1883. VAK AAN LANDBOUW, OKMKKNTB- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. i\o. 25. Vier-en-Twintigste Jaargang. Vrijdag, 22 Junij. www Prijs van het Abonnement: in het Jaar6.- Prijs der Advertentien van 16 regels 75 Cent, elke regel meer 12'/a Cent. Hoofd-Agenten voor (lit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. BURGERLIJKE STAND. Aangegeven van 1319 Juni 1883. KANTONGEREGT TE HAARLEHHER1NEER. Zitting van den 12 Juni 1883. Uitspraak van Vonnissen. ii 1A It L E M M E U M E E K Prijs van een enkel Nommee 15 Cent. ALLE TOEZENDINGENREDAXTIE EN UITGAVE BETREFFENDE te adresseren aan VAN BONGA C°.te Amsterdam. ITiteriyIt Woentdag. Groote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. de Heeren Agenda voor de Vergadering van Hoofd-Ingelanden van den Haarlemmermeerpolder, op Woensdag 27 Juni 1883, des morgens ten 10 '/t ure, in het lokaal van Staats, te Haarlem. 1. Medeelingen. 2. Rapport der Finantieele Commissie 1882. 3. Af- en overschrijvingen en gedane betalingen nit den post Onvoorziene Uitgaveu. 4. Vaststelling eener Supplement-Begrooting, dienst 1882 5. Verordening op het maken en onderhouden van Waterberging. 6. Verzoek van Swan, tot het plaatsen van een molentje, om water op te malen. 7. Voorstel van Dijkgraaf en Heemraden tot her- stelling der ketelbemetseliug aan den Lijnden. 8. Uitloting van 5 aandeelen der leening van 1877. 9. Voorstel tot het maken van een nieuwe stoomkast aan den Leeghwater. Agenda voor de Vergadering van den Gemeenteraad van Haarlemmermeer, op Donderdag 28 Juni 1883, des morgens ten 10 ure, in het Raadhuis 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Staten van restanten en on'inbare posten, wegens Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting3. Brief van den Miuister van Water- staat, Handel en Nijverheid, in zake het Telegraafkantoor. 4. Verzoek om eervol ontslag door G. Knap, als Onderwij- zer aan school n°. 4. 5. Idem door K. R. Westerterp, als onderwijzer aan School n°. 10. 6. Verzoek van dezelfde, om buitengewone belooning voor meer werk tijdens de vaca- ture van een onderwijzersbetrekking aan School n°. 10. 7. Benoeming van eene Onderwijzeres voor School n°. 6. Voordragta. Mej. Maria Christina Vincentia van de Liefde, te Utrecht; 6. Mej. Gerarda Margaretha van Maanen, te Lisse; c. Mej. Elisabeth Kieviet, te Haarlemmermeer. 8. Idem van eene idem, voor School n°. 11 Voordragt: a Mej. Cor nelia Geertruida Albertina van Vrijberghede Coningh te Lisse; b. Mej. M. C. V. van de Liefde, bovengemeld. GEBORENJakobus, zoon van A. Bliek en H. Burghout. Catalina Johanna, dochter van 0. v. Dalen en F. W. v. d. Heuvel. Jan en Simon (tweel.), zoons van P. de Geus en C. de Haan. Catharina Anna, dochter van A. v. Ruiten en A. Paardekooper. Anna, dochter van A. de Regt en C. Visser. Pille, zoon van B. Klaassen en E. Bier. Willem, zoon van G. Maarschalk en J. M. van Reijzen. Boukje Witzes, dochter van K. van Nieuw- koop en G. Monster. Johannes Leonardus, zoon van A. Goossens en F. Kraaijenhagen. Juriana Gardina, dochter van Hde Groo en A. G. Laupman. OVERLEDENKlasina, oud 11 maanden, dochter van A. den Elzen en J. Kors. Elsje, oud 3 maanden dochter van H. Brand en H. Spruijt. Gijsbartje van Ginkel, oud 69 jaren, gehuwd met G. Speijers. ONDERTROUWDA. van Markenstein met S. Noorman. GEHUWD 4 J. van Es met G. Boll. P. Braakman met A. Stolwijk. P. Biemond met W. van Reeuwijk. W. Janssen met J. Otten. R. Schutte met D. van Giesbergen. Den 17 Juli a s. zal de verkiezing plaats hebhen van 7 Leden van den Gemeenteraad. De kiezers worden herinnerd, dat op het groene stembriefje vijf personen moeten vermeld worden, in de plaats van de aftredende, doch weder herkiesbaar zijnde heerenH. F. Bultman, A. J. G. Timmermans, P. Knaap Gzn., B. Biesheu- vel en A. Pruissen, en op het geele stembriefje twee personen, in plaats van de overleden heeren A. van Riessen en J. Klapwijk. Donderdag28 Juni a. s. zal te Hoofddorp de gewone jaarlijkscbe Wolmarkt worden gehouden, en Woensdag 26 Julij de Paardenmarkt, en niet den 5 Julij, zooals in de landbouw-almanakken abusivelijk staat vermeld. Naar men verueemt, is door het Bestuur van den Haar lemmermeerpolder last gegeven, dat de Herberg op den Ring- dijk aan het Nieuwe meer, waarvan de huurder, P. Vlaminck, te Amsterdam, onlangs is bekeurd wegens het verkoopen van sterkendrauk in bet klein, zonder verguoning van het Ge- meentebestuur en zonder voorzien te zijn van Patent, op den 27 Juni e. k. zal moeten gesloten zijn. A. V., te Haarlemmermeer, wegens jagtwet overtreding, vrij- gesproken. L. H., te Hiliegom, wegens eyeren zoeken, tot 10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. J. F. en J. A. de G., te Haarlemmermeer, wegens visch- wetovertreding, ieder tot f 6 boete of 3 dagen gevangenis straf. J. A. de B., te Haarlemmermeer, wegens idem, tot 8 boete of 1 dag gevaugenisstraf. A. W. J., te Hiliegom wegens te snel rijden met tram tot 2 boeten, een van 5 en een van/3, of 1 dag gevaugenisstraf. J. C. B., te Hiliegom wegens idem, tot/5 boete of 1 dag gevang enisstraf. I. F. E. v. d. B., te Hiliegom, wegens idem tot 2 maal 5 boete of 1 dag gevangenisstraf. C. D. v. V.. te Hiliegom, wegeos overtreding bouwveror- deuing, tot 3 boeten, een van l«i en 2 van 5 of 2 dagen gevangenisstraf. L. G. en C. v. D. H beiden te Haarlemmermeer, wegens policie-overtreding, ieder tot 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. C. v. D., J. de P. en A. v. W. alle drie te Alkemade, wegens om geld spelen, ieder tot 2 boete of 1 dag gevan genisstraf. L. G. en J. 8. beiden te Lisse, wegens idem, tot/3 boete of 1 dag gevangenisstraf. T. K., te Lisse wegens hangen aan den tram, tot 3 boete of 1 dag gevangenisstraf. A. v. D. L., te Hiliegom, wegens dronkenschap, tot 3 dagen gevaugenisstraf. IJ. G., te Haarlemmermeer, wegens idem, tot/10 boete of 3 dagen gevangenisstraf. C. Ste Hiliegom, wegens idem, tot 5 boete of 2 dagen gevangenisstraf. J. R. en C. M., beiden te Haarlemmermeer, wegens policie- overtreding, ieder tot /3 boete of 1 dag gevangenisstraf. J. S., te Lisse, wegens hangen aan den tram, tot/3 boete of 1 dag gevangenisstraf. H. J. B. en A. B., beiden te Hiliegom, P. J. J. te Am sterdam. J. v. I). V. te Sassenbeim, C. V. V. te Hiliegom en W. H., te Leimuiden, alien wegens dronkenschap, ieder tot 6 boete of 2 dagen gevangenisstraf. Heemstede. Zondag 24 Juni e. k., des morgens ten 10 ure, zal voor de Hervormde Gemeente alhier optreden Dr. G. N. van der Flier, van 's-Gravenhage. Tot leden der Jury voor de Tuinbouw-Tentoonstellingen van de Internationale, Koloniale en uitvoeihandel Tentoon- stelling, zyn door den Minister van Waterstaat, Handel en Nijverheid benoemd de heeren C. J. van der Oudermeulen, te 's Gravenhage, Dr. G. F. Westerman, te Amsterdam, J. Wiiste, te Amsterdam en Zand- poort, Mr. O, J. van der Haer, te Arnhem, J. J. Bieruma Oosting, te Oranjewoud, de Jonge van Ellemeet, te Oost Ka- pelle, H. W. Drosz, te Beunekotn, Bn. van Hardenbroek van Lockhorst, te Amersfoort, Van der Ham, te Lunteren, H. Groenewegen, te Amsterdam, J. Jurrissen, te Naarden, G. Kraaijenbrink, te Loenen, A. Glijm tie Vos, te Utrecht, R. Wind, te Zwolle, K. de Boer IIz., te Leiden, J. T. van den Berg, te Jutfaas, W. C, van der Laan, te 's Gravenhage, H- J. Wiegman Jzn., te Zutfen, H Roobol, te Dordrecht, W. G Appeldoorn, te Amsterdam, W. F. Marechal, te 's Herto. genbosch, H W. Otto, te Gouda, D. Wattez, te Bussem, G- Keessen, te Aalsmeer, J. van den Berg, te Amsterdam, Geld, maker te Oranjewoud; A. M. Jongkindt Coninck, te Dedems- vaart, J. A. Scalongne, te Den Haag, P. J. Looijmans, te Oudenbosch, Henri Bijvoet, te Overveen, J. Boekweg, te Zeist, J. P. van der Hoeven, te Amestrdam, W. Boomkamp, te Noordwijk, A. Schmidt, te Zaandam, G. de Zoete, te Epe, J. G. J. Vorstman, te Amsterdam, Bruijnseels, te Prinseuhage, Van Driest, te Nijmegen, W. C. Boer, te Boskoop, C, de Vos, te Hazerswoude, A. Egmond, te Enkhuizen, Wijbern Krijns, te Joure, W.J. de Lange, te Rotterdam, J. Mater te Leiden, die alle deze benoeming hebben aangenomcn. Uit Drechterlaud (Noord-Holland) schrijft men, dat de boe- ren in die streken veelal een soort van verdelgingsoorlog voe- ren tegen de mollen. Dit komt omdat men de weiuige schade die zij veroorzakeu wel, hun nuttige werkzaamheid niet ziet. Vele laudbouwers weten nog altijd niet, dat het voedsel van den mol uit maskers van meikevers, regeuwormen en andere voor den landbouw schatlelijke diertjes bestaat, en dat hij dus van onberekenbaar nut kao zijn. Te New York is onlangs een publieke verkooping van vee gehouden, waarbtj een 1 jarige stier voor 6600 dollars ver- kocht werd. Hij behoorde tot het Jersey-ras, evenals al het overige op die verkooping verkochte vee.hetwelk alles hooge pryzen opbragt. Ter eere van iemand, die het tijdstip herdacht waarop hij gedurende 50 jaren de Leidsche veemarkt bezocht, prijkte Vrijdag, volgens de Amst., de beestenmarkt aldaar met een gedecoreerd varkenshok. Een groote landbouwersschuur te Cadzand is Zaterdag door den bliksem getioffen en totaal afgebrand. Gelukkig was het vee in de weide, alleen eeu veulen en een varken met big- gen kwamen in de vlammeu out. Een en ander was tegen brand- schad e In de omstreken van Deventer is de hooioogst dit jaar als mislukt te beschouwen. De opbrengst zal zeer uering zijn, Vele laudbouwers en veehouders koopen nu reeds oud hooi in, uit vrees dat zy geen nieuw genoeg zullen krijgen om in het onderhoud van hun vee te voorzien, Ook zal er zeer weinig stroo komen, omdat de rogge over het algemeen zeer kort van Btroo is gebleven. De veeprijzen zijn, evenals de boterpryzen. dalende. Sommige veesoorten zijn 40 a 60 per stuk lager dan in Maart of April jl. Bij het hevige onweder, dat Vrijdagmiddag boven Wijhe en omstreken woedde, zijn drie koeien van den landbouwer Nieuwenhuis, in de buurlschap Tongeren, door den bliksem doodelijk getroffen. De harddraverij en de wedstrijd van schoonrijders door de Haagsche afdeeling der „Hollandsche Maalschappij van Land bouw" zal plaats hebben den 21 Augustus a. s. Bij den landbouwer K. B., onder Barnevelde, is een paard afgemaakt, lijdende aan kwaden droes. In de Betuwe heeft de landman over niets te klagen dan over het hooigras. Aardappelen beloven een rijk beschot, winter- en zomerkoren staan uitmuntend, vooral de tabak, die het boven verwachling doet. De kersen hebben Zaterdag veel door den wind geleden, appelen en peren minder, loch is er veel afgewaaid. In den Tielerwaard zijn de kersen verpacht tegen 8 a 10 cts. per kilo op het bout. Met het plukken voor Engelsche rekeniug is men begonnen. De jongste regen deed de vrucht zeer aan- rijpen. Om lekkere kersen te krijgen wordt warmte noodig geacht. Bij een ingezetene van Sluis heeft eene zwaluw liaar nest gemaakt in een haak, waaraan het paardentuig gepoetst wordt. Op 12 dezer vertrok van Genemuiden het eerste schip met pas gewonnen hooi. 't Had echter eene vreemde bestemrning, namelyk naar het Kampereiland. Op 25 Mei 11. werd te Londen eene belangrijke meeting gehouden van belangstellenden bij den invoer van levende run- deren uit den vreemde en wel onder voorzitterschap van den heer Alfred Lyon, vleesehverkooper der Central meat market. Bedoelde vergadering nam de twee volgende resolution aan 1. Het is noodig in het belang van den voldoenden aan- voer van goed en sroedkoop voedsel voor de Engelsche natie, dat de importatie van levende runderen uit den vreemde zooveel mogelijk worde aangemoedigd. 2. De President van den Privy Council worde uitgenoodigd eene deputatie van de vergadering te outvangen. De bedoelde deputatie zal bestaan uit vertegeuwoordigers van de verschillende vereenigingen hier te lande en andere belanghebbenden, en zal bij de Regering er op aandringen, dat zij niet toelate een onbehoorlijke inmenging in de hoogst belangrijke voedsel- kwestie van het volk.

Weekblad van Haarlemmermeer | 1883 | | pagina 1