A (1 v e r t e n t i e ii. STOQMDORSCHIACHINES. Wat moeten wij nalaten ei doen? PARKET- en TROTTOIRVLOEREN. mm K1I1ERMAN, - 123 - BOEKEL, „Bijgeloof en Natuurkennis". Stoomdorschmachines CHOLERA. Kleurige Gevel, Profiel- en Kunst-Zandsteen. Ontvaiigen Vrijdag iiainiddag vier urc. Ten voordeele eener Bewaar-, Naai- en Breischool, te Abbenes. Zenuw-Zwakheid. Spuistraat 6 en 8, AMSTERDAM. Populaire Raadgevingen bij het dreigend gevaar der Cholera, handelaar wegens het verkoopen van bedorveu ingemaakte zalm tot zes wckcn dwangarbeid veroordeeld. In de tram van de Bastille uaar Saint Ouen werd Maaudag een groote rat ondekt. De dames vlogen verschrikt op^ de banken, en de opstand werd algemeen, dock toen riep een jong meisje het lieve diertje. De rat gehoorzaamde want bet meisje was haar mees- teres, die het knaagdier bij wijze van schoothondje met zich voerde. De overige reizigers lieten zich enhter door zooveel rattenliefde niet verteederen en dreven beiden den waggon uit. Een ingezetene van Acklum (Friesland), die met diie zijner kin- deren was uitgereden, kwam slechts met twee daarvan tehuis. Het derde was uit het openstaande portier in de dorpsstraat gevallen en werd door iemand, die van het ongeval getuige was, den vader thuis gebragt, die het verlies niet eens gemerkt had. In de rechtzaai. Voorzitter: Hebt ge nog iets ter uwer ver- dediging te zeggen, of een verklaring te doen die het hof aaulei- ding kan geven verzachtende omstandigheden aan te nemen? Besehuldigde, na eenige aarzeling: Ja Edelachtbare, ik ben van daag jarig. Te Bouljgne sur Mer kwamen dezer dagen twee Engelsche da mes aan, die per driewieler van Port Maurice, in Italie, uit, een reis door Frankrijk van het zuiden naar het noorden hebben gedaan. Zij wareu 46 dagen onder weg. Gelijke kins. Jan zat aan 't bed van zijn zcer krauke vrouw, Lieve Jet," vroeg hij teeder, ,,je weet, dat ik niet zon- dcr vrouw kan; wie raadt je mij derhalve dat ik na je dood ne- inen zal?" ,,Neem dan je uicht Marie!" antwoordde de ge- krenkte zieke. ,,Hoe kom je er bij," zei Jan, ,,kaar man leeft immers nog!" Welnu," antwoordde de vrouw, ,,dan staan de kanseu volkomen gelijk; ik ben iinmers ook nog in levenr" Als iedereen zijn papje blaast, Als iedereen zijn beestje aast, Als iedereen zijn boodschap doet, Als iedereen zijn liefje gvoet, Als ieder stelt zijn eigen maat, Als ieder maakt zijn eigen staat, Als ieder ploegt zijn eigen land, Als ieder lost zijn eigen pand, Als ieder bouwt zijn eigen nest, Dan gaan de zaken allerbest. Hoe weinig de Chineezeu in Amerika geteld worden, blijkt nog dagelijks. Onlangs woedde er een brand in de wijk der Chineezen. Een dagblad, dat den volgenden dag, van dien brand melding maakte, berigtte: «Zes varkens en nog eeu paar Chineezen kwamen in de vlammen om." 't Wordt met onze dieustmeisjes hoe langer zoo mooijer. Heb ben ze gewoonlijk allerlei voorwendsels om zich aan een dienst, die haar niet bevalt, te onttrekken, eenig in zijn soort is het voorwendsel van cene meid te Arnhem, die haar dienst opzei, enkel en alleen omdat er een gaslantaarn op de stoep was aangebragt. Haar vrijer vond zooveel fioht, te genant. Een sjouwerman met gaten in de sehoeneu, was, terwijl het hard regende, bezig- water te dragen in een paar lekke emmers. ,,Dat is ook een mooije pan" sprak hij bij zich zelf, diet water loopt de kapotte emmers uit en de kapotte schoenen in!" Een Amerikaansche advertentie: „Heden overleed tot mijne diepe droefheid, mijn geliefde echtgenoot Jacob Smith, in leven koeden- en pettenfabrikant. Wie hem gekend hebben weten, dat zijn deug- den boven mijn lof verheven zijn en zijn hoeden slechts f 4 kosten. Hij liet mij 2 kinderen na en een grooten voorraad zomerhoeden, die ik tegen eoncurreerende prijzen verkoopen zal. Hij werd van mijne zijde weggerukt op het oogenblik, dat hij juist een grooten voorraad vilt had." Een goede eaad. Een jong man, die met kolossale stemmiddelen begaafd was, doch moeijelijk tot een besluit kon komen aan welk vak hij zich zou wijden, vroeg den beroemden componist Cherubini om raad. »Zing me iets voor!" zei de maestro. 'tJongmensch zong dat de vensterruiten er van rammelden. ,Nu," sprak de knnstenaar in spe, „wat moet ik worden? -- »Omroeper," antwoordde Cherubini. In de vorige week gebeurde onder Zeveuhuizen een treurig on geval. Toen vrouw Hoven na het verrigten van eenig huiswerk bij de wasehtobbe kwam, waarin eenig zeepwater voorhanden was, vond zij haar kind daarin als eeu lijk. De kleine schijnt spelend daarin geraakt te zijn. Nieuwe definitie. Kleine Piet ziet voor het eerst ten velocipede voor bij komen en kondigt deze zijne waarneming aan met de woordenvKijkmoeeen scharensliep op hoi!" Op het uithangbord van een kleiuen platenwiukel»Hier doet men het in lijsten zetten van allerlei platen en landschappen. levens te koop de voornaamste personen uit dezen tijd, alien ge- recd om op te hangen." De jonge vrouw van een hoogleeraar in de scheikunde tracbtte haar gemaal door tranen te vermurwen. De geleerde zei echter hoofdschuddend»Hou toch op met weenentranen deugen nergens voor. Ik heb ze onderzoeht. Zij bestaan uit een ideetje.phosphorznre kalk en wat chloornatriumde rest is onnut water." Iemand bood der redactie van een dagblad een feuilleton aau en had daarbij vermeld: „Door eeu onbekende." Eenige dagen later ontving de onbekende zijn manuscript terug met deze regelen »Laat ook uw stuk maar onbekend blijven.!" Men vroeg eens eene vroedvrouw, die zich op zeker dorp ge- vestigd had, of het haar op hare standplaats nog al beviel. Zij antwoordde: »Als er maar wat meer mogten bevalllen, zou het mij bier zeker ook wel bevallen; uu hier echter zoo zelden iemand bevalt, bevalt het mij ook zoo bijzonder niet Twee meisjes uit Detroit (Ver. St.) van 12 en 13 jaren deden met eeu stoombootje eeu uitstapje naar Sandwich, en lieten zich daar door twee haar onbekende knapen overbalen tot een water - tochtje iu een kleine boot. Die boot sloeg om, de beide knapen en een der meisjes verdronken en alleen de kleine Mary Mancy w®rd gored. Zij klemde zich aan de omgeslagen boot, die de rivier afdreef, vast en wist zich er op te hijschen. Een paar malen vie) zij er at, maar zij klemde zich er telkens opnieuw aan vast, totdat zij eindelijk, na achttien uren in het water gewecst te zijn, door een pachter in het riet niet ver van den oever gevonden werd ver- stijfd en uitgeput, maar met het touw van de boot in de hand fpoedig' W6rd liefde"jk verP'eegd en hcrstelde betrekkelijk "Maar man," sprak een vrouw bezorgd tot haren echtgenoot, «(iat is toen niet eerlijk, om zaken ir. rekening te brengen, die je in t geheel met geleverd hebt! Kan je dat met je geweten over- eenbrengen. „Och! daar begrijp je niets van, vrouwlief! Wie in dezen tyd op een eerlijke wijs zijn brood wil verdienen, moet wel zoo iets doen. Miaverstand. Juffrouw, tot den slagerskneclit,Zeg aau je baas dat zijn vleesch erg taai is." Knecht. Ma, Juffrouw, dat komt de baas wordt al een dagje ouder." De Stand, bevat een ingezonden stuk. waarin wordt beweerd, dat een luit-kolonel van een der regiinenten vesting-artillerie de miliciens, die zich niet wenschen te laten inenten, heeft gedreigd, dat zij in de eerste vijf of zes maanden niet vrij krijgen van mid- dag- of avondappel en ook geen verlof krijgen om voor 24 uren naar kuis te gaau. Mevrouw (komt in de keuken)„Maar Mietje, wat is dat nu'r We waebten al'n kwartier en nu vind ik je met een soldaatinde keuken, voor den leegen schotel staan." Mietje: »Och, me vrouw 't is 'n vergissing. Mevrouw: »Wat vergissing?" Mietje: .Me vrijer daeht dat 't 'n kliek was en nou heeft ie 't vleesch opgegeten." De Parijsche hondjes, die s'winters dikwerf met een keurig „pelsje" naast hun meesteres loopen, krijgen dezen zomer ook kfeeajes en wel zeer kostbare, o. v. van pompadoer, geheel met zilver bestikt, of ook een »bdbe-kleedje", van blaauw, groen of rood fluweel, dat om de oortjes van de viervoetige modepopjes" wordt vastgeraaakt 1 't Is al te gek. Op een examen. Examinator. Ik lees daar Hij was niet alleen lid, maar, wat meer zegt, bij was secretaris van «de Kamer", zooals zij hunnc rederijkerskamer bij uitnemendheid lioemen. Waar- om staat dat: de Kamer liier tusschen aanhalingsteekensKan- didat. Ik denk dat ze daarmede bedoelden de beste kamer. (Historisch.) «Waarom ga je niet in een bus?" zei juffrouw Lindeman tot Autje de wirkvrouw, die drie weken ziek geweest was, en nu fa- meus klaagde over de kosten van dokter en apotheker. »Wel, Juffrouw!" repliceerde Antje »wat geeft dat? Ik ben alnegenjaar met inijn man en mijn kinderen in een begrafenisbus, en we heb- b« n er met z'n alien nog nooit een rooien duit profijt van gehad. 't is maar betalen, mensch!" Een knaap van elf a twaalf jaar, toonde eens een goed gevulden sigarenkoker en vroeg zijn grootvader, een grijsaard vau v0 jaren. of deze niet eens van hem wilde opsteken. ,Daukje, jongen," antwoordde de oude man, »ik heb nog nooit gerookt." »Nou, grootva, dan zou ik 't maar niet meer leeren ook, dat is toch de moeite niet meer," hernam de jongen. Het Deensche kanaal-stoomschip »Gerda", 120 ton groot, sprong digt bij Gotaborg in d6 lucht, door een te zware drnkking op den stoomketel. Het sehip werd geheel verbrijzeld. De kapitein en verscheidene mansehappen werden gedood, anderen ernstig gewond. Zeker berucht advokaat kwam uit de geregtszaal en wilde zijn overjas aantrekken. Daar de man al zoo wat op jaren begon te komen, ging dit niet gemakkelijk, en driftig als hij wss, riep hij: »Zit dan de duivel in die jas." Nog niet, mijnheer," zeide iemand achter hem »maar hij zal er toch wel spoedig in komen." Uit cen brief van eene jonge vrouw aan haar zich op reis bevin- deuden echtgenoot»Ten slotte deel ik u mede, dat wij zeer ver- genoegd en gezond zijn; Hansje kan reeds de trappen opklauteren. Hetzelfde van u hopende, kust en groet u uwe Elise". Bij den Uitgever P. OUT, te Koog a/d Zaanen verder by alle Boekhandelaren verkrijgbaar 3 iiultleii. "•J. Wiir//. tt Menschen, die door het veiandcrlijk weder lijden, zoodat de ge- wone werkzaaniheden des levens eene zware taak, de noodzakelijk- heid van te denken, iets vermoeijends wordt. Indien eenuiaal de zenuwen in de war zijn, veroorzaakt elke dag eene reeks van werkelijke of ingebeelde ellende. Om aan die pijnigingen te ont- komen is het alleen noodzakelijk om Holloway's Pillen te gebruiken. welke een verzwakt, gescbokt gestel meer dan eenige andere artsenij ter wereld, zuiveren en versterken. Zij reinigen het ligchaam Van alle onzuiverlieden, geven veerkracht aan de maag, regelmaat aan de berscnen, werkzaamheid aau de nieren, de blaas en de darmen. Zij verdrijven neerslachtigheid en ligchamelijke vermoeid- heid, en geven den'geest kraclit en vrolijkheid weder. 9, D.„ n 0.80, 1.85, 3.— Doosjes Pillen en Poijes Zalf j ?5> ]g 5Qj g6>0() zijn op franco aanvraag a contant te bekomen bij ALLE APO- THEKERS in Hollandalsmede in HOLLOWAY'S ETABLIS- SEMENT, te Londen, 533 Oxford Street. In de boerderij van C. Rus, Sloterweg DD 26, is gisleien door broeijing 20,000 kilo hooi verbrand. Met behulp van de spuit is de woning bewaard gebleven. ThaDS staat het hooi van A. Knibbeaan den Spaarnwou derwegin brand. OKIE gebruikte, docb in goeden staat verkeerende van MARSHALL S0XS Co.) worden door bijzondere omstaiidigbedrn lot ZEEMt l,l#.KT I'll M./S te Koop aangeboden. Deze Machines zijn te bevragen bij DOOR EEN PRACTISEEREND DOCTOR EN ARTS. Prijs vijftien cents. Verkrygbaar by elken Boekhandelaar en bij de Uiigevers J. h. HAESEKER Co. te Haarlem. Alle bekende soorten Dakpanneil met daarbij pissende lJzereu Dakranien, Eng'elsche, Ouitsche en Belgiscke Portlaiid-Cement en Gips, Riool- en Sckoorsteenbuizen, Ruursteentjes, Schelpen, Cementeu Piitteu. Hardsteen-, Marnier- en Kunststeemverkeii, Mariiieren en Bremer Yloereii, Grafzerken en Momuuenteu, uiierst billijk in prijs. Marmeren Schoorsteenmantels, Mariiieren Wasch- tafelbladen, geiieeldhouwde lloutcii Schoorsteeninantels, gedranide Houtwaren, Iloiiten Trapbalusters, Deur- krnkken, Secreet Brilleu en Deksels, Bouwornementeii in /ink, Terra otta, Consoles en Sluitstukken, Plastiscbe I lafondversieriiig'eii, Aspbaltbuizeu welke onverslijibaar en goedkoop zijn. Asphalfdakpapier, Beelden, Vazen en Piedestals. MARTIN Rr P.O Achter-Oosteinde, bij het Paleis voor Volksvlijt, AMSTERDAM. Amstei'dam, 28 Juli. Vee. Op de heden gehouden Veemarkt wareu aangevoerd 485 Runderen, le kwal. 86 c., 2e kwal. 75 c., Sa kwal. 68 c. per kgr. Melk- en Kalfkoeijen f 110 a 300; 61 nuchtera Kalveren 8 a 14; 75 Schapen en T.ammeren 14 a 30; vetta Var kens 40 a 49 c. per kgr. 30 Juli. Gkanen. Tarwe in loco zonder notering. Op levering boo- ger; Nov. /240. Rogge stilper 2100 kgr. Western/180, Taganrog 178. Op levering ieta lager; Oct. f 167, 166; Maart /167, 166. Zaden. Koolzaad op 800 kgr. Olie traag; Aug. f 325, Oct. j 880, April e. k. f 340. Lijnzaad lusteloos. Olie. Raapolie flaauw per 100 kgr. Sli. Liinolie iets lager per 100 kgr. 21 J, 211. Koeken. Raapkocken 90 a 96 per 1040 stuka Lijnkoekea 9.50 a 12.50 per 104 stuks. EE. Op de heden gehouden Veemarkt wareu aangevoerd181 vette Kalveren, le kwal. 80 c., 2e kwal. 70 c. per kgr.; 3 Graskalveren52 nuchtere Kalveren a 15; 6 Schapen en Lammeren151 vette Var kens 40 a 47 c. per kgr. Aaruapfelen. De prijzen waren heden els volgt: Katwijker Zand /2 a 3.60, Noordwijker dito 1.25 a 3.60, Westlandsche dito 2.50 a 2.80, dito Klei lossen f 1.50 a 1.60, dito Muisjes 3.80, Andijkeri f 1.50 a 3, Haarlemmer Zand /lal.30, Geldersche Kralen/1.60al,75. Aanvoer 4000 hectoliters. Alkmaar, 25 Juli. Kaas. Ter mavkt aangevoerd 700 stapela, wegende 165,675 kgr. Prijzen: kleine Gras- f86, Commissie dito /"29 Middelbare dito f SO. 29 Juli Vee. Ter markt aangevoerd: 197 vette Kalveren, 9 nuchtera dito, 311 Schapen, 155 vette Varkens en 1 Koe. Prijzen: nuchtere Kalveren 4 a 19, Schapen 28 a 34, vette Var kens 88 a 49 e. per kgr., 1 Koe 250, vette Kalveren 35 a 95. Delft31 Juli. Botek. De prijzeu op de heden gehouden markt waren: 52 a 64 per I vat en 1.30 a 1.60 per kgr. Aangevierd waren 987/8 r. en 76/16 v., wegende te zainen 20,500 kgr. Goutla21 Juli. Kaas. Aangevoerd 87 partijen. Prijs: le kwal. 25 A 27 2e kwal. f 21 a 24 Noord-Hollandsche 24 a 28. Botkr. Goeboter 1.55 a 1.70; Weiboter 1.20 a 1.80 per kgr. 29 Juli. De aanvoer vau Koolzaad bedroeg 900 last, grooteudeels puik droog, doch gold 10 a 15 c., minder 20 a 30 c. lager. Nieuwe Winter-GEEST 10 c. lager; per 64 kgr. 4.90 a 5.20. Hoorn, 24 Juli. Kaas Ter waag gewogen 427 stapels, wegende 118,998 kgr. Hoogste prijs: kleine Gras- 36. 25 Juli. Vee. Ter markt aangevoerd: 321 Schapen, die verkocht wer den tot f 28 a 85 per stuk2 Varkens 42 c. per kgr. 26 Juli. Vee. Aangevoerd: 2 Paarden 70 a 150, 6 Koeijen 180 a 200, 50 Schapen 23 a 33, 12 Lammeren /10 a 15, 2 Kalveren 8 a 15, 10 Varkens 10 a 14, 107 Biggen 3 a 6, 30 Kippen f\ a 2. Eijeren. 6700 Kippen- 3.25 a 3.75 per 100. Zaden. Mosterdzaad 19, Karweizaad 14.50. 10 hectol. Peren f 4 a 6. 9750 kgr. roode Aalbessen 14 a 15 en 2500 kgr. zwarte dito 16 a f 18 per 100 kgr. Lol<l6ll) 26 Juli. Boter. Aan de Gemeente-Waag werden ge wogen 357/8 en 53/16 deelen Boter, te zamen 7670 stukken lite kwal. Gras- 56 a 60, 2e kwal. Schei- 50 a 54. Purmerende, 29 Juli. Vee. Aangevoerd: 178 Runderen, vette lager in prijs, handel flaauw, Melkkoeijen prijshoudend228 vette Kalveren 60 a 80 c. per kgr., handel stug; 86 nnchtere dito 10 a 25 handel vlug; 171 vette Varkens 36 a 48 c. per kgr., handel stug; 42 magere dito 10 a 18, handel stug; 162 Biggen 3 a 7, handel stug; 546 Schapen en Lammeren, magere hooger, vette lager in prijs, handel vlug! Boter. Aanvoer: 1383/2 kgr. Prijs: /1.15 a 1.25 per kgr. Kaas. Aangevoerd 411 stapels kleine 35.50. Eijeren. Kippen- 3 a 4 per 100. Hottei'diiin 28 Juli. Granen. Tarwe. Bij matigen aanvoer van Inlandaehe witte, waren de puikste kwaliteiten tot vorige prijzen ge-

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 3