissie te stelleo om advies. Zulks wordt goedgevonden. VIII. Gelezen een verzoek van A. E. Schiphorst, onder- wijzer aan school N°. 8, om eervol ontslag uit gemelde be- trekking, met ingaug van 1 Mei 1883; wordt besloten het gevraagde eervol ontslag te verleenen, in te gaan 1 Mei 1883. De Voorzitter raadpleegt de Vergadering wat men zal op- roepen: sollicitanten voor onderw^jzer, of, met het oog op het onderwijs in nuttige handwerken, eene onderwijzeres. Wordt besloten op te roepen sollicitanten voor de betrek- kiDg van onderwijzeres. IX. Komt ter tafel een adres van eenige ingezetenen, wo- nende nabij Ilalfweg, verzoekende dat daar in de nabijheid eene brandspuit moge geplaatst worden. Burgemeester en Wethouders hebben gemeend aan den Raad te moeten voorstellen, om met deze zaak nog te wachten, wijl op dit oogenhlik geen geld voor de aanschafling eener spuit beschikbaar is. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt atn- genomen zonder discussie of hoofdelyke stemming. X. Wordt gelezen een adres van W. de Jong, waarbfl hij vraagt ontheffing van de door hem over 1882 nog verschul- digde f 20 Hoofdelijken Omslag. De Voorzitter stelt voor, dit adres buiten beschikking te laten, omdat de aanslag van adressant thans niet meer voor vermindering vatbaar is; voorts wordt aan den Gemeente-Ont- vanger te kennen gegeven, dat, zoo bedoeld restant-aanslag door hem als oninbaar wordt voorgedragenzulks de goed- keuring van deu Raad wel zal erlangen. Dienovereenkomstig wordt besloten. XL De heer Pr*issen vraagt of er geen gelegenheid be- staatdat de Baadsleden de notulen aan huis kunnen krijgen dewyl, wanneer men ze alleen hoort iezen, het moeijelijk is alles goed na te gaan. De Voorzitter denkt dat het drukken er van veel geld zal kosten. De heer Bultman zou de notolen voo'r het houden eener vergadering eenigen tijd willen ter lezing leggen, bijvoorbeeld een uur. De heer 't Hooft acht het beterdat de leden de notulen aan huis krijgenvoor er weder vergadering is. De Voorzitter gelooftdat daartoe de notulen eerst zouden moeten zijn goedgekeurd. De heer Verkuyl acht dat niet noodighet is juist goed ze te ontvangen voor ze goedgekeurd zyn, want dan kan men de bedenkingen zien die men mogt hebben. De heer Bultman wijst er ook op, dat het veel geld zal kosten. oorzitter ze^t een onderzoek omtrent de kosten te zullen doen. XII. De heer Bultman dringt aan op de herziening der strafverordeningen, en wil die dan brengen in overeenstem- ming met het nieuwe strafwetboek. Spreker zou het ontwerp der verordening, voor de vaststelling, gesteld willen zien in haDden eener Commissie. Zulks wordt goedgekeurd. De Vergadering wordt daarnn gesloten.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1883 | | pagina 1