Advertentien. r t f" p i 1 e p s i e, 1 POETS-POMADE. 121 - BOUW-ARTIKELEN, Pijnbooinhouten Kamerdeureo Eikenhouten Porketvloeren, Smaakvol Deur- en Vensterbeslag Gesmeed IJzeren Hekweik, EMIL FL'NCKE, Dusseldorf. BEliANGRIJK. Prof. Dr. Albert Lniverseel-Metaal- ADALBERT V0GT Go. L. DAKE en Zoon, Amsterdam. Recht-Stroo-Borschen ik- y als levert in voortreffelijke kwaliteit Ail re Maartenspiesstraat 3 J HAARLEM, A lies wordt genezen, alles geheeld. Berlijn O, Friedrichsberg. Internationale Tentoonstelling te Amsterdam, Groep VI, Klasse 40. Eenig Hoofddepot voor Nederland en Kolonien, Nieuwe PAARDEN-DORSCHMACIIINES, het Stroo vol- komen recht houdend en het Graan uag'enoeg sehoon in den zak opleverende. de Heer Brayshay voor de Engelsche, hebben tevens de prijzen der consumptie aanmerkelijk verlaagd, terwijl voor het bezig- tigen van de Surinaamsche inboorlingen en bet bijwonen van het Concert des Ambassadeurs, mede een scbikking gi-troffm kan worden. Men kerit de wetlige bepalingen in Engeland op het veibreken van trouwbeloften. Ze zijn verre van malsch en hebben reeds aanleiding tot inenige onbillijklieid gegeven. De slimste onbillijkhe.id wordt thans echler uit Ierland genaeld. Daar kwa n voor 't geregt een dame met drie heerenalle drie werden door haar beschuldigd trouwbeloften jegens haar verbnken te hebben. Ofsehoon dat drietal onwilligen het beste bewijs was, dat de dame zelve in haar truuw nog al veranderlyk was, stelde het geregt haar in 't gelijk, veroor- deelde den eerste tot /I20, den tweede tot f 1300 en den derde tot /7200 se.hadevergoeding, zoodat de trouwlustige dame dien dag eeu kapitaaltje van ruitn 8500 verdiende. Een jurylid, die den volgenden dag in het Hof van Zwei- briichen zitting moest nemen, ovemachtte te Kaiserslaulern, in de Pfalz. De knecht van het hotel vergat eehter den loge vroegtijdig te wekken, zoodat hij den eersten trein miste. Toen bestelde de hotelhouder eeu extra-trein om zijn gast naar Zweibrtichen te brengen, hetgeen hem 188 mark koslte. Wat in China niet al hoogverraad is blijkt uit het van daar medegedeelde verhaal der inhechtenisneming van den stadhouder van Shanghai, Pao-ti, die onlangs plants had. De stadhouder had hij het jougste Chineesohe nieuwjaarsfeest een sehrijven van gelukwensohing gezonden aan de Keizerin Regentes, Tzu-Anti. Hij ontviug het echter eenige dagen later terug, en bij navraag bleek hem, dat de Keizerin het niet had willen aannemen, omdat er een vlekje op de enveloppe was. De stadhouder verontschuldigde zich nu op een vrij onhandige manier met een brief, waarin hij het vlekje daaraan weet, dat hij zijn vochtigen duim te lang op het. couvert had gehouden. Hij werd echler later in hechtenis genomen en zal wegens majesteitsscheuniz teregtstaan. In een brief van den onlangs overleden pater Piras, die dert'g jaren op Madagascar had doorgebragt, wordt het volgende medegedeeld: Bij de Sakalaven is de Vrijdag een ongeluksdag en alle kinderen op dien dag geboren, worden daarom naar het busch gebragt daar in een gat in den grond gelegd en aan hun lot overgelaten. Dit geschiedt bij andere stammen met kinderen van Prinsen of Prinsessen, die op Zondag geboren worden, ook wanneer zjj geene hoop op andere nakomelingen kunnen koesteren, en dat wel omdat de Zondag een geluksdag is en zulk een kind, opgewassen, magtiger zou kunnen worden dan zijne ouders Wanschapen kinderen en tweelingen, die voor onheilbrengend gehouden worden, deelen in hetzelfde lot. Zoo heeft de koningin zelve nog niet lang geleden twee gezoude welgeschapen zoontjes van bare dochter naar het bosch doen brengen. Wanneer eene moeder onder het zogen te veel lijdt, dan wordt aan het opperhoofd daarvan kennis gegeven, die voorts met den beul by haar verschijnt en, na gedaan onderzoek, het kind wegens oudankbaarheid tegen zijne moedtr ter dood doet brengen. Sterft eene vrouw aan de gevolgen barer bevallirig, dan wordt het kind levend met haar begraven. Woidt een kind te middernacht tusschen een ongelukkigen en een gelukkigen dag geboren, dan wordt er eene soort van Godsoordeel gehouden. Men legt het wichtje op een smal pad, waarlangs de runderen ter weide gaan. Wordt het door deze dieren ontweken, dan blijft het in het leven, maar wanneer het ook maar even wordt aangeraakt, wordt het onmiddellijk omgebragt. Pater Piras heeft meer dan eens getracht, zulk een ongelnkkig in het bosch gevonden kindje te reddt n, maar nooit liet zelfs voor de hoogste belooningen eene vrouw zich beweger. orn het verworpen schepsellje ook slechts eenmaal de borst te reiken. Een Scheveningsch koetsier zat in kennelijken staat op den bok van zijn rijtuig. Dit werd opgemerkt door een drietal politieagen- ten twee hunner pakten den man op en stopten hem in zijn eigen rijtuig, terwijl de derde den bok beklom de leidsels nam en den overtreder der drankwet naar het politie-bureau reed. Er is te Parma een hoogleeraar, Sharbaro genaamd, die veroor- deeld is tot een maand gevangenisstraf, omdat hij een collega had afgeranseld tot zeven dagen omdat hij een dagbladredacteur uitge- scholden en geslagen had, en tot twee maanden omdat hij den rec tor der universiteit had beleedigd, en voorts tot een scbadevergoe- ding van 200 francs aan den laatstgenoemde. Zekere Andries White, vroeger een der rijkste ingezetenen van Chicago en sedert eenigen tijd in een krankzinnigengesticht, wist voor eenige dagen te ontsnappen, reisde naar Joliet, in Illinois, waar zijn gezin zich bevond, vermoordde er zijne vrouw en twee kinderen en maakte toen een einde aan zijn eigen leven. De redacteur van het Boliviaansche blad La Patrie, zijn, omdat lpj artikelen ten gunste van den vrede schreef, op bevel van den President Camporoa, de oorlappen doorboord. Te Milaan is eene Italiaansche »Millioenen juffrouw" in hechte nis genomen. Eenvoudig als koffihuishoudster begonnen, doch door schoonheid uitmuntende, wist zij spoedig eene schitterende levens- wijze te leiden, verscheen met diamauten bezaaid in schouwburgen, hescliernide tooneelspeelsters, voor wie zij luisterrijke feesten aan- richtte enz. maar de kruik is ook bier zoodanig te water gegaan tot zij brak, en de oplichteres zit nu achter slot en grendel. Voor de Rechtbank. President: »En het Hof veroordeelt n tot levenslange gevangenisstraf. Beklaagde Levenslang Dat houd •k niet uit. I Een Algerijnsch blad verhaalt, dat onlangs een te Algiers gegeven voorstelling van Hernani, door een Italiaansch tooneelgezelschap, gestaakt werd, omdat de acteurs en actrices geen eten hadden ge- had en niet konden voortspelen. Na het tweede bedrijf ging het scherm niet weer op, en toen het publiek onmiskenbare teekenen van ongeduld en misnoegen be- gon te geven, trad een der tooneelspelers op het tooneel en deelde, door iemand uit het publiek als tolk bijgestaan, den toeschouwers mede, dat de leden van het gezelschap geen betaling kregen dat zij dien dag nog niets gegeten hadden en, nu de directeur hen niet, zooals hij beloold had, na het tweede bedrijf had betaald, zich niet in staat gevoelden om het stuk verder af te spelen. Slechts een der zangeressen had ontbeten, en wel met een stuk brood en een ui. Het publiek was hoosgt verontwaardigd, en het scheelde weinig of men was den driecteur te lijf gegaan. Waarom gebruiken Redacteurs altijd «wij," in plaats van »ik"? Een Amerikaansch blad geeft de volgende uitleggingEr zijn verscheidene redenen. De eerste is zelfbehoud. Een redacteur loopt niet graag met een paar blauwe oogen. Als de redacteur iets in zijn courant schrijft over een ellendigen roodnenzigenkwaad- aardigen kerel van zes voet lang, die zijn vrouw slaat, en hij gebruikt «wij", dan verstaat de zesvoeter, dat hij met meer dan den te doen heeft. Of komt de beleedigende partij naar het kantoor om den schrijver van een of andere paragraaf dood te slaan, dan weet hij niet, waar hij beginnen moet, want de schrijver is ver- borgen aehter het woordje wij". Daar is de hoofdredacteur en de handelsredacteur, de stadsredacteur, de plaatselijke redacteur, de verslaggevers, boekhouders, let.terzetters, drukkers en jongens, alien begrepen in het woordje ,,wij", en als hij dan ziet hoevele weduwen en weezen hij maken zal en hoeveel huiselijk geluk ver- woesten als hij alien dood slaat, die tot »wij" behooren, dan geeft hij zijn bloeddorstige onderneming op, maar voorspelt, dat de cou rant niet lang staande zal blijven en verklaart, dat hij zijn in- vloed zal gebruiken om haar te verderven. Bij het aankondigen van een geboorte of huwelijk beteekent »wij", dat er ten minste een kistje sigaren noodig is om rond te komen. In de staat- kunde gebruikt de redacteur »wij" om den Eersten Minister te doen gelcoven, dat hij pas een zamenkomst heeft gehouden, waar de zaak besproken is. Somtijds ook uit zedigheid. De meeste sehrijvers zijn zedig. In het kort, wij gebruiken »wij", omdat geen mensch de beproevingen, verdrukkingen en gevareu overleven kan, die aan het uitgeven van een courant verbonden zijn, als de redacteur zou sehrijven »ik". Door de rechtbank te Berlijn is een man, Reuter genaamd, die zijn beroep maakte van hazardspelen, deswege tot een gevangenis straf van 8 maanden en een geldboete van 6000 Mark veroordeeld. De eisch was 2 jaar en 4 maanden, met 3 jaren verlies van eer. Hij werd tegen borgstelling van 40,000 Mark voorloopig op vrije voeten gesteld. Reuter woonde in een fraai huis en verkeerde met tal van aristoeratische personen, officieren en sportliefhebbers, met wie hij te zijnen huize speelde en wien hij aardige sommen afwon; eens zelfs 200,000 Mark op 6en avond. Zijn buitengewoon geluk bij het spel bracht hem eindelijk in verdenking van valsch te spelen. Dit is echter niet in reohten bewezen kunnen worden; maar er waren toch termen om in hem een voorbeeld te stellen. De hartstocht voor het spel moet in den laatsten tijd te Berlijn zeer sterk zijn; verscheidene zelfmoorden in aanzienlijke kringen worden aan het spel geweten, en men heeft zelfs de „stad der in- telligentie" in dezen met Monaco vergeleken. Misschien zijn de klachten over den speelhartstocht iets over- dreven, maar zeker is het, dat de vetbruiksbelasting op despeel- kaarten de som van 1,056,838 Mark opbracht. Te Hamburg zijn verscheidene troepen valsche spelers gevat, die uit Berlijn gekomen waren, om de bezoekers van de wedrennen en de tentoonstelling te plunderen. In particuliere clubs wordt daar ook zeer hoog gespeeld. Een aanzienlijk Oostenrijksch land- eigenaar moet met baccarat een som van J 720,000 verloren hebben aan een officier en 120,000 aan een Berlijnsch bankier Sympathie. Bankier Illusius. Ziet gij, waarde vriend, zoo gaat het als men eene uitstekende vrouw trouwt, wij leven zoo als de dichter zegt: „twee zielen en een gedachte." Ik heh u thans over haar persoon gesproken, let nu eens op of zij in ditzelfde oogenblik ook niet over mij gesproken heeft. (Zich tot zijne vrouw wendende, die in gesprek is met hare vriendin.) Waarover hebt gij zooeven gesproken, Amalia? Eehtgenoote: Over den kalfskop a la tortue van gisteren-avond, beste man. a D. HILLE, beveelt zich beleefdelijk aan tot bet BEVOEREN van NOORD-HOLLANDSCHE BOERINNEN-IIOEDEN en het maken van NOORD-liOL- LAYDSCHE HAPPEN. VOOr. Deze geneesmiddelen, ontdekt door professor Holleway, heb ben de algemeene goedkeuring van alle natien verworven door hunne magtige uitwerking in het genezen van zweeren, puisten en andere liuidziekten, die ontstaan door onzuiver en zwak bloed of door bedorven afzondering. Bij alle toevallige kwetsuren, als kneu- zing, brandwonden, verrekking, snijwonden en ook schurft, geeft de Zalf van Holloway onmiddellijk verligting en later eene vol- komene genezing. Stijve gewrichten, witte gezwellen en puisten van iederen aard worden genezen, wanneer men deze zuiverende middelen gebruikt. Bij alle zichtbare ongesteldheden van langen duur moeten de Pillen eveu als de Zalf beurtelings aangewend worden. De zalf verdwijnt de kwaal, de pillen zuiveren het bloed en versterken het ligchaam. 8. Doosje3 Pillen en Poljes Zalf 0.80, 6.75 1.85 13.50 3.- 20.50 KrampenStuipen en Zenuw- aandoeningen worden VOLKOMEN GENEZEN door mijn methode. Ilet honorarium behoeft eerst na het goede succes te worden voldaan. Behandeling per brief, 6, Place du Trone, 6, Parijs. SchutzmarkE. YVAARSCHUWING. Elk oogenschijnlijk soortgelijk product is namaak van ons onovertreffelijk, onschadeljjk Poetsmiddel. Ons fabriekmerk is het oudste; alle namaaksels door andere helmen hebben misleiding ten doe). Daar ook de door ons het eerst en alleen gebruikte blaauwe blikken dozen, bijna overal voor Poetspomade gebezigd wor den, verzoeken wij op bovenstaanden helm en op bovenstaande Firma naauwkeurig te letten. Veel lager in pr{js tlan de Uuitenlandsche machines. Zij nemen niet meer plaats in dan een gewoon Voertnig en zijn steeds aan onze Fabriek in werking te zien. Met 6en paard kan in 10 uren 15 tot 25 Hectoliter Koren of 30 tot 50 Hectoliter Haver worden gedorscht. Voorts zijn voorhandenDe beste en goedkoopste Dorsch- macllines in alle soorten, voor Hand-, Stoom- en Paarden- kracht; den- en tweepaards ZanillincllillCSStroosnijders en alle andere Laiulbouwwerktuigen. V E T H Co. Dordrecht. KoninlclijJce Nederl. Fabriek van Landbouwwerktuigen Bekrooud op vele g'roote Tentoonstellingen. nistci'<l.lill, 2S Juli. Op de heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd 556 Runderen, le kwal. /-.95, 2e kwal. /-.86, 3e kwal. /-.75 per kg. Melk- en Kalfkoeien 110 a 310 p. at., 10 Graskalveren 716 a 25. 54 Nuchtere dito f Ha 14.194 Schapen en Lam- meren 32 a 14 vette Varkens 43 a 51 ct. per kg. 25 Juli. Gramen. Tarwe zonder noteering, op levering onveranderd, Nov. 276. Rogge verkocht per 2100 kg. Galatz 172. Op levering weinig veranderd, Oct. 170, 169, Maart /173, 174, 175, 174, 173. Zaden. Koolzaad op 800 Kgr. Olie zoDder haudel. Lijuzaad stil. 0].IE. Raapolie prijshoudendp. 100 kgr. 44, Lijnolie p. 100 kgr. f 23 VjRaapkoeken f 90 a 97 per 1040 stuks, Lijnkoeken 9 a 13 per 104 stuks. Vee. Op de heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd: 214 vette Kalveren, le kwal. 90 c., 2e kwal. 75 c. p. kgr., 3 Graskalveren44 Nuciitere dito f 9 a 14; 3 Schapen en Lammeren; 133 vette Varkens 44 a 50 c. per kgr. AardappelenDe prijzen der Aardappelen waren heden als volgt Westlandsche Zand 3.80 dito losse 2.60 a 2.80; dito Muisjes f 4'Katwijker Zand f 3.a 4.50; Noordwijker Zand f 2.50 a 4.40, Haarlemmer Zand /2,40 a 2.75, Geldersche Kralen 2.80 a 2.90 Aanvoer 3000 H.L. Alkmanr, 20 Juli. Kaas. (Aangevoerd 634 stapels, wegende 142,818 kgr. Prijzen: kleine Gras Kaas/40. commissie Gras/36. middelbare Gras f 36. 21 Juli. Vke. Ter markt aangevoerd: 16 nuchtere Kalveren, 45 Schapen, 58 magere Varkens, 5 Bokken en Geiten, 11 Koeien en Ossen, 23 Lammeren, 193 Biggen en 2 Paarden. Prijzen Paarden f 75 a 95, 1 vet Kalf f 20nuchtere dito f 14 a f 23, Schapen 16 a 25, Lammeren f 12 a 15, magere Varkens /14 a 22, Biggen 4 a 6, Bokken en Geiten f 4 a 8, Koeien en Osaen /165 a 260, alien per stuk. 1 zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bit ALLE APO- THEKERS in Hollandalsmede in HOLLOWAY'S ETABLIS- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. Gronin^en, 24 Juli. Granen. 78 kgr. Roode Tarwe /8.75 a 8.95 72 kgr. Petersb. Rogge 6.10 a 6.2070 kgr. Inlandsche dito f 5.75 a 5.85; 46 kgr. zwarte Boekweit 5.55 a 5.60; 60 kgr. Wintergerst 4.75 a 4.85 60 kgr. Zomergerst 4.80 a 4,90; 50 kgr. dikke Haver f 4.15 a 4.30; 48 kg. Probsteier dito f 3.89 a 4.05 46 kgr. zwarte dito f 3.50 a 3.60; Paardenboonen /6.70 a 7.75. Olie. Raapolie /45 Lijnolie /23. Iloorn, 19 Juli Kaas: Ter waag gewogen 368 stapels, wegende 100,716 kg. Hoogste prijs: kleine Gras /39.50Commissie id. 85.50, ILeicten, 20 Juli. De aanvoer en prijzen ter VEE-markt van heden waren als volgt: 28 Stieren 58 a 210, 98 Melkkoeien 150 a 278, 24 Kalfkoeien 170 a 285, 90 Vare id. 140 a 250, 86 vette id. 170 a 340 of /0.74 a /0.86 per kg., 86 vette Kalveren f 33 a /80 of 0 70 a 0.90 per kg., 22 Nuchtere id. 5. a 14. 512 vette Schapen 22 a 38. of /0.60 a 0 70 per kg., 1220 weide dito f 13. a 24, 234 Lammeren f 8. a 16. 26 magere Varkens 14 a 28, 162 Biggen 3.50 a 10 21 Juli. Boter. Aan de Gemeente-Waag gewogen: 371 '/g en 65 xY

Weekblad van Haarlemmermeer | 1883 | | pagina 3