Ad vertentien. TE KOOP voor GERINGEN PRIJS: PARKET- en TROTTOIRVLOEREN. laMerigten. Kleurige Gevel, Profiel- en Kunst-Zandsteen. IJzer-Levertraan. Bevallen van een' welgeschapen ZOON, M A RTTN Ac P° Achter-Oosteinde, bij het Paleis HlfAll I 111 a O voor Volksvlijt, AMSTERDAM. Geen genot zonder gezondheid. Dagelijks verkrijgbaar aan de Slooping van Bruggen en Sluizen van den N. Z. Voorburgwal, en bij W. LEON, Rapenburgerstraat, 132, Am sterdam. stellen. Zij luicit: ..Wanoeer een vrouwspersoon een mannelijk onderdaan van Zijne Majesteit tot een huwelijksverbindtenis verleidt, gebruik makende van rouge of blanketsel, reukwerken, essences, valsche tanden, spaansche watten, keurslijven, hoepels, schoenen met hooge hakken of valsche heupen, zal zij wegens toovenarij vervclgd en den echt nietig verklaard worden Wanneer die net nil nog bestond, zouden de Fransche recht- banken zeker nog al eenige tooveuaressen te vervolgen hebbeu. Een aeleerde heeft een middel nilgevonden om het te doen regenen. Hij laat een ballon op, voorzien van een pak panclastite, dat door een eleclrischen geleider met de aarde verbonden is. Drijft nu de ballon in de wolkenstreek, dan trekt de professor aan den draad, een hevige ontploffing volgt en de regen begiut te vallen. Altijd volgens dien geleerde. Onder de burgers der Engelsche stad North wicb, in Cheshire, moet groote ontsteltenis heerschen wegens het ver- zinken van den grond, een gevolg van bet ontginrien der zoutmynen waarop de stad gebouivd is. Een geheel blok huizen is voor de oogen der verschrikt gevluchte bewoners in den grond gezonken. Uit vrees voor vetdere verzakkingen hebben een groot aantal burgers de stad verlaten. Een geestelijke zuster, Nonat genaamd, heeft het ridder- kruis van het Legioen van eer gekregen wegens meer dan 50 jaren onafgebroken en trouwe verzorging van ongeneeslijke zieken in het hospitaal te Tours. Door de groote hitte en het drinken van slootwater zijn te Zevenbergen twiotig veldarbeiders door hevigen buikloop aangetast geivorden. In het Journal officiel is het verslag opgenomen van de commissie, door den Eranschen Minister van Onderwijs benoemd, om de waarde van de door Pasteur uitgevonden inenting tegen hondsdolheid na te gaan. Daarin wordt mede- gedeeld, dat alle door Pasteur aangevoerde feiten bij ouderzoek volkomen waar gebleken zijn. Van 42 honden werden er 23 ingeent, en deze werden daarna, met de overgebleven 19, ge- deeltelijk direct door woedende honden gebeten, deels door inenting met de smetstof dol gcmaakt. De 23 iogeente honden bleven toen volmaakt gezond, terwij! in meerderen of minaeren graad bij al de 19 anderen de dolheid zich vertoonde. Volgens de jongste berigten, zijn te Toulon weer 4 en te Marseille 14 personen aan de cholera overleden. Wat laatst- genoemde stad betreft schrijft men het weer tocgenomen sterfte-cijfer aan de we.ler toenemende zorgeloosheid toe. Op een dorp bij Montpellier hebben zich mede eenige gevallen voorgedaan, en zoc groot was de schrik, die zich op dit be- rigt van de bevolking meester maakte, dat ouders vergaten op bun vlugt hunne kinderen mede te nemen. Oik te Avignon deden zich gevallen voor. Niet ver van Bozeil, in Zwitserland, is onlangs, alzoo in de heete maand Jnli, een knaap doodgevrorenEen vader en zoon uit Feltre, die op den berg Ciolera de schapen hoedden werden aldaar op een avoud door een plotselingen sneeuvv- storm overvallen. De oude man kon nog met jnoeite zijn leven redden, maar de 13-jarige jongen, die zeer dun geklaed was, kwam door de scherpe koude om. Toen de vader eenige mannen ter huip had geroepen, vonden zij het lijk van den knaap bijna geheel door sneeuw en ijs bedekt. Een uit Japan teruggekeerd Engelsch reiziger heeft in een tijdschrift een zeer belangrijke schets gegeven van een gast- maal in een Japansch huis. Aan zijne beschrijving ontleenen wij de volgeride bijzonderheden' Midden op de tafel stonden op kleine schoteltjes verschil- lende, den eetlust bevorderende spijzen, als oranjes, amandelen, noten, eieren, kaas en van welke ieder naar believen nam. Voor elk couvert bevond zich peper, zout, suiker en soja. In deze orde werden de schotels gediendSchilpad, gekookte eenden, duivengehakt, soep van vogelnesten, larnsbout met groenten en bamboesknoppen, mosselen, gekookte kreeften, ge- bakken visch, thee met gebakjes, ham, schilpadsoep, gehakte en gebraden honden, gekookte ratten, macaroni soep, gebraden zwarte ratten, gezonten visch, gebraden varkensvleesch, kip met groene groenten, rijst met pastijtjes, ingemaakte meloenen- pitten, gemeste zeekikvorschen, noten met ingemaakte betelbladen en verschillende dranken. Daarenboven stond nog op tafel een gedekte schotel, waarin men bij het begin van den maaltijd een flesch vvijn uitgestort had. Hij bevatte zeevlooien, die, toen men bij het dessert het deksel van den schotel opilgtte, geheel dronken waren, en kris en kras door elkander sprongen en door de Japanners met een elpenbeenen stafje gevangen en daarop levend verorberd werden. Tot servetten dienden groote bruine stukken papier. In de vorige eeuw leefde te Parijs een rijk koopman Buot genaamd, die uit liefde voor zijne beide dochters zoo dwaas was, om bij haar huwelijk zijn geheele vermogen onder haar te verdeelen, onder voorwaarde, dat hij den eenen dag bij de eene en den volgenden dag bij de andere zou mogen eten. Een tijd lang ging het goed, maar vveldra merkte de oude man dat men hem liever kwijt wilde zijn, en daarom kreeg hij berouw over zijn overijlde handelwijze. Een ryke viiend, wien hij zijn nood klaagde, hielp hem echter uit de verlegenheid. Volgens zijn raad noodigde Buot zijn dochters en schoonzoons op een schitterenden feestmaaltijd, doch nauwelijks zat men aan tafel, of er kwam een boodschap van den vriend, of de heer Buot hem niet even aan 50.000 pond sterling kon helpen, daar hij een wissel had gekregen, dien hij op 't oogenblik niet kon betalen. „Met alle genoegen antwoordt Buot den bode. Zoo noodig, kan uw heer wel tweemaal zooveel krijgen." En ter- wijl hij dit zegt, haalt hij uit een ander vertrek het geld dat zjjn vriend hem den vorigen dag tot dit doel had geleend en overhandigt het den bode. „Drommels dachten de hardvochiige dochters en schoon zoons papa schijnt nog een aardig duitje te hebben over- gehouden." En sinds dien dag veranderden zij geheel en ont- vingen den ouden man weer met de gewone hartelijkheid. Eindelijk, toen de vader stierf, openden de brgeerige erfge- namen de groote kast, waaruit het geld was te voorschyn ge- komen. Doch hoe groot was hun teleurstelling, toen zij daarin niets vonden dan een briefje met de woordenEen verstan- dig vader moet, zoolang hij leeft, zijn vermogen nimmer uit handen geven. Een vreeselijk onweder heeft Zondagnacht op de spoor- weglijnen langs Waitzen, Veroce, Maros, Zebegeuy en Buda- Pesth ongehoorde verwoestiugen aangerigt. Geweldige water- massa's spoeldeu op verschillende plaatsen den grond onder de rails weg, zoodat de treineo vele nren le laat aankwamen. Het dorp Zebegeny met 130 huizen is geheel verwoest; acht menschen verdronken er."In het dorp Oresz ziet het er even- eens treurig uit; hier kwamen elf menschen om. Te Ofeu liggen de straten vol ,puiu, de bestrating is over een groote uitgestrektheid vernield en vele huizen hebben schade gele- den. Gelukkig zijn hier geen menschenlevens te betreuren. Door het aanhoudend sehoone zomerweder, heeft het zeewater iu de laatste dagen een bijzondere helderheid verkregen. In de haven van het Nieuwediep kon men o. a. dezer dagen, op eene diepte vau 22 voet, de schelpjes op den grond zien liggen. Nog geen vijf dagen is de wet op de echtscheiding in Frankrijk afgekondigd, of het getal aanvragen om te scheiden is reeds tot vijftienhonderd drie en tachtig gestegen. De heer J. G. Simons, te Tjallebert, een" der weinig overgeble- veuen van hen, die in 1812 nan den tooht naar Ruslaud onder Napo leon I hebben deelgenomen, is dezer dagen op 93-jarigen leeftijd overleden. ,Vadrr, eet je vau middag niet?" uWelja, jongenwaarom zou het niet?" »Omdat moeder witte boonen kookt, en die wil geen beest eten!" ^Maar jongen, ben ik dan een beest »Ja, zeker, moeder zegt tenminste iederen keer als je te huis komt ,/daar is dat zwijn!" MONOI.OOG VAN EEN ZAKKENROLLEK. Verduiveld, dat is een geval, Dat ik wel nooit vergeten zal, Ik zie een heer daar, voor een poosje, En rol, zoo 'k waan, hem zijn horloge Maar waarvoor stel ik me in gevaar? 't Was voor een oude sleutel maar, Die in zijn vesttasch was gestoken. Had maar die vent z'n lials gebroken. Helaas! 'k zie 't daaglijks sterker nog: De wereld is vol van bedrog. Bij een der laatste onweders sloeg de bliksem, naar uit Kulmbach geschreven wordt, in een huis van hetnabijgelegen gehucht Weiher. De weg, dien hij daarbij nam, was zondtrling. Eerst ging hij langs een bij het raam geplaatste bedstede, bracht een daarin slapende vrouw in een staat van verdoving, zonder; haar verder nadeel te doen, drongjtoen in de benedenverdieping, waar hij langs een in de wieg liggend kind streek, zonder ook dit te verwouden, en sprong ten slotte in een stal over. Eene koe, welke stond, werd gedood, en zonder het huis in brand te steken. verliet hij het weer. De Zutfensche Regtbank heeft W. G. wed. H. M., een vrouw van 74 jaren, te Voorst, veroordeeld tot 8 dagen celstraf wegens het onbevoegd uitoefenen van jde verloskunde. in de afgeloopen week mogt de vrouw van A Ooms te Giesen- dam de zelfvoldoening smaken tweemaal een kind uit de Giesen te redden. Te Woensel werd Donderdag jl. een landbouwer ouder het dorschen hevig ongesteld. .Vermoedelijk door den steek van een insect werd zijn hoofn binnen weinige minuten zoo dik, dat de man on- kenbaar was. Hij bezweek eenige uren later onder hevige pijnen- »A1 te veel ijver." In een restaurant te Weenen bevond zich onlangs een jongmensch met bijzonder grooten eetlust, en dat met heel veel smaak van alles at en dronk wat goed en duur was. Toen het op betalen aankwam, had de jengdige lekkerbek geen cent op zak en de kellners gaven hem een geducht pak slaag, waarbij zij door den ober-kellner en zelfs door den eigenaar der inrichting geholpen werden en ten slotte trok men hem zijn jas uit om als onderpand te dienen. De arme duivel liet zieh alles welgevallen en riep enkel huilende ik kan toch niet in mijne hemdsmouwen op straat loopen 1" »De restauratiehouder begreep dat ook, gaf hem een oud buis en schopte hem het lokaal uit, terwijl hij welbehagelijk zeide „die heeft be- hoorlijk zijn portie!" En de man had werkelijk zijn portie, want in het oude buis zat eene portefeuille met vierhonderd vijftig gulden, hetgeen den dub- bel bedrogen restauratiehouder echter te laat voor den geest kwam. In den nacht van Zaterdag op Zondag jl. heeft men zich door inklimming toegang wcten te verschaffen tot het kantoor van vau Gend Loos te Nijmegen, en is uit een der lessenaars, nadat deze was opengebroken, eene som van ruim f 70 aan zilvergeld gestoleu. Men heeft den dader nog niet in handen. Moeder tot Jantje, die hard sehreeuwt. Wat wil je, ventje? Eten? Neen. Drinken? Neen. Slapen? Neen. Wat wil je'dan? Schreeuwen. t G. KOOLHAAS, geliefde Echtgenoote van J. EGGI1VK. Haabi.emmermeer, 15 Augustus 1884. Alle hekende soorten DilkptUlllCll met daarbij prssende IJzeren Dakrainen, Engelsche, Duitsche en Belgisclie Portland-Cement en Gips, Riool- en Schoorsteenbnizen, Munrsteentjes, Schelpen, Ceinenten Putten, Hardsteen-, Mariner- en Knnststeenwerken, Marmeren en Bremer Vloeren, Grafzerken en Monumenten, uiierst billijk in prijs. Marmeren Sehoorsteenmantels, Marmeren Wascli- tafelbladeu, gebeeldhouwde limit en Sehoorsteenmantels, gedraaide Houtwaren, llouten Trapbalusters, Deur- krukken, Secreet Brillen en Deksels, Bouwornemeuten in Zink, Terra Cotta, Consoles en Sluitstnkken, Plastische Plafondversieringen, Asphaltlmizen welke onverslijtbaar en aoedkoop zijn. Asphaltilakpapier, Beelden. Vazen en Piedestals. Het is van algemeeDe bekendheid, dat IJzer een onmisbaar bestanddeel van ons bloed is. Waar het in te geringe hoe- veelheid voorhanden is zijn Kwaadsappigheid Bleekzuch en Klierziekten de natuurlijke gevolgen. Van alle zoogenaamde IJzer-praeparaten is deze oplossing de gesch iktste. Een eet- lepel bevat 0.15 gram IJzer in een licht verteerbaren vorm. De Flacon kost 50 Ct. II, VON GIMHOKA, te MZtnmerik Hoe droevig is het den rijke naar de wereld wegens kwalen neder te zien liggen, onbekwaam om zijne uitgestrekte bezittingen te doorreizen. Eene zvleer aan het been, een verstnikte enkel, een jichtige teen, een rlrmmatische pees, of cen gezwolien ligchaams- deel zullen weldra in hun voortgang gestuit worden, indien 'de aangedane plaats goed met warm water gebet en daarna fiks met Holloway's vcrkoelende, heelende en zuiverende Zalf ingewreven wordt. Weinig personen bevinden zieh niet in de mogelijkheid zich dit onschatbare middel te verschaffenmet duidelijke inlich- tingen voor het gebruik er van, welke rondom iederen pot gerold zijn, zullen weinigen er niet in slagen hunne kwalen te genezen, hoe erg of verouderd zij ook mogen schijnen, of met welk eenen uitslag zij elke andere behandeling ook hebben weerstand geboden. 11. Doosjes Pillen en Potjes Zalf J-jJ- Amsterdam, 11 Aug. Vee. Op de heden gehouden Veemarkt waren aaugevoerd 528 Runderen, le kwal. 84 c., 2e kwal. 74 c., 3e kwal. 66 c. per kgr. Melk- en Kalfkoeijen f 100 a 2701 Graskalf 61 nuchtere dito f 10 q 15 52 Schapen en Lammeren f 13 a 29 vette Yarkens 36 a 45 c. per kgr. 13 Aug. Granen. Tarwe in loco zonder notering. Op levering 1 lager; Nov. 226. Rogge in loco mede zonder notering. Op levering flaauwer; Oct. 159, 158; Maart /157. Zaden. Koolzaad op 800 kgr. Olie prijahoudenSOct. j 317. Lijnzaad stil. Olie. Raapolie vast; per 100 kgr. 301,30.— Lijnolie in een doen; per 100 kgr. 21. Koekbn. Raapkoeben 90 a 96 per 1040 stuks. Lijnkoeken 9.50 a 12.50 per 104 stuks. Vee. Op de heden gehouden Veemarkt waren aangevoerd 6 Runderen; 162 vette Kalveren, le kwal. 80 c., 2e kwal. 70 c. per kgr.; 7 Gras- kalveren; 42 nuchtere Kalveren /10a 16; 105 vette Varkens 40 a 47 c. per kgr. Aardappelen. De prijzen waren heden als volgt: Katwijker Zand /I a 3, Noordwijker dito /la 2.60, Haarlemmer dito 1.40 a 1.50, Geldersche Kralen 1.25 a 1.75, dito Blaauwe 2.25, Hillegommer Zand /1.50 a 4, Friesche Hamburgers /1.50 a 1.70, dito Jammen 2. Aanvoer 1500 hectoliters. Alkmaar, 12 Aug. Vee. Ter markt aangevoerd: 185 vette Kalveren, 16 nuchtere dito, 465 Schapen, 78 vette Varkens, 24 magere dito, 1 Bok, 3 Koeijen en Ossen. Prijzennnchtere Kalveren 5 a 27, Schapen 24 a 35, vette Var kens 40 a 50 c. per kgr., magere dito 13 a 17, 1 Bok 6, Koeijen en Ossen 170 a 250, vette Kalveren 85 a 98. Delft14 Aug. Boter. De prijzen op de heden gehouden markt waren: 52 a 64 per vat en 1.30 a 1.60 per kgr. Aangevoerd waren 828/8 v. en 57/16 v., wegende te zamen 17,130 kgr. 300,000 VECHTSCHE STRAATKLINKERS, 300,000 WAALKLINKERS, 100,000 PRUISSISCHESTEEN, 50,000 ROODE LEIDSCHE- en GOUDSCHESTEEN, 200.000 l'AAR. DENKOLLEN eD een PARTIJ zware EIKE1Y BALKEN. Gouda14 Aug. Kaas. Aangevoerd 90 partijen. Prijs: le kwal. 25 a 27 2e kwal. 22 a 24 Noord-Hollandsche f 24 a 30. Boter. Goeboter 1.50 a 1.60; Weiboter 1,20 a 1.30 per kgr. Groningen, 12 Aug. De aanvoer van Koolzaad bedroeg 600 last, tot 8.25 a 10 opgeruimd.Winter-GERST per 64 kgr./4.90 a 5.10. I loom, 7 Aug. Kaas. Ter waag gewogen 391 stapels, wegende 101,853 kgr. Hoogste prijs: kleine Gras- 37, commissie dito 30.50. 8 Aug. Vee. Ter markt aangevoerd: 338 Schapen, die verkocht wer den tot 28 a_33.50 per stnk2 Varkens; 5 Koeijen 230 a 300. 9 Aug. Vee. Aangevoerd: 2 Koeijen /150 a 200, 70 Schapen 22 VOOR fj

Weekblad van Haarlemmermeer | 1884 | | pagina 3