Gfiieiigfle Bergen. 1883. Vrijdag, 26 October. Nr. 45. VAN A AN LANDBOUW, GEMEENTE- EN POLDER-BELANGEN GEWIJD. Vier-en-Twintigste Jaargang. Gemeenteraad van Haarlemmermeer. (Prijs van het Abonnement: m het Jaar6.- Hoofd-Ag'enten voor dit Weekblad, te Haarlem: P. VAN CITTERT ZONEN. Kort Verslag der Vergadering, gehouden op Donderdag 25 October 1883, BURGERLIJKE STAND. Aangegeren van 17—23 October 1883. Vrijs der -A.dvertent.ien van 1 6 regels 75 Cent, elke regel meer 12Cent. K if A A It L E At J! E It IIE E It Prijs van een enkel Nommer 15 Gent. de Heeren des raorgeus ten 10 ure, in het Raadhuis. Voorzitter: de Heer J. W. Lantzendohffer. Tegenwoordig al de leden. De notulen der vorige vergadering worden goedgekeurd. I. De heer A. Pruissen wordt beeedigd als lid van den Gemeenteraad. II. Wordt o. a. medegedeeld de uitslag der aanbesteding van steenkolen en verhuring van dorpsgronden. III. De Begrooting voor het dienstjaar 1884 wordt vast- gesteld in ontvang en uitgaaf, elk op 86,531.88. IV. De Begrooting van het Burgerlijk Armbestuur voor 1884 wordt vastgesteld in ontvang en uitgaaf op/ 5603.155. V. Wordt vastgesteld een besluit tot beschikking over 4/5 gedeelten der Personele belasting voor 1884/85. VI. Een besluit tot verstrekking van een subsidie van 5500 aan het Burgerlijk Armbestuur voor 1884, vordt vastgesteld. VII. Op de aanvraag van P. RUS) om afschryving van den aanslag in den Hoofdelijken omslag, dienst 1883, wordt gunstig beschikt. VIII tot X. De bezwaarschriften tegen den aanslag in den Hoofdelijken omslag, dienst 1883, van L. Otting, wed. Roo- denburg, W. Groenveld, S. Dijt, J. Commandeur, J. H. Roe- land, J. Coevert en N. van Egmond, het suppletoir kohier van den Hoofdelijken omslag, dienst 1883, en de reclame van A. Duister, tegen zijnen aanslag in de Hon- denbelasling, dienst 1883, worden bebandeld in een be- sloten vergadering. XI. Eene aanvraag tot deelneming in het kapitaal benoo- digd voor den aanleg van den Spoorweg HaarlemUtrecht wordt gesteld in handen van de Financieele Commissie. XII. Wordt besloten tot ontbinding van het Erfpachts- contract met A. Boers. XIII. Op het verzoek van mej. M. Fraai, om ontslag als Gemeente-vroedvrouw, te Abbenes, wordt gunstig beschikt, en XIV. in hare plaats benoemd mej. H. Vader, geb. Kuil- man, te Amsterdam. XV. Wordt vastgesteld het bestek voor de aaubestedin<r van school- en kantoorbehoeften voor 1884. XVI. Wordt vastgesteld een besluit tot af- en overschrii- ving in de Begrooting, dienst 1883. XVII. Omtrent de heffing van Schoolgeld voor het Meer llitgebreid Lager Onderwijs, wordt besloten het advies van de Commissie aan Heeren Gedeputeerde Staten mede te deelen, waarvan de conclusie in hoofdzaak is als volgt: 1°. dat de Raad geen termen heeft gevonden om zijn be sluit van 30 November 1882 te wijzigeu 2°. dat de Raad tot het bouwen van een bijlokaal reeds besloten heeft en de daarstelling daarvan slechts wacbt op de goedkeuring van bestek en teekening; 3°. dat de Raad meent dat het tegenwoordig personeel zeer voldoende is, vooral wanneer de toelating der kinderen slechts eenmaal per jaar plaats vindt, waarloe de Raad <raarne wil medewerken; en mogt daarvan, nA die aan te brengen wijziging het tegenovergestelde blijken, gaarne zal medewerken tot versterking van het personeel 4°. dat de Raad er niets tegen heeft, dat gewerkt worde naar een nieuw leerplan. En ein.lelijk Gedeputeerde Staten beleefdelijk te verzoeken het besluit van 30 November eenigzins spoedig te willen doen goedkeuren. Waarna de vergadering wordt gesloten. Tot poslboden te Haarlemmermeer zyn benoemd: C. van der Riet en J. F. Voomeveld, beiden wonende te Hoofddorp. ALLE TOEZENDINGEN, REDAETIE EN UITGAVE JSETREFFENDE te adresseren aan VAX BOAGA C0., te Amsterdam. tJiterl{jh Woenadag.) Bij het Ministerie van Oorlog bestaat het' voornemen op Sectie L, kavel 19, nabij het Hoofddorp, een fort te bouwen. De daarvoor benoodigde grond, ter grootte van zeshectaren, is reeds aangevraagd. Den 18 October j. 1. werd door bet Openbaar Ministerie bij de Arrondissements-Regtbank te Haarlem gerequireerd E6n dag celstraf voor P. K. Jzn., oud 12 jaren, te Haar lemmermeer, wegens het ontvreemden van eenden aan een ander toebehoorende, gepleegd met oordeel des onderscheids. Veertien dagen celstraf voor J. K., IJweg te Haarlemmer meer, wegens het helen van eenden van diefstal afkomstig, terwijl de herkomst hem bekend was. De beklaagden werden bijgestaan door Mr. E. J. C. Goseling, advooaat te Amsterdam, wiens mooije pleitrede aller aandacht trok. GEBORENCornells Johannes, zoon van J. van der Laan en a-k Pieternella, dochter van M. van Andel en W. Verkuil. Huibertus, zoon van J. Verhaar en G. Ruigrok. Johanna irijntje Paulina, dochter van J. J. van Rijn en G. J. v. Zeijst. dan"e,Je en Jan Willem, (tweel.) dochter en zoon van A. den Haan en B. Boterman. Frouwtje, dochter van W. v. d. Ploeg en N Ravensbergen. Gerarda Johanna, dochter van B. Rijgersberg en J. Spoor Cornells, zoon van G. Schaap en M. Muijlwijk. Jaeoba Johanna, dochter van A. Wijnhout en E. de Wolf. Hendrikus en Geertruida Martina (tweel.), zoon en dochter van a T7-' en Zijm. Matthijs, zoon van L. Roubos en A. Verkuyl. Petronella, dochter van J. Toebak en M. Warmen- hoven. Arnoldus. zoon van G. F. v. d. Beek en K. G. van I, un,en' 7~ dJ/ndnka Agatha Maria, dochter van J. de Vos en Wezenbcek ^en* Matthijs, zoon van P. Kaasbergen en H. KoofkVENLO°S GEB0REN: 1 Kind van P- Vette en P. van OVERLEDEN: Adriana, oud 10 weken, dochter van C. Westerman en J. U Kooiman. Cornells Vermeulen, oud 39 jaar, gehuwd met L. L. Vaessen. Maria Meester, ond 92 jaar, wed. van C. Langeveld. Jan Klaassen, oud 3 jaar, zoon van A. Vis en van Keulen. Krijn van Grootveld, oud 58 jaar, gehuwd met A Bm W6SSel Bartelin«> oud 67 iaar> gehuwd ONDERTROUWD: C. C. Vermeer met J. W. Kamkes. J. broenewoud met A. de Weerd. GEHUWD: H. Vos met E. Quist. leu nadeele van C. Kolle, Kruisweg bij den Sloterweg, is j. 1. Zaterdag avond, met verbreking van afsluiting, uit zijn huis, terwijl hij en zijne vrouw afwezig, doch zijne kinderen thuis waren, ontvreemd een gouden slot van een vrouwen- halsketting. Hoewel op iemand eenig vermoeden bestaat, ryst bij sommigen de vraag: of ook door een der kinderen het slot zou kunnen zijn weggeraakt. Te Hoofddorp wordt vermis), vermoedelijk door een der kinderen van de bewaarsehool spelende meegenomen, een vrouwen- kettingje van kleine granaten kraaltjes, met klein gouden gegraveerd slootje. Indien het gevonden mogt worden, terug te bezorgen, tegen belooning, bij den heer J. Eggink, te Hoofd dorp. Een gevonden tabakdoos is terug le bekomen ter Secretarie. In den nacht van 20 op 21 Oct. is ten nadeele van F. v. d. 1 ijI, te Iloutrijk en Polanen, meegenomen een roeiboot (j"1) gtijs geschilderd, zonder riemen; het vaartuig lag be- hoorlijk vast aan den wal der Ringvaart van Haarlemmermeer bij Halfweg. In den nacht van 22 op 23 Oct. is uit de weide van J. van Dijk, F 30, Vijfhuizerweg, ontvreemd een groot zwart paard, aftands, met wit vlekje op den schoft, van voren met de regterpoot naarbinuen tredende, tengevolge van vroe<*ere ver- wondingen. Op de weekmarkt te Hoofddorp waren den 25 October aangevoerd: 4 paardeu, 10 koeijen, 5 kalveren en 16 biggen. Bij Kon. besluit wordt met 31 December buiten omloop gesteld de kopereu pasmunt, geslagen kracbtens de wetteri van 18 16 en 1847. Gedurende November en December van dit en .lanuari van het volgend jaar zal die muntsoort aan de kautoren der betaalmeesters en van de ontvaDgers der directe belastingen, invoerrechten en aecijnsen, ingewisseld kunnen worden. KANTONGEREGT TE HAARLEMMERMEER. De Zittingen van het Kantongeregt worden gehouden te Hoofddorp, in het Raadhuis: Voor Strafzaken op Dingsdag en voor Civiele zalcen op Donderdag. De Griffie, mede ten Raadhuize vooruoemd, is /roote Letters worden naar hare plaatsruimte berekend. geopend dagelijks, van 9—3 uur (Zon- en feestdagen uit"e- zonderd.) e p In jaren zyn de aardappelen wat duurzaamheid betreft niet zoo goed geweest als nu het geval is, terwijl er zeer weim'g zieken aangetroffen worden en de opbrengst in 40 jaren niet zoo groot was. Men koopt o. a. in de IJselstreken dan ook de beste kleiaardappelen tegen f 2.25 en 2.50 het mud. Ook in de Betuwe is thans de aardappelenhandel in vollen gang; men besteedt voor de Engelschen 2 a 2.30 en voor de ronde wolkammers 2.50 a 2.80 het mud. Uit eene weide te Hoogemeeden (gem. Aduard), werden in den nacht van Maandag op Dinsdag negen schapen ontvreemd. Men vond ze den volgenden dag op de markt te Groningeu terug, doch ze waren reeds in de tweede hand. Naar den dief wordt nog gezocht. Volgens offioieel berigt te Leeuwarden uit Berlijn outvangen, is thans alle invoer van vee uit Nederland in Pruisen ver- bodeu. in veiband met de moeijelijkheden, waaraan het vervoer van vee in Engeland tegenwoordig onderworpen is, trekken de aanvoeren uit andere landen steeds de bijzondere aandacht van het puhliek. Gedurende het afgeioopen kwartaal zijn uit de Vereetiigde Staten en Canada aangevoerd 31,583 stnks vee, 33 800 schapen, 83,050 vierde gedeelten van runderen en 6491 geslagte schapen. In het daaraan voorafgaande kwar taal bedroegen die aanvoereu 27,055 stuks vee, 19,222 schapen 84,573 vierde gedeelten van runderen en 12,079 geslagte scha pen, zoodat de invoer van runderen, en vooral ook van schapen, in het laatste kwartaal zeer t.oegenomen is. De aankoop van runderen in de prov. Friesland, door Duitsche kooplieden, is sedert Donderdag jl. gestaakt, nadat het verliod bekend was geworden omtrent den invoer van alle vee in Pruisen. Vele runderen, die reeds gekocht waren, kunnen nu hunne bestemming niet bereiken, welke omstandigheid reeds tot vele moeyelykheden tusschen koopers en verkoopers heeft aanleiding gegeven. Het mondzeer, dat sedert eenigen tijd te Zwolle en Zwol- lerkerspel onder het rundvee heerschte, mag gelukkig als geheel geweken beschouwd worden. Te Deventer werden Vrijdag buitengewoon veel appelen en peren aangevoerd, waaronder ook groote partijen afkomstig van Z. M. boomgaarden van het Loo, welke alien tegen zeer lage prijzen werden verkocht. De fynste tafelappelen werden voor hoogstens 1.60 per HL. verkocht. In de landbouwvoordrachten, die dezen winter in de ver- schillende afdeelingen der Geldersch-Overijselsche Maatschappy zullen gehouden worden, zal, behalve de bekende wandelleeraars Oorten en Marlet, ook optreden de heer dr« L. Mulder hooflredacteur der ..Landbouw-Courant". Door wijlen deii Heer N. van der Straal is aan de wees- inrigting te Neerbosch een legaat vermaakt, groot 5000, vrij van regten. Naar de Standaard meldt, is de Prins van Oranje onge- steld en bedlegerig. Te Oud-Beierland zijn in de vorige week 23 nieuwe gevallen van pokken aangegeven, terwijl er 3 personen aan die ziekte overleden. Sedert het begin der epidemie werden 306 personen aangetast en overleden er 78 personen. De laatste opgaaf omtrent de giften ten behoeve van den ramp in Ned. Indie is, dat bij de Nederl. Handelmaat- maatschappij in 't geheel is ingekomen 128,818.74 en by den penningmeester van het hoofdcomite 262,346.80. De Heer Mr. F. J. M. A. Reekers, lid van de Tweede kamei der Staten-Generaal is door den Hoogen Raad, wegens het niet doen van aangifte ter inschrijving voor de Nationale militie van zijn pupil, veroordeeld tot eene boete van 25, subsidiair twee dagen gevangenisstraf. J. F. S. Verhoeven, voormalig chef van surveillance op

Weekblad van Haarlemmermeer | 1883 | | pagina 1